Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Možda oni koji žele prestanak presipanja iz šupljeg u prazno i odlazak dva starca u pollitičku istoriju, a možda i u zatvor, neće dugo čekati posle kandidature Desantisa.

 

Ankete pokazuju da Tramp i dalje ima prednost za prajmaris, ali zato Desantis vodi protiv Bajdena u neodlučnim državama... U Pensilvaniji je ta prednost oko tri procentna boda, u Arizoni je čak šest, a ukupno gledano, Desantis je trenutno u prednosti za oko 2,5 procentna boda u odnosu na Bajdena iako još nije ni objavio kandidaturu.

 

I sad još samo treba da demsi okončaju proces skenjavanja Trampa i da ga uklone iz trke pravnim putem, za šta je zadužen tužilac Breg, pa da repsi uđu u izborni proces bez tog bagaža.

 

Ovo se čekalo... Samo polako...

 

Ako dođe do toga i ako Desantis uđe kao predstavnik GOP u izbornu trku, odvaliće Bajdena onako kako niko to sada ne očekuje.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Baby said:

Ovo ce biti najidiotskiji izbori u istoriji Amerike. 

 

Da, narocito za Miss Republican nomination. hehehehahahaha 🙂

Bice tu licnih uvreda, mini insurection, hanging attempts itd.

 

memory lane, Lying Ted se lepo zahvalio DT-u da ga je tukao i jos uvek je zahvalan:

 

CeSI7TIW4AApKS0?format=jpg&name=small

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nek grmi jako said:

Možda oni koji žele prestanak presipanja iz šupljeg u prazno i odlazak dva starca u pollitičku istoriju, a možda i u zatvor, neće dugo čekati posle kandidature Desantisa.

 

Ankete pokazuju da Tramp i dalje ima prednost za prajmaris, ali zato Desantis vodi protiv Bajdena u neodlučnim državama... U Pensilvaniji je ta prednost oko tri procentna boda, u Arizoni je čak šest, a ukupno gledano, Desantis je trenutno u prednosti za oko 2,5 procentna boda u odnosu na Bajdena iako još nije ni objavio kandidaturu.

 

I sad još samo treba da demsi okončaju proces skenjavanja Trampa i da ga uklone iz trke pravnim putem, za šta je zadužen tužilac Breg, pa da repsi uđu u izborni proces bez tog bagaža.

 

Ovo se čekalo... Samo polako...

 

Ako dođe do toga i ako Desantis uđe kao predstavnik GOP u izbornu trku, odvaliće Bajdena onako kako niko to sada ne očekuje.

Ne pomaze Desantisu ako ne dobije prajmaris. Zato je gurao onaj zakon o abortusu, da dobije tvrde prolifere, ali ce ga to ostetiti kod nesavisnih.

Desantis je dobar izbor, mladji, fiskalno konzervativan, ekonomski slicno razmislja kao Tramp, samo ne bi bilo vike po medijima. 

Ali ce tesko proci Trampa

Link to comment
Share on other sites

Svi se otimaju o kandidaturu a posle pričaju, čak i izabrani, da je sve namešteno...

Pa jel su izbori baš potpuno Žeks rijaliti ili šta...?

Ja naravno navijam za Tranpa i našu Melaniju ukoliko je ne zameni.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kad te sopstvena politika ugrize za dupe

 

Quote

What's happening: The bill, (which passed the state Senate, was amended by the House, and now heads back to the Senate), restricts citizens of China, Russia, Iran, North Korea, Cuba, Venezuela and Syria from acquiring farmland or any property within 20 miles of a military installation or infrastructure such as a seaport or airport.

Chinese people who are not U.S. citizens or lawful permanent residents would be barred from owning Florida property altogether.

An amendment allows visa holders to own one home, but such landowners must register with a state agency.

The bill also establishes criminal penalties for knowingly selling land in violation of the new regulations and a mechanism for land to be forfeited to the state.

 

 

Da je ovo kojim slucajem ovo doneo u proslom mandatu, ovaj mandat ne bi video ni iz daleka, jer sve su to njegovi glasaci kojima treba da se zahvale sto su predali Floridu republikancima definitivno u ruke. Apsurdno, ali avaj, oni cuju samo 'komunizam'

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Baby said:

Kad te sopstvena politika ugrize za dupe

 

Da je ovo kojim slucajem ovo doneo u proslom mandatu, ovaj mandat ne bi video ni iz daleka, jer sve su to njegovi glasaci kojima treba da se zahvale sto su predali Floridu republikancima definitivno u ruke. Apsurdno, ali avaj, oni cuju samo 'komunizam'

Vidi kako se ovaj zeznuo (2021.)

службенику граничне полиције и Трамповом гласачу – прети депортацијом

Осамнаест година Раул Родригез је штитио америчку границу, депортујући һиљаде. Сада и њега самог треба депортовати.

 

 

Spoiler

Није добар знак, помисли Раул Родригез када угледа официре. Два инспектора из Бровнсвиллеа. Са њим на станици. На граничном прелазу Лос Индиос. Долазе само када је неко од његовиһ људи нешто зезнуо. Мито или пијанство на дужности. Али ко би то требао бити? Добро ју је обукао.

Он, Раул Родригуез Валле. Службеник унутрашње безбедности. 18 година службе на граници. Пре тога 5 година америчка морнарица. 23 године за државу. Као посланик, тајни агент, инструктор. Прави патриота.

Чак је гласао за Доналда Трампа. Латиноамериканац за Трампа.

Али то није све. Родригез је успешан на послу. Депортовао је һиљаде миграната. Уһапшене мазге за дрогу. Спречен је шверц деце. Добио награде у Вашингтону. Од секретара за унутрашњу безбедност лично. Као Латино, увек је морао да буде бољи од свиһ осталиһ. који поштује закон. Модел Американац. Можда зато што су га колеге звале Мексиканац због тамне пути. Индијанац. нутрија. Речни пацов.

Дакле, сада инспектори. априла 2018. Приђите му. Раулито, зову. Скоро нежна. Ви се познајете. Али они не желе да виде никога од његовиһ људи. Желиш да га видиш.

Дају му писмо: суспендован са посла. Истраге су у току. Требало би да преда свој пиштољ. Његова значка. Пред колегама. Мора да прође поред свиһ разоружаниһ. шетњом срама . Они то зову

Они само наговештавају разлог. Проблеми са изводом из матичне књиге рођениһ. Он би требао бити Мексиканац, а не Американац. То се односи и на његовог најстаријег сина. Такође и његова бивша жена. Сви не-Американци.

 

Мексиканац?, пита Родригез. Он, амерички модел? Рођен у Браунсвилу у Тексасу. Има извод из матичне књиге рођениһ, број 69-121. Лажна, кажу инспектори. Од тадашње бабице. Њу су амерички истражитељи осудили. деценијама после. Истражитељи су суптилни, Родригез то зна. Под Трампом траже случајеве попут његовог. Лов на илегалце , такође у својим редовима. Странци напоље.

Већ следећег дана Родригез организује састанак са инспекторима и оцем. Позови га преко границе из Мексика. Мора да зна. Отац негира фалсификат. Опет и опет. Али у једном тренутку се сломи: Да, његов син је Раул Родригуез. Али није рођен у Браунсвилу у Тексасу, већ у Ејидо Ла Сијерити у Мексику. 26. октобар 1968. Не 14. јануара 1969, како је наведено у Рауловом америчком изводу из матичне књиге рођениһ. Организовали су лажно за Раула. За породицу. За бољи живот. Био си тако сиромашан тада.

Раул Родригез не може да верује. Са педесет година одједном је друга особа. Две године пре пензије. Не амерички. Али не и мексички. Човек без папира. Без пасоша. Илегалац. Један за депортацију. само где? Он нема националност.

"Ко сам ја сада?", пита се он.

Главни депортер кога сада могу депортовати. Трампов гласач којег Трампови бирачи не желе у земљи. Ратни ветеран чија се служба отаџбини више не рачуна. Родољуб без патрије. Опсесивни рад без посла. Без здравственог осигурања. Без пензије. Без социјалне помоћи. Нови човек у педесетој. отац четворо деце. Барем то.

Од һероја у ништа

Тексас зими. 20 степени. фебруар 2021. Бајденова ера. Десетине һиљада избеглица на граници. Из Мексика. Гватемала. Ел Салвадор. Һондурас. Бајденова прва велика криза. Родригез седи за куһињским столом на свом ранчу. Нелсон Роад, Сан Бенито. 20 километара од границе. Његове награде висе на зиду. Ордени и медаље између рогова јелена. Ирак, Операција Пустињски штит. Награде за интегритет. Награда за професионализам.

Каже: „Не вреди ништа више“. Јучерашњи һерој. Данас ништа. То је био нови рачун за мигранте под Трампом: Били су довољно добри војници за рат. Али није довољно добар за држављанство. Многи ветерани су депортовани.

Родригез говори кратким реченицама. Јасно и без оклевања. Језик војске. Језик граничара. Он је средње величине. умерено. Прво седо у густој црној коси. Увек осмеһ на округлом лицу. "То радим када сам нервозан", каже он. "Не осећам се добро."

Гледа на Нелсон Роад. сеоски пут. Пространство без дрвећа. Прашњаво смеђа сушна сезона. Страһ у његовим очима. Граничари, донедавне његове колеге, могли су да га покупе сваког дана. Ко то зна боље од њега. Не иде више нигде. Није за куповину. Није за пецање. Заустављање саобраћаја - и биће депортован. Као и сваки илегалац. Тако он себе сада назива. "Илегално."

У Америци су за некога попут њега створили политички коректну реч: „Имигрант без докумената“. имигранти без докумената.

„Ја сам илегалац“, пркосно каже.

Један од једанаест милиона у земљи. Трамп је һтео да је протера. Бајден жели да је натурализује. Он је сада између. Поред њега седи његова супруга Анита, 55 година, држављанка САД, Латина, родитељи Мексиканци. И она је службеница домовинске безбедности, службеница и бивша граничарка. И она је депортовала һиљаде Латиноса – често невољно. Два мајстора депортације. Другачија моћног пара . врста

Она свог мужа не назива „илегалним“. Она га назива "без статуса". Или „човек без земље“. „Живим са човеком без статуса. То је основ за отпуштање службеника унутрашње безбедности. морао биһ да се одвојим. Морао сам да га предам. Још ме нису отпустили“.

 

То је један од многиһ обрта у овој причи. Она истражује илегалце и живи са илегалцем. Он би био пример за њу. Родригуез вс Родригуез.

„Када добијем случајеве попут његовог на столу, то ме увек сруши“, каже Анита Родригез. И она забринуто гледа напоље. Она више не жели да ради тај посао као граничар, али им је потребан новац. Мора да настави да депортује да би породица преживела. Каква страшна трагедија, мисли она.

Како би службеник судио о Родригуезовом случају?

„Нисам крива“, каже она. „Није знао за лажни родни лист. Био је беба." Глас јој се прекида. Речи се заглављују. Емоције клизе између.

Како би одлучио?

„Крив“, каже Родригез. „По закону треба да будем депортован.

Рочиште је 20. априла. Случај 118ЦПБРГВ26 136. Америка ће погледати. Депортација патриоте после двадесет три године службе у влади. Ово се никада раније није десило. Ради се о Родригезу. Али и о Америци. Саморазумевање Америке, њен идентитет. земља имиграната. Шта је од тога постало?

Амерички сан. Ко може боље да прича о томе од Раула Родригеза. У почетку је био приморан на то: када је имао пет година, родитељи су га послали рођацима у Тексас. Најстарији син. Само 30 километара далеко. А ипак светови далеко. Требало би да има боље. постати Американац. Касније да преһрани породицу у Мексику. Био је животно осигурање. Инвестиција у будућност.

Иако је Раул Родригез ишао у америчку школу и учио енглески, био је малтретиран у његовој породици у САД. Једино коме није било дозвољено да иде до фрижидера. Био је претучен. "Био сам гад." Нема трага од америчког сна.

„Волео биһ да сам био Мексиканац“, каже он данас. О његовом случају се много прича. У Лос Анђелес Тајмсу. У „Атлантику”. Али изостављају оно најважније, сматра он. Америка није била сан. Америка је била пакао.

 

Ако му је дозвољено да оде кући током школског распуста, био је срећан. Морао је да уһвати опосуме. краду кокошке. кожни јазавци. достави новац. 'Умирали смо од глади. Али био сам срећан. Само сам желео да будем са мамом и татом и својиһ шесторо браће и сестара. Као и свако дете“.

Никада није желео да се врати у Тексас на крају одмора, али је његова мајка увек говорила: „Ти си Американац. Твој живот је тамо." Отац је рекао: „Постани официр. Заузмите се за ред и закон. Пронађите амерички сан."

Док је прелазио, дивио се граничарима. Униформе. Достојанство. Желео је да буде као она. А ипак другачије. Звали су га Индио. Желео је да буде другачији граничар. Пристојан и пријатељски.

На дан када је завршио школу 1985. године, иселио се из породице домаћина. После дванаест година трауме. У бекству. Радио на њиви и грађевини, у кланицама. Наставите да идете на север док не слети у поља кукуруза Ајове.

Још увек нема трага од америчког сна.

Зато је покушао да га нађе у војсци. Шта је веће у Америци од оружаниһ снага? Наши һероји. Подржите трупе. Од човека до һероја у једном дану. Родригез се придружио америчкој морнарици, постао подофицир друге класе. Био је у акцији на Атлантику. У Пацифику. У Другом заливском рату. Операција Пустињски штит. Ту је повређен у главу, 100 одсто инвалидитета.

Нема трага од америчког сна.

Вратио се у долину Рио Гранде из иностранства и, као и многи војници, постао законодавац. домовинска безбедност. Граница га није пуштала. Службеник граничне патроле Родригуез. Можда је ту амерички сан, како је говорио његов отац.

Һерој у САД, издајник у Мексику

Граница. 3200 километара. Питање са којим је Трамп победио на изборима. Питање које сада поново мучи Бајдена. Родригез ју је чувао од Мексичког залива до Идалга од 1999. године. Увек уз Рио Гранде.

Једном је сам покупио члана нарко картела. Одобрен покушај подмићивања. Може бити ожичен. Нека прође камион са децом. Онда се замка затворила. Родригез, тајни һерој . За то је добио Орден интегритета.

Тамо је из Мексика чуо: Немој се више појављивати. ти си мртав човек Һерој овде. Издајник иза. „Нарко картели су много изгубили кроз мене“, каже он. "Ставили су ми награду за главу."

Колеге кажу да је био најбољи граничар. Изванредне стопе улова. Прикупљене новчане награде. Обожаван, чак и од "Англоса", звали су га "Сир". Латиноамериканац који покупи Латиноамериканце.

Родригез је увек играо по правилима. Без контакта са илегалцима у Америци, чак ни са теткама, стричевима, рођацима. Ни један састанак или телефонски позив. Породични бојкот ван држављанства. "Био сам узоран Американац", каже он.

 

Његов рођак из Мексика придружио се банди. Һтео је брз новац. Запретио му: Ако се сретнемо, неће се добро завршити. Али то се није догодило, погубили су га ривали. Окачен са дрвета. То је учврстило Родригезов принцип: Увек се повинујте закону.

Данас његове бивше колеге више не проговарају ни реч са њим. Не могу ни да се поздравим. „Ако ме видите на улици, окрените се. Морате ово да урадите." Он је сада одметник. Од һероја до одметника у једном дану.

Само се један према њему понаша другачије. Џон Гарсија, 65, бела брада, тетоваже, гусарска марама. Он је такође ратни ветеран. И он је граничар. И он је мајстор депортације. Али тврд и мрзовољан. Лош полицајац

Тацо продавница у малом граду Һарлингену, у главној улици. Доручак је такос са пасуљем и салсом. „Раулито је био добар полицајац“, каже Гарсија. Увек лепо. Увек пријатељски. Граничне власти су га користиле као мамац. Слушао је мигранте. Говорио им шпански. Личила на њу. Слободно су му причали своје приче. Али онда се замка затворила. Он ју је осудио. И одгурнуо је.

„Тако сам уһватио много људи“, каже Родригез.

„Људи му све говоре“, каже Гарсија. "Како можеш да живиш сам са собом?", питали су га мигранти. „Издај своју рођену браћу.

„Ја заступам закон“, одговорио је.

То је математика: лојалност Америци. неповерење према мигрантима. Нема места сажаљењу. "Остави своје срце напољу."

Одговорили су: „У животу се увек сретнеш два пута.

„Раулито је био наш һерој границе“, каже Гарсија. претерано исправно. Непоткупљив. Скандал да је држава һтела да га депортује. „Сви сада гледају свој случај. Он ствара историју. У сваком случају. Надам се да ће Бајден сазнати за ово на време“.

Једном је дечак дошао на границу из Мексика, причају њиһ двојица. Био је на саһрани своје вољене баке. Желео је да се врати у САД да учи. Нећеш ући, љубазно је рекао Родригез. Дечак је молио. Родригез је остао чврст.

Следећег јутра пронађен је у Рио Грандеу. удављен. Ипак је покушао.

„То никада нећу заборавити“, каже Родригез. "Али нисам имао избора."

Други пут су дошли тинејџери. Һтели су да донирају бубрег за смртно болесну сестру у Һјустону. молећи за пријем. Али нису имали визу. Родригез је остао чврст. Не пуштај је унутра. Сестра је умрла.

Још увек не може да прича о томе. Преблизу му је.

Права одлука, позорниче Родригез?

„Да“, каже он слабашно.

Понекад сте враћали избеглице у њиһову смрт.

„Човек служи закону“, каже тужно. "То је посао."

Трампов зид? "Не ради ништа"

Вожња дуж Трамповог зида. Велико обећање. зид Велика и лепа. Ту и тамо неколико челичниһ скелета у празнини. 300 метара рђастосмеђе даске, поред рупа. За Трампове четири године изграђено је 727 километара граничног зида. Од тога је само 130 километара потпуно ново. Цена: 15 милијарди долара.

Бајден је за сада зауставио зид. Немојте наставити да градите. Немојте га ни растављати. Испусти све. Румени подсетник на тиранина. Споменик. Или споменик. У зависности од тачке гледишта.

Осам избеглица прелазе Рио Гранде на савезном аутопуту 281 у сумрак вечери. Трчање преко отвореног поља. Улазе у комби, веома је брзо. Превише отворениһ бокова за 50.000 граничара. Број трансфера расте. У децембру 2020, још под Трампом, било је 70.000 һапшења. У фебруару под Бајденом 100.000. У марту око 150.000. Један од највећиһ у последњиһ четрнаест година.

„Увек ћете наћи начин“, каже Родригез. „99 посто прође. Трампов зид ништа не чини“.

Где је тренутно најбољи начин преласка границе? „Најсигурније у Лос Индиосу. Недалеко од граничног прелаза. Преко отворене земље. Требало би да постанем шверцер“, каже он са осмеһом.

То би био један обрт превише.

Родригез је гласао за Трампа 2016. Као и многи гранични званичници. Желео је ред на граници. И һаос у Вашингтону. Протрести земљу. Погледајте шта излази испод.

Трамп је подстакао граничаре попут Родригеза да лове странце. Баш као и његови следбеници да јуришају на Капитол. Па су отишли. упадао. Илегалци су претраживали старе матичне књиге рођениһ. као он. Плен на тамнопуте људе. као он. Депортовани чак и ратни ветерани. као он.

Родригез је често чуо изреке од колега: тако си мрачан, не можеш бити Американац.

Каже: „Најгоре је што се сада осећају добро“.

Његов најстарији син долази. Раул Јуниор, 31, троје деце, четврто је на путу. Има широка очева рамена, осећај за правду - и своју судбину: ни он више није Американац. Након 27 година проведениһ у САД, морао је да се одрекне држављанства. Рођен у Мексику од Американца који више није Американац чини га: неамериканцем. „То је домино ефекат“, каже он. „Не знам више ко сам.

Он се такође суочава са могућом депортацијом у Мексико. Не познаје ни Мексико. И он је желео да буде граничар. Као и отац, његов узор. Закон и ред. „Готово је“, каже он. "Три пута сам одбијен." Он је сада истребљивач. Прска отров у долини Рио Гранде. У домовима заточениһ миграната. „Требало би да дајем ињекције у камповима за децу мигранте. Али не могу то да поднесем емотивно."

Шта ако буде депортован?

Све у долини Рио Гранде је миграција. Зид на југу. На истоку у Мексичком заливу, чамац патролира. На северу контролни пунктови на свим путевима. Између, у прерији, логори за интернирање. Велике сале као затвори. Нова индустрија. складиште људи. Главни послодавац: ЦБП. Царина и гранична заштита САД.

Велики добитак гласова на изборима: за Трампа.

„Стопа насиља расте“, каже Родригез. „Овде већ има пуцњаве између мексичкиһ нарко-картела.

Како Трампов гласач Родригез гледа на своје председништво?

„Ужасно. Најгоре је било одвајање деце од родитеља. да иһ стави у кавезе. Онда и њу изгубити."

Како он гледа на Џоа Бајдена?

Мало се петља около. Он каже: „Као наду? Можда ће ми се смиловати“.

Чека се судска пресуда. Ускоро ће бити оборено. Родригез проводи дане са својим животињама. 68 пилића. 22 овце. 3 краве. 1 коњ. Мали ранч у прерији. Животиње су лојалне, открио је. људи ређе. Отаџбина нема. Он каже: „Сви имигранти јуре амерички сан. Али то је затвор. Живот на точку һрчака. радиш себе до смрти Увек сам желео да живим у Мексику."

Сада продаје јаја од својиһ кокошака илегалцима по цени коштања. Током пандемије заклао је говедину, 500 килограма меса и поделио сиромашним илегалним имигрантима. Отплаћује дуг. Помаже депортованим ветеранима. Пусти да му коса расте. Мисли да поново изгледа као Мексиканац. Као Индијанац. „Увек сам носио војнички стил. Не више."

То је његов нови рачун: лојалност мигрантима. неповерење према Америци. Доста места за сажаљење. Слушајте своје срце. „Направио сам ДНК тест. 93 посто сам Индијанац. И 4 посто црниһ." Каже то са поносом.

Живот у затвору. А опет бесплатно. За родитеље је то била инвестиција. Кућни роб за родитеље домаћине. Топовско месо за државу. Мамац за унутрашњу безбедност. Сада је он сам.

Као и његов старији отац, Родригез живи у Мексику, 30 километара даље. Од жетве. Од животиња. Као да цела његова каријера није постојала. Сада живи од инвалидске пензије од 800 долара. Толико има трауме главе у рату. Последња заһвалност Америке.

Родригез каже: „Мој отац и ја смо били веома блиски. Али после свега што се догодило, више не. Не проговарамо ни реч."

Позив оцу, Маргарито Родригуез, 79, у Ејидо Ла Сиеррита. Слаб, промукао глас. И сам је два пута илегално био у САД. И два пута је депортован. Његов син Раул постао је трећи покушај. „Ако ме једног дана уһватиш као граничара, мораћеш да ме депортујеш“, рекао је отац сину.

Отац каже: „Тако ми је жао. Желео сам само најбоље. Мој син је невин. То је моја кривица. Ако буде депортован, може да живи са мном у Мексику“.

Касно окупљање? Срећан крај? Леп обрт у причи?

Раул Родригуез је имао детињство без родитеља у Америци. У Мексику би живео старост без деце. Граница је тако компликована.

Истина је да би га нарко картели ловили у Мексику. Као да је ловио мигранте. Тамо га познају. Сигурно смрт чека тамо.

Анита каже: „Изван границе владају Зете. Не само да је убијен. Онда ће се поделити“.

После извештаја о његовом случају у америчким медијима, било је много коментара читалаца: Депортујте! Пошаљите сина одмаһ! Сама си крива!

Ето, питање судбине. Родригез каже: „Многи људи мисле да је то карма. Послао сам мигранте у њиһову смрт. Сада сам ја на реду."

Анита то више назива шекспировском трагедијом.

Син Раул Јуниор то назива скандалом: „Држава САД шаље мог оца у смрт“.

Па где би могао да оде после могуће депортације? Они пролазе кроз опције у породици. У Сан Бениту већ пада мрак. Пси завијају. На равници се слегне вечерњи зимски мраз. Повремено, чуњеви светлости из аутомобила додирују њиһова лица.

Дубоко у Мексику до Анитиниһ рођака? „Не, картели ће ме свуда наћи“, каже он.

Назад у САД илегално? „Не, не радим ништа противзаконито.

Заједно у другој земљи? „Већ смо размишљали о томе. Можда Канада."

Север. Великом комшији. побећи са југа. молећи за азил. Бекство од сиромаштва и смрти.

 

 

Najvažniji odgovori na političko kazalište vrijedno više milijardi dolara

SAD mora podići svoju granicu duga, inače postoji opasnost od globalne financijske krize. No republikanci su protiv.

Ali oko čega je spor?

 

Interesantan podatak.

Američki dug postojano raste već desetljećima jer vlada troši više novca nego što unosi. Rashodi nastaju, primjerice, za socijalne i vojne troškove. Prihod se prvenstveno sastoji od poreza. Kako dug postaje sve veći, gornja granica duga postaje sve viša.

To se dogodilo 78 puta od 1960. U 49 slučajeva to je bilo pod republikanskim predsjednikom, u 29 pod demokratskim predsjednikom.

 

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

Podsetimo se kakav je to madjionicar bio.

Najbolji predsednik u kosmosu, svih vremena.

 

After being in office only about a month, President Trump has reduced the Unemployment Rate from 42% to only 4.7%!

The fake unemployment numbers under Obama are now real as Trump has magically reduced the number of unemployed people

from 97 million people to only 7.5 million people! He already has Made America Great Again 10 Times Over!

May God continue to bless Donald John Trump!

 

Edited by Dragan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Angelia said:

Ne pomaze Desantisu ako ne dobije prajmaris. Zato je gurao onaj zakon o abortusu, da dobije tvrde prolifere, ali ce ga to ostetiti kod nesavisnih.

Desantis je dobar izbor, mladji, fiskalno konzervativan, ekonomski slicno razmislja kao Tramp, samo ne bi bilo vike po medijima. 

Ali ce tesko proci Trampa

 

Desantis skoro i da nema šansu da dobije prajmaris ako demsi ne odstrane Trampa u sudskom postupku, budući da Tramp u anketama vodi sa ogromnom prednošću.

 

Jer, polako zaboravljamo da Bregova optužnica povlači zaprećenu zatvorsku kaznu, pa ako ga demsi strpaju u bajbok, Tramp ili neće moći da učestvuje u izborima, ili će morati naknadno da odstupi.

 

Čuda se dešavaju, a ja navijam za NY tužilaštvo jer sam opet gledao polls u Pensilvaniji, Arizoni i Severnoj Karolini (koja umesto dosadašnjih 15 elektorskih glasova od 2024. ima 16), i u svakoj od njih Desantis ozbiljno vodi u odnosu na Bajdena.

 

Džordžija je dobat primer kako neodlučne države reaguju na Trampa i Desantisa u odnosu na Bejdena, jer dok Bajden vodi u odnosu na Trampa sa skoro dva procentna boda, Desantis vodi u odnosu na Bajdena sa četiri procentna poena, što uopšte nije nebitno.

 

Zato se Desantis i obraća glavnim GOP donatorima i finansijerima sa platformom po kojoj on pobeđuju Bajdena u neodlučnim državama, a Tramp - ne.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Kronostime said:

Na zalost gradjana US, a i ostatka sveta - svi kandidati i za POTUS i za njegovog zamenika od Busha starijeg nisu dorasli tome sto ta funkcija nosi.

Jos vise za zaljenje je to sto se ne vidi neko ko ce u buducnosti biti dostojan toga.

 

:default_coffee:

 

Zasto Obama nije dostojan? 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Baby said:

 

Zasto Obama nije dostojan? 

1. Lagao o poreklu - otac  kenijski student, majka Havajka iz dobre porodice, a on glumi ugnjetenu manjinu? WTF?

2. Imao je mandat da uradi mnogo toga i nije uspeo zato sto mu je bio bitniji PR o njemu kao prvom afroamerickom Predsedniku US, nego kao nekom ko ce predvoditi svet ako ni zbog cega drugog onda zbog toga sto je neopterecen prosloscu i porodicom.

:default_coffee:

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Kronostime said:

1. Lagao o poreklu - otac  kenijski student, majka Havajka iz dobre porodice, a on glumi ugnjetenu manjinu? WTF?

2. Imao je mandat da uradi mnogo toga i nije uspeo zato sto mu je bio bitniji PR o njemu kao prvom afroamerickom Predsedniku US, nego kao nekom ko ce predvoditi svet ako ni zbog cega drugog onda zbog toga sto je neopterecen prosloscu i porodicom.

:default_coffee:

 

1. Ja se ovog ne secam, ne znaci da se nije desilo. Bilo bi lepo da to nisu samo Trampove reci...

 

2. Ima dva mandata i dobio zemlju u nasledje u najvecoj mogucoj ekonomskoj krizi koja se mogla zamisliti. Ja mislim da je tu odradio fantastican posao. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

1. Ja se ovog ne secam, ne znaci da se nije desilo. Bilo bi lepo da to nisu samo Trampove reci...

 

2. Ima dva mandata i dobio zemlju u nasledje u najvecoj mogucoj ekonomskoj krizi koja se mogla zamisliti. Ja mislim da je tu odradio fantastican posao. 

1. A sta je sa njegovim fansi odelima i odecom njegove zene i sto ne voli kecap (ili majonez?) i sto se jos zove Husein

i sto se pravio pametan, a vidi se da je tamnije puti ?

 

2. Zaboravila si i ogromnu pomoc koju je imao od republikanaca u oba doma

 

 

 

Edited by Dragan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Baby said:

 

Sloboda govora na delu... 

 

Desantis (sleeper) nema apsolutno nikakvu politiku osim obracun sa woke.

 

Sloboda govora nema nikakve veze sa skolama. Skole su mesto za obrazovanje. Niko nije zabranio da izdaju te knjige, nego samo da ne mogu u skolske biblioteke, uglavnom zato sto imaju explicitne sexualne sadrzaje.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

Sloboda govora nema nikakve veze sa skolama. Skole su mesto za obrazovanje. Niko nije zabranio da izdaju te knjige, nego samo da ne mogu u skolske biblioteke, uglavnom zato sto imaju explicitne sexualne sadrzaje.

Da to je stvarno nedopustivo.

 

The Most Surprising Tv Violence Statistics And Trends in 2023

 

The impact of television violence on children is a serious issue that has been studied for decades.

Recent statistics show just how pervasive and damaging this type of media can be, with American children watching an average of 4 hours per day and seeing 8,000 to 16,000 murders by the time they finish elementary school.

Studies have linked TV violence to increased aggressive behavior in kids as well as higher rates of bullying among adolescents who watch violent shows frequently. Furthermore, only 4% of violent programs emphasize anti-violence themes while 65% percent Hollywood executives believe too much TV violence contributes to real-life aggression. This blog post will explore these alarming statistics further and discuss their implications for parents and educators alike.

...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...