Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

37 minutes ago, Pavaroti said:

Milo im je doneo samostalnost. Doveo je i Ruse, ali Rusi su dole prali pare i imali su dosta problma sa njima. Svakako ob stran imaju korist od toga,a idu oni i dalje dole. CG pokusava da bude moderna, prav neki elitni deo i trebace godne da se to dovede u red. Naravno da se ljudi i stavovi menjaju, menja ih vreme. Koji to covek je imao isti stav sa 30g i sa 50npr...ili u 1972 i 2010.

 

Kod vucica je problem sto on nije promenio stav, samo radi ono sto mora da bi ostao na vlasti i krao. Milo isto, ali on je svoj put zacrtao i ide njim. Mi malo levo, malo desno..itd...

 

Sta obican covek ima od te samostalnosti?

 

Kazes da je Vucic promenio stav da bi ostao na vlasti (zapravo, on je promenio stav da bi dosao na vlast), upravo Milo je menjao stavove da bi on i njegova partija vladali do njegove smrti. Jedino sto je kod Vucica gore je njegova struktura licnosti, njegova totalitirna priroda i nemogucnost da normalno istrpi bilo koje kriticko misljenje, Milo se zadovoljava vlascu i svojom formulom za nju (privlacenje manjina kod sebe, izazivanje sukoba na etnickoj osnovi u cemu mu velikodusno pomazu iz DF svojim nebuloznim delanjem i izjavama).

 

Ne moze drzava da se dovodi u red ako je na vlasti ista oligarhija kojoj je jedino stalo do svog boljitka i nema nikakvog skrupula niti straha da ce jednog dana otici sa vlasti. Tu recenicu koji si napisao citam od SNS i Vucica vec duze vreme, otvaramo fabrike, gradimo puteve, povecavamo plate, razbijamo ekonomski, a u stvarnosti se raspadamo i zivimo od kredita.

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mare80 said:

U spoljnoj politici Milo je povlacio rekao bih mudrije poteze,clanstvo u NATO i pristupanje EU...

Na unutranjem planu ista mafijasko-sektaska kamarila kao i SNS....

 

Milo jee za sve njih Tito bukvalno. Moja percepcija CG, koji ih znam ko su i šta su: pro srpsko ostrvo na Balkanu koje je ostalo imuno na sva ova naci sranja.... a na terenu katastrofa grđa nego kod nas. Al jbga, EU + NATO +pomirljiva Milova politika sa komšilukom... i što se sad ovi proresti "organizuju u Beogradu i Moskvi?" Vrlo lako je nekome spolja da zaključi ovo, jer ko se seća Mila od Dubrovnika koga traži italijansko pravosuđe? Spolja, on je mr. DJukanović koji je odjebao Ruse, učlanuo se u NATO i čvrsto grabi ka EU.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Amigo said:

...

Ne vidim nikakvog smisla da se daje autokefalnost za nekoliko stotina hiljada ljudi, ako i toliko, tj za stotinjak hiljada vjernika.

To je samo jedno naopako izjednacavanje religije sa nacionalnoscu. To nema nigdje u svijetu osim kod nas.

 

Možda je autokefalnost, sama po sebi, besmislena, vezuje veru za neku grupu ljudi, gubi se univerzalnost koju crkva zagovara, ali već imamo SPC koja je vezana za jedan etnicitet, a autekafalnost je dobila kao crkva jedne države, sad kad se država raspala, sad bi da zadrži "nadležnost" nad jednim narodom.

Organizacija crkvi, pravoslavnih, a i drugih, nije stvar vere nego politike. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mare80 said:

Starie i "juicy jungle" odelo... 🤣🤣🤣

 

Prošle godine sa Duškom Kneževićem su bile Pobeda za Pobedom i onaj video kad se Milo znoji ko krmača dok odgovara na pitanja kako je vratio kredit mi je bio mnogo bolji od ovoga sad i tu kad je Milo preživeo, taj penal, vladaće dok bude hteo ili dok ga strani faktor ne skloni. Od domicilnog stanoviništva nema vajde.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Constantin said:

Sad gledam nešto i konstatujem, ovako sam za sebe, pripadam narodu koji je mnogo bitan. Da nije nas Srba onda bi Crnogorci, Hrvati, Kosovari i razni ini morali da izmišljaju nekakve druge remetilačke faktore. Pa evo i u Hoivudu, nema trilera i akcionog filma a da nije umešan neki "srBski teorirista", posedovaoc nuklerane bombe koju švercuje u akten-tašni u nameri da digne u vazduh zgradu UN. Više nije ni Šerbedžija zanimljivi ruski general-tajkun-kriminalac.

 

Koliko vidim narod u Crnoj Gori je spreman da istraje u svojim zahtevima, biće zajebano ako Britva želi vlast po svaku cenu, a želi. Za sve postoji uzrok i povod. Povod za masovni protest je svakako nakardni zakon zvani "lažne oči" iliti "kupus gleda meso vadi", a bojim se da uzrok ipak nije velikosrBska hegemonija već "Sicilija"....promeniše se razne vlasti u Srbiji od Miloševića, Koštunice, Đinđića, Tadića do ovog nesrećnika (Tomu ne računa jer je statirao u kukuruzu) i uvek prst upret u Beograd....mislim..jebaga ako nije istina.

 

Zato sto se u Beogradu nista sustinski nije promenilo - onaj koji je pokusao nesto da promeni- ubijen je  , jedno vreme se pritajilo, a nakon tog ubisva je mic po mic ponovo pocelo da dize glavu - a nakon povratka onih zbog kojih i imamo taj imidz se opet totalno vratio..  Jedino, na svu srecu, vise ne moze i ne sme da se igra oruzjem..   mada je i tu pomalo pocelo sa qcenjem (  AV: " necemo slati tenkove na Crnu Goru" )

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Doc Holiday said:

 

  Jedino, na svu srecu, vise ne moze i ne sme da se igra oruzjem..   mada je i tu pomalo pocelo sa qcenjem (  AV: " necemo slati tenkove na Crnu Goru" )

 

izgleda da niko vise i ne obraca paznju na to cime mlati...kakva prazna prica - nece slati tenkove na cg,

 

kao da od njega zavisi pa onda - odlucio sam da ne napadam cg neka se muce sami 😂

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, pavijan2 said:

MCP je uzdignuta na nivo arhiepiskopije,

?

Ja, verovatno, nisam dobro informisan. Otkad je mitropolija uzdignuta na nivo arhiepiskopije, kako da se to ne vidi u nazivu i u zvanju mitropolita.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Div said:

?

Ja, verovatno, nisam dobro informisan. Otkad je mitropolija uzdignuta na nivo arhiepiskopije, kako da se to ne vidi u nazivu i u zvanju mitropolita.

Amfilohije se potpisuje kao arhiepiskop cetinjski i mitropolit crnogorsko primorski.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, pavijan2 said:

Amfilohije se potpisuje kao arhiepiskop cetinjski i mitropolit crnogorsko primorski.

Koliko vidim, na Google, to mu je neka počasna titula, s arhiepiskopija cetinjska ne postoji u organizacionoj šemi SPC.

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Div said:

Koliko vidim, na Google, to mu je neka počasna titula, s arhiepiskopija cetinjska ne postoji u organizacionoj šemi SPC.

 

Da. Sad sam video da je tu titulu dobio 2006. što se poklapa sa nezavisnošću CG. To sam primetio prošle godine, pa sam mislio da je to nešto novo.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

 

Ma ne, uopste ne postoji podrska EU i USA Vucicevom rezimu.

 

Samo se Merkel sastaje sa srpskim Lukasenkom malo pre odrzavanja predsednickih izbora, americki ambasador gostuje na televiziji "Pink", nisu ni jednom pomenuli sva krsenja izbornih pravila, ni na parlamentarnim ni na predsednickim izborima.

 

Ne znam otkud ti to da neko ocekuje finansiranje politickih stranaka ili bilo sta drugo, samo bi neko, za promenu trebalo da kaze da su izborni uslovi i medijska slika u Srbiji vise nalik Belorusiji nego nekoj uredjenoj evropskoj zemlji.


Ono sto je tacno u tvom postu je da imaju svoje probleme pa ne mogu da kontrolisu ni istupanja madjarske ili poljske vlade, ali, da se ne lazemo, iz EU nije stigao nijedan jedini glas da oni smatraju da ovde nesto opasno nije u redu i da zemlja ima ubedljivo najmanji broj ljudi koji na izborima glasaju protiv vlasti.

 

Super je sto si pobrojao sve afere, ali to mogu da vide samo gledaoci N1, a oni su i inace protiv vlasti, na svim drugim medijima nema ni reci o tome, a na vecini je otvorena naprednjacka propaganda.

 

Tacno je da je opozicija nesposobna i da je ne cine najbolji i najpametniji ljudi, ali tako je bilo i devedesetih, samo sto smo se tada zalagali za demokratiju i slobodne izbore, a sad nemamo nista protiv diktature sve dok se radi onako kako se trazi.

 

Koliko se sećam, Merkel se sastajala i sa Tadićem, dolazio je Bajden pre desetak godina, Putin i Medvedev su se maltene odomaćili još odavno, ali ja i dalje ne vidim neku ozbiljnu podršku već jednostavne diplomatske procedure, kurtoaziju i tome slično.

 

Drago mi je što si spomenuo Belorusiju jer nešto ne vidim da opanjkavaju i Lukašenka, ali se tamo uredno mogu kupiti BMW ili Mercedes, a može se i pojesti nešto u KFC. Evo kako izgleda jedan njihov tržni centar, a sliku sam nasumično našao na internetu:

galleria-minsk-shopping-mall-minsk-belar

 

Naravno, nije poenta u tome šta Belorus može da kupi, već nešto ne vidim ni da Lukašenka sprečavaju da im ostavi neki $$$ za BMW, KFC i slično, a još mnogo toga se može pronaći kada se malo pogledaju slike sa interneta.

 

Hajde da se vratimo na finansiranje stranaka. Zapad je finansirao Miloševićeve protivnike, što nije nikakva tajna, pomagao im je i na druge načine, o čemu su i sami govorili, a nešto ne vidim da su se sada pretrgli finansirajući bilo koju političku snagu. Generalno, njih baš mnogo i ne zanima unutrašnja politička situacija sve dok nema ozbiljnog zveckanja oružjem, divljanja po susedstvu i tako to, kao i dok se ovde može otvoriti strana fabrika, prodavnica ili predstavništvo i dok im se niko ne meša u posao. O nekim kreditima sa super-povoljnim uslovima zaista nisam čuo ni reč, a nije da pare nisu potrebne.

 

Koliko vidim po medijima, često im dele packe po pitanju medijskih sloboda, izveštaji o napredovanju na polju EU baš i nisu povoljni, ali evidentno da ih sve to i ne zanima mnogo i da nemaju nameru nikoga da vuku za uši kako bi ga naterali da se upristoji. EU ni sama ne može da reši sopstvene probleme i ne može se očekivati baš neka pomoć jer prošlo je vreme otvorenog novčanika za Kurtu i Murtu, a jasno je i da očekuju da svako počne da rešava probleme u sopstvenom dvorištu ako hoće da napreduje. Ako ih baš briga za Lukašenka, koga su do juče čerečili na svim medijima, još manje ih je briga za nekog tamo AV-a. Dok obojica hoće da daju $$$ za BMW, Airbus, Peugeot, Siemens ili Christian Dior, nikome neće predstavljati trn u oku. Ne vidim ni da su se mnogo potresli oko saradnje sa Kinom i Rusijom, a osim nekoliko mlakih saopštenja, ozbiljnija reakcija je izostala.

 

Nema svrhe gledati u EU kao neku panaceju koja leči sve bolesti, bilo da govorimo o $$$, bilo o politici. I jedno i drugo se mogu izmeniti samo iznutra, a EU je tu samo kao mehanizam koji može da pomogne samo ukoliko se pažljivo koristi.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Stoned Laki21 said:

 

Milo jee za sve njih Tito bukvalno. Moja percepcija CG, koji ih znam ko su i šta su: pro srpsko ostrvo na Balkanu koje je ostalo imuno na sva ova naci sranja.... a na terenu katastrofa grđa nego kod nas. Al jbga, EU + NATO +pomirljiva Milova politika sa komšilukom... i što se sad ovi proresti "organizuju u Beogradu i Moskvi?" Vrlo lako je nekome spolja da zaključi ovo, jer ko se seća Mila od Dubrovnika koga traži italijansko pravosuđe? Spolja, on je mr. DJukanović koji je odjebao Ruse, učlanuo se u NATO i čvrsto grabi ka EU.

 

Njavaznije je da korupciju nije odjebao, jer je korupcija osnova tog sistema.

Njegova partija bi se komotno mogla zvati Demokratska partija korupcije, a ne socijalista. Kakav li je tu samo socijalizam u pitanju :59: Nevjerovatno je da ljudima u ex-yu uopste nije bitno da je program neke partije ili njen naziv jedna najobicnija sprdnja.

Ruse jeste odjebao, ja ne znam sada ko uopste dolazi osim Srba u Crnu Goru. Turisti iz Zapadne Evrope nece nikada zazivjeti u Crnoj Gori u nekom vecem broju. Osnovni razlog je polozaj i kada tome dodamo nikakav autoput, zasto bi neki Svabo isao dalje od Dubrovnika, pogotovu sto je voznja avantura. Da li ima nesto sto nije moga da vidi putujuci kroz hrvatsko primorje.

Poseban problem, a po meni i najveci je vrlo mali broj stanovnika Crne Gore, koji ne mogu da finansiraju potrebnu infrastrukturu ii u takvoj jedno situaciji rasplamsavati unutrasnje sukobe oko crkve u 21 vijeku je suludo.

 

4 hours ago, Div said:

 

Možda je autokefalnost, sama po sebi, besmislena, vezuje veru za neku grupu ljudi, gubi se univerzalnost koju crkva zagovara, ali već imamo SPC koja je vezana za jedan etnicitet, a autekafalnost je dobila kao crkva jedne države, sad kad se država raspala, sad bi da zadrži "nadležnost" nad jednim narodom.

Organizacija crkvi, pravoslavnih, a i drugih, nije stvar vere nego politike. 

 

Kolega ipak smo vec u duboko zagazili u 21 vijek da se drzava bavi crkvenim pitanjima i da se poziva na neke zakone od prije 100-150 godina. Crkvu treba odvojiti od drzave i nista vise. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Koliko se sećam, Merkel se sastajala i sa Tadićem, dolazio je Bajden pre desetak godina, Putin i Medvedev su se maltene odomaćili još odavno, ali ja i dalje ne vidim neku ozbiljnu podršku već jednostavne diplomatske procedure, kurtoaziju i tome slično.

 

Drago mi je što si spomenuo Belorusiju jer nešto ne vidim da opanjkavaju i Lukašenka, ali se tamo uredno mogu kupiti BMW ili Mercedes, a može se i pojesti nešto u KFC. Evo kako izgleda jedan njihov tržni centar, a sliku sam nasumično našao na internetu:

galleria-minsk-shopping-mall-minsk-belar

 

Naravno, nije poenta u tome šta Belorus može da kupi, već nešto ne vidim ni da Lukašenka sprečavaju da im ostavi neki $$$ za BMW, KFC i slično, a još mnogo toga se može pronaći kada se malo pogledaju slike sa interneta.

 

Hajde da se vratimo na finansiranje stranaka. Zapad je finansirao Miloševićeve protivnike, što nije nikakva tajna, pomagao im je i na druge načine, o čemu su i sami govorili, a nešto ne vidim da su se sada pretrgli finansirajući bilo koju političku snagu. Generalno, njih baš mnogo i ne zanima unutrašnja politička situacija sve dok nema ozbiljnog zveckanja oružjem, divljanja po susedstvu i tako to, kao i dok se ovde može otvoriti strana fabrika, prodavnica ili predstavništvo i dok im se niko ne meša u posao. O nekim kreditima sa super-povoljnim uslovima zaista nisam čuo ni reč, a nije da pare nisu potrebne.

 

Koliko vidim po medijima, često im dele packe po pitanju medijskih sloboda, izveštaji o napredovanju na polju EU baš i nisu povoljni, ali evidentno da ih sve to i ne zanima mnogo i da nemaju nameru nikoga da vuku za uši kako bi ga naterali da se upristoji. EU ni sama ne može da reši sopstvene probleme i ne može se očekivati baš neka pomoć jer prošlo je vreme otvorenog novčanika za Kurtu i Murtu, a jasno je i da očekuju da svako počne da rešava probleme u sopstvenom dvorištu ako hoće da napreduje. Ako ih baš briga za Lukašenka, koga su do juče čerečili na svim medijima, još manje ih je briga za nekog tamo AV-a. Dok obojica hoće da daju $$$ za BMW, Airbus, Peugeot, Siemens ili Christian Dior, nikome neće predstavljati trn u oku. Ne vidim ni da su se mnogo potresli oko saradnje sa Kinom i Rusijom, a osim nekoliko mlakih saopštenja, ozbiljnija reakcija je izostala.

 

Nema svrhe gledati u EU kao neku panaceju koja leči sve bolesti, bilo da govorimo o $$$, bilo o politici. I jedno i drugo se mogu izmeniti samo iznutra, a EU je tu samo kao mehanizam koji može da pomogne samo ukoliko se pažljivo koristi.

 

Dobro je sto si pomenuo Belorusiju.

 

Oni sustinski ni nisu demokratija, dovoljno je pogledati na rezultate izbora:

 

Lukasenko je 2010. dobio 80,44%, prvi sledeci nesto vise od 2%. 2015. je dobio 84% ili vise od pet miliona glasova, drugoplasirana je imala 4,5% ili manje od 300 000 glasova.

 

Na primer, pri pogledu na ove slike mozemo pomisliti da se radi o nekom gradu u USA ili zapadnoj Evropi:

 

image.thumb.png.a66f77cb5bf142cb9587e6aec421cc81.png

 

image.png.37f367887ed8cd64abda4bfe18e35e42.png

 

Pa ipak, rec je o glavnom gradu drzave ciji rezim vazi za najrepresivniji na svetu.

 

Svaki africki diktator moze da sagradi par bljestavih nebodera, da dovede KFC u glavni grad, sustina je da u tim zemljama vlada poluotvorena ili otvorena diktatura gde sve zavisi od milosti i nemilosti vlasti. I Dubai ima prelep skyline, pa ne znam koliko bi se ljudi preselilo da zivi tamo.

 

U vreme DS i pre 2008. oni su mogli da se zale na korupciju, nesposobnost vladajucih struktura, sporo prilagodjavanje zakona zakonodavstvu EU, ali ovo je sada drugacije i zaista imaju, samo da hoce, razloga da intervenisu i otvoreno kazu da nema slobodnih izbora, slobode medija i demokratije u zemlji.

 

Ja se slazem sa ovim tvojim postom i nemam sta da dodam jer je on drugacije napisan od prethodnog, ali sustina stoji: cak i u Madjarskoj i Turskoj, zemljama u kojima je demokratija ozbiljno ugrozena, opozicija pobedjuje u glavnim gradovima (sto rezultuje da gradonacelnik Istanbula odbija da ucestvuje u vladinom projektu gradnje kanala), ovo ovde je prava Belorusija, gde opozicija jos malo pa nece ni postojati, a Vucic moze 2022. stvarno da ocekuje Lukasenkove rezultate na predsednickim izborima.

 

Stoji da od EU ne moze nista da se ocekuje jer nikome nijedna zemlja nije draga ni bitna - svako gleda da ostvari svoje interese i to je u potpunosti legitimno.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Dobro je sto si pomenuo Belorusiju.

 

Oni sustinski ni nisu demokratija, dovoljno je pogledati na rezultate izbora:

 

Lukasenko je 2010. dobio 80,44%, prvi sledeci nesto vise od 2%. 2015. je dobio 84% ili vise od pet miliona glasova, drugoplasirana je imala 4,5% ili manje od 300 000 glasova.

 

Na primer, pri pogledu na ove slike mozemo pomisliti da se radi o nekom gradu u USA ili zapadnoj Evropi:

 

image.thumb.png.a66f77cb5bf142cb9587e6aec421cc81.png

 

image.png.37f367887ed8cd64abda4bfe18e35e42.png

 

Pa ipak, rec je o glavnom gradu drzave ciji rezim vazi za najrepresivniji na svetu.

 

Svaki africki diktator moze da sagradi par bljestavih nebodera, da dovede KFC u glavni grad, sustina je da u tim zemljama vlada poluotvorena ili otvorena diktatura gde sve zavisi od milosti i nemilosti vlasti. I Dubai ima prelep skyline, pa ne znam koliko bi se ljudi preselilo da zivi tamo.

 

U vreme DS i pre 2008. oni su mogli da se zale na korupciju, nesposobnost vladajucih struktura, sporo prilagodjavanje zakona zakonodavstvu EU, ali ovo je sada drugacije i zaista imaju, samo da hoce, razloga da intervenisu i otvoreno kazu da nema slobodnih izbora, slobode medija i demokratije u zemlji.

 

Ja se slazem sa ovim tvojim postom i nemam sta da dodam jer je on drugacije napisan od prethodnog, ali sustina stoji: cak i u Madjarskoj i Turskoj, zemljama u kojima je demokratija ozbiljno ugrozena, opozicija pobedjuje u glavnim gradovima (sto rezultuje da gradonacelnik Istanbula odbija da ucestvuje u vladinom projektu gradnje kanala), ovo ovde je prava Belorusija, gde opozicija jos malo pa nece ni postojati, a Vucic moze 2022. stvarno da ocekuje Lukasenkove rezultate na predsednickim izborima.

 

Stoji da od EU ne moze nista da se ocekuje jer nikome nijedna zemlja nije draga ni bitna - svako gleda da ostvari svoje interese i to je u potpunosti legitimno.

 

 

Istomisljenik napokon 😁

Bukvalno svaki put kada se vodi debata o tome imam tu misao "Belorusija". 

 

S tim što je Belorusija Nemačka za Srbiju, što se tiče običnog naroda da tako kažem, ili sam ja bar stekao takav utisak u mojim boravcima tamo. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Dobro je sto si pomenuo Belorusiju.

 

Oni sustinski ni nisu demokratija, dovoljno je pogledati na rezultate izbora:

....

 

Svaki africki diktator moze da sagradi par bljestavih nebodera, da dovede KFC u glavni grad, sustina je da u tim zemljama vlada poluotvorena ili otvorena diktatura gde sve zavisi od milosti i nemilosti vlasti. I Dubai ima prelep skyline, pa ne znam koliko bi se ljudi preselilo da zivi tamo.

 

U vreme DS i pre 2008. oni su mogli da se zale na korupciju, nesposobnost vladajucih struktura, sporo prilagodjavanje zakona zakonodavstvu EU, ali ovo je sada drugacije i zaista imaju, samo da hoce, razloga da intervenisu i otvoreno kazu da nema slobodnih izbora, slobode medija i demokratije u zemlji.

 

Ja se slazem sa ovim tvojim postom i nemam sta da dodam jer je on drugacije napisan od prethodnog, ali sustina stoji: cak i u Madjarskoj i Turskoj, zemljama u kojima je demokratija ozbiljno ugrozena, opozicija pobedjuje u glavnim gradovima (sto rezultuje da gradonacelnik Istanbula odbija da ucestvuje u vladinom projektu gradnje kanala), ovo ovde je prava Belorusija, gde opozicija jos malo pa nece ni postojati, a Vucic moze 2022. stvarno da ocekuje Lukasenkove rezultate na predsednickim izborima.

 

Stoji da od EU ne moze nista da se ocekuje jer nikome nijedna zemlja nije draga ni bitna - svako gleda da ostvari svoje interese i to je u potpunosti legitimno.

 

 

 

Nije ni Srbija demokratija, što važi i za CG, kao i za ostale balkanske satrapije. Kad već obojica spominjemo KFC i nebodere, a tu je sada i Dubai, matrica je ista - niko sa strane (mislim na EU, SAD i slične) neće doneti demokratiju, poštovanje zakona, borbu protiv korupcije niti građansku svest. Niti oni to mogu, niti im je baš mnogo stalo do toga da prevaspitavaju nevaspitane koji im ionako ne guraju prst u oko.

 

Spomenuo bih i CG, koja je ovde ionako tema, a koja ima doduše mnogo bolju spoljnu politiku i bolje odnose sa zapadnim zemljama, ali to ne menja činjenicu da je u pitanju obična balkanska satrapija. Ni ovde ni tamo vlast nije toliko dugotrajna jer je pametna, dobra i vredna, već zato što i jedni i drugi imaju kretene u opoziciji, endemsku korupciju, nedostatak građanske svesti (i još mnogo toga), ali i dovoljno pametne satrape koji ne guraju prst u oko ozbiljnim igračima i koji im zato ostaju ispod radara. Kao što si i sam rekao, u pitanju je čist interes, a njih zaista zabole uvo za Vulinovu tetku, Đukanovićev šverc cigareta, kumovsko-pajtaško poslovanje ili lopovluk na svim nivoima od pijace do vrha države.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Amigo said:

 

...

Kolega ipak smo vec u duboko zagazili u 21 vijek da se drzava bavi crkvenim pitanjima i da se poziva na neke zakone od prije 100-150 godina. Crkvu treba odvojiti od drzave i nista vise. 

 

Naravno, država ne treba da se bavi crkvenim pitanjima ni crkva državnim, ja samo pišem o mogućem načinu razrešenja jedne krize, a u centru te krize jesu država i crkva, povod je imovinsko pravno pitanje, uzrok političko, rešenja će se tražiti političkim sredstvima, a kakva će biti, i sredstva i rešenja, videćemo, ja samo rekoh, ne bi me iznenadilo da se mitropolija CP izdvoji iz SPC, zatraži autokefalnost. To ne bi bilo pozivanje na zakone od pre 100-150 godina već na realnost u ovom momentu. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Amigo said:

Njegova partija bi se komotno mogla zvati Demokratska partija korupcije, a ne socijalista.

 

bas kao i Bandiceva stranka u Zagrebu. taj pola radnog vremena provodi u sudnici, a ponekad i kompletno radno vrijeme u pritvoru. medjutim konstantno pobjedjuje na izborima za gradonacelnika najveceg, najrazvijenijeg i daleko najbogatijeg grada u RH, od 2000. do danas. sto ne znaci da je taj grad satrapija. nije. nije Zagreb ni New York, daleko od toga, ali nije ni satrapija. Zagrepcani Bandica, potpuno demokratski, vec 20 godina, biraju da im vodi njihov grad.  tu dakle ne mozemo govoriti o samovolji i okrutnosti starih perzijskih vladara (satrapa), vec o demokratskim procesima. duuuuuuuuuugotrajnim demokratskim procesima. i sta tu EU moze napraviti? pa, nista. Tito bi mogao, ali Tito je mrtav.

 

...

 

nego, nisam zbog tog navratio, vec zbog ovog:

 

On 2/2/2020 at 2:09 PM, Vjekoslav said:

nemam previse slobodnog vremena za gubljenje, ni za politiku u Hrvatskoj, a kamoli za politiku u drugoj drzavi. jos ako se tice nekih verskih prava?! medjutim relativno brzo pronadjoh Temeljni ugovor Crne Gore i Svete Stolice iz 2011. a prije njega i jednu analizu / povijesni pregled suradnje Crne Gore sa Svetom Stolicom.

ovaj drugi ugovor medjutim, koji je navodno SPC ponudila Vladi Crne Gore, i koji je navodno u svemu identican ugovoru sa Svetom Stolicom, ne mogu pronaci. zamolio bih one koji tvrde da takav prijedlog ugovora postoji da ga ovdje okace. naravno, sa potvrdom da je takav prijedlog Vlada Crne Gore uopce zaprimila. pa da napravimo komparativnu analizu, i vidimo koliko su ta dva ugovora identicna. u biti, to je vec odavno trebalo stajati na ovom topiku (pokrenutom 27.12. prosle godine?). za iznesenu tvrdnju treba iznijeti i dokaze.

 

oce bit sta od tog famoznog ugovora? postoji / ne postoji? imamo temelje za argumentiranu diskusiju, ili nemamo?

kako bi ono rekao Bandic -> decki, idemo delat!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Div said:

 

Naravno, država ne treba da se bavi crkvenim pitanjima ni crkva državnim, ja samo pišem o mogućem načinu razrešenja jedne krize, a u centru te krize jesu država i crkva, povod je imovinsko pravno pitanje, uzrok političko, rešenja će se tražiti političkim sredstvima, a kakva će biti, i sredstva i rešenja, videćemo, ja samo rekoh, ne bi me iznenadilo da se mitropolija CP izdvoji iz SPC, zatraži autokefalnost. To ne bi bilo pozivanje na zakone od pre 100-150 godina već na realnost u ovom momentu. 

 

To je ono što Milo i želi da se dogodi i zašto je i pokrenuo celu ovu vrtešku sa zakonom. Samo izgleda nije još sazrelo vreme da se to uradi, moraće da sačekaju još jedno 20+ godina, MCP ima i sad veliku samostalnost u odnosu na SPC. Nije SPC uređena kao Milova i Vučićeva stranka pa da svi moraju da slušaju gospodare.

     

Edited by laki perkos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...