Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

6 hours ago, Vjekoslav said:

3 ->  ako se netko zeli efektivno braniti vatrenim oruzjem, onda to oruzje mora postati dio njega (kao sto je to npr. mobitel koji svakodnevno koristimo). fakat broj 4 -> tko zeli svoju imovinu braniti vatrenim oruzjem, onda mora na vrijeme dobrano razmisliti o tome da li je njegova imovina vrijedna ljudskog zivota.

Plus si dobio zbog ova dva. Velika je razlika pucati u metu i u meso. Mnogi koji ponosno imaju orzje, nisu u stanju da ustroje prase, a misle da bi mogli da pucaju na coveka. Da ne duzimo, posto je ova rasprava ovde svakako besmislena i neprikladna topiku.

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2020 at 12:03 PM, Angelia said:

Uh to bi bas bilo dugo objasnjenje, ali recimo ukratko zna se da je korumpirana, manipulator koji igra prljavo, da je preuzela kontrolu u stranci, i sve radila za licnu dobit, bez obzira preko koga gazi. Uz to bila je (da ne pominjemo uspehe u tom periodu) deo Obamine administracije u stvarima koje se i Obami zameraju, tako da ljudi ne bi greske ponavljali. Zna se da je najvise doprinela raskolu u Demokratskoj stranci.

Ameri ne vole bezobzirne politicare.

 

+

Dosta cujem Benghazi

Link to comment
Share on other sites

Vatreno oruzje ne drzim kod kuce iz razloga sto se plasim sebe da cu ga upotrebiti u afektu, a ne drugih koji bi napali mene ili ukucane.

Jednostavno - suocio sam se davno sa tim zlom u sebi i ne bih zeleo da se ponovo suocavam sa istim.:default_coffee:

Edited by Kronostime
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Vatreno oruzje ne drzim kod kuce iz razloga sto se plasim sebe da cu ga upotrebiti u afektu, a ne drugih koji bi napali mene ili ukucane.

Jednostavno - suocio sam se davno sa tim zlom u sebi.:default_coffee:

Hvala ti. Najzad neko razuman. Isti slucaj. 😎

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kronostime said:

Vatreno oruzje ne drzim kod kuce iz razloga sto se plasim sebe da cu ga upotrebiti u afektu, a ne drugih koji bi napali mene ili ukucane.

Jednostavno - suocio sam se davno sa tim zlom u sebi i ne bih zeleo da se ponovo suocavam sa istim.:default_coffee:

Nikad taj problem nisam imala, poprilicno sam kontrolisana osoba, posebno u kriticnim situacijama. Neko vreme kad sam bila u 20tim brinula da imam temperament, ali sam skontala tokom zivota da ja prosto u tim situacijama razmisljam racionalno. Toliko da me vecina ljudi smatra za jako hladnu osobu, sto uopste nije tacno.

 

Tako da ta prica da ja izvucem oruzje, i u panici upucam sebe ili nekog nevinog, je minorna.

 

odlucila sam da ne drzim oruzje jer sam imala dete u kuci.

Link to comment
Share on other sites

Problem kod oruzja je sto, u rukama nesigurne i neobucene osobe, ce upotreba istog imati za posledicu smrtni ishod, cesto i nevinih osoba okolo.

Iskustvo i karakter da donosis promisljene odluke u trenutku upotrebe oruzja da ONESPOSOBIS NAPADACA, a ne UBIJES istog je razlika izmedju nuzne odbrane ili ubistva, makar i u afektu.

Zato, ako vec zelite vatreno oruzje za samoodbranu - prvo se zapitajte: Koliko mogu da iskontrolisem sebe u krajnje stresnim situacijama?

Od toga vam zavisi da li cete biti pokojnik, osudjenik ili neko ko se odbranio.

Vredno rizika? Ne, po mom misljenju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kronostime said:

 

Vredno rizika? Ne, po mom misljenju.

Znas kako se kaze, nemoj da nosis (ili posedujes) oruzje ako nisi spreman da ga upotrebis.

A ako planiras da ga upotrebis, budi siguran da je na ispravan nacin.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Znas kako se kaze, nemoj da nosis (ili posedujes) oruzje ako nisi spreman da ga upotrebis.

A ako planiras da ga upotrebis, budi siguran da je na ispravan nacin.

Na zalost, deo onih koji ga nose planiraju da ga upotrebe i misle da je to ispravan nacin - makar upucali gomilu ljudi zbog neke svoje agende.

U mogucnosti su da to urade upravo zato sto su im oruzje i municija dostupni - samo zato sto je to njihovo ustavno pravo.

Bez ostrih kriterijuma ko sme da poseduje vatreno oruzje - u ovim ludim vremenima dosta njih ce to pravo na posedovanje iskoristiti i zloupotrebiti, makar iz razloga popularnosti na netu.

Seti se one budaletine na Novom Zelandu sa imenima "heroja" na sarzerima.

Njemu bih zabranio i pracku da drzi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kronostime said:

Na zalost, deo onih koji ga nose planiraju da ga upotrebe i misle da je to ispravan nacin - makar upucali gomilu ljudi zbog neke svoje agende.

U mogucnosti su da to urade upravo zato sto su im oruzje i municija dostupni - samo zato sto je to njihovo ustavno pravo.

Bez ostrih kriterijuma ko sme da poseduje vatreno oruzje - u ovim ludim vremenima dosta njih ce to pravo na posedovanje iskoristiti i zloupotrebiti, makar iz razloga popularnosti na netu.

Seti se one budaletine na Novom Zelandu sa imenima "heroja" na sarzerima.

Njemu bih zabranio i pracku da drzi.

Slazem se.

 

Bilo bi pozeljno da postoji test, psihicki i za sposobnosti. Nije da je moguce, i dok relativno podrzavam pravo na posedovanje oruzja, ne mislim da svaka budala treba da ima to pravo.

 

Ali ako ciljas na US, samo da ti kazem, da ti je trud uzaludan. Koliko god se ja slozila da treba da postoji neki minimalni prag u posedovanju oruzja, isto tako znam da takvo ogranicenje nece proci u US. Znaci ja sam za licenciranje, da znas da koristis, i da si mentalno sposoban, ali ja sam manjina, i znam kad da ne lajem pod pogresnim prozorom.

 

Edit: i btw ko laje pod prozorom onih koji ce ga svejedno koristiti ilegalno?

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Angelia said:

Slazem se.

 

Bilo bi pozeljno da postoji test, psihicki i za sposobnosti. Nije da je moguce, i dok relativno podrzavam pravo na posedovanje oruzja, ne mislim da svaka budala treba da ima to pravo.

 

Ali ako ciljas na US, samo da ti kazem, da ti je trud uzaludan. Koliko god se ja slozila da treba da postoji neki minimalni prag u posedovanju oruzja, isto tako znam da takvo ogranicenje nece proci u US. Znaci ja sam za licenciranje, da znas da koristis, i da si mentalno sposoban, ali ja sam manjina, i znam kad da ne lajem pod pogresnim prozorom.

Ja ti samo pricam da ako nisi do sada imala vatreno oruzje u kuci - ne treba ti ni od sada.

Ne zelim ti da ikada pogledas u oci nekom drogiranom klincu koji ti je zalupao na vrata nenajavljen i ti ga, u strahu, upucala.

Videces jedino suzu i strah na njemu dok mu se zivot gasi i to ce te proganjati ceo zivot.

Ne idi tim putem, molim te.

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Kronostime said:

Ja ti samo pricam da ako nisi do sada imala vatreno oruzje u kuci - ne treba ti ni od sada.

Ne zelim ti da ikada pogledas u oci nekom drogiranom klincu koji ti je zalupao na vrata nenajavljen i ti ga, u strahu, upucala.

Videces jedino suzu i strah na njemu dok mu se zivot gasi i to ce te proganjati ceo zivot.

Ne idi tim putem, molim te.

Nisam do sada, ali kao sto rekoh donela sam odluku na osnovu tadasnjih cinjenica.

Danas, i naravno ostavljam mogucnost da mi se misljenje promeni, ako je izbor izmedju nekog drogiranog klinca, i mog sina, izbor je ocigledan.

 

Ti pricas sa neke druge pozicije, u kojoj se osecas siguran, i ja se osecam tako sada.

 

Samo ne iskljucujem drugu poziciju. Ne brini, ja sam jako racionalna osoba. Nemam nameru da kupujem oruzje samo da ojacam ego, osecam se potpuno zasticenom, ovo je vise rasprave radi. Ako budem mislila da mi oruzje treba, necu oklevati, i nisam domacica koja ne zna da ga koristi.

 

Edit: podrzavam odgovorno posedovanje oruzja, nemojte kupovati oruzje ako niste trenirani, nemojte ga kupovati ako imate malu decu

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

Iskustvo i karakter da donosis promisljene odluke u trenutku upotrebe oruzja da ONESPOSOBIS NAPADACA, a ne UBIJES istog je razlika izmedju nuzne odbrane ili ubistva, makar i u afektu.

Srpski i američki zakon se dosta razlikuju po ovom pitanju, Dok je kod našeg zakona nužnu odbranu jako teško dokazati, čak je dovedeno do besmislice u nekim situacijama (sećaš se onog lika koji je ubio naoružanog narkomana u svojoj kuhinji, koji ga je pri tome i napao, pa mu svakako određen pritvor), amerićko zakonodavstvo dosta "slobodnije" to tumači.

 Problem nastaje, međutim, onog trenutka kada treba da se puca u drugu osobu. Podvlačim većina ljudi će imati ozbiljan problem da povuče oroz, pa čak i to oklevanje može da bude kobno. Drugi problem je preciznost, što kod ručnog naoružanja i kod ljudi koji se prvi put nađu u takvoj situaciji može da bude takođe ozbiljan problem, posebno ako je drugo lice takođe naoružano. Šta ako ih ima dvoje-troje? Sve to smanjuje šanse za samoodbranu. Treba imati na umu, takođe, da je uglavnom prvi hitac najprecizniji, drugi, treći, četvrti, uglavnom promašuju. Zato je moje mišljenje da oružje može biti veći problem i veća opasnost, za onoga koji ga nosi, nego za napadača, osim naravno ako nemaš kalšnjikov sa par remena, ali jebeš ti to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nesto tu nije u redu, ako covjek mora da ima oruzje, psa cuvara i alarm u kuci, da bi se osjecao sigurnim.

Posjedovanjem oruzja postoji i vjerovatnoca da nekoga ubijes, slucajno, namjerno, bilo kako, ne znam zbog cega bi to rizikovao.

Ako neko zivi po rancevima, u prirodi, pa ima lovacku pusku, to je ok, ali nositi pistolj u dzepu, je trazenje problema, koji moze totalno da unisti zivot.

U Kanadi u kojoj gotovo sve izgleda identicno kao u SAD, isti ulice, automobili, prodavnice, restorani, isti jezik, je jako tesko dobiti dozvolu za pistolj.

Ja u stvari ne znam nikoga da je naoruzan, niti sam cuo da je neko naoruzan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Nesto tu nije u redu, ako covjek mora da ima oruzje, psa cuvara i alarm u kuci, da bi se osjecao sigurnim.

Ne mora da se ima oruzje da bi se osecao sigurnim. Psa imam poslednjih 40 35 godina, tako da o tome ne zelim ni da pisem.

 

1 hour ago, Amigo said:

U Kanadi u kojoj gotovo sve izgleda identicno kao u SAD, isti ulice, automobili, prodavnice, restorani, isti jezik, je jako tesko dobiti dozvolu za pistolj.

Ja u stvari ne znam nikoga da je naoruzan, niti sam cuo da je neko naoruzan.

Canada je mnogo drugacija od US, kod vas je i alkohol 3 puta skuplji. Ti verovatno u suburbiji i ne moras da imas, niti znas nekoga ko ima oruznje, ali sam siguran da u Saskatchewan, Manitoba, ili Alberta, moras da imas nesto sto ce da uplasi velike medjede.

Zasto se uvek cudis? Ocigledno da se tebi to ne dopada i da zbog toga i ne zelis da zivis u US. Mene recimo cudi, kako neko moze da zivi 4 meseca na -20C, ali im ne prebacujem, to je njihov izbor i to postujem. 

Edited by mrd
edit: jezik nije isti, Canadian govore Francuski.
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, mrd said:

Ne mora da se ima oruzje da bi se osecao sigurnim. Psa imam poslednjih 40 35 godina, tako da o tome ne zelim ni da pisem.

 

Nebitno, pistolj, pas, ne osjecas se siguran, zar ne mislis da tu nesto nije u redu.

 

35 minutes ago, mrd said:

Canada je mnogo drugacija od US, kod vas je i alkohol 3 puta skuplji.

 

Nije mnogo drugacija, cini ti se, gotovo identicno, osim nekih par stvari, zdravstvo, oruzje... cak i je i school bus isti.

 

35 minutes ago, mrd said:

Ti verovatno u suburbiji i ne moras da imas, niti znas nekoga ko ima oruznje, ali sam siguran da u Saskatchewan, Manitoba, ili Alberta, moras da imas nesto sto ce da uplasi velike medjede.

 

Za te stvari postoje lovacke puske, mada je to sve prenaduvano, i te provincije imaju obicne urbane sredine i ljudi zive u gradovima.

 

35 minutes ago, mrd said:

Zasto se uvek cudis? Ocigledno da se tebi to ne dopada i da zbog toga i ne zelis da zivis u US. Mene recimo cudi, kako neko moze da zivi 4 meseca na -20C, ali im ne prebacujem, to je njihov izbor i to postujem. 

 

Odakle ti da se cudim, samo iznosim svoje misljenje da ljudi u 21. vijeku generalno ne trebaju da su naoruzani, kao i da to nema nikakve veze gdje ko gdje zivi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Odakle ti da se cudim, samo iznosim svoje misljenje da ljudi u 21. vijeku generalno ne trebaju da su naoruzani, kao i da to nema nikakve veze gdje ko gdje zivi.

Opet se ne razumemo. Kad me pitaš zašto se neko ne oseća sigurno, onoa to meni zvuči, kao čuđenje. Ja se konkretno osećam sigurnije je: oružja, nego sa. Razumem ljude koji hoće da imaju oružje, ako žive po čukama.

Ovo će te začuditi sad, znam mnoge koji nemaju TV, telefon, ili internet. Jednostavno neće civilizaciju togtipa i gotova stvar. Oni imaju puške. Ovo društva po gradovima koji imaju pištolje to su ti jajare, u fazonu veći pištolj od njih. Mogao si to da vidiš, a verujem da još uvek može po Srbiji, verovatno i Bosni.

TX, je posebna priča, on je razpđen i kao što već rekoh, često ti treba 15 minuta da stigneš da kuće, kad prođeš Glavnu kapiju. Njima treba, ako im neko uleti u kuću dak policija stigne poj'o vuk magarca. US je velika i isprepletena je različitim kulturama. Zbog toga je često i svaka diskusija zamršena. Samo u Srbiji ti je jezik drugačiji u Beogradu i Mladenovcu, a razdaljina je oko 40 km.

 

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Amigo said:

 

Nebitno, pistolj, pas, ne osjecas se siguran, zar ne mislis da tu nesto nije u redu.

 

Realno znaci, ti si odlucio da ignorises da kriminal postoji? Ako te ja dobro razumem, ti se osecas potpuno sigurno, nemas alarm u kuci, verovatno nemas ni protivpozarni aparat, sta ce ti to..... ti se osecas sigurno. Jer nije u redu da se ne osecas sigurno, kad imas pet godina.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amigo said:

Nesto tu nije u redu, ako covjek mora da ima oruzje, psa cuvara i alarm u kuci, da bi se osjecao sigurnim.

Posjedovanjem oruzja postoji i vjerovatnoca da nekoga ubijes, slucajno, namjerno, bilo kako, ne znam zbog cega bi to rizikovao.

Ako neko zivi po rancevima, u prirodi, pa ima lovacku pusku, to je ok, ali nositi pistolj u dzepu, je trazenje problema, koji moze totalno da unisti zivot.

U Kanadi u kojoj gotovo sve izgleda identicno kao u SAD, isti ulice, automobili, prodavnice, restorani, isti jezik, je jako tesko dobiti dozvolu za pistolj.

Ja u stvari ne znam nikoga da je naoruzan, niti sam cuo da je neko naoruzan.

 

Uredu je osecati se sigurnije. I u najzdravijim drustvima uvek ima neki procenat ludaka. 

Meni licno oruzje ne pada na pamet, jer mislim da ko se maca lati, od maca i strada. Ne zelim da me neka nesmotrena odluka ili losa procena dovede u situaciju da nekog lisim zivota i onda platim svojim na ovaj ili onaj nacin. 

 

Problem je kada se oruzje namece kao nesto cime se brani sloboda. Problem je kada se ozuje namece kao nesto sto donosi sigurnost, jer ako svi imaju oruzje, ustvari niko nije siguran. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Baby said:

 

Uredu je osecati se sigurnije. I u najzdravijim drustvima uvek ima neki procenat ludaka. 

 

:thumbsup: Amigo je ono, ajde da verujemo da niko nema zle namere, nista se nece desiti. Cisto sumnjam da to stvarno misli nego samo pokusava da nas natera da trazimo zastitu drzave - koja nije svemoguca. Vatrogasci su 100m od mene, ali ja ipak imam alarm i aparate.

 

 

5 hours ago, Baby said:

 

Meni licno oruzje ne pada na pamet, jer mislim da ko se maca lati, od maca i strada.

Nemoj ovu recenicu, svaki put me podseti na Djindjica i onu nesrecnu sahranu. Nije isto koristiti oruzje u odbrani, i u napadu.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Amigo said:

Nesto tu nije u redu, ako covjek mora da ima oruzje, psa cuvara i alarm u kuci, da bi se osjecao sigurnim.

 

 

Covjek ima i komsiju drota koji ima zenu koja je isto tako drot. Rade razlicite smene pa je uvek neko od njih dvoje ukuci. Fini ljudi.

 

Ja bih se onda, po tvom, treba osecati sasvim sigurno, jel tako? Imam policiju odmah do kuce, sta ce mi oruzje? Pa osecam se sigurnije sto su oni moje prve komsije, svakako. Ali, znas kako kaze srpska poslovica: u se i u svoje kljuse. 

 

A sada cu ti reci jednu stvar. Ja ovde u Americi nikada nisam imao problema da se osecam nesigurno, da je neko probao da provali u moju kucu kada sam ja bio u njoj. A u Srbiji mi je komsija koga znam od rodjenja probao u pola noci da provali ulazna vrata. Cekicem. Znao je da sam ja u stanu, smatrao je da pravim buku, pa posto nije imao poverenje u komunalnu policiju da uspostavi kucni red, resio je da uzme stvari u svoje ruke. Jednom rukom je pozvonio na moja vrata, a u drugoj je drzao cekic. Ovaj cekic, to nije nesto sto mi se ucinilo u mraku, to je nalaz sudskog vestaka koji je po pozivu odradio vestacenje nastale stete na ulaznim vratima, i taj nalaz je usao u spise presude protiv njega. 

 

Pa mi sada ti objasni: kako sam ja to sigurniji u svojoj kuci u zemlji koja nema oruzje u slobodnoj prodaji i gde svaka budala sa hladnim oruzjem u pola noci sme da dodje da ti provaljuje u stan jer zna da nemas vatreno oruzje? A zakon u Srbiji je takav da kaze: na silu mozes da odgovoris samo srazmernom silom. On cekic, ja cekic, pa kom opanci kom obojci.

 

Sto bi rekao onaj jalijas iz Sjecas li se Doli Bel: E pa necemo tako, Dino, necemo. Ja sam u svom stanu i nemam gde da bezim, a da se bijem cekicem sa budalom necu. Dok policija dodje, moze da mi napravi rupu u glavi. I zato pamet u glavu a tandzaru u plakar. Municiju odvojeno, da ne bude belaja. 

 

edit: vidim sad da si napisao "pistolj u dzep". To je dozvolja za nosenje oruzja, za to mora da se trazi dozvola i da se polaze ispit. Dozvola za posedovanje se dobija automatski kada kupis oruzje, ali posedovanje znaci da smes da drzis oruzje u kuci i nigde vise. Mozes  da ga izneses samo kada ides u streljanu,  i onda mora da bude u gepeku, u kutiji, odvojeno od municije. 

Edited by ObiW
Link to comment
Share on other sites

On 4/13/2020 at 3:18 AM, Vjekoslav said:

 

bit ce tako precizan da ce nasa A. B. (Angelia Beretta), u najboljem slucaju, zavrsiti u bolnici s propucanim stopalom. i opljackanom kucom. u najgorem slucaju ce u panici, umjesto lopova, upucati vlastitog sina, ili nekog drugog ukucana. lopov btw. moze biti i neko maloljetno dijete, tako da ni taj scenarij nije bas najsrecniji, i pitanje je kako ce se nositi s njim. 

 

 

 

ja bih, na tvome mjestu, iskljucio tu mogucnost. ajmo s faktima. fakat broj 1 -> umjesto na streljani, ti svoje slobodno vrijeme provodis na forumu. fakat broj 2 -> vatreno oruzje nije biciklo da ga izvuces jednom u 25 godina iz garaze i provozas po dvoristu. fakat broj 3 ->  ako se netko zeli efektivno braniti vatrenim oruzjem, onda to oruzje mora postati dio njega (kao sto je to npr. mobitel koji svakodnevno koristimo). fakat broj 4 -> tko zeli svoju imovinu braniti vatrenim oruzjem, onda mora na vrijeme dobrano razmisliti o tome da li je njegova imovina vrijedna ljudskog zivota. i konacno, fakat broj 5 odnosio bi se na tzv. Djurinu pedalu, odnosno rasprave "s malo preterivanja", koje forumske diskusije cine besmislenima.

 

 

Sve si ti to lepo rekao, da onaj ko ima oruzje treba da ide redovno u streljanu da ne zaboravi kako se to koristi. Ja cu samo jednu stvar da kazem: u novinama u gradu u kojem zivim (Hjuston u Teksasu) otprilike jednom u mesec dana, mozda dva, izadje vest o tome kako je par provalnika probalo da upadne nekome u kucu (ili da opljacka neku radnju) i zavrsili su ili u bolnici ili na groblju. I nisu ih uvek upucali muskarci u naponu snage hitrih refleksa i ostog vida, neki put se dogodi i da ih baba upuca.

 

Ali u Teksasu kultura naoruzanog naroda zaista postoji, a postoji i tzv "castle doctrine" koja otprilike kaze, ako ti je provalnik upao u kucu, pucaj da ubijes bez obzira da li je u ruci imao bokser, noz ili pistolj, nece ti se suditi. Odvratno, ali efikasno. Poslednje sto zelis je da na sudu dokazujes da li si bas morao da pucas u telo, ili si trebao u noge, ili si mozda mogao da izbegnes sukob tako sto ces kroz prozor da pobegnes u dvoriste, da slucajno ne povredis provalnika. A onda, ako te i krivicni sud oslobodi, onda te familja provalnika tuzi na parnicnom sudu za pretrpljenu drustvenu bol.  Castle doctrine sve to odmah resi: kada si u svojoj kuci, zakon ne ocekuje od tebe da odstupis, da pobegnes. Dozvoljeno ti je da se branis svim sredstvima. 

 

Edited by ObiW
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...