Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Drugovi i drugarice lenjinističke Demokratske partije i prvaci Qanon republikanskih klovnova, odvojite malo vremena od međusobnog forumskog rvanja u blatu za jedan zanimljiv članak i intervju od pre, sad već, 40 godina koji potencijalno baca jako svetlo na to ko vam ubacuje koske oko kojih se "koljete" do istrebljenja:

 

39 years ago, a KGB defector chillingly predicted modern America  (tekst je iz prošle godine)

 

Quote

...

In 1984, Bezmenov [a former KGB agent named Yuri Alexandrovich Bezmenov, who defected to Canada in 1970] gave an interview to G. Edward Griffin from which much can be learned today. His most chilling point was that there’s a long-term plan put in play by Russia to defeat America through psychological warfare and “demoralization.” It’s a long game that takes decades to achieve but it may already be bearing fruit.

Bezmenov made the point that the work of the KGB mainly does not involve espionage, despite what our popular culture may tell us. Most of the work, 85% of it, was “a slow process which we call either ideological subversion, active measures, or psychological warfare.”

...

Here’s how he further defined ideological subversion:

“What it basically means is: to change the perception of reality of every American to such an extent that despite of the abundance of information no one is able to come to sensible conclusions in the interest of defending themselves, their families, their community, and their country.”

Bezmenov described this process as “a great brainwashing” that has four basic stages. The first stage is called “demoralization” which takes from 15 to 20 years to achieve. According to the former KGB agent, that is the minimum number of years it takes to re-educate one generation of students that is normally exposed to the ideology of its country — in other words, the time it takes to change what the people are thinking.

 

Spoiler

Bez da sam ikada čuo za pomenutog lika ili čitao nešto na tu temu, odavno mi je negde vrlo jasno da stepen sadašnjeg antagonizma vodećih partija u USA i polarizacije društva može samo da nanese ogromnu štetu USA, a kao jedini profiter iz svega toga da izađe samo Imperija Zla...  koju danas više ne čini ogromna monumentalna država CCCP nego savez više teroristićkih država od Rusije preko Irana, raznih malih terorističkih organizacija do raznih antiameričkih boraca po Africi, Južnoj Americi itd... kao i gomile korisnih idiota koju sačinjavaju uglavnom zatupasti novi levičari / anti-globalisti / anti-imperijalisti / anti-qrci / anti-palci po zapadnim zemljama...  dok se paralelno kroz populističku desnicu serviranjem raznih teorija zavere uništava društvo kao što rak uništava zdravo tkivo.

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Meni je i dalje fascinantno da toliko odbijaju univerzalno zdravstveno, ali ne vlast, njima/drzavi to ide u korist, iscede vise stanovnike da placaju sve i svasta i gomilu izmisljenih radnih mesta, nego sto ljudi misle kako ce onda placati za nekog drugog. Na drugu stranu pare uplacene u privatna zdravstvena su nepovratne, svakako odu na nekog drugog ako ne koristis. 

Da li bi ti bila saglasna da placas recimo 15% od tvojih mesecnih prihoda. Recimo da imas 5000 dolara mesecno i onda

placas 750 dolara za zdravstvo, a ako i tvoj muz ima tih 5000 onda u zdravstvo ide 1500 dolara mesecno. Jeste tako

da pola placa zvoj poslodavac, ali izgleda oni ( poslodavci) nisu nesto raspolozeni, a jos manje vi koji morate i drugu polovinu

da placate. Tako funkcionise ta solidarnost i nikako drugacije. Nema sta da ocekujes od drzave.

 

Meni je najzalije ljudi u Srbiji jer em placaju toliko, a moraju jos troduplo ako im stvarno zatreba lekarska usluga.

Ovih 15% ide tako do kraja zivota, vazi i za penzionere, a u tom slucaju onda penzioni fond placa 50%, ali od tvoje 

penzije uvek ide ostalih 50%.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selina said:

Da li bi ti bila saglasna da placas recimo 15% od tvojih mesecnih prihoda. Recimo da imas 5000 dolara mesecno i onda

placas 750 dolara za zdravstvo, a ako i tvoj muz ima tih 5000 onda u zdravstvo ide 1500 dolara mesecno. Jeste tako

da pola placa zvoj poslodavac, ali izgleda oni ( poslodavci) nisu nesto raspolozeni, a jos manje vi koji morate i drugu polovinu

da placate. Tako funkcionise ta solidarnost i nikako drugacije. Nema sta da ocekujes od drzave.

 

Meni je najzalije ljudi u Srbiji jer em placaju toliko, a moraju jos troduplo ako im stvarno zatreba lekarska usluga.

Ovih 15% ide tako do kraja zivota, vazi i za penzionere, a u tom slucaju onda penzioni fond placa 50%, ali od tvoje 

penzije uvek ide ostalih 50%.

 

Odes na gugl pa nadjes podatak da je premija osiguranja u Americi oko 8400dolara (2023god) po osobi, dakle oko 700dolara mesecno. To je otprilike koliko si i ti navela. Problem je sto tih 700dolara cesto prate razni copay koji uopste nisu jeftiniji, a ono zlatno vreme americkog zdravstva gde lekaru se nije stopovalo vreme je proslo sad i u privatnom zdravstvu osiguranje a bogme i klinke/bolnice itekako gledaju da lekar sto pre zavrsi pregled. 

 

Jednostavno iako je privatno zdravstveno u Americi ono se raspada a sve je skuplje. 

 

Inace jednoj Sereni Vilijams nisu hteli da rade odredjeno snimanje iako je ona insistirala posto je imala iste simptome ko pre x godina i samo je to snimanje (valjda skener pljuca sa kontrastom) otkrilo problem,i tek kad je postala neprijatna su pristali. Nije to onaj nas fazon lekara sta ti znas vec zato sto osiguranje nece da plati ako proceni nepotrebnim.

 

Drugi problem americkog privatnog zdravstva je monopol. Npr iako je Elizabeta Holms prevarant jedan od razloga sto ju je zdravstveni sektor uzeo na zub je taj sto je Theranos vodio pravnu bitku da mozes odraditi analizu krvi ko svuda u svetu, dakle dodjes u labaratoriju platis iz svog dzepa i dobijes rezultate. E to bas ne moze u Americi, mora lekar da da uput za analizu krvi?!? 

 

Inace Theranos bi mozda i nesto uspeo sa Edisonom da su imali vremena ali jbg jednima se tolerisu jos gore lazi (Tesla i self driving, sletanje na Mars ljudi 2022) dok drugi idu u zatvor zbog manjih lazi 😄

 

 

Edited by MeanMachine
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Amerikanci koliko troše za zdravstvo trebalo bi prosečno da žive 90 godina, a žive znatno ispod 80.

 

V6i0uNH.png

 

Uprkos tolikim troškovima, druge uporedive zemlje u proseku imaju za 40% više lekara po glavi stanovnika od SAD.

 

k9foqVn.png

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, fancy said:

Drugovi i drugarice lenjinističke Demokratske partije i prvaci Qanon republikanskih klovnova, odvojite malo vremena od međusobnog forumskog rvanja u blatu za jedan zanimljiv članak i intervju od pre, sad već, 40 godina koji potencijalno baca jako svetlo na to ko vam ubacuje koske oko kojih se "koljete" do istrebljenja:

 

39 years ago, a KGB defector chillingly predicted modern America  (tekst je iz prošle godine)

 

 

  Reveal hidden contents

Bez da sam ikada čuo za pomenutog lika ili čitao nešto na tu temu, odavno mi je negde vrlo jasno da stepen sadašnjeg antagonizma vodećih partija u USA i polarizacije društva može samo da nanese ogromnu štetu USA, a kao jedini profiter iz svega toga da izađe samo Imperija Zla...  koju danas više ne čini ogromna monumentalna država CCCP nego savez više teroristićkih država od Rusije preko Irana, raznih malih terorističkih organizacija do raznih antiameričkih boraca po Africi, Južnoj Americi itd... kao i gomile korisnih idiota koju sačinjavaju uglavnom zatupasti novi levičari / anti-globalisti / anti-imperijalisti / anti-qrci / anti-palci po zapadnim zemljama...  dok se paralelno kroz populističku desnicu serviranjem raznih teorija zavere uništava društvo kao što rak uništava zdravo tkivo.

 

 

Nebuloza.

 

Elem kad je CCCP bio ziv u Americi jesi imao levacare koji su simpatisali CCCP cak i kad se isti raspadao npr Berni je valjda otisao sa suprugom na medeni mesec u CCCP.

 

Danasnja Rusija bukvalno nicim ne moze da privuce nekakve nove levicare u Americi. Jel Rusija moderno levicarska? Jok, mafijaski kapitalizam sa bustovanjem tradicionalnih vrednosti. To je potpuno suprotno od onog na cemu se zasniva moderna levica Amerike.

 

Bezmenov je postao aktuelan jer jos uvek demsi ne mogu da se okanu Rusijagejta, jer im je to jedini nacin da objasne debakl 2016. Nema sanse da se pogledaju u ogledalo pa kazu snob Hilari sa svojom dno kampanjom i planom da se namerno bustuje Trump preko medija koji favorizuju demokrate je razlog sto su pukli.

 

Pa sam Bil prijatelju rece da je kampanja demsa bila takva da ne bi mogla prodati pussy u vozu punom vojnika.

 

I nista naucili nisu, i dalje im je krivzli mastermind 5d sahista koji eto ne moze da dobije jednu Ukrajinu sa nesto nato naoruzanja ali moze da odlucuje o sudbini Amerike.

 

Ne bi me cudilo da vec sad spremaju slicnu pricu ako izgube 2024. A nije kriva partija sto za tri godine nije uspela da napravi opciju B, Bajdenu. Bajden je takvog zdravlja da moraju da izbegavaju debate protiv drugih kandidata jer ako krenu da ga drogiraju da bi bio prisutan za govornicom verovatno nece ni doziveti debatu sa Trumpom.

Edited by MeanMachine
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

Amerikanci koliko troše za zdravstvo trebalo bi prosečno da žive 90 godina, a žive znatno ispod 80.

 

Trebalo mi je dva minuta da ih pronađem na grafikonu.

Edited by Smrtokapa
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče onog teksta o slabljenju SAD, stvarno ne znam ko je sve kumovao tome i ne smatram da iza svega stoje Rusija, Marsovci ili džedaji, ali da se situacija rapidno menja na štetu Vašingtona, to vala vidi i onaj ko se nikada nije bavio tim pitanjima.

 

S tim u vezi, nekako je ispod radara prošla vest da je juan u novembru prvi put u istoriji ušao u prve četiri svetske valute, dakle uz dolar, evro i funtu, prilikom globalnih plaćanja, istisnuvši iz top 4 japanski jen... Što bi pre nekog vremena bila naučna fantastika koja bi oterala propovednika takvog scenarija direktno u ludnicu.

 

Kina, dakle, galopira ne samo industrijski i u modernim tehnologijama, već i ekonomski i finansijski, što najviše pogađa SAD i zapadni svet kao i u svakom drugom slučaju kada se u neku igru umeša novi jak igrač.

 

Tako je Rusija spala na poziciju sekundarne opasnosti, što zbilja i jesu kad se pogleda raspojasanost Pekinga, iako su se i oni osmelili da čine nešto što nisu mogli da učine još od avanture u Avganistanu - da napadnu međunarodno priznatu državu. I ne samo to, već su im porasla krilca i da se direktno konfrontiraju sa SAD i EU svesno rizikujući vlastite plasmane pre svega energenata, od čega zapravo žive i na čemu baziraju ekonomsku strategiju.  

 

Jednostavno, stiče se utisak da se ni oni, poput Kineza, više ne boje od SAD niti zaziru od onoga što im može učiniti zapadni svet, pogotovo ne na način na koji su respektovali kolektivni zapad u vreme Gorbačova ili u vreme Jeljcina, kad su hteli čak i u NATO pakt. I dovoljno je da samo ovlaš pogledamo ono što Amerika danas emituje, dakle u godini predsedničkih izbora, i da se zapitamo od čega zapravo treba da zaziru Kinezi i Rusi. Od Bajdena? Od Trampa?

 

I ko će da odbrani barem osnove dosadašnjeg svetskog poretka... Bajden? Tramp?

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Selina said:

Da li bi ti bila saglasna da placas recimo 15% od tvojih mesecnih prihoda. Recimo da imas 5000 dolara mesecno i onda

placas 750 dolara za zdravstvo, a ako i tvoj muz ima tih 5000 onda u zdravstvo ide 1500 dolara mesecno. Jeste tako

da pola placa zvoj poslodavac, ali izgleda oni ( poslodavci) nisu nesto raspolozeni, a jos manje vi koji morate i drugu polovinu

da placate. Tako funkcionise ta solidarnost i nikako drugacije. Nema sta da ocekujes od drzave.

 

Meni je najzalije ljudi u Srbiji jer em placaju toliko, a moraju jos troduplo ako im stvarno zatreba lekarska usluga.

Ovih 15% ide tako do kraja zivota, vazi i za penzionere, a u tom slucaju onda penzioni fond placa 50%, ali od tvoje 

penzije uvek ide ostalih 50%.

 

Toliko je svakako privatno osiguranje, plus sto ne porkiva sve, nego jos moras da vadis iz dzepa. 

 

Nemaju ovde svi od poslodavca zdravstveno, a ti koji imaju vecina nazalost radi bas zbog zdravstvenog, a inace bi odleprsali na neko novo radno mesto. 

 

Ss se svakako placa kroz taksu. 

Ne platis na mostu, platis na cupriji. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Toliko je svakako privatno osiguranje, plus sto ne porkiva sve, nego jos moras da vadis iz dzepa. 

 

Nemaju ovde svi od poslodavca zdravstveno, a ti koji imaju vecina nazalost radi bas zbog zdravstvenog, a inace bi odleprsali na neko novo radno mesto. 

 

Ss se svakako placa kroz taksu. 

Ne platis na mostu, platis na cupriji. 

Zdravstvo je iz godine u godinu sve skuplje,  drzave odvajaju i pored ovih silnih milijarde koje uplacuju osiguranici dodatne

milijarde u zdravstvio, a izgleda da ni tako ne funkcionise.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Selina said:

Zdravstvo je iz godine u godinu sve skuplje,  drzave odvajaju i pored ovih silnih milijarde koje uplacuju osiguranici dodatne

milijarde u zdravstvio, a izgleda da ni tako ne funkcionise.

 

Ovde je sve vise i vise ljudi koji ne mogu da imaju privatno, pa na kraju neko i za njih mora da plati. Ceo zdravstveni sistem, sa sve osiguravajucim sistemom je totalno nakaradan. 

Evo dacu ti glupavi primer. Rasekla sam prst, tj. odsekla delic i nisam mogla da zaustavim krvarenje. Posle dva sata se odlucim da odem u bolnicu. Stavili su mi dva konca za 15 minuta, mom osiguranju to naplatili 6.5K, meni 650. Dva konca plus tri kapi anestetika.

Ne bi zdravstveno bilo toliko skupo kada bi administracija bila manja, nego vise imas administratora nego zdravstvenih radnika. Onda ti istresu prvo iz dzepa za osiguranje, pa ti osiguranje naknadno istrese iz dzepa. Ljudi pogube sve sto su napravili u toku zivota ako zakace neku hronicnu bolest, gde isti lekovi van US kostaju po 10-20x manje. Plus, imas neverovatan broj mentalnih bolesnika koji nece sami otvoriti novcanik da se lece, pa onda uzmu lako dostupano oruzje pa pobiju - zdrave. 

Najveci protivnici univerzalnog zdravstvenog su upravo oni koje drzava svakako leci. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Selina said:

Zdravstvo je iz godine u godinu sve skuplje,  drzave odvajaju i pored ovih silnih milijarde koje uplacuju osiguranici dodatne

milijarde u zdravstvio, a izgleda da ni tako ne funkcionise.

 

Kako ne funkcionise?

 

Rekao bih da zivis u Evropi verovatno neka zapadno evropska zemlja. Jel su zdravstveni troskovi najveci uzrocnik bankrota u tvojoj zemlji?

 

U Americi jesu. I to pre svega ko sto Baby napisa kaci one koji placaju ali nisu super bogati. Pa doticna:

 

ayn-rand.jpeg

 

Je morala da se pokaki po svojoj filozofiji u poznim godinama kad joj je otkriven rak pluca a inace je jela cigare i bila je medju bogatijim ali nije bila super bogata. Pa se lecila o trosku drzave. Predpostavljam da znas ko je doticna ako ne znas pa perijanca etickog egoizma i da kazemo anarho kapitalizma. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites



 
Stavili su mi dva konca za 15 minuta, mom osiguranju to naplatili 6.5K, meni 650. Dva konca plus tri kapi anestetika.


Ne postoji logika koja može da opravda taj trošak. Čak ni to što američki hirurg zaradi 5 puta više nego ja. Isti tretman košta u nemačkoj nekih 80ak eura (možda i manje).
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MeanMachine said:

 

Kako ne funkcionise?

 

Rekao bih da zivis u Evropi verovatno neka zapadno evropska zemlja. Jel su zdravstveni troskovi najveci uzrocnik bankrota u tvojoj zemlji?

 

U Americi jesu. I to pre svega ko sto Baby napisa kaci one koji placaju ali nisu super bogati. Pa doticna:

 

ayn-rand.jpeg

 

Je morala da se pokaki po svojoj filozofiji u poznim godinama kad joj je otkriven rak pluca a inace je jela cigare i bila je medju bogatijim ali nije bila super bogata. Pa se lecila o trosku drzave. Predpostavljam da znas ko je doticna ako ne znas pa perijanca etickog egoizma i da kazemo anarho kapitalizma. 

Znam ko je doticna.

 

A ovo sto Baby pise stvarno je nezamislivo i nenormalno.

Nema hrabrih politicara ( a i svi su uglavnom imucni) koji bi to zdravtsvo nekako uveli u red.

 

Ovde naravno funkcionise, mozes i sam u laboratoriju koja ti je blizu ( ako te mrzi da se cimas kod lekara i objasnjavas

da zelis da ti se ispita vitamin D. na primer), to je i prilicno jeftino, oko 100 evra tzv. velika krvna slika, za magnetnu

rezonancu se ceka takodje mesec dana, ali privatno je 300-400 evra pa ako ti je hitno platis.

 

Situacija se komoplikuje jer se manje bolnice zatvaraju, nema lekara po selima, svi hoce u glavnu ulicu u veliku

varos, a zadnje je dve godine doslo 1,2 miliona Ukrajinaca koji kao i svi ostali migranti imaju sve besplatno

ukljucujuci i komplikovane operacije i skupe lekove.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Eddard said:


 

 


Ne postoji logika koja može da opravda taj trošak. Čak ni to što američki hirurg zaradi 5 puta više nego ja. Isti tretman košta u nemačkoj nekih 80ak eura (možda i manje).

 

Možda postoji (I ovo naravno pretpostavljam)-česte su tužbe i vansudska poravnanja što konkretno osoblja, lekara najviše, ali i bolnica.

Plaća se dakle i osiguranje bolnica i mislim da je to najveća stavka.

 

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Eddard said:


 

 


Ne postoji logika koja može da opravda taj trošak. Čak ni to što američki hirurg zaradi 5 puta više nego ja. Isti tretman košta u nemačkoj nekih 80ak eura (možda i manje).

 

 

Postoji logika, i to ova: $$$ 😄

 

Bio je slucaj lika koji je osiguran (da li privatno ili medicare) i za copay vestackog kuka trazili da doplati 50.000 dolara. E sad zeznuli se iz osiguranja i bolnice jer doticni je nekada radio kao agent osiguranja pa ih je istresao iz gaca sto se tice papira koje su morali da mu dostave, uglavnom sraf of titanijuma su mu naplacivali 10 il 20 puta skuplje nego sto ga oni placaju. Rad osoblja uopste nije bio naduvan ali sve ostalo jeste. 

 

U slucaju da je medicare on bi platio znatno manje, drzava placa najveci deo zato mislim da je medicare u fazonu ma kad placa drzava niko problem nece praviti e ovde su se zeznuli.

 

Inace nista cudno ko sto u vojnoj industriji imaju privatizovan monopol, ko sto u farmaciji ista prica (lekovi se razvijaju drzavnim parama onda faksovi prodaju patent kompanijama i onda ovi skidaju kajmak) imaju privatizovan monopol i u oblasti zdravstvenog osiguranja.

 

Sam podatak da imas drzave (pre sve na jugu gde je stanje sa osiguranjem jos gore) gde lobisti blokiraju svaku direct acess testing incijativu (da lepo odes u labaratoriju i na svoj zahtev odradis test krvi i to naravno platis iz svog dzepa ko svuda u svetu) govori da se radi o klasicnom privatizovanom monopolu.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eddard said:


 

 


Ne postoji logika koja može da opravda taj trošak. Čak ni to što američki hirurg zaradi 5 puta više nego ja. Isti tretman košta u nemačkoj nekih 80ak eura (možda i manje).

 

 

Ako hoces mogu da ti izvucem iz osiguranja koliko je kostalo, da ne mislis da lupetam. Isto tako sam i ja reagovala pa nazvala osiguranje da ih pitam da li su oni zaista voljni da plate tu cifru bolnici. Prvi racun koji je meni stigao je bio 150 deo koji ja placam. Naknadno mi stiglo 450 (tako nesto) da bi bilo da je kao za lekara koji nije u mrezi mog osiguranja (kojeg ja nisam ni trazila, nego ga zvao ovaj da se posavetuje kako da me ustepa da bude sto manje vidljivo)... 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Helena said:

Možda postoji (I ovo naravno pretpostavljam)-česte su tužbe i vansudska poravnanja što konkretno osoblja, lekara najviše, ali i bolnica.

Plaća se dakle i osiguranje bolnica i mislim da je to najveća stavka.

 

 

Upravo to je najveca stavka. Svakom lekaru, svakoj ustanovi se plati osiguranje. Mi placamo da oni mogu da se brane ako nas z... (da ne lajem). 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Eddard said:


 

 


Ne postoji logika koja može da opravda taj trošak. Čak ni to što američki hirurg zaradi 5 puta više nego ja. Isti tretman košta u nemačkoj nekih 80ak eura (možda i manje).

 

Nije logika, nego je u SAD medicina for profit, osim malog dela koji je pod drzavnom kontrolom. Troskovi su prilicno visoki u poredjenju sa Evropom, medicinske sestre zaradjuju lako preko 100K, troskovi osiguranja za lekare su isto jedan od problema, samostalne prakse su gotovo nestale, osim na TVu, upravo zbog MMI troskova. Zbog postojanja gomile osiguranja i pravila bolnice/klinike su primorane da agazuju brokere za procesuiranje naplata od osiguranja, oni se ugradjuju u ceo proces  kao i distributeri lekova. Sama eliminacja posrednika bi verovatno oborila cenu 30% , ali bez njih komplikovan sistem ne bi funkcionisao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Au nisam znao za ovo:

 

https://apnews.com/article/politics-joplin-missouri-st-louis-children-24e0b91f63d83011e1f938c8cb587786#:~:text=JEFFERSON CITY%2C Mo.,by a 104-39 vote.

 

Quote

JEFFERSON CITY, Mo. (AP) — Missouri's Republican-led House on Wednesday voted against banning minors from openly carrying firearms on public land without adult supervision. The proposal to ban children from carrying guns without adult supervision in public failed by a 104-39 vote.

 

Dakle u Mizuriju DECA mogu da nose oruzje! Demsi su pokusali barem da proguraju da mora biti to pod nadzorom odraslih jok, ne moze to kresenje drugog?!?

 

firefly.gif

Edited by MeanMachine
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...