Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

On 8/12/2019 at 9:15 PM, Amigo said:

Pa dobro osim logora za iliegalne imigrante, masovnih pucnjava po molovima, ucutkavanja svjedoka itd ima li sta novo pozitivno u AmeriKi, sto ce da uljepsa cijeli svijet :smiley33:

 

Ima. Na primer, ima još uvek South Park. Na primeru toga "ceo svet" može da vidi kako one koji se krvnički sprdaju sa "svime sto je naše" ne samo da niko ne proganja (organizovano, naročito ne država kao kod nekih), nego čak dobiju kultni status, i plus se takvi cirkuzanti dobrano napune parama. U milionima.

 

A šta ima u "celom svetu" ? Da li se skoro negde izvršila kakva eksproprijacija, pa posle pravedna raspodela? Došla li je negde socijalna pravda?

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

On 8/18/2019 at 10:02 PM, melankolic said:

Opet relativizacija neonacizma.

 

meni malo glupo optuziti trampa ili njegove pristalice za neonacizam, narandjasti penis podrzava izraelski nacionalizam, racizam, shovinizam i ksenofobiju vise nego bilo koji drugi potus do sada

Edited by comandante
Link to comment
Share on other sites

 
meni malo glupo optuziti trampa ili njegove pristalice za neonacizam, narandjasti penis podrzava izraelski nacionalizam, racizam, shovinizam i ksenofobiju vise nego bilo koji drugi potus do sada


Dobro je što si to spomenuo jer mi se čini da se niko ovde nije pozabavio pitanjem ideologije alt- right - a a čiji je Trump najuticajniji predstavnik.
Naime, tu se radi o jednom “fluidnom” nacionalizmu sa izraženim socijalnim komponentama. Ono što im je (altrajhistima) svima zajedničko jeste da podrivaju demokratiju na svakom koraku kroz najčešće verbalne pozive na linč neistomišljenika (setimo se Trumpovih predizbornih mitinga sa sve rasističkim i svakim drugim nasiljem prema kritizerima iz publike, odnosno pozivima na zatvaranje Hilari Klinton kada pobedi; podseća malo na Gazimestan ‘89, ha?), zatim konstantno širenje lažnih vesti (navedeni su frapantni podaci na CNN- u da je Trump imao otprilike oko 20 lažnih objava dnevno na društvenim mrežama do sada) i na kraju šurovanje sa svetskim diktatorima ( od onih staljinističkih / ekstremno levih do krajnje desnih kao u slučaju Italije, Mađarske i nekih drugih zemalja).
On kada kaže da su neonacisti, rasisti i beli nacionalisti “dobri ljudi” radi to za domaću publiku (iako su ti “dobri ljudi” nastavljači ideje Holokausta) a onda na međunarodnom planu podržava Izrael možda čak i više nego što se uopšte i očekuje od njega.
Nešto slično je bila politika Slobe Miloševića. Kada je trebao da brani “ognjišta” radio je to predano sa Šešeljem, Arkanom i drugima a kada je trebalo da objasni strancima zašto se ratuje van Srbije spominjao je nasilno razbijanje Jugoslavije (stavljajući se u poziciju Jugoslovena i nekakvog levičara koji se suprotstavlja mračnim silama iz prošlosti kada su Srbi bili žrtve). Tako da moguće da je Sloba bio rodonačelnik alt- right- a ... ako nije kojim slučajem i on nekoga pre njega ideološki kopirao.
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, melankolic said:

Nešto slično je bila politika Slobe Miloševića. Kada je trebao da brani “ognjišta” radio je to predano sa Šešeljem, Arkanom i drugima a kada je trebalo da objasni strancima zašto se ratuje van Srbije spominjao je nasilno razbijanje Jugoslavije (stavljajući se u poziciju Jugoslovena i nekakvog levičara koji se suprotstavlja mračnim silama iz prošlosti kada su Srbi bili žrtve). Tako da moguće da je Sloba bio rodonačelnik alt- right- a ... ako nije kojim slučajem i on nekoga pre njega ideološki kopirao.

Ti mora da si sedeo u poslednjoj klupi, kad je uciteljica predavala o junacima SM i Arkanu. Kakve veze Srbija i tvoji komleksi imaju sa DT i Izraelom?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, comandante said:

... glupa skvo ...

... biti inventar jebenog foxnews-a i javno podrzavati trampa i konzerve ...

 

Pazi kako se izrazavas, nije ti ovo CNN.

 

Interesantno da dozvoljavas sebi da pljujes po DT i 'konzervama' a na avataru ti je patoloski ubica i zlocinac.

:wicked:

Doduse, ti znas kako je on zavrsio - 'hands of of capitalism'!

 

...

Edited by Kinik
Link to comment
Share on other sites

foxnews ili banana news network za mene isti qrac, samo mi nije jasno kako si ti zavrsio kao fan jednog od njih, i to bas globalnog i lokalnog idiotizma

 

btw ne znam kako da ti kazem ali fyi vucic je podrzao klintona protiv trampa, i razumem te ako zbog toga imas kurshluz

Edited by comandante
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, comandante said:

 

da sam rekao "grab them by the pussy" ti se sigurno ne bi zalio

Ja se ne zalim, samo ti kazem da se ponasas kao izrazita prostacina, a sa ovim komentarom, samo dodajes na svoj balvanizam!

Sram te bilo!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...

 

Samo neko sa takvim avatarom moze imati kurshlus u glavi.

A sve ostalo napiskarano je bezvredno shitholinsko ideolosko mrsomudjenje.

:smiley26:

 

3 minutes ago, comandante said:

... da sam rekao "grab them by the pussy" ti se sigurno ne bi zalio

 

Kakve veze on ima sa izjavama nekog lika?

Btw, samo ti piskaraj budalastine, pa ces posle da se izvinjavas Moderaciji.

 

...

Edited by Kinik
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, comandante said:

 

meni malo glupo optuziti trampa ili njegove pristalice za neonacizam, narandjasti penis podrzava izraelski nacionalizam, racizam, shovinizam i ksenofobiju vise nego bilo koji drugi potus do sada

 

Gde je to Izrael demonstrirao rasizam I shovinizam ( pa I ksenofobiju)? Radi o jednom od najmultikulturalnijih drzava na svetu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mrd said:

Ja se ne zalim, samo ti kazem da se ponasas kao izrazita prostacina, a sa ovim komentarom, samo dodajes na svoj balvanizam!

Sram te bilo!

 

pa zalis se, kako se ne zalis….ono kada se drampfov fan zali za mizoginiju :classic_laugh:

 

 

4 minutes ago, Kinik said:

...

 

Samo neko sa takvim avatarom moze imati kurshlus u glavi.

A sve ostalo napiskarano je bezvredno shitholinsko ideolosko mrsomudjenje.

:smiley26:

 

 

Kakve veze on ima sa izjavama nekog lika?

Btw, samo ti piskaraj budalastine, pa ces posle da se izvinjavas Moderaciji.

 

...

 

svetog ti dutertea daj objasni kako je 1 kinik zavrsio kao megafon trampa i vucica

 

zalosno :classic_sad:

 

1 minute ago, Darth Bane said:

 

Gde je to Izrael demonstrirao rasizam I shovinizam ( pa I ksenofobiju)? Radi o jednom od najmultikulturalnijih drzava na svetu.

 

sarkazam?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, comandante said:

 

pa zalis se, kako se ne zalis….ono kada se drampfov fan zali za mizoginiju :classic_laugh:

 

 

 

svetog ti dutertea daj objasni kako je 1 kinik zavrsio kao megafon trampa i vucica

 

zalosno :classic_sad:

 

 

sarkazam?

Nije. Ozbiljno pitanje. Pretpostavljam da mislis na Palestinu?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, comandante said:

 

pa zalis se, kako se ne zalis…...

Ovo ostalo cu da ignorisem, ne zalim se nego se borim protiv gluposti, a ti si u ovom slucaju kocnica i primer jednog primitivnog muskarca, kome treba pinceta, pa onda kompenzuje, vredjanjem zena!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Darth Bane said:

Nije. Ozbiljno pitanje. Pretpostavljam da mislis na Palestinu?

 

ne mislim samo na palestinu nego uopste, izrael je i oduvek je bio apsolutni sampion u rasizmu, nacionalizmu, sovinizmu, ksenofobiji….naravno ovde ne govorimo o vukojebinama nego o drzavama koje pretenduju da su sampioni demokratije, ljudska prava i slicno

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, comandante said:

... svetog ti dutertea daj objasni kako je 1 kinik zavrsio kao megafon trampa i vucica ... 

 

Vise puta sam sebi rekao - nemoj se upustati u komunikaciju sa slicnim likovima, zazalices.

 

I pogresim, a ono svaki put provali vukojebinska kanalizacija.

:puke:

 

...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

Ovo ostalo cu da ignorisem, ne zalim se nego se borim protiv gluposti, a ti si u ovom slucaju kocnica i primer jednog primitivnog muskarca, kome treba pinceta, pa onda kompenzuje, vredjanjem zena!

 

ignorisaces to da si fan stvorenja koji tretira zene kao sto ih tretira...dobro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, comandante said:

 

ne mislim samo na palestinu nego uopste, izrael je i oduvek je bio apsolutni sampion u rasizmu, nacionalizmu, sovinizmu, ksenofobiji….naravno ovde ne govorimo o vukojebinama nego o drzavama koje pretenduju da su sampioni demokratije, ljudska prava i slicno

 Kasko to kada je multikulturalna drzava?! 

Koja je to onda drzava primer tolerancije? 

Eto nabroj bar tri takve drzave 

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, comandante said:

 

multikulturalna??!! daj ne zajebavaj

Negde sam procitao da je Izrael najmultikulturalnija drzava na svetu! Cak vise i od Amerike I svih tzv "imigrantskih " drzava. Druga je Australija! 

Onda mozes zamisliti stepen multikulturalnosti u Izraelu! 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...