Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

28 minutes ago, Angelia said:

U nicemu, nego je covek insistirao na izvoru da su Dems uklonili Bidena zbog njegove demencije ili senilnosti. Ko tebi drma kavez?

 

 

Ja sam insistirao na tome da se da izvor za takvu tvrdnju. Da li su ili nisu zbog toga ili nečeg drugog je domen špekulacije, pretpostavke, educated guess, nazovi kako god hoćeš ali oni njega niu naterali zvanično ni na šta. Sam je to rešio, saopštio i ćao. 

 

R mogu samo da mu pljunu pod prozor.

 

Priče kako D prave budale od sopstvenih birača su glupe koliko i Trampove ostale priče i debilizmi koje ispaljuje.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, shonke said:

 

Jesi kvalifikovana da daš dijagnozu čoveku kojeg nikad nisi videla uživo?

Legendardno. Ovo treba uramiti.

 

Stvarno, kako iko moze pomisliti da sa Bajdenom nesto nije u redu? Odakle vam bre to?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, shonke said:

 

Jesi kvalifikovana da daš dijagnozu čoveku kojeg nikad nisi videla uživo?

Ne, ali mogu da imam misljenje, videla sam dovoljno, I dovoljno kvalifikovanih ljudi je to reklo. Opet pokusavas da nadjes neki ugao sa tehnikalijama, ili je senilan, ili ima alchajmer, ili je Parkinsons, sta god je, kognitivne sposobnosti su mu drasticno smanjene I sve je gore.

Dems su to znali, zato su ga I proslu kampanju drzali u podrumu, i zato su trazili toliko rano debatu, da vide da li moze da se prikrije ili moraju da ga zamene, za barem nekakvu sansu.

Posto je debata bila ocigledan debakl, pokrenut je plan B. I jesu ga izgurali pritiskom. Borio se koliko se borio. 

Link to comment
Share on other sites

Bibi je namazano pohvalio i Bajdena i njegovu administraciju u naporima da poraze Hamas, Hute i Iran, istu onu administraciju čiji su prominentni delovi odlučili da ga danas bojkotuju i istu onu adminsistraciju koja nije uspela da spreči ili barem ublaži najveću krizu u kojoj se Izrael nalazi decenijama unazad, začinjenu prvi, raketiranjem u istoriji koje je Iran pokrenuo na Izrael.

 

Prethodno sam čitao neki članak u NYT, u kome je doslovno pisalo da je jedina osoba zainteresovana za posetu izraelskog premijera Benjamina Netanjahua Vašingtonu - Benjamin Netanjahu. 

 

I nije iznenađujuće što je NYT potpuno omašio jer već duže vreme maše pogađajući Sarajevo dok gađaju Niš... Što smo mogli da vidimo danas u Kongresu. 

 

Jer, dok bi mnogim Amerikancima bilo teško da imenuju premijera Velike Britanije, predsednika Francuske ili kancelara Nemačke, veoma veliki broj njih bez problema može da identifikuje – prezire ili mu se divi – Netanjahua. 

 

Njegov dolazak u SAD, čak i usred političkog haosa, maksimalno je propraćen sa svih mogućih strana, a njegove poruke pomno su saslušane. 

 

U obraćanju na zajedničkoj sednici Kongresa, što je njegovo četvrto takvo obraćanje, kojim obara Čerčilov rekord, Netanjahu se posvetio svojoj omiljenoj temi: Iranu.  Kao vodeći svetski pokretač terora, kako tvrdi Bibi, Iran snosi direktnu odgovornost za razaranja u poslednjih deset meseci. A taj isti Iran, veli on, danas je najbliži proizvodnji nuklearnog oružja u svojoj istoriji.

 

Bajden to u svom mandatu nije mogao da spreči. Jer kako da spreči Iran u bilo čemu, ako ne može da spreči Hute da potapaju brodove u Crvenom moru. A šta Kamala misli o tome, danas nismo mogli da čujemo.

 

Jer umesto boravka u današnjem epicentru geopolitičkih zbivanja, kakav je Vašington svakako bio sa svim implikacija Netanjahuovog govora u Kongresu i pojavom demonstranata na Kapitol Hilu, Kamala je odlučila da je važnije da danas bude u - Indiani.

 

I neko bi možda rekao da je Bibi pobednik dana, ali nemojmo tako olako odbaciti Iran kao slavljenika...

 

Budući da i oni slave kada vide kako je deo američkog establišmenta danas bojkotovao iranskog neprijatelja, i koliki broj Amerikanaca je danas izašao na ulice da podrži Hamas,


 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

BTW da se nije borio, ne bi morali toliko da ga pritiskaju I da ga blamiraju. Nemam pojma zasto insistirati da se pravimo blesavi, ili da kao Baby izmisljamo kako je to bio neki cunning plan. Ako ovo nije damage control, nista nije. 

A zasto bi mu Reps pljuvali pod prozor? Mogu samo da mu budu zahvalni. I da malo zale sto se nije duze borio. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, djole said:

Legendardno. Ovo treba uramiti.

 

Stvarno, kako iko moze pomisliti da sa Bajdenom nesto nije u redu? Odakle vam bre to?

 

Pa nije pitanje da li sa njim nešto nije u redu nego da li je dovoljno fit (mentalno i / ili fizički) da obavlja funkciju. Ja isto tako tvrdim da je Tramp klinički lud čovek. I šta s tim? Jesam li ja psihijatar koji je uradio njegovu zdravstvenu evaluaciju pa mogu to da tvrdim ili samo kenjam po forumima da je čovek lud?

 

Ovaj drugi slučaj je isto to što vi pišete da treba da ga sklone sa mesta predsednika ili da treba da D priznaju da je čovek unfit da obavlja tu funkciju i slične gluposti.

 

Biden je 1000 puta spremniji u ovom trenutku da bude dobar predsednik nego Tramp u istom ovom trenutku ili u bilo kom trenutku postojanja univerzuma. Tačka.

 

Da bi tako nešto neko tvrdio mora da ustanovi dijagnozu. 

 

Sve drugo je kao što mi ovde pričamo za vučića da je psiho i slično.

15 minutes ago, Angelia said:

Ne, ali mogu da imam misljenje, videla sam dovoljno, I dovoljno kvalifikovanih ljudi je to reklo. Opet pokusavas da nadjes neki ugao sa tehnikalijama, ili je senilan, ili ima alchajmer, ili je Parkinsons, sta god je, kognitivne sposobnosti su mu drasticno smanjene I sve je gore.

Dems su to znali, zato su ga I proslu kampanju drzali u podrumu, i zato su trazili toliko rano debatu, da vide da li moze da se prikrije ili moraju da ga zamene, za barem nekakvu sansu.

Posto je debata bila ocigledan debakl, pokrenut je plan B. I jesu ga izgurali pritiskom. Borio se koliko se borio. 

Za prošlu kampanju, pre 4 godine?  Znači i onda je bio senilan? To opet znači da je za 4 godine postao nesposoban za živout u potpunosti.

 

xaxaxa Daj bre, pravite od sebe budale. 

 

Uzgred, dovoljno kvalifikovanih ljudi? Ajde, daj jednu dijagnozu potvrđenu na osnovu pregleda pacijenta. Da ima rak, terminalni stadijum to bi ustanovio neko preko TV-a ili bi onkolozi dali dijagnozu, prognozu, tretmane i mišljenje o sposobnosti za obavljanje funkcije?

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Nek grmi jako said:

Bibi je namazano pohvalio i Bajdena i njegovu administraciju u naporima da poraze Hamas, Hute i Iran, istu onu administraciju čiji su prominentni delovi odlučili da ga danas bojkotuju i istu onu adminsistraciju koja nije uspela da spreči ili barem ublaži najveću krizu u kojoj se Izrael nalazi decenijama unazad, začinjenu prvi, raketiranjem u istoriji koje je Iran pokrenuo na Izrael.

 

Netanjahu je sam svojim delovanjem doveo do toga da postoji mogućnost onoliko velikog zločina 7/10. To je nivo nesposobnosti da se obezbedi najviše nadgledana granica na svetu koji nije viđen u skoro 80 godina postojanja države Izrael.

 

 

Ostalo, gomila gluposti na novu Happy TV. Nije vredno ni reply dugmeta...

 

Edited by shonke
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, shonke said:

 

Pa nije pitanje da li sa njim nešto nije u redu nego da li je dovoljno fit (mentalno i / ili fizički) da obavlja funkciju. Ja isto tako tvrdim da je Tramp klinički lud čovek. I šta s tim? Jesam li ja psihijatar koji je uradio njegovu zdravstvenu evaluaciju pa mogu to da tvrdim ili samo kenjam po forumima da je čovek lud?

 

Ovaj drugi slučaj je isto to što vi pišete da treba da ga sklone sa mesta predsednika ili da treba da D priznaju da je čovek unfit da obavlja tu funkciju i slične gluposti.

 

Biden je 1000 puta spremniji u ovom trenutku da bude dobar predsednik nego Tramp u istom ovom trenutku ili u bilo kom trenutku postojanja univerzuma. Tačka.

 

Da bi tako nešto neko tvrdio mora da ustanovi dijagnozu. 

 

Sve drugo je kao što mi ovde pričamo za vučića da je psiho i slično.

Ti pravis dijagnozu Trampu iz ideoloskih razloga, a ne zato sto on pokazuje simptome. Vec duze vremena je jasno da je Biden samo puppet, I da on ne vodi nista, jer mora da mu se pokaze gde su vrata, a ne nesto komplikovanije.

Reps nisu pokretali impichment zato sto im je tako odgovaralo.

Pitanje je da li Biden bio toliko tvrdoglav zbog smanjene moci rasudjivanja, ili zato sto je takav. Mogao je pre 6 meseci ili vise da kaze "vreme za penziju, izaberite dobrog kandidata da preuzme". I da ne dodju u ovu situaciju.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

Ti pravis dijagnozu Trampu iz ideoloskih razloga, a ne zato sto on pokazuje simptome. Vec duze vremena je jasno da je Biden samo puppet, I da on ne vodi nista, jer mora da mu se pokaze gde su vrata, a ne nesto komplikovanije.

Reps nisu pokretali impichment zato sto im je tako odgovaralo.

Pitanje je da li Biden bio toliko tvrdoglav zbog smanjene moci rasudjivanja, ili zato sto je takav. Mogao je pre 6 meseci ili vise da kaze "vreme za penziju, izaberite dobrog kandidata da preuzme". I da ne dodju u ovu situaciju.

 

Isto mogu da tvrdim da pokazuje simptome ludila. Ali ja ne kažem da on ima dijagnozu.

 

Za Bidena se ubiste da tvrdite kako je unfit za predsednika ali je zato bio fit za kandidata protiv ludaka? Nije se nešto pisalo da ne treba da bude ni kandidat nego odgovaralo pristalicama lunatic-a da Biden bude protivnik.

 

Sad ispao da je u trci neko ko je 20 godina mlađi od psiha i odmah panika pa se pojavljuju i moralne dileme, kako sad ovo a nije bilo onda ono.

 

Dodatak: za poslednju rečenicu iz citata. 

 

Pa mogao je, mogao je da bude kapetan lađe. Mogao je pre 4 godine da ode u penziju za 77 godina pa nije.

 

Zašto starkelja od 79 godina glumata po mitinzima nekakvog fajtera? Kako znamo da neće da capne za godinu dana od nečega? U tim godinama svašta može da te strefi...

 

Edited by shonke
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, shonke said:

 

Isto mogu da tvrdim da pokazuje simptome ludila. Ali ja ne kažem da on ima dijagnozu.

 

Za Bidena se ubiste da tvrdite kako je unfit za predsednika ali je zato bio fit za kandidata protiv ludaka? Nije se nešto pisalo da ne treba da bude ni kandidat nego odgovaralo pristalicama lunatic-a da Biden bude protivnik.

 

Sad ispao da je u trci neko ko je 20 godina mlađi od psiha i odmah panika pa se pojavljuju i moralne dileme, kako sad ovo a nije bilo onda ono.

 

Ja nemam pojma o cemu pricas, ja sam vec ranije postavljala pitanje ko vodi zemlju, jer je bilo ocigledno da to nije Biden, a ni pod razno nisam govorila da je on dobar kandidat. Upravo suprotno, rekla sam da su Dems napravili gresku. Isto kao sto sam rekla da su Trampu podigli rejting sa procenom da ga je lako pobediti, I da je to bila losa procena. Po meni I Kamala je jako los kandidat.

Sve sto treba Reps da je dobiju, je da pricaju o njenim rezultatima, I njenoj politici, koja jos extremnije levo nego sto je Biden radio.

Kad pogledam sta je promovisala u kampanji 2020, mene plase njeni stavovi, ekonomski naravno primarno. A sa druge strane I ovo danas ne prisustvovanje Bibijevom govoru, jako losa poruka.

Tramp je narcisoidan, ali sto rece Autostoperski vodic, mostly harmless. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Vec duze vremena je jasno da je Biden samo puppet, I da on ne vodi nista, jer mora da mu se pokaze gde su vrata, a ne nesto komplikovanije.

 

Ali je ne znajuci gdje su vrata otresao Trampa kao kap mokrace nakon pishanja na proslim izborima 

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Meni niko, naprotiv 😄 

Pa sta si onda uletela u klizecem startu, ko da ti neko upali petardu pod nogama? U potpuno bezvezni dijalog da li smo svi videli sta se desilo ili nam treba 3 diplome, 2 notarizacije I apostil da kazemo da je Biden dementan ili sta god je problem.

 

3 minutes ago, ters said:

Ali je ne znajuci gdje su vrata otresao Trampa kao kap mokrace nakon pishanja na proslim izborima 

Hm ko deca. Povuci me za kiku, imace bolji uspeh nego sto pokusavas da koristis ovakve jadne metafore. Dobio izbore na skrivanje u podrumu, I izbegavanju pitanja. Sad kad nije mogao morao da odustane. Ne vidim problem. Nekad pobedis, nekad izgubis

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Angelia said:

Pa sta si onda uletela u klizecem startu, ko da ti neko upali petardu pod nogama? U potpuno bezvezni dijalog da li smo svi videli sta se desilo ili nam treba 3 diplome, 2 notarizacije I apostil da kazemo da je Biden dementan ili sta god je problem.

 

Hm ko deca. Povuci me za kiku, imace bolji uspeh nego sto pokusavas da koristis ovakve jadne metafore. Dobio izbore na skrivanje u podrumu, I izbegavanju pitanja. Sad kad nije mogao morao da odustane. Ne vidim problem. Nekad pobedis, nekad izgubis

Metafora je mog kuma- koji je jos dodao sa starackog mlohavog, sto nisam dodao u prvi post, ali je adekvatno…

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Pa sta si onda uletela u klizecem startu, ko da ti neko upali petardu pod nogama? U potpuno bezvezni dijalog da li smo svi videli sta se desilo ili nam treba 3 diplome, 2 notarizacije I apostil da kazemo da je Biden dementan ili sta god je problem.

 

 

Ne mogu reci da ne uzivam kakav meltdown dozivljava(te), to mi daje malo nadu da ste svesni da nece bas biti tako lako kako ste zamislili 😄 

 

Ja nisam pominjala nikakve diplome. Ja kazem, taj senilni Bajden je izradio Trampovu kampanju kao poslenje glupane... Da li je ucestvovao u planovima Obama, Kluni, Sveti Petar... totalno nebitno i nedokazivo, plan je bio genijalan, zaglaviste sa Vansom i izgubiste Elona

 

 

I nije rekao WSJ, nego Tramp glavom i bradom... 

 

 

Ne videh da je iko sporio Bajdenovu demenciju... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Metafora je mog kuma- koji je jos dodao sa starackog mlohavog, sto nisam dodao u prvi post, ali je adekvatno…

Nije moj stil, to mi malo nezrelo, kao da emotivno ucestvujete u izboru. 

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ne mogu reci da ne uzivam kakav meltdown dozivljava(te), to mi daje malo nadu da ste svesni da nece bas biti tako lako kako ste zamislili 😄 

Ko dozivljava meltdown? Ja pokusavam da imam razgovor, malo da se opustim od posla, a ti uleces sa nekim vi I mi

 

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Ja nisam pominjala nikakve diplome. Ja kazem, taj senilni Bajden je izradio Trampovu kampanju kao poslenje glupane... Da li je ucestvovao u planovima Obama, Kluni, Sveti Petar... totalno nebitno i nedokazivo, plan je bio genijalan, zaglaviste sa Vansom i izgubiste Elona

Ali si uletela u razgovor upravo oko toga. 

Kakav plan je bio genijalan? Kad veoma jasno nije bilo Plana nego samo damage control. Ok ne svidja ti se da je ovako ispalo, pa bi sada da to nekako pretvoris u genijalni plan. 

 

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

I nije rekao WSJ, nego Tramp glavom i bradom... 

Pa nemam pojma dal je on preneo sta su mediji govorili, ili mediji sta je neko rekao (ukljucujuci njega). 

 

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ne videh da je iko sporio Bajdenovu demenciju... 

🙄 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Angelia said:

 

Ko dozivljava meltdown? Ja pokusavam da imam razgovor, malo da se opustim od posla, a ti uleces sa nekim vi I mi

 

 

Lololo, pokusavas da imas razgovor, a kada ti neko nesto napise, onda u njega ulece. 

 

Andjelija, ti stvarno mislis da su ljudi ovde veverice? 

 

Razgovaras o tome da je Bajden otisao sada, a svi su znali da je senilan, i kao mi (ostali ovde) ne znamo pozadinu te brige ili razgovora, nazovi kako hoces. 

 

Meltdown dozviljavaju svi magasi i upravo koriste sve te argumente (svasta se danas zove argumentom) na sve moguce strane, voditelji na tv-u, ljudi izabrani u vlast, glasaci, socijalni mediji, na ulici... koje ti koristis ovde. 

 

Eno, cak nisu uspeli nista orignalnije da smisle, nego impicuju Kamalu. Jbt koji mozgovi, otkrili vatru po stoti put. To ti ne smeta da placas (posto uvek negde iskoci neki problem oko toga sta se i ko placa) a da oni u 4 godine donesu najmanje zakona u istorji postojanja i dve i po godine se bave impicovanjem koje svi znaju da ne mogu da doteraju do kraja jer nemaju f. nista?

 

Smeta ti vreme odlaska Bajdena, jako brines, jer eto, svi smo znali, pa i Kluni da je senilan, ali ovo (video dole) lagano preskaces, kao ajd se pravimo ludi, sve ok... i samo jos cekam da ponovos kako su Trampu ukrali glasove. 

 

 

 

I onda se neko pita pa kako je moguce da ce neko da glasa za Kamalu ili senilnog Bajdena. 

 

Pa evo kako je moguce. Da parafraziram Zokija, glasace i za truli krompir. 

 

I kao tresnja na slag napises "za one u evropi neka ne brinu, amerika nece propasti nja" a propala ti je pod nosom i doprinela si (patriotski) tome i ne zelis da ucestvujes u spasavanju onog preostalog jer tamo neki levicari koriste pogresne wc-e i skice, a i te lude zene sta se zale. (tacno se secam, bila si protiv zabrane abortusa dok roe v wade nisu okrenulu, kako su okrenuli, tako si i ti okrenula pricu u objasnjavanju - pa nek idu u drugu drzavu, ko im brani). Pa eto, ako ti se ne svidja ekonomija, mislis da je sve skupo, kriv je Bajden, kazu Misisipi i Oklahoma nisu tako strasne. Da upotrebim tvoju logiku. 

 

Sad, 1-2-3 kreni na Obamu, Hilari, Bajdena... nismo dugo vrteli u krug... 

 

Zaboravi Elona, masis poentu kao i uvek. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Lololo, pokusavas da imas razgovor, a kada ti neko nesto napise, onda u njega ulece. 

 

Andjelija, ti stvarno mislis da su ljudi ovde veverice? 

 

Razgovaras o tome da je Bajden otisao sada, a svi su znali da je senilan, i kao mi (ostali ovde) ne znamo pozadinu te brige ili razgovora, nazovi kako hoces. 

 

Meltdown dozviljavaju svi magasi i upravo koriste sve te argumente (svasta se danas zove argumentom) na sve moguce strane, voditelji na tv-u, ljudi izabrani u vlast, glasaci, socijalni mediji, na ulici... koje ti koristis ovde. 

 

Eno, cak nisu uspeli nista orignalnije da smisle, nego impicuju Kamalu. Jbt koji mozgovi, otkrili vatru po stoti put. To ti ne smeta da placas (posto uvek negde iskoci neki problem oko toga sta se i ko placa) a da oni u 4 godine donesu najmanje zakona u istorji postojanja i dve i po godine se bave impicovanjem koje svi znaju da ne mogu da doteraju do kraja jer nemaju f. nista?

 

Smeta ti vreme odlaska Bajdena, jako brines, jer eto, svi smo znali, pa i Kluni da je senilan, ali ovo (video dole) lagano preskaces, kao ajd se pravimo ludi, sve ok... i samo jos cekam da ponovos kako su Trampu ukrali glasove. 

 

 

 

I onda se neko pita pa kako je moguce da ce neko da glasa za Kamalu ili senilnog Bajdena. 

 

Pa evo kako je moguce. Da parafraziram Zokija, glasace i za truli krompir. 

 

I kao tresnja na slag napises "za one u evropi neka ne brinu, amerika nece propasti nja" a propala ti je pod nosom i doprinela si (patriotski) tome i ne zelis da ucestvujes u spasavanju onog preostalog jer tamo neki levicari koriste pogresne wc-e i skice, a i te lude zene sta se zale. (tacno se secam, bila si protiv zabrane abortusa dok roe v wade nisu okrenulu, kako su okrenuli, tako si i ti okrenula pricu u objasnjavanju - pa nek idu u drugu drzavu, ko im brani). Pa eto, ako ti se ne svidja ekonomija, mislis da je sve skupo, kriv je Bajden, kazu Misisipi i Oklahoma nisu tako strasne. Da upotrebim tvoju logiku. 

 

Sad, 1-2-3 kreni na Obamu, Hilari, Bajdena... nismo dugo vrteli u krug... 

 

Zaboravi Elona, masis poentu kao i uvek. 

Bukvalno nemam pojma sta si ovde napisala, salata. TDS je ziv I zdrav.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Angelia said:

Bukvalno nemam pojma sta si ovde napisala, salata. TDS je ziv I zdrav.

 

Nesto puno pojma nemas... TDS bi bio mrtav da vi imate zdrave pameti kao sto su imale i demkrate i kazu da nece da ucestvuju u kampanji nekog za koga misle da ne moze da vodi drzavu... 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Nesto puno pojma nemas... TDS bi bio mrtav da vi imate zdrave pameti kao sto su imale i demkrate i kazu da nece da ucestvuju u kampanji nekog za koga misle da ne moze da vodi drzavu... 

Koji vi? Znaci bukvalno me ne interesuju izjave: glasao bi za krompir ako je protiv Trampa, svaciji licni izbor naravno, ali kompletno neuko, treba glasati za ono sto ti je bitno. 

Demokrate su imale zdrave pameti, yeah sure. Gurali su zombija ovoliko vremena, I have a cunning plan!

 

Ti I dalje ne kontas, mene ne interesuje da nekog ko nema pojma o US, ubedjujem da glasa ovako ili onako. 

Niti imam emotivni interes u ovoj prici, ono sto me interesuje je da sledece godine nastave tax cuts koji je Tramp postavio, hocu da US bude energetski nezavisna, da ne kupuje gorivo od raznih diktatora, hocu da se porez ne trosi na inflatorne stavke, I da ne pocinjemo nove ratove a zaustavimo ove (najbolje ako to nije neki trade off).

Ostalo mi je manje bitno, pravo na abortus podrzavam, ali bi najbolje bilo ako mogu da se dogovore.

TDS me ne interesuje, nek svako ko ima problem ode I odvrishti u svom dvorishtu. 

 

Zadrzavam pravo da promenim misljenje I da nesto drugo smatram pogresnim. 

 

 

Ps: ostavi me na miru sa ucitavanjem, lazima I interpretacijama gde me trpas u neke "vi". Ne poznajes me, ne znas odakle dolazim I zasto su mi neke stvari bitne sve sto imas je da me nazivas rasistom I fashistom, I glasacem za Trampa, jer ti se ne svidja moje misljenje 

Edited by Angelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, DameTime said:

 

:lol_2:

 

Kako će Kamala da okrene ovo i smečuje Trampa, nadam se, u zatvor.

 

I znas sta je najgore od svega? To sto se ovo nece zavrsiti sa Trampom, sa njim je samo pocelo.

 

Da citiram jedan komentar: "Trump only cares about one thing, himself. If the Heritage Foundation promises to give him all the glory, damn straight he will enact all of it."

 

Oni ce ovo nastaviti kroz nekog drugog kad ne bude bilo Trampa. 

 

Niko pri zdravoj pameti ko procita njihov projekat (ili bar delove, skracenu verziju...) i njegovu agendu, a ne misle da imaju direktne i dugotrajne koristi i nikakvu opasnost po sebe, ne mogu to da podrze, a tih je veoma malo, jako jako malo. 

 

edit: samo da dodam, najgore od svega je sto bukvalno imaju vrhovni sud, kao jednu od tri grane odvojene vlasti u dzepu a sudije se biraju dozivotno. Sledece godine odlazi jedna od tri preostale osudije koje ne poseduju u penziju, ako dodju na vlast stavice jos jednog svog, sto direktno otvara vrata za totalno unistenje bez granica (vec imaju 6 sudija koji im dodeljuju sve sto pozele). 

Edited by 𝓑𝓪𝓫𝔂
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...