Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Honey Badger said:

Donald Trump's Last 24 Hours Have Been Particularly Stupid And Offensive And Weird

 

The president attacked Democratic-voting Jews, called himself "the chosen one" and got mad that Denmark won't sell him Greenland.

 

https://www.huffingtonpost.co.uk/entry/donald-trumps-last-24-hours-have-been-particularly-stupid-and-offensive_n_5d5d711de4b0701d280c9d48

kako si ti srecan covek!!

Link to comment
Share on other sites

Jedna od teorija koja mi pada na pamet u vezi sa ovim sporom između Trumpa i Danske jeste da tu treba uvesti i treći faktor a to je Rusija. Jasno je da je Trump veliki prijatelj Putina a Rusija već vrši pritisak na svoje severozapadne granice u smislu raznih preletanja, kretanja podmornica gde im mesto nije i sl.
Moguće da tu postoji neka Trumpova računica sa Rusima ali isto tako i u vezi grenlandske nafte i gasa.
Kažem, ovo je samo moja teorija. Moguće da Trump zaista voli prirodu i hladnoću. Jedno polje za golf je nešto što zaista fali Grenlandu.

Link to comment
Share on other sites

3 godine predsednikovanja i politicke karijere su nista za 45-50 godina zivota u sou biznisu. Nije iznenadjenje sto se ponasa tako kako se ponasa. Surov je to svet, moras biti brzi, jaci, bolji od konkurencije, cesto im i pokazati gde im je mesto, saradjivati sa crnim djavolom ako treba...nema tu neke ideologije. Covek misli da se sve moze kupiti. 

 

A apokalipticna predvidanja sa prethodne strane su zaista :lol_2:  

 

Jos samo da vas Ameri cuju, zasluzuju ljudi da znaju sta im se sprema  :classic_unsure:


 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da nije, ali ne moze prakticno preko noci promeniti neke navike koje je sticao 50-ak godina.

 

Pa ocigledno da boljeg trenutno nema, a sve je izvesnije da ga nece biti ni sledece godine. Javite se za 8-9 godina :s_d:

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nije, ali ne moze prakticno preko noci promeniti neke navike koje je sticao 50-ak godina.

 

Pa ocigledno da boljeg trenutno nema, a sve je izvesnije da ga nece biti ni sledece godine. Javite se za 8-9 godina s_d.gif

 

A, vidiš, ja mislim da bi bilo koji kandidat za predsednika iz DP bio bolji predsednik od njega.

Amerika ima 3 problema u izboru predsednika: jedan je izborni sistem u kojem može da se desi da jedan kandidat ima ukupno više glasova od drugog kandidata ali da opet odlučuju glasovi u 3 države; drugi problem je elektronska obrada glasova gde su moguće manipulacije onih koji bi da promene rezultat i treće je izbor najboljeg gde se u zavisnosti od političkog trenutka bira predsednik (bilo da je to prvi AA, prva žena ili prvi svetski šarlatan).

Link to comment
Share on other sites

 

49 minutes ago, melankolic said:

A, vidiš, ja mislim da bi bilo koji kandidat za predsednika iz DP bio bolji predsednik od njega.

To je relevanto koliko i to sto ja mislim da ne bi. Ako bude reizabran, znaci da je vecina amerikanaca zadovoljna njegovim predsednikovanjem. A iskreno se nadam da ce nakon njega doci neki razumniji i kulturniji REPUBLIKANAC. Dok se demokrate ne rese otpada kao sto su AOC, Sanders, Warren i kompanije, levirarskih, socijalistickih prica za malu decu, identity politics, cultural apropriation, manspreading, mansplaining, white privilege i ostalih debilizama koje moze smisliti samo poremecen um. Da budu ono sto se i ocekuje od njih, centar, liberali.

 

58 minutes ago, melankolic said:

 

Amerika(Melankolic 😄)ima 3 problema u izboru predsednika: jedan je izborni sistem u kojem može da se desi da jedan kandidat ima ukupno više glasova od drugog kandidata ali da opet odlučuju glasovi u 3 države; drugi problem je elektronska obrada glasova gde su moguće manipulacije onih koji bi da promene rezultat i treće je izbor najboljeg gde se u zavisnosti od političkog trenutka bira predsednik (bilo da je to prvi AA, prva žena ili prvi svetski šarlatan).

A izborni sistem je bio dobar pre nego sto je Trump pobedio? Aj budi iskren pa reci da li si mislio da je sistem los pre Trampovog izbora? 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 8/21/2019 at 7:41 AM, A sad said:

 

Ne ide ti engleski dobro ili opet pokusavas nesto da podmetnes? 

Do sada sto smo videli Trump definitivno nije anti-semita.

 

Ove izjave su vise okrenute ka izborima. Usput je uspeo da skrene pricu od mass shootings.

 

Da li je rasista, privatno, jos uvek je veoma verovatno, ali generalno ja mislim da je on oportunista, i to je ok.

 

Kupovina Grenlanda - prosto brilijatno, koliko god glupo zvuci. Jedan od najboljih uspeha USA je bila kupovina Aljaske i Luizijane, njegovo insinuiranje slicne transakcije ga stavlja na uspesnu stranu US spoljne politike.

Naravno da nema sanse da se to desi, ali distraction je radila fenomenalno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Do sada sto smo videli Trump definitivno nije anti-semita.

 

Ove izjave su vise okrenute ka izborima. Usput je uspeo da skrene pricu od mass shootings.

 

Da li je rasista, privatno, jos uvek je veoma verovatno, ali generalno ja mislim da je on oportunista, i to je ok.

 

Kupovina Grenlanda - prosto brilijatno, koliko god glupo zvuci. Jedan od najboljih uspeha USA je bila kupovina Aljaske i Luizijane, njegovo insinuiranje slicne transakcije ga stavlja na uspesnu stranu US spoljne politike.

Naravno da nema sanse da se to desi, ali distraction je radila fenomenalno.

Dali bi dala glas nekome ko je privatno rasista

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

Do sada sto smo videli Trump definitivno nije anti-semita.

 

Ove izjave su vise okrenute ka izborima. Usput je uspeo da skrene pricu od mass shootings.

 

Da li je rasista, privatno, jos uvek je veoma verovatno, ali generalno ja mislim da je on oportunista, i to je ok.

 

Kupovina Grenlanda - prosto brilijatno, koliko god glupo zvuci. Jedan od najboljih uspeha USA je bila kupovina Aljaske i Luizijane, njegovo insinuiranje slicne transakcije ga stavlja na uspesnu stranu US spoljne politike.

Naravno da nema sanse da se to desi, ali distraction je radila fenomenalno.

 

 

Ukoliko se radi o ultra bogatim Jevrejima koji podrzavaju Netanjahua. Liberalni Jevereji iz SAD not so much. 

 

Dakle kad su izbori u pitanju sve je dozvoljeno, pa i javno ponizenje drugih drzavnika sa posebnim apetitom ukoliko su to zene. Gde su se zgrozili svi na celom politickom spektru te zemlje. Ono treba mi malo nesto za izbore, pa da istrolujem drugu drzavu koja je btw najjsci saveznik SAD relativno u odnosu na broj stanovnika.  Nema sanse da se kupovina desi, ali sto ne ponizavati unakolo ako moze da profitira koji % .

 

I fenomenalna manipulacija da se skrene paznja sa ubijanja ljudi u po bela dana jer se neka budala legalno dokopala automatskog oruzja koga smo prvo hteli da otezamo, a sad nja nesto i ne bismo posle razgovora sa NRA.

 

Kad demokrate rade to onda su to leftardske budalastine?

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, dude said:

 A apokalipticna predvidanja sa prethodne strane su zaista :lol_2:  

 

Jos samo da vas Ameri cuju, zasluzuju ljudi da znaju sta im se sprema  :classic_unsure:


 

 

Tvoji su izbegli zbog rata? Sta mislis koliko je onih koji su mislili da su upozorenja da ce se isti desiti apokalipticna?

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Cekaj, stvarno mislis(te) da Americi preti scenario u kojem ce se legalni gradjani proterivati? Da ce se u Americi povesti nekakav klasni, rasni rat, sukob ili sta vec? Pa cak i da Trump ima takve ambicije, nema sanse da mu to podje za rukom. Dodao bih i da su simpatizeri demokrata danas ti koji nasilno prekidaju, zabranjajuju tribine, maltretiraju ljude na ulici zbog MAGA(i dalje cekam da mi neko objasni sta je to tako zlokobno u vezi tog slogana) kacketima i kapama, fizicki ih napadaju....ima na youtubu nekoliko snimaka na kojima batinaju ljude jer to zasluzuju svi Trumpovi glasaci. I onda takvi retardi optuzuju normalne likove(bez obzira na to sta neko misli o njihovim politickim stavovima) kao sto su Shapiro(koji je jevrej) Peterson za rasizam i fasizam. Pa to sto rade antifa i libtardi ne rade vise ni KKK-ovci. Ta saka jada koja je ostala Imaju mitinge, okupe se, razidju i smrde u svojim jazbinama. 


Sto se tice spoljasnje politike. Da li hoces da kazes da Trump, Putin, Ping zajedno rade na nekom sistemu, novom diktatorskom svetskom poretku? Pa zar ne mislis da je americka spoljna politika koju on gura prilicno miroljubiva u odnosu na prethodnike? Da li treba smanjivati tenzije izmedju USA-e i na drugoj strani Rusije, Kine, S. Koreje ili ih povecavati?

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne moraju oni da rade na zajednickom projektu, radi svaki na svom i da mu onaj drugi ili treci ne smeta. Ako nisi objekat ni u jednom slucaju sta te briga.

Imaju oni dovoljno unutrasnjih tenzija da eksportovanje istih napolje olabavljuje pritisak unutra. 

 

Ima na YT svasta. Sta ce se u SAD desiti pokazace vreme. Ja svakako nikom ne zelim nista lose. 

 

Peterson je najobicniji apologeta socijalnog konzervativizma i oportunista koji je prepoznao momenat u kome ce da pravi pare na frustracijama i da ih preusmerava od onih koji su zasluzni za njihov nastanak.

 

I Hitler je imao jevrejske krvi.

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, dude said:

Da li treba smanjivati tenzije izmedju USA-e i na drugoj strani Rusije, Kine, S. Koreje ili ih povecavati?

 

Sacekacemo pa cemo videti da li je rec o smanjivanju tenzija ili bivsi sluzbenik KGB u DDR ima nesto fasciklama? A ovo sad sa Kinom je inace smanjivanje tenzija. Dobro.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, dude said:

Ta saka jada koja je ostala Imaju mitinge, okupe se, razidju i smrde u svojim jazbinama. 

 

A kad se kojim slucajem izvuce iz jazbine i nabavi malo automatskog oruzja i adekvatne municije u prvoj samoposluzi, onda raspali po onima za koje su mu suptilno saopstili da su krivi za njegovu mizeriju. E onda je sam kriv sto je lozenje shvatio za ozbiljno.

 

Pa mi poreklom sa Balkana imamo post Phd iz ovakvih stvari.
 

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dude said:

Pa taj slogan je koristio Regan. Tacnije, let's make America great again.  Bas kao i Hilari. Mislim da je i slican slogan koristio i onaj njen manijak u svojoj predizbornoj kampanji. 

 

Ali nacosi nisu marsirali i demonstrirali ulicama, jer nisu bili ohrabreni. Sada su beli dobri Ameri, a oni koji prelaze granicu zivotinje. Regan je napravio veliki oprostaj za ilegalne imigrante, ovaj je poceo i gradjane da proteruje "odakle su dosli"

 

Razlika, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dude said:

Sto se tice spoljasnje politike. Da li hoces da kazes da Trump, Putin, Ping zajedno rade na nekom sistemu, novom diktatorskom svetskom poretku? Pa zar ne mislis da je americka spoljna politika koju on gura prilicno miroljubiva u odnosu na prethodnike? Da li treba smanjivati tenzije izmedju USA-e i na drugoj strani Rusije, Kine, S. Koreje ili ih povecavati?

 

Naravno da treba smanjivati tenzije i raditi na partnerstvu, americka tehnologija, kineska radna snaga i ruska prirodna bogatstva su siguran sam dobitna kombinacija za covecanstvo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Amigo said:

 

Naravno da treba smanjivati tenzije i raditi na partnerstvu, americka tehnologija, kineska radna snaga i ruska prirodna bogatstva su siguran sam dobitna kombinacija za covecanstvo.

 

 

Pitanje kakvo partnerstvo. Za Kineze I Ruse je i njihov covek nista, a licna sloboda misaona imenica. Trebalo bi da malo vidis kako sistem funkcionise iznutra. Ne bi ti dana boravio u tom sistemu, ja ti garantujem. Saradjuju oni odlicno za racun nekih, ali ne takvih kao ti.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Foster said:

Dali bi dala glas nekome ko je privatno rasista

Ja za nikog od njih ne znam kakvi su im privatni stavovi zasigurno - samo ono sto govore. Ne poznajem ljude.

A izmedju ostalog ne vidim kako je to bitno za poziciju predsednika.

 

2 hours ago, Plavi Golub said:

 

 

Ukoliko se radi o ultra bogatim Jevrejima koji podrzavaju Netanjahua. Liberalni Jevereji iz SAD not so much. 

 

Dakle kad su izbori u pitanju sve je dozvoljeno, pa i javno ponizenje drugih drzavnika sa posebnim apetitom ukoliko su to zene. Gde su se zgrozili svi na celom politickom spektru te zemlje. Ono treba mi malo nesto za izbore, pa da istrolujem drugu drzavu koja je btw najjsci saveznik SAD relativno u odnosu na broj stanovnika.  Nema sanse da se kupovina desi, ali sto ne ponizavati unakolo ako moze da profitira koji % .

 

I fenomenalna manipulacija da se skrene paznja sa ubijanja ljudi u po bela dana jer se neka budala legalno dokopala automatskog oruzja koga smo prvo hteli da otezamo, a sad nja nesto i ne bismo posle razgovora sa NRA.

 

Kad demokrate rade to onda su to leftardske budalastine?

 

Vidi ovaj tvoj post ima toliko stvari na koje treba odgovoriti a ja nemam vremena.

Pa samo ovako, skretanje paznje u politickoj kampanji je nesto sto svaki politicar radi. To nije ono sto se naziva lefticke budalastine.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Pitanje kakvo partnerstvo. Za Kineze I Ruse je i njihov covek nista, a licna sloboda misaona imenica. Trebalo bi da malo vidis kako sistem funkcionise iznutra. Ne bi ti dana boravio u tom sistemu, ja ti garantujem. Saradjuju oni odlicno za racun nekih, ali ne takvih kao ti.

 

Tacno, ali mislim da je on mislio samo na slobodnu trgovinu. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...