Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

9 minutes ago, djole said:

 

 

:ajme:

 

Jel to postoje neki prirodni zakon po kojima oni to neće moći da ostvare?

 

To što Amerika do sada nije imala problema sa autoritarnim režimima ne znači da neće imati u budućnosti. Odakle to neko slepo verovanje u institucije i zakone, kao da su to prirodne pojave koje se uvek isto ponašaju. Institucije, zakoni, sudovi... svi oni zavise od ljudi. Postoje bolje ili lošije implementacije ali nijedna nije imuna na ljudski faktor. Dakle, ta neka mantra, kako se ne treba uzbuđivati što raznorazni ekstremistički idioti dobijaju prostora jer su eto npr. Founding Fathers nekako magično mogli da predvide šta će da se dešava za 250 godina i da su nam ostavili mehanizme kako će se to sprečiti a mi ništa ne treba da brinemo, je apsolutna glupost. Ne, takvim ekstremističkim idiotima (sa obe strane spektra) uvek treba reći gde im je mesto. I uvek treba biti na oprezu.

 

S ovim u vezi, jedna preporuka

 

https://www.amazon.com/Tyranny-Twenty-Lessons-Twentieth-Century/dp/0804190119

Koje mehanizme imaju kkk-ovci da ostvare to o cemu baljezgaju? 

 

2nd amendment, na primer, je dobra garancija za to. Ok, pucnjave, ubistva...ne ulazim u to. Ali nije niko lud da krene u diktatorske pohode znajuci kakve sve arsenale oruzja poseduju Ameri. Ali najveca prepreka tome jeste slobodarski mentalitet Amerikanaca. 

 

Da su skupovi nacista nesto sto je uvela Trampova administracija, naravno da bi to bilo zabrinjavajuce. Ali ti ekstremisticki idioti vec duzi vremenski period imaju prostora za svoje ideje. I guess what, Amerika nije postala rasisticka drzava. A broj kkk-ovaca je danas na nivou statisticke greske. 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dude said:

Koje mehanizme imaju kkk-ovci da ostvare to o cemu baljezgaju? 

...  I guess what, Amerika nije postala rasisticka drzava. A broj kkk-ovaca je danas na nivou statisticke greske. 

 

 

 

Kakav ti je to argument? ... Evo ti odgovor u slicnom fazonu ... Koji mehanizam su imali nacisti da ostvare to o cemu baljezgaju? U vreme kad je Hitler preuzeo partiju, bilo ih je ukupno 15 ...

Edited by Hromi Daba
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

Ne slažem se. Dok se priča, bar se zna ko je na čemu, verbalno, čak i kada se njome (pričom) neko ugrožava.

Kada se priča zabrani, ide se na gore stvari, to se upravo dešava u Americi.

 

Ovako gledano si da, u pravu.

 

1 hour ago, dude said:

Ok, ti si bas ubedjena da je takvo nesto moguce. Sto se mene tice, to je aspurdno i pomisliti, a ne konstantno propagirati na ozbiljnom forumu. To mozda u Brazilu sa onim Bolsonaro likom, mozda u Madjarskoj... ali USA? Ain' t gonna happen!

 

 

Nisi procitao tekst iz CNN zbog alergije na iste verovatno. Procitaj... nista nije nikom zagarantovano... 

Verujem da su isto mislili za rimsko carstvo, pa eto... 

 

1 hour ago, dude said:

 

 

Moze tebi neko da kaze da se teras odakle si dosao, da te vredja na rasnoj ili kojoj god osnovi, ali te ne ugrozava fizicki i ne utice na tvoj zivot time jer nema mogucnosti da to ostvari.  

 

Dakle, kkk-ovci marsiraju, skandiraju, vredjaju i razidju se. Kako je to uticalo na zivot neke latino porodice, na primer? Onog trenutka kada te misli krenu da se sprovode u dela, tu stupa drzava na scenu. Do tada, nju bas zabole ko je koga uvredio, ko je kome sta rekao. That' s how thing works in good old USA.

 

 A eto, uprkos sveprisutnom rasizmu, ljudi razlicitih nacionalnosti, rasa, sa svih krajeva sveta, hrle u Ameriku. 

 

A sta ako se meni ne svidja sto to meni neko kaze jer ja imam ista prava kao i taj neko? 

Nisi se nikada tukao zbog devojke? Danas su pesnice prerasle u nozeve i pistolje. 

 

Ovu poslednja... pa hrle svuda, prebroj EU stanovnike po Aziji... svi traze pare, ako s***es ekonomiju druge drzave, gde ce da beze da bi preziveli? Hocu reci, American dream je umro septembra 11... 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Hromi Daba said:

Kakav ti je to argument? ... Evo ti odgovor u slicnom fazonu ... Koji mehanizam su imali nacisti da ostvare to o cemu baljezgaju? U vreme kad je Hitler preuzeo partiju, bilo ih je ukupno 15 ...

Imaj na umu politicku sitauciju, institucije i sta sve ne Nemacke iz tog perioda i USA danas. Ja ovde branim tezu da skupovi nacista i raznih ekstremista nisu nista novo u politickom zivotu Amerike i da to nije nista zabrinjavajuce. Sve je to deo famoznog free speech-a. Eto, jednostavno ne mogu da zamislim Ameriku u skorije vreme pod nekom dikaturom. Ne znam, mozda sam ja samo naivan. :wink2:

 

19 minutes ago, Baby said:

 

 

 

Nisi procitao tekst iz CNN zbog alergije na iste verovatno. Procitaj... nista nije nikom zagarantovano... 

Verujem da su isto mislili za rimsko carstvo, pa eto... 

 

 

A sta ako se meni ne svidja sto to meni neko kaze jer ja imam ista prava kao i taj neko? 

Nisi se nikada tukao zbog devojke? Danas su pesnice prerasle u nozeve i pistolje. 

 

Ovu poslednja... pa hrle svuda, prebroj EU stanovnike po Aziji... svi traze pare, ako s***es ekonomiju druge drzave, gde ce da beze da bi preziveli? Hocu reci, American dream je umro septembra 11... 

Citam ja sve i svasta, bez nekih emocija. Autor clanka slini nad Obamom i njegovom vladavinom, priziva levicu, AOC je nova nada demokrata... Naravno, ne moze ni bez identitiy politics-a; white, nonwhite, i as an african american(kao da je to vazno, pa se mora istaci) citira nekog lika koji kaze da je poraz Obame u stvari  whitelash against a black president in part. Pretpostavljam da je glavna poenta teksta kako je Trump svojim nepodobstinama izbacio u prvi plan neka nova lica, kako sto je AOC, da je podigao podrsku i popularnost demokrata. Pa, saznacemo sledece godine. Ali, u pravu je u jednom, oterao je od sebe solidan broj konzervativaca, republikanaca. I nije bas toliko popularan kod te populacije onoliko koliko bi mozda covek pomislio 

 

Pa ne samo da imas pravo da ti se ne svidja, nego i da mu kazes sta god ti padne na pamet 😄 Kakvo je to pitanje? Nema niko pravo da ne bude uvredjen. Kako ce se ljudi nositi sa tim, to je vec druga vreca burita, i to zakon ne interesuje mnogo. 

 

Sad je stvarno dosta za danas. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

American dream je umro septembra 11... 

I opet tona ilegalaca hoce da udje i zivi tu, opet tona imigranata cilja upravo taj american dream. Nisam bas siguran da je ista u US umrlo, bar ne jos.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dude said:

Imaj na umu politicku sitauciju, institucije i sta sve ne Nemacke iz tog perioda i USA danas. Ja ovde branim tezu da skupovi nacista i raznih ekstremista nisu nista novo u politickom zivotu Amerike i da to nije nista zabrinjavajuce. Sve je to deo famoznog free speech-a. Eto, jednostavno ne mogu da zamislim Ameriku u skorije vreme pod nekom dikaturom. Ne znam, mozda sam ja samo naivan. :wink2:

 

Zaboravljas da je politicka situacija u Americi takva kakva nije bila od 50tih i 60tih godina XX veka ....

 

U normalnoj situaciji bi bio u pravu ali ... zabrinjavajuce je kad se tim nacistima namiguje sa najvise pozicije u drzavi, i kad baja na toj poziciji reorganizuje drzavnu upravu zaposljavajuci svoje podguzne muve na bitne pozicije i kad baja na toj poziciji radikalizuje paramilitarnu organizaciju pod nazivom ICE i koristi je za etnicko ciscenje drzave, u inat postojecim zakonima i odlukama vrhovnog suda ...

 

Sreca USA (a i sveta) je da je nareceni baja u sustini nesposoban da zavrsi posao, zastrasujuce je koliko je puno postigao i koliku podrusku u svemu tome ima ...

Edited by Hromi Daba
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Baby said:

 

Uopste ne znaci to, ne znam kako izvlacis te zakljucke. Zabranjeno? Ko je pricao o zabranjenom uopste. Da li si pre vidjao obelezene nacista da marsiraju ulicama Amerike? KKK postoji, postojace uvek, nekada manje, nekada vise aktivni, samo jos da se i oni povampire i eto zuraje u kojoj ona druga strana nece cekati egzekuciju mirno. 

Naravno da si vidjao samo sto niko nije bio zainteresovan da o tome pise kao o nekoj posasti fasizma. Nego kao i KKK, postoji neka grupica, koju su naravno posmatrali i kad upotrebe nasilje zestoko kaznjavali.

Za sada samo Antifa se ne kaznjava za nasilje.

2 hours ago, Baby said:

 

1. A sta ako se meni ne svidja sto to meni neko kaze jer ja imam ista prava kao i taj neko? 

2. Nisi se nikada tukao zbog devojke? Danas su pesnice prerasle u nozeve i pistolje. 

 

3. Hocu reci, American dream je umro septembra 11... 

1. mozes da se uvredis, mozes da se naljutis, mozes da uvredis ti njega....imate potpuno jednaka prava

2. Kakve to veze ima? To sto si se uvredio ne opravdava da nekog napadnes.

3. Jako, jako netacno.

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Angelia said:

Hmmm? Kako? Mislim deportacija ide odredbom suda, sud kaze nemaju pravo a ti kazes imaju

 

Ti i ja smo diskutovali o tome vise puta ... ne bi da ulazim u sve to ponovo ... samo da te potsetim da je King of All Jews and Choosen One, Blessed Be His Name uspesno zaobisao normalnu proceduru koju si ti opisala proglasavajuci osobe koje traze azil (na sta imaju pravo po zakonu) za razbojnike koji se mogu deportovati bez intervencije suda - npr ... primeti da je Stabilni Genije upravo odlucio da za njega ne vazi Flores decision - npr ... koliko je ono bese puta do sad Master Negotiator pokusao da ukine DACA - npr, mislis da ce prestati do zadnjeg dana svog pretsednikovanja? Ima toga kolko hoces jos - mister Very, Very Large Brain je bio vrlo vredan za svog mandata - 211 dana golfa, a ostatak maltretiranje legalnih imigranata ... no dosta je i ovoliko ...

 

Edited by Hromi Daba
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hromi Daba said:

 

Ti i ja smo diskutovali o tome vise puta ... ne bi da ulazim u sve to ponovo ... 

 

Ne secam se takve diskusije, stvarno. A DACA kako je uvedena moze i da se ukine, mislim naravno nakon odluke Vrhovnog Suda, ako je kod istog izazvana, sto vazi i za druge pravne stvari. 

Moze neko da kaze da hoce da preispita odluke suda, pa to se desava svaki dan, zar se ne prica o preispitivanju 2gog amandmana?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Angelia said:

 

Za sada samo Antifa se ne kaznjava za nasilje.

 

 

Ja sam mislila da se svi kaznjavaju za nasilje. Onda nesto ne stima u sistemu...

 

28 minutes ago, Angelia said:

 

1. mozes da se uvredis, mozes da se naljutis, mozes da uvredis ti njega....imate potpuno jednaka prava

2. Kakve to veze ima? To sto si se uvredio ne opravdava da nekog napadnes.

3. Jako, jako netacno.

 

 

1. mozes a ne moras, mozes i da ga odalamis, pa eto iz prethodnog citata mozes da ostanes nekaznjen...

2. Ima veze, nismo svi ispali iz istog kalupa, ljudi razlicito reaguju, pogotovo ako im je oruzje dostupno koliko i artikli iz samoposluge

3. Ok... 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Hromi Daba said:

 

Ti i ja smo diskutovali o tome vise puta ... ne bi da ulazim u sve to ponovo ... samo da te potsetim da je King of All Jews and Choosen One, Blessed Be His Name uspesno zaobisao normalnu proceduru koju si ti opisala proglasavajuci osobe koje traze azil (na sta imaju pravo po zakonu) za razbojnike koji se mogu deportovati bez intervencije suda - npr ... primeti da je Stabilni Genije upravo odlucio da za njega ne vazi Flores decision - npr ... koliko je ono bese puta do sad Master Negotiator pokusao da ukine DACA - npr, mislis da ce prestati do zadnjeg dana svog pretsednikovanja? Ima toga kolko hoces jos - mister Very, Very Large Brain je bio vrlo vredan za svog mandata - 211 dana golfa, a ostatak maltretiranje legalnih imigranata ... no dosta je i ovoliko ...

 

 

Master Negotiator je juce dao izjavu da je uzasno uzasno lose da drzavljanstvo dobijes samo rodjenjem na teritoriji Amerike. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Baby said:

 

Master Negotiator je juce dao izjavu da je uzasno uzasno lose da drzavljanstvo dobijes samo rodjenjem na teritoriji Amerike. 

 

Steven Weinberg je jednom slavno izjavio: "Religion is an insult to human dignity. With or without it you would have good people doing good things and evil people doing evil things. But for good people to do evil things, that takes religion" ... cesto se toga setim posmatrajuci sta se desava u Americi zadnje dve ipo godine ... nije religija doduse, nego MAGA ... no sentiment je isti

Edited by Hromi Daba
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Baby said:

 

Master Negotiator je juce dao izjavu da je uzasno uzasno lose da drzavljanstvo dobijes samo rodjenjem na teritoriji Amerike. 

Postoji li jos neka drzava koja daje drzavljanstvo samo rodjenjem na teritoriji? Da li postoji jos jedna drzava koja daje drzavljanstvo, ako su roditelji ilegalci, a dete se rodi u US?

Da li je uzasno lose za zemlju da daje drzavljanstvo pod ovim uslovima? Kako to rade drugi? Da li su drugi uzasni sto to ne rade, ili nam se samo narandzasti ne dopada, pa da ga opljunemo?

Toliko pitanja, ali nigde odgovora, samo nam se ne dopada pomorandzasti!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Postoji li jos neka drzava koja daje drzavljanstvo samo rodjenjem na teritoriji? Da li postoji jos jedna drzava koja daje drzavljanstvo, ako su roditelji ilegalci, a dete se rodi u US?

Da li je uzasno lose za zemlju da daje drzavljanstvo pod ovim uslovima? Kako to rade drugi? Da li su drugi uzasni sto to ne rade, ili nam se samo narandzasti ne dopada, pa da ga opljunemo?

Toliko pitanja, ali nigde odgovora, samo nam se ne dopada pomorandzasti!

 

Postoji li jos neka drzava u kojoj mozes kupiti automatsku pusku u trafici? Postoji li jos neka drzava u kojoj mozes da nemas zdrastveno pokrice?

 

Ne mozes u isto vreme i imati tortu i pojesti je ... sa jedne strane "It is American way..." a sa druge strane "Is there any other country..." 

 

Uostalom, kongres je taj koji bi o tome trebalo da odluci, a ne King of All Jews, Chosen One, Blessed Be His Name ...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

Postoji li jos neka drzava koja daje drzavljanstvo samo rodjenjem na teritoriji? Da li postoji jos jedna drzava koja daje drzavljanstvo, ako su roditelji ilegalci, a dete se rodi u US?

Da li je uzasno lose za zemlju da daje drzavljanstvo pod ovim uslovima? Kako to rade drugi? Da li su drugi uzasni sto to ne rade, ili nam se samo narandzasti ne dopada, pa da ga opljunemo?

Toliko pitanja, ali nigde odgovora, samo nam se ne dopada pomorandzasti!

 

Mrde, obrati se 14 amandmanu i founding fathers.. ocito se ruse samo oni koji ne odgovaraju trenutnoj vrhuski, onaj za oruzje e to ne sme da se pipne... 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Baby said:

 

Ja sam mislila da se svi kaznjavaju za nasilje. Onda nesto ne stima u sistemu...

 

Kaznjavaju se samo pojedinci ako ih navataju, ne posmatra se organizacija, i ne tretira se kao hate crime, sto je slucaj kod ostalih. Nego kao obicno razbojnistvo, sto je daleko blaze.

Treba da se tretira isto kao bilo koja organizacija koja promovise nasilje i sprovodjenje svojih ideala preko nasilja.

 

34 minutes ago, Baby said:

1. mozes a ne moras, mozes i da ga odalamis, pa eto iz prethodnog citata mozes da ostanes nekaznjen...

2. Ima veze, nismo svi ispali iz istog kalupa, ljudi razlicito reaguju, pogotovo ako im je oruzje dostupno koliko i artikli iz samoposluge

3. Ok... 

1. :classic_biggrin: pa to ce tesko da prodje, posto on ima svako pravo da se brani, a ti ces biti kaznjena

2. Vidi mi ne pricamo o tome da postoje ljudi koji rade ilegalne stvari, jednostavno to sto si uvredjen nije opravdanje za nasilje. A neko moze i da te lupi jer mu se ne svidja tvoj nos, i to ga ne opravdava.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Angelia said:

Kaznjavaju se samo pojedinci ako ih navataju, ne posmatra se organizacija, i ne tretira se kao hate crime, sto je slucaj kod ostalih. Nego kao obicno razbojnistvo, sto je daleko blaze.

Treba da se tretira isto kao bilo koja organizacija koja promovise nasilje i sprovodjenje svojih ideala preko nasilja.

 

1. :classic_biggrin: pa to ce tesko da prodje, posto on ima svako pravo da se brani, a ti ces biti kaznjena

2. Vidi mi ne pricamo o tome da postoje ljudi koji rade ilegalne stvari, jednostavno to sto si uvredjen nije opravdanje za nasilje. A neko moze i da te lupi jer mu se ne svidja tvoj nos, i to ga ne opravdava.

 

MAGA je pokret isto kao i ANTIFA, promovisu nasilje koje jedino ne vidi oni koji nece da vidi. Zato se i digla kuka i motika i isplivali neki kao sto je AOC... 

 

1. ako me uhvate :05:

2. ko je rekao da je opravdanje bilo sta za nasilje? 

 

------------------------------------------------------------------------------

Nego, neko citao sta isprica onaj novinar da je putovao DT avionom sa DT,  Epsteinom, Mexwell i nekom devojcicom?

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

MAGA je pokret isto kao i ANTIFA, promovisu nasilje koje jedino ne vidi oni koji nece da vidi. Zato se i digla kuka i motika i isplivali neki kao sto je AOC... 

 

1. ako me uhvate :05:

2. ko je rekao da je opravdanje bilo sta za nasilje? 

 

MAGA nije pokret, nego politicki slogan. Ne postoji organizacija zvana MAGA

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...