Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

9 minutes ago, Plavi Golub said:

 

OK, a ko placa resavanje problema ludaka na bilo koji nacin ili i to ide na KASKO?  Ili poreskim obveznicima svim zajedno?

 

A ko sada u ovakvom sistemu resava problem ludaka? Ovo je daleko od bilo kakve libertarijanske utopije pa opet mehanizmi zakazuju? Placanje je samo jedan segment ali dok ne vidimo zasto ostali segmenti ne rade ne vidim to insistiranje na placanju?

Edited by boxcube
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Ovo je inace los primer. Kola sluze za prevoz putnika i robe i sluzi za drustvenu i licnu korist

Jasno je da auto moze da se koristi i za neke druge stvari. Potrazi roadrage i vedeces da je isto ubojito sredstvo. S'razlikom da svuda moras da imas vozacku dozvolu, ali u US i dalje, samo sa testovima i kontrolom vida. Podrazumeva se da moras da polozis voznju.

Nastavimo li da pricamo o kolima kao sredstvom mass-destruction necemo daleko dogurati.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kido from Junkovac said:

 

Ovo je inace los primer. Kola sluze za prevoz putnika i robe i sluzi za drustvenu i licnu korist.

svi se slazu da treba obezbediti vecu sigurnost za pesake i vozace.

Mnoge pesacke zone su vec na zalost ogradjene zardinjerama i stubovima i bice ih vise.

Cak i ako uzmemo tvoj argument kao valjan (a nije, zbog svrhe)

koristiti kombi kao sredstvo za ubijanje je manje sigurno

nego koristiti specijalizovano oruzje za well, ubijanje.

 

Sad svaki klinac koji je tek izasao iz bubuljica moze da ubije

50 ljudi za minut, apsolutno mu je nepotrebna bilo kakva obuka.

 

Mislim da si prethodno izneo i situaciju sa background proverama, ali je taj sistem fejlovao

koliko 2017 u slucaju bivseg marinca sa neprijavljenom istorijom porodicnog nasilja.

 

 

 

 

 

Nije los primer zato sto moj argument ne pocinje od toga da odnos prema vozilima i oruzju treba da bude isti nego da taj stav shit happens zauzimaju svi, kojima licno niko nije nastradao, jer nekako intuitivno razumeju da je pojava ludaka bas takva, shit happens. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Kupis bazuku onako bez provere i isporice ti je kuci i niko nema pojma (national security) da je imas na lageru? OK.

 

Pa pokusavaju oni da to sve prate, nije da se ne trude, ali to je kao i pitanje zasto ne moze ICE da pokupi sve ilegalne emigrante i deportuje....

Radi se o nesto komplikovanijem, decentrazivonam sistemu, velike geografske povrsine.

Da je to tako lako ni evropa ni US ne bi imali nijedan teroristicki napad, zar ne?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, boxcube said:

 

Nije los primer zato sto moj argument ne pocinje od toga da odnos prema vozilima i oruzju treba da bude isti nego da taj stav shit happens zauzimaju svi, kojima licno niko nije nastradao, jer nekako intuitivno razumeju da je pojava ludaka bas takva, shit happens. 

 

A tek u momentu kad neko ne daj boze nastrada, onda prestane da bude shit happens. Nista eto novih mogucnosti za osiguravajuca drustva. Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane.

 

Cekaj, @Angelia, ako tebi sad dodje da kupis sebi neko ofanzivno oruzje i to lepo narucis preko neta, niko od drzavnih organa, tvoje drzave ili saveznih, nema pojma o tome? Bilo da je kupovina unutar drzave, bilo da je uvoz. Ozbiljno pitam. 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Just now, Plavi Golub said:

 

A tek u momentu kad neko ne daj boze nastrada, onda prestane da bude shit happens. Nista eto novih mogucnosti za osiguravajuca drustva. Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane.

 

Po ovom konkretnom pitanju mozda da, mozda ne ali ostaje misterija zasto ti ne vidi problem ili cak smatras pozeljnim da taj neko kome u takvom casu svane bude u redovima dravnih sluzbenika a nikako privatnik koji je u dobrovoljnom ugovoru?! Ali u ovakvom tonu razgovora cini mi se nije ni bitno.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Amigo said:

Povlacim se sa teme, moderacija me izmasakrira, jer sam protivnik gluposti napisanih prije 200 godina.

 

Nije zato nego ne umes na sekundu da iskoraknes iz svoje  ideologije, zelis da se svi povinuju tvom svetonazoru pa u suprotnom psujes i ides na licne prozivke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Plavi Golub said:

Realno, nisam razmisljala o tome. Meni je ideja o kalasnjikovu kao delu dnevnog asesoara suluda.

Ne moze kalasnjikov da se kupi ako mu nije disabled automatsi mehanizam. Da li se po kupovini taj mehanizam prepravlja, verovatno neko to uradi, ali sa takvim oruznjem ne mozes da ides u streljanu i ako te slucajno uhvate, sledi kazna! Koja kazna, to vec ne mogu da ti kazem.

Po onome sto ja znam kontrola internet saobracaja je pojacana. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Cekaj, @Angelia, ako tebi sad dodje da kupis sebi neko ofanzivno oruzje i to lepo narucis preko neta, niko od drzavnih organa, tvoje drzave ili saveznih, nema pojma o tome? Bilo da je kupovina unutar drzave, bilo da je uvoz. Ozbiljno pitam. 

 

2 minutes ago, Plavi Golub said:

Realno, nisam razmisljala o tome. Meni je ideja o kalasnjikovu kao delu dnevnog asesoara suluda.

 

Ne bi verovala koliko lako i brzo moze da se nabavi ofanzivno oruzje u Srbiji, i to za neverovatno male pare. Ne verujem ni da je u USA mnogo drugacije. 

Link to comment
Share on other sites

Pa logicno je da nesto postoji kod uvoza ako nista zbog carina za robu za koju postoji. A uz robu ide i deklaracaija sa opisom iste.

 

Za Srbiju znam, ali ajde da ne potezem vise Balkan kao referencu. Onaj u Zagrebu je imao kalasnjikov. Pobio one zene i dete u dvoristu u delicu sekunde. 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, A sad said:

 

 

Ne bi verovala koliko lako i brzo moze da se nabavi ofanzivno oruzje u Srbiji, i to za neverovatno male pare. Ne verujem ni da je u USA mnogo drugacije. 

Sve ilegalno moze da se resi. 80-ih si mogao u centru BG kod Jugoslovenkog dramskog i SKC-a  da kupis sve vrste droge od obicnog hasisa, do heroina i kokaina. Ilegalni market je ziva stvar i sve moze da se progura ispod tezge.

Edited by mrd
mogao viska out
Link to comment
Share on other sites

Nije to bio bas skroz ilegalni market. Dva grada sa najvise (%) narkomana su bili Split i Obrenovac. Zasto? Prvi jer je velika luka, a drugi jer su tamo spaljivali zaplenjenu drogu (kotlovi u TE). Kako nisu bili fanaticni u tom poslu, rezultat je bio jasan. Sumnjam da neki Cvorovic nije imao uvida koliko heroina je prodato kod SKC-a. Ali to je druga tema

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Plavi Golub said:

Nije to bio bas skroz ilegalni market. Dva grada sa najvise (%) narkomana su bili Split i Obrenovac. Zasto? Prvi jer je velika luka, a drugi jer su tamo spaljivali zaplenjenu drogu (kotlovi u TE). Kako nisu bili fanaticni u tom poslu, rezultat je bio jasan. Sumnjam da neki Cvorovic nije imao uvida koliko heroina je prodato kod SKC-a. Ali to je druga tema.

Naravno, samo sam naveo kao paralelu ilegalnog trzista. Za ovaj kraj znam i zbog toga sam to naveo kao paralelu ilegalnog trzista.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Cekaj, @Angelia, ako tebi sad dodje da kupis sebi neko ofanzivno oruzje i to lepo narucis preko neta, niko od drzavnih organa, tvoje drzave ili saveznih, nema pojma o tome? Bilo da je kupovina unutar drzave, bilo da je uvoz. Ozbiljno pitam. 

Ja ne pricam o legalnoj kupovini, legalno ne mozes. 

Najozbiljnije, nemam pojma da li znas sta je jedna od uloga ATF, a to je da lovi ilegalni uvoz oruzja, svega pa i do bazuka.

Sta mislis jel drzava evidentira kome je to prodato ako promakne ATF?

Nisam kriminalac, ali koliko znam na dark-net mozes da kupis sta god hoces, iako drzava stalno pokusava da razvali te tokove

6 minutes ago, Plavi Golub said:

Pa logicno je da nesto postoji kod uvoza ako nista zbog carina za robu za koju postoji. A uz robu ide i deklaracaija sa opisom iste.

 

:classic_biggrin: Aha, 15 tona kokaina, evo carinska deklaracija, kolko carine da izbrojim....

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Eddard said:

Ne može meni niko da objasni kako je ovo prihvatljiva cena 2. Amandmana. Zajebi.

 

nije ovo nista, sve dok ne dodje  do toga da bebe moraju nositi pancire i treba ih setati u blindiranim kolicama….ma ni tada

 

nego za mene najveci utisak su ove demokrate, predsednicki kandidati (osim bernija naravno) koji se redjaju da profitiraju od ovih tragedija, oni su mi gadniji od nra i ovih ludaka koji vrse masakre, jebo ih drumpf. meni je neverovatno da nema bar minimum 10% kongresmena, senator i ostalih politicara koji ce da kazu jasno i glasno - jebes drugi amandman, nema oruzja za civile, oruzje moze nositi samo vojska i policija i tacka. lovci? jebes i njih, nema lova, zabraniti zakonom, nema lova u 21. veku

 

kakvi gun control, background check i slicne idiotarije, samo totalna zabrana oruzja

 

 

 

 

 

9 hours ago, James Delaney said:

Da ponovimo ( ma kako neki zeleli da spinuju svoju zelju da razoruzaju ljude )

 

mQz5FVo.png

 

ja da sam neka vlast doneo bih zakon da se svim charlston hestonima ovog sveta mora ispuniti zelja u roku od odmah

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, comandante said:

 

nije ovo nista, sve dok ne dodje  do toga da bebe moraju nositi pancire i treba ih setati u blindiranim kolicama….ma ni tada

 

nego za mene najveci utisak su ove demokrate, predsednicki kandidati (osim bernija naravno) koji se redjaju da profitiraju od ovih tragedija, oni su mi gadniji od nra i ovih ludaka koji vrse masakre, jebo ih drumpf. meni je neverovatno da nema bar minimum 10% kongresmena, senator i ostalih politicara koji ce da kazu jasno i glasno - jebes drugi amandman, nema oruzja za civile, oruzje moze nositi samo vojska i policija i tacka. lovci? jebes i njih, nema lova, zabraniti zakonom, nema lova u 21. veku

 

kakvi gun control, background check i slicne idiotarije, samo totalna zabrana oruzja

 

 

 

 

 

 

ja da sam neka vlast doneo bih zakon da se svim charlston hestonima ovog sveta mora ispuniti zelja u roku od odmah

 

Druže, da li je čizma tvoja zgazila na tlo USofA? Pitam, jer je ovo što pišeš ‘nako baš neprimenjljivo u stvarnosti...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Plavi Golub said:

pa ja koliko vidim one crnogorske preduzetnike u isporuci kokaina su uhitili 😀. Znaci moze kad se hoce.

 

Mislila sam naravno na legalnu narudzbinu.

Joj, volim da s'tobom pisem, ne shvati me pogresno. Ne mozemo mi ispraviti ove stvari, samo svako na svom delu zivota moze da pokusa da promeni "shvatanja". Da ne pisemo vise o ilegali, eto ja sam ti prvi koji sa izrazito za postovanje pravila, ali sam zatamnio bocna stakla na kolima.

Da pricamo o onome sto je legalno i sta mozda treba zabraniti.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Plavi Golub said:

pa ja koliko vidim one crnogorske preduzetnike u isporuci kokaina su uhitili 😀. Znaci moze kad se hoce.

 

Mislila sam naravno na legalnu narudzbinu.

Pa ne mozes legalno kupiti bazuku.... isto kao sto ne mozes legalno kupiti kokain, ili SSN, ili moj bankovni racun...

Ali sve se moze kad se hoce.

5 minutes ago, comandante said:

 

pa sta, ako mora i hiljadu wacoa

A jel znas sta je sledilo iz Waco slucaja?

Oklahoma City bombing....

Pa ti uzurpiraj prava drugog amandmana milicijama po TX i Juti, i slicnim koji misle da ih drzava spijunira satelitima i skenira mozak.

Daj malo realnosti, niko u US vise ne smatra da je ono sto se desilo u Waco, TX bilo potrebno, uz najliberalnije razmisljanje da su probali da spasu zivote.

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GlennGould said:

 

Druže, da li je čizma tvoja zgazila na tlo USofA? Pitam, jer je ovo što pišeš ‘nako baš neprimenjljivo u stvarnosti…

 

ma to je prica za ove glupe amerikance bez mozga, ako ima volje amerikancima mozes prodati svasta (naravno uz pratecu propagandnu masineriju), mozes ih guziti kako hoces i cak da ih ubedis da je to za njihovo dobro

 

ako mozes im oteti svu ustedjevinu preko noci i bankrotirati ih i ubediti ih da oni opet placaju da ne bi bakrotirali oni koji su ih pokrali onda ih mozes im oduzeti i jebeno oruzje

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...