Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Just now, Kronostime said:

Ja sam jednom uhvatio klinca kako pokusava da mi obije auto - od tog doba, nakon "obrade" , obraca mi se sa Tata.:default_coffee:

 

Ma nije to ni bilo klasicno obijanje, klinci idu okolo, probaju da otvore normalno vrata i ako je auto otkljucano uzmu sto misle da je vrijedno. Ako je zakljucano produze dalje, alarm se nece ni aktivirati.

Medjuti cuo sam za novi gadzet za obijanje automobila, pojacivac signala koji salje kljuc automobila, koji se nalazi obicno u kucu blizu vrata. Navodno ukljucis ga i vrata se odkljucaju.

 

3 minutes ago, Angelia said:

odlicna procena, samo sto sam ja bila u kuci.

 

Pa zato nisu ni provalili u tvoju kucu :57:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

odlicna procena, samo sto sam ja bila u kuci.

Pogrešan quote ali tako je to sa Tapatalkom.

Što se samonaoružavanja tiče, hajde samo da porazmislimo logički: da li je najbezbednija zemlja u kojoj je svima dostupno oružje? Koliko se smrtnih slučajeva desi greškom ili namerom onog koji poseduje oružje?
Ja znam da je tebi frka da živiš tamo i da se osećaš nebezbedno (ja sam se tako osećao u NS- u poslednjih godina pred odlazak u NOR) ali to ne znači da u svim krajevima sveta važi ista “tradicija”.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Kronostime said:

Moje iskustvo mi govori da se vise plasi oruzja onaj ko ga uperi u mene, nego ja, sto mi daje dobru psiholosku prednost da mu se  iznaskacem po kicmi i pokazem mu da nasilje nikad ne donosi dobro. :default_coffee:

Taj će pre i da opali....iz straha.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, melankolic said:


Pogrešan quote ali tako je to sa Tapatalkom.

Što se samonaoružavanja tiče, hajde samo da porazmislimo logički: da li je najbezbednija zemlja u kojoj je svima dostupno oružje? Koliko se smrtnih slučajeva desi greškom ili namerom onog koji poseduje oružje?
Ja znam da je tebi frka da živiš tamo i da se osećaš nebezbedno (ja sam se tako osećao u NS- u poslednjih godina pred odlazak u NOR) ali to ne znači da u svim krajevima sveta važi ista “tradicija”.

Ajde Mel ne smaraj, i ne podmeci mi stvari koje nisam rekla. Zivot nije bezbedan, kontas. 

Ja uzivam svoj zivot u US, jako zadovoljna, s tim sto ja zivot vidim realno, kao i svakakve izazove u zivotu, a ti i Amigo ko mala deca.

 

Kad vezes pojas u kolima, jel tebi frka da vozis kola i osecas se nebezbedno?

1 hour ago, Amigo said:

 

 

Pa zato nisu ni provalili u tvoju kucu :57:

Aha vidoviti neki lopovi :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aha vidoviti neki lopovi biggrin.png

 

Uživaš u životu toliko da ćeš da nabaviš sebi oružje. To izgleda kao strah a ne sreća.

Meni, vidiš, oružje ne treba. Mogu u bilo koje doba dana i noći da se slobodno prošetam ulicama.

Nikog pojas u vozilu nije ubio. Dobro, možda se meri u promilima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, melankolic said:


Uživaš u životu toliko da ćeš da nabaviš sebi oružje. To izgleda kao strah a ne sreća.
Meni, vidiš, oružje ne treba. Mogu u bilo koje doba dana i noći da se slobodno prošetam ulicama.

Neces verovati, cak i uzivam u koriscenju oruzja :classic_ohmy:

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Kronostime said:

Kalamiti Andja?

:default_2guns:

Aha :lol_2:

 

Od juce:

NEPTUNE BEACH, Fla. – The tables were turned on three armed robbers during a frightening break-in at a Neptune Beach apartment, as the person inside shot at the intruders, according to police.

Video from a Ring spotlight camera shows the confrontation at the Park Place Apartments on 3rd Street next to Jarboe Park. It happened at 5:51 p.m. Tuesday.

Neptune Beach police confirmed one man was shot in the chest and is at a hospital while the other two are still on the run.

In the video, three young men can be seen walking up the stairs to a second floor balcony. One uses his body to push in the door, while another puts on gloves. They are inside for roughly eight seconds when at least five gunshots can be heard.

Police told News4Jax the lone resident inside, an adult male, grabbed a gun and fired.

Moments later, the three other men run out of the front door. One of them jumps off the second floor balcony and onto the sidewalk below.

Surveillance images from a nearby parking lot show the men leaving in two getaway cars, a red Kia and a silver Pontiac. Police released the pictures of the cars and suspects hours after the shooting, asking for tips.

A short time after the break-in, one of the men showed up at an emergency room with a gunshot wound in the chest, according to Commander Mike Key with the Neptune Beach Police Department.

Wednesday afternoon, the lead detective on the case said investigators were following several leads in hopes of tracking down the two men who got away.

“No matter who you are, this is a very scary situation,” said News4Jax crime and safety expert Ken Jefferson, a former Jacksonville Sheriff’s Office detective.

He reviewed the video showing the crime.

“This homeowner realizes he has the right to protect himself, and he pulls out his gun and he begins to fire,” Jefferson noted. “He’s well within justification to do that."

Jefferson said police have a lot on their side that will help solve the case, including good surveillance video. Investigators will question the man who was shot. That man was not identified, but he could be facing charges in addition to armed robbery, police said.

The resident who fired the shots is not facing any charges.

Edited by Angelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, comandante said:

 

 

respekt za ovog coveka, uvek kada verujes da je dostigao vrhunac on te opet iznenadi, donald bubka :classic_smile:

 

Ja to gledam samo kao na opipavanje pulsa, da vidi koliko su spremni da skoce u vatru za njega. Sprema se on izgleda na mogucnost da izgubi, ali i da odbrani WH silom. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Baby said:

 

Ja to gledam samo kao na opipavanje pulsa, da vidi koliko su spremni da skoce u vatru za njega. Sprema se on izgleda na mogucnost da izgubi, ali i da odbrani WH silom. 

Bez sirenja neosnovane paranoje, ili cemo da opet zamisljamo kako se uhvatio za nogu Resolute stola u Ovalnoj sobi a Pelosi ga vuce za nogu?

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Angelia said:

Bez sirenja neosnovane paranoje, ili cemo da opet zamisljamo kako se uhvatio za nogu Resolute stola u Ovalnoj sobi a Pelosi ga vuce za nogu?

 

Zasto sirim paranoju ako kazem sta mislim? 

 

Taj milom belu kucu ostaviti nece, nema tih glasova koji ce ga isterati. Ja uopste ne zamisljam Pelosi, niti ikog drugog iz politike, do njegovih sledbenika... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baby said:

 

Zasto sirim paranoju ako kazem sta mislim? 

 

Taj milom belu kucu ostaviti nece, nema tih glasova koji ce ga isterati. Ja uopste ne zamisljam Pelosi, niti ikog drugog iz politike, do njegovih sledbenika... 

 

 

Ti ozbiljno mislis da ce Tramp da proba oruzanom pobunom da obori americki ustav?  On i koja vojska?

nadam se da se salis.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Ti ozbiljno mislis da ce Tramp da proba oruzanom pobunom da obori americki ustav?  On i koja vojska?

nadam se da se salis.

 

Pa on vec obara americki ustav, tj. pokusava. Uopste ne mislim da ce vojska da mu se pridruzi, ali ovi magarci naoruzani do zuba ce praviti haos i on na to racuna. Uopste se ne salim, to mislim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...