Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Do ramena. 


Ovi ljudi (The Bidens) su ono što sarajevski pisac Marko Vešović zove "ništaroba". Ništa ne rade, ništa ne proizvode, ne pružaju nikakvu uslugu, nemaju nikakav realan doprinos i autput koji bi drugi ljudi mogli dobrovoljno da kupe ili ne kupe. Ništaroba, ali do ramena:

 

https://oversight.house.gov/release/comer-reveals-new-evidence-in-biden-familys-influence-peddling-schemes/

spacer.png

 

(zanimljivo je da se u šemi pominje i veliki srpski opozicionar)

Edited by bohumilo
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Angelia said:

 

Tako da, glavna stvar jeste da nije imao adekvatne savetnike, ili kabinet. A to vec ide na glavu Repsa.

 

Kako nije imao adekvatne savjetnike - handpicked dream team:

 

60821f4af5711d1b2562c15a3bbe2c2b4b2360c0

 

Miller10.30.jpg

 

 

 

BN-RQ553_2SMC7_12H_20170116113545.jpg

 

 

Edited by ters
  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Sad kad smo se podsetili kako je Tramp odgurnuo Milovog premijera, nekako se nameće pitanje a kad će Bajden da odgurne Vučića, umesto što ga podržava i kroz Otvoreni Balkan, i kroz USAID, i kroz investicije, i kroz političku logistiku...

 

Gde nestadoše pritisci da se uvedu sankcije Putinu i zašto SAD podržavaju nekoga ko to nije odmah učinio? Šta bi sa Kosovom, jel ga priznao Vučić na preporuku Bajdenove administracije? Šta kaže Kristofer Hil za vladavinu prava u Srbiji, smetaju li mu rijalitiji ili ga Stanija Dobrojević odjednom neodoljivo podseća na Kim Kardašijan? Pa jel mu baš toliko prijaju Željko Mitrović, Hepi i ostale poluge autokratskog režima da ne može da ih pomene niti jedan jedini put u vreme kada građani Srbije koji inkliniraju Americi na ulicama izražavaju bunt protiv nosilaca nasilja u Srbiji?

 

Čemu taj odvratni muk?

 

Pa zar je dotle došlo da se uticaj Kine u Srbiji umanjuje tako što će se režimu dozvoljavati baš sve, samo da barem sedi na više stolica i ne padne skroz pod šapu Pekinga i Moskve? Ili Bajdenova administracija nema više toliku mogućnost pritiska čak ni na Vučića, koji će uroditi demokratskim plodom?

 

I da li ih je uopšte sramota što podržavaju Vučića i njemu slične, svesno stavljajući nas, koji smo verovali da Amerika neće dozvoliti postojanje mini firera, pod autokratsku čizmu?

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nek grmi jako said:

Sad lad smo se podsetili kako je Tramp odgurnuo Milovog premijera, nekako se nameće pitanje a kad će Bajden da odgurne Vučića, umesto što ga podržava i kroz Otvoreni Nalkan, i kroz USAID, i kroz investicije, i kroz političku logistiku...

 

Gde nestadoše pritisci da se uvedu sankcije Putinu? Šta bi sa Kosovom, jel ga priznao Vučić na preporuku Bajdenove administracije? Šta kaže Kristofer Hil za vladavinu prava u Srbiji, smetaju li mu rijalitiji ili ga Stanija Dobrojević odjednom neodoljivo podseća na Kim Kardašijan. Pa jel mu baš toliko prijaju Željko Mitrović, Hepi i ostale poluge autokratskog režima da ne može da ih pomene niti jedan jedini put?

 

Čemu taj muk?

 

Pa zar je dotle došlo da se uticaj Kine u Srbiji umanjuje tako što će se režimu dozvoljavati baš sve, samo da barem sedi na više stolica i ne padne skroz pod šapu Pekinga i Moskve? Ili Bajdenova administracija nema biše toliku mogućnost pritiska na Vučića koji će uroditi demokratskim plodom?

 

I da li ih je uopšte sramota što podržavaju Vučića i njemu slične?

 

 

Njih jedino interesuje da Srbija ne talasa nekim ratom. Otprilike im je veca briga da li za dorucak da pojedu slaninu uz jaja ili ne. 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Baby said:

 

 

Ne znas kakava je osoba, a znas sta je mislio.

 

btw. najveci krokodil ne isusuje mocvare... pola kabineta mu je zavrsilo u zatvoru dok je jos bio predsednik. 

Sudim na osnovu postupaka, posto je probao. I na osnovu reakcije, ali da to je subjektivni osecaj. Istovremeno mislim da se zeznuo. Ne moram valjda da stavljam disclaimer na svako subjektivno misljenje, kad se ocigledno radi o istom. Posto ne znam coveka valjda je jasno da to tako meni deluje. Jos nisam postala citac misli.

1 hour ago, ters said:

 

Kako nije imao adekvatne savjetnike - handpicked dream team:

 

60821f4af5711d1b2562c15a3bbe2c2b4b2360c0

 

Miller10.30.jpg

 

 

 

BN-RQ553_2SMC7_12H_20170116113545.jpg

 

 

Pa ako se zajebavamo, kao sto rekoh to ide na glavu Reps, jer niko nije hteo da ga podrzi.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Angelia said:

 

Pa ako se zajebavamo, kao sto rekoh to ide na glavu Reps, jer niko nije hteo da ga podrzi.

 

Ne bih ja rekao niko, htjela si i hoces ti da ga podrzis... Jer je dobro upravljao drzavom.

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Angelia said:

Sudim na osnovu postupaka, posto je probao. I na osnovu reakcije, ali da to je subjektivni osecaj. Istovremeno mislim da se zeznuo. Ne moram valjda da stavljam disclaimer na svako subjektivno misljenje, kad se ocigledno radi o istom. Posto ne znam coveka valjda je jasno da to tako meni deluje. Jos nisam postala citac misli.

 

 

Izvini Andjo ali svasta si nadrobila bezveze. Razumem ja da drzis pricu o fenomenalnoj Americi u Trampovo vreme i mislis da je objektivna, ne zaboravi da je izgubio posto nije objektivna. I razumem ja da drzis istu pricu vec godinama pa je sad malo glupo da sebe demantujes... Ne mogu vise da raspravljam gluposti tipa ne poznajes ga i slicno. Poznajes neke koji su ustvari drugaciji privatno nego javno, blatruc. Kakva je to glupava izjava majke ti?! Ako je neko dobar sa tobom, ne znaci da je sa svima koje poznaje i kakve veze ima licno poznavanje da vidis kakav je neko covek, pogotovo ako je o njemu u par decenija ispisan ceo tom... Svasta bre, kao 14 godina da imamo.. Sramota me vise ovo i da pisem. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2023 at 4:46 AM, Nek grmi jako said:

Sad kad smo se podsetili kako je Tramp odgurnuo Milovog premijera, nekako se nameće pitanje a kad će Bajden da odgurne Vučića, umesto što ga podržava i kroz Otvoreni Balkan, i kroz USAID, i kroz investicije, i kroz političku logistiku...

 

Gde nestadoše pritisci da se uvedu sankcije Putinu i zašto SAD podržavaju nekoga ko to nije odmah učinio? Šta bi sa Kosovom, jel ga priznao Vučić na preporuku Bajdenove administracije? Šta kaže Kristofer Hil za vladavinu prava u Srbiji, smetaju li mu rijalitiji ili ga Stanija Dobrojević odjednom neodoljivo podseća na Kim Kardašijan? Pa jel mu baš toliko prijaju Željko Mitrović, Hepi i ostale poluge autokratskog režima da ne može da ih pomene niti jedan jedini put u vreme kada građani Srbije koji inkliniraju Americi na ulicama izražavaju bunt protiv nosilaca nasilja u Srbiji?

 

Čemu taj odvratni muk?

 

Pa zar je dotle došlo da se uticaj Kine u Srbiji umanjuje tako što će se režimu dozvoljavati baš sve, samo da barem sedi na više stolica i ne padne skroz pod šapu Pekinga i Moskve? Ili Bajdenova administracija nema više toliku mogućnost pritiska čak ni na Vučića, koji će uroditi demokratskim plodom?

 

I da li ih je uopšte sramota što podržavaju Vučića i njemu slične, svesno stavljajući nas, koji smo verovali da Amerika neće dozvoliti postojanje mini firera, pod autokratsku čizmu?

 

 

Vucic i Bajden su stari drugari - ko je kriv ovima ostalima sto su skrtice. :default_coffee:

 

 

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Nek grmi jako said:

Ne sumnjam. Similis simili gaudet.

 

Ja se ne secam da je Obama imao sastanak sa Vucicem, ali se secam Trampa. 

 

Sta hoces da kazes ovim...

8 hours ago, ters said:

Izgleda da je ova komisija koja istrazuje Bajdenove nezakonite radnje “zagubila” svjedoka - ili ga mozda nije ni imala? 
 

https://www.thedailybeast.com/rep-james-comer-says-hes-lost-track-of-his-top-biden-informant

 

 

Da nije ubegao u Rusiju?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

Da nije ubegao u Rusiju?

A mozda je Bajden, onako agilan, ostrouman i fokusiran, nadmudrio i Comera i tog agenta 007 (po rijecima Comera informant je u "spy business"). A boldovani dio zvuci malo kao frizerka moje tetke zna muza advokatice koja je cula u autobusu... Kazem - zvuci, mada sam siguran da niej to u pitanju.

 

 

"Well, unfortunately, we can't track down the informant," Comer replied. "We're hopeful that the informant is still there. The whistleblower knows the informant. The whistleblower is very credible."

 

"Well, we're hopeful that we can find the informant," Comer said. "Remember, these informants are kind of in the spy business, so they don't make a habit of being seen a lot or being high profile or anything like that."

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kada se radi o ekonomskoj prognozi, sa zapišanim gangsterskim gaćama nikada ne možete da gađate prenisko i prepesimistično:

 

US fiscal alarm bells are drowning out a deeper problem

 

...Congressional Budget Office calculates that in the first seven months of the 2023 fiscal year, underlying government revenues are down 10 per cent with spending up 12 per cent. This leaves the federal budget deficit more than three times larger than in the same months of the 2022 fiscal year.

 

Weak receipts reflected lower realised capital gains than the CBO expected in late 2022, the transformation of the Federal Reserve’s quantitative easing programme from a cash cow to a significant burden and the possibility that the underlying recovery was not quite as healthy as initial statistics showed. Expenditure has risen sharply in almost all large federal budget areas.


The CBO almost always expects the US budget deficit to deteriorate, but has still proved too optimistic ...

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ali, znate ko je Stenli Drakenmiler? Ako ne, trebalo bi, jer je čovek, da ga tako nazovem, Sorošev Soroš, jedan od najbriljantnijih i najuspešnijih investitora u ljudskoj istoriji, čovek koji nikada u karijeri nije zabeležio negetivan godišnji povrat, uspevši da za preko 30 godina ostvari prosečan povrat od preko 30% godišnje (što je nešto nečuveno, to znači da, otprilike, ako ste mu dali $1000 pre 30 godina, danas imate preko 2.6 miliona dolara). Rečju, jedan od onih ljudi koje - kada imaju nešto da kažu - apsolutno treba čuti.

 

E! Mister Drakenmiler je pre par dana na proslavi (mislim stogodišnjice) jednog univerzitata u Kaliforniji održao razoružavajuće ubedljivo predavanje o matematičkoj neodrživosti američke fiskalne trajektorije, naročito podivljalih budžetskih programa socijalnog osiguranje i zdravstvene zaštite u uslovima, kako je napisao, "demografske oluje". Održavanje trenutne magnitude ovih programa će zahtevati smanjenje troškova za 35% ili povećanje poreskih prihoda za 40% (što je nemoguće - treba razumeti da povećanje poreza, čim pređete pik Laferove krive, vodi OPADANJU a ne povećanju budžetskih prinosa),

 

- trnaskript predavanja sa slajdovima:

https://uscmarshallweb.s3-us-west-2.amazonaws.com/assets/uploads/s1/files/keynote_speech_of_stan_druckenmiller_at_the_37th_usc_marshall_center_for_investment_studies_annual_meeting_may_1_2023_hdmqn6eb4m.pdf

 

- audio zapis:

 

Mister D zaključuje:


It is time that we let go of the false pretense that cutting entitlements is a choice. It is not. Either we cut them today or we will have to cut them much more tomorrow.

(btw, moje mišljenje je da će u ovom smislu Ustavni sud odigrati ključnu ulogu u skoroj budućnosti)

 

Deo izlaganja je sadržao i brutalno detoniranje politike veštački niskih kamatnih stopa (o čemu sam više puta pisao i ovde) kao neumitnog puta ekonomskog nazadovanja i civilizacijske propasti. Preporučena je i knjiga-istorijska analiza kamatnih stopa ("cene vremena") i njene centralne civilizacijske i ekonomske uloge, i problema koje je izazivala politika mekog i jeftinog novca, od antičkog sveta do danas.

 

 

btw, jedan od stvari koja treba učiti od velikih ljudi tiče se i stila, u ovom slučaju stila izlaganja. Npr, prezentacija od 5-6 jednostavnih, tačnih, intuitivnih, preciznih slajdova koji se čoveku urezuju direktno u koru velikog mozga su uvek daleko efektniji od neprestanog kliktanja i pogledanja na sat da se izvti 30-40 "spektakularnih" slajdova od kojih svaki nosi po jednu malu poentu...

Edited by bohumilo
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, bohumilo said:

E! Mister Drakenmiler je pre par dana na proslavi (mislim stogodišnjice) jednog univerzitata u Kaliforniji održao razoružavajuće ubedljivo predavanje o matematičkoj neodrživosti američke fiskalne trajektorije, naročito podivljalih budžetskih programa socijalnog osiguranje i zdravstvene zaštite u uslovima, kako je napisao, "demografske oluje". Održavanje trenutne magnitude ovih programa će zahtevati smanjenje troškova za 35% ili povećanje poreskih prihoda za 40% (što je nemoguće - treba razumeti da povećanje poreza, čim pređete pik Laferove krive, vodi OPADANJU a ne povećanju budžetskih prinosa),

Socijalno osiguranje i zdravstvena zastita, povecanje poreza ... necuveno.

 

Ma sve sami komunisti u USA i maoisti.

Quote

Dva odlična članka o maoističkom "maršu kroz institucije" nauke i visokog obrazovanja u SAD (prvi izuzetno dobro dokumentavon, potpisan od strane 27 naučnika uključujući 2 nobelovca) i anglosaksonskom svetu generalno:

...

U ovom smislu, kao što sam ranije pisao, obzirom na velike anti-komunističke uspehe na Floridi generalno (na čemu se i temelji ovoliki uspeh te države) ali posebno u obrazovanju, zaista bi bilo šteta čekati na DeSantisa još 4 godine, zato bi zaista bilo vrlo mudro da ga Tramp uzme za, isprva sam mislio zamenika ali sada uviđam da je bolje, sekretara za obrazovanje. Desantis je, nekolinearno standardnoj konzervativnoj poziciji* vektorskog širenja prostora slobode i smanjenja uloge države u obrazovanju, toj poziciji ekstremno efektno pridodao taktiku korišćenja državnih poluga (koje su do sada koristili isključivo levičari) za promovisanje slobodarskih i američkih vrednosti. Pogledajte npr ovo, RD ide bukvalno red po red i deveta crvendaće:

...

Pošto već govorim o jurišu totalitarnih zlikovaca na Ameriku, iskoristiću ovaj post da obeležim i jednu neslavnu godišnjicu. Pre tačno 10 godina zemlju je potresao jedan od najmračnijih skandala kada se otkrilo da je IRS, kao u najgoroj socijalističkoj šitholini, tendenciozno targetirao političke protivnike režima (🤣🤣🤣)

 

14 minutes ago, bohumilo said:

Deo izlaganja je sadržao i brutalno detoniranje politike veštački niskih kamatnih stopa (o čemu sam više puta pisao i ovde) kao neumitnog puta ekonomskog nazadovanja i civilizacijske propasti. Preporučena je i knjiga-istorijska analiza kamatnih stopa ("cene vremena") i njene centralne civilizacijske i ekonomske uloge, i problema koje je izazivala politika mekog i jeftinog novca, od antičkog sveta do danas.

President Donald Trump, in a rare statement for Oval Office holders, criticized the Federal Reserve for raising interest rates.

Trump helped usher through a massive tax cut late last year that slashed the corporate rate from 35 percent to 21 percent and lowered marginal rates across the board.

Link to comment
Share on other sites

Ja gledam seriju "Dobra borba" i tamo se pominje Ajnštajnova viza za Melaniju, onda još Netranp, ali koju je za nju izvojevao poštovani budući suprug  predsednik.

Sve same dame i gospoda i pošten svet.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Rudija bas krenulo sa optuzbama...

 

Giuliani accused of offering to sell Trump pardons for $2 million each in new lawsuit

 

Quote

A woman who said she worked for Rudy Giuliani during the last two years of the Trump administration alleged in a wide-ranging lawsuit that Giuliani, the former president’s personal attorney, discussed selling presidential pardons and detailed plans to overturn the 2020 election results.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...