Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

3 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

 

Aha, znači ovome lik i delo ne valjaju, nije kaže dovoljno poznat da bi mogao da komentariše aktivnosti srbalja u regionu koje na isti način traju 30 godina. A ni mesto gde piše ne valja. Mnogo nekako... nije na liniji "nas". Ovo što piše, to nije ni važno. Vi ste se i tako već odredili, a ko drukčije kaže, kleveće i laže. Samo još da vidite zbog čega se uopšte bavite time šta rade u drugim zemljama, pa bog da vas vidi.

Pa poznat covek, sto ti smeta to. Pride i vrhunski pisac, poznavalac prilika

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Tacno. Takav sporazum je htela i SPC da potpise sa Milom, vise puta je insistirano, ali neuspesno. 

 

A šta je to SPC pored što je učestvovala u svim klanicama u ex Yu, huškala i dalje huška na ratove? Su ovi crkveni Kmeri nešti iznad zakona? Su država kao Vatikan?

I nema šta da SPC potpisuje sa Crnom  Gorom što se tiče državne imovine, pa i 60-ak crkava i manaastira, koji služe za raspirivanje i podizanje tenzija, a sve pod patronatom države Srbije i u njega joj precenika.

Svi verski objekti pripadaju vernicima, a ne verskim organizacijama,  i raznoraznim bitangama u mantijama.

Edited by Pristevac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, berti said:

Pa poznat covek, sto ti smeta to. Pride i vrhunski pisac, poznavalac prilika

Pa naravno da je poznavalac. Eno kaze isto ono sto sam i ja (i drugi) vise puta ponavljao na raznim temama - to (i sve slicno sto se tu u okruzenju radi, a zna se odakle sve dolazi) nije napad na Mila ili Kila, ili "na sve ono što je u svim postkomunističkim zemljama nesumnjivo loše – korupciju, nepotizam, kriminal itd nego napad na prozapadni politički pravac..." itd. Vidis da jeste poznavalac.

 

Ma dobro to, nego daj ovo da vidimo. "POPOVIĆ: I vlast i dio opozicije u Srbiji žestoko su umiješani u ono što poslednjih sedmica gledamo u Crnoj Gori. Beograd je mobilisao sve što se dalo mobilisati..."

 

Npr popove koji masovno zatrpavaju postanske sandučiće propagandnim materijalom. Da se upoznaju kaže oni sa građanima iz parohije, pa sve fini pa se predstavljaju, bla bla, u ovom trenutku dok napaćeni narod, a nadasve nejač (i babe) bla bla...

 

Pa onda slanje spam poruka na jednokratne email adrese iz baze emailova sa sajtova koje su patrijotski  bizmismeni "kupili", naravno, bez zadnih namera, nego da rade medijski bizmis. To je čupanje kosa i busanje u junačka prsa, to su poruke sa raznim buncanjima, pored ostalog buncanja o snimanju filma koji otkriva pravo lice Milovog terora, a koji bi snimao onaj sa malim kurom, kako mu i samo ime kaže. Gugl doduse sve to odmah salje u spam, sto jeste jeste.

 

Pa onda su naprasno popovi počeli da se pojavljuju čak i... na primer u lokalnim atletskim klubovima. Godinama šetam pse istom stazom, nikad popa nisam video tamo gde treniraju ovi iz tog kluba. Sad odjednom popovi vrlo često nadziru treninge zajedno sa trenerom. Valjda hoće da ih uhvate dok su mladi pa da im ispiraju mozak.

 

Doduse i svi ovi popovi isto sve mladi. I ovi sa flajerima, i ovi sa spam porukama, i ovi sa atletikom. Valjda su to najnoviji regruti, samo su sad kožne kapute zamenili mantijama.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pristevac said:

A šta je to SPC pored što je učestvovala u svim klanicama u ex Yu, huškala i dalje huška na ratove? Su ovi crkveni Kmeri nešti iznad zakona? Su država kao Vatikan?

I nema šta da SPC potpisuje sa Crnom  Gorom što se tiče državne imovine, pa i 60-ak crkava i manaastira, koji služe za raspirivanje i podizanje tenzija, a sve pod patronatom države Srbije i u njega joj precenika.

Svi verski objekti pripadaju vernicima, a ne verskim organizacijama,  i raznoraznim bitangama u mantijama.

A sta je to potpisala katolicka crkva i zasto to ne moze SPC. Pa katolicka crkva je toliko zla nanela na ovim prostorima, pokrovitelj je genocida u ndh i cesto neposredni izvrsilac. Pacovski kanali, sta to bese. 

Ali, oni su se procistili, je li, pa mogu da imaju i svojini objekte. Ili mozda to nema veze, jer su konacne zrtve bili oni koji su vazda krivi za sve.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa naravno da je poznavalac. Eno kaze isto ono sto sam i ja (i drugi) vise puta ponavljao na raznim temama - to (i sve slicno sto se tu u okruzenju radi, a zna se odakle sve dolazi) nije napad na Mila ili Kila, ili "na sve ono što je u svim postkomunističkim zemljama nesumnjivo loše – korupciju, nepotizam, kriminal itd nego napad na prozapadni politički pravac..." itd. Vidis da jeste poznavalac.

 

Ma dobro to, nego daj ovo da vidimo. "POPOVIĆ: I vlast i dio opozicije u Srbiji žestoko su umiješani u ono što poslednjih sedmica gledamo u Crnoj Gori. Beograd je mobilisao sve što se dalo mobilisati..."

 

Npr popove koji masovno zatrpavaju postanske sandučiće propagandnim materijalom. Da se upoznaju kaže oni sa građanima iz parohije, pa sve fini pa se predstavljaju, bla bla, u ovom trenutku dok napaćeni narod, a nadasve nejač (i babe) bla bla...

 

Pa onda slanje spam poruka na jednokratne email adrese iz baze emailova sa sajtova koje su patrijotski  bizmismeni "kupili", naravno, bez zadnih namera, nego da rade medijski bizmis. To je čupanje kosa i busanje u junačka prsa, to su poruke sa raznim buncanjima, pored ostalog buncanja o snimanju filma koji otkriva pravo lice Milovog terora, a koji bi snimao onaj sa malim kurom, kako mu i samo ime kaže. Gugl doduse sve to odmah salje u spam, sto jeste jeste.

 

Pa onda su naprasno popovi počeli da se pojavljuju čak i... na primer u lokalnim atletskim klubovima. Godinama šetam pse istom stazom, nikad popa nisam video tamo gde treniraju ovi iz tog kluba. Sad odjednom popovi vrlo često nadziru treninge zajedno sa trenerom. Valjda hoće da ih uhvate dok su mladi pa da im ispiraju mozak.

 

Doduse i svi ovi popovi isto sve mladi. I ovi sa flajerima, i ovi sa spam porukama, i ovi sa atletikom. Valjda su to najnoviji regruti, samo su sad kožne kapute zamenili mantijama.

Vidi, nista ja dobro ne mislim o.popovima i svemu tome sto ide sa njima. Mislim da sam o tome i skrabao ovde. O pomodarstvu,  lopovluku, krkanstvu. O popovima koji nisu vernici, o njihivoj agresivnosti usmerenoj pre svega na agresivni rast njihovig dzepa. Nisam ti ja adresa na koju ces da isporucujes sve to. Eto, moje dete ce ici na gradjansko vaspitanje, ne na veronauku. Neke stvari o veri ce nauciti kod kuce, najosnovnije.

Ja samo problem u Crnoj Gori aposttofiram kroz krsenje zakona i stavljanje spc u diskriminisani polozaj naspram ostalih verskih zajednica.

A ne pominjati u celoj ovoj prici Mila i sve sto je on i desperadosi oko njega je nemoguce. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, berti said:

A sta je to potpisala katolicka crkva i zasto to ne moze SPC. Pa katolicka crkva je toliko zla nanela na ovim prostorima, pokrovitelj je genocida u ndh i cesto neposredni izvrsilac. Pacovski kanali, sta to bese. 

Ali, oni su se procistili, je li, pa mogu da imaju i svojini objekte. Ili mozda to nema veze, jer su konacne zrtve bili oni koji su vazda krivi za sve.

 

Ti Berti ovde pravdaš SPC koja je bila aktivni učesnik, ideološki arhitelta svih zločina diljem Yuge, tako što prebacuješ i skrećeš temu na NDH i genocid  u Hrvatskoj, koji niko normalan ne spori. Isto je učinila i SPC u Hrvatskoj, Bosni,  na Kosovu, ali i dalje istrajava na istim kao njihovu ideologiju. Najđalossnije je da ima potpunu podršku režima u Srbiji, koji ne samo da ih podržava, već i organizuje, finansira. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pristevac said:

Ti Berti ovde pravdaš SPC koja je bila aktivni učesnik, ideološki arhitelta svih zločina diljem Yuge, tako što prebacuješ i skrećeš temu na NDH i genocid  u Hrvatskoj, koji niko normalan ne spori. Isto je učinila i SPC u Hrvatskoj, Bosni,  na Kosovu, ali i dalje istrajava na istim kao njihovu ideologiju. Najđalossnije je da ima potpunu podršku režima u Srbiji, koji ne samo da ih podržava, već i organizuje, 

Ja u celoj ovoj prici samo kazem da se krsi zakon u Crnoj Gori i spc se diskriminise. To nema veze sa ulogom popova u ratovima ex yu. Pa treba li spc da se zabrani zbog te uloge?  Pa treba onda sve religije zabraniti jer su sve imale prilican uticaj na mnoge ratove i zlocine.

Ako ja branim nekoga ko je cinio zlocine, eto prijavi me i resi problem. Samo pre zoga odgovori zasto spc posle svih sranja u kojima je ucestvovala treba biti diskriminisana, a katolicka i islamska zajednica posle svega treba da ima sva prava.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Nego, niko od komentatora ovih strahota da primeti nesto drugo, ovi sto danima borave u beogradu, pa im hapse staramajke, i privode ih po aerodromima, sta rade tamo tih nekoliko dana? Jel se uhvate za uši pa igraju po ceo dan ili...

 

 

ja sam cula da dolaze po recepte, a dok ih cekaju odlaze na predavanja... pa kuci...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, berti said:

Tacno. Takav sporazum je htela i SPC da potpise sa Milom, vise puta je insistirano, ali neuspesno. 

 

 

Aj da uzmemo ovo kao tačno.

 

Zašto mi srbi za ovo saznajemo 2020 kad se zakon primenjuje, a ne kad je nešto moglo da se uradi. Što se 2012 nije protestvovalo?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

Ja u celoj ovoj prici samo kazem da se krsi zakon u Crnoj Gori i spc se diskriminise. To nema veze sa ulogom popova u ratovima ex yu. Pa treba li spc da se zabrani zbog te uloge?  Pa treba onda sve religije zabraniti jer su sve imale prilican uticaj na mnoge ratove i zlocine.

Ako ja branim nekoga ko je cinio zlocine, eto prijavi me i resi problem. Samo pre zoga odgovori zasto spc posle svih sranja u kojima je ucestvovala treba biti diskriminisana, a katolicka i islamska zajednica posle svega treba da ima sva prava.

 

Nije poenta da zahtevam ili te prijavljujem, jer to retko radim.  Mene je neugodno iznenadilo i to baš od tebe da posežeš za jednom ovakvom relativizacijom povlačenjem parelele genocida i Vatikana. I nije to uloga popova u zločinim ai huškanjima, to je činio SPC  i patrijarh. Ovo mi liči na pokušaj individualizacije, da bi se eto skinula krivica sa SPC-a.

 

 

Edited by Pristevac
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Pristevac said:

Nije poenta da zahtevam ili te prijavljujem, jer to retko radim.  Mene je neugodno iznenadilo i to baš od tebe da posežeš za jednom ovakvom relativizacijom povlačenjem parelele genocida i Vatikana. I nije to uloga popova u zločinim ai huškanjima, to je činio SPC  i patrijarh. Ovo mi liči na pokušaj individualizacije, da bi se eto skinula krivica sa SPC-a.

 

 

Poenta je da se ne moze krsenje zakona i diskriminacija jedne verske zajednice pravdati time da je ta crkva imala negativnu ulogu u ex yu sukobima. Ja sam pomenuo katolicku crkvu u kontekstu toga da je ona stekla sva prava iako je imala isto vrlo negativnu ulogu u ranijim sukobima. Tu nema ni r od relativizacije. Mislim, stvarno besmisleno...

I sta sada? Zabraniti SPC ili ne? Ako je ne zabranis, onda mora imati sva prava kao ostale verske zajednice. I onda isto pitanje, zasto ostale verske zajednice imaju veca prava. Naravno, odgovora iole ispravnog, nema.

43 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

Aj da uzmemo ovo kao tačno.

 

Zašto mi srbi za ovo saznajemo 2020 kad se zakon primenjuje, a ne kad je nešto moglo da se uradi. Što se 2012 nije protestvovalo?

Ono sto sam napisao jeste tacno.

Nije bilo protesta jer nije bilo zakona. Nije bilo ni pameti da se vec tada reaguje i predvidi sta ce se desiti. Ali, zamisli da se tada krenulo u proteste... Pa crkva bi bila rastrgnuta od medija, jos gore nego danas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

Nije bilo protesta jer nije bilo zakona. Nije bilo ni pameti da se vec tada reaguje i predvidi sta ce se desiti

 

Dok su svi ostali skontali, napravili ugovore, izlobirali levo desno da završe pos'o,...  srbima kao i po ko zna koji put u poslednjih 30 godina prođe voz... i frka na stanici, tražimo da se voz u rikverc vrati...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, berti said:

I onda isto pitanje, zasto ostale verske zajednice imaju veca prava. Naravno, odgovora iole ispravnog, nema.

 

odgovor je vrlo prost, bas kao sto su i "verske zajednice" koje nabrajas vrlo, vrlo proste. ali do odgovora neces doci tako da ignoriras politicku ulogu SPC-a. malo bi se igrali politike, stovise, malo bi glumili drzavotvorne temelje nekog naroda, a kad dobiju politicki udarac u politickoj areni, onda su, pazi bogati, verske zajednice.

 

 

16 hours ago, Stoned Laki21 said:

Aj da uzmemo ovo kao tačno.

 

aj da ne uzmemo. postoji li neki dokaz? 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Vjekoslav said:

 

odgovor je vrlo prost, bas kao sto su i "verske zajednice" koje nabrajas vrlo, vrlo proste. ali do odgovora neces doci tako da ignoriras politicku ulogu SPC-a. malo bi se igrali politike, stovise, malo bi glumili drzavotvorne temelje nekog naroda, a kad dobiju politicki udarac u politickoj areni, onda su, pazi bogati, verske zajednice.

 

 

 

aj da ne uzmemo. postoji li neki dokaz? 

 

 

Vala, sve 5. Pravi problem ta SPC, ukini je. Najveci broj stanovnika Crne Gore su njeni vernici? Pa sta, napravi novu crkvu i resi problem.

Imao.je Milo od koga i uciti kako se resava problem sa tom SPC. 

Link to comment
Share on other sites

Moguce da se tip preigrao, ako je uistinu odbio ugovor s SPC-om, a racunajuci na popunjavanje politickog sadrzaja (konfrontacija s vanjskim i unutrasnjim neprijateljom) koji bi ga odrzao na vlasti. No ja bih ipak volio vidjeti, crno na bijelom, sve sa urudzbenim stambiljom, ugovor koji je SPC ponudila Vladi Crne Gore.

 

Da vjerujem popovima na rijec ne bi bio ateist.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni ovo deluje na kraju krajeva kao da tu ima mnogo prizemnijih interesa...

Moguce da je Milo bacio oko na neko zemljiste u primorju,SPC zacepila cenu,pa sad proba da ga se malo izokola docepa...

Stari je to kalkulant,ako oceni da mu ovi dogadjaji previse politicki stete spustice on gas...

Vidim da je pre par dana Dusko Marovic pozvao predstavnike MPC na razgovor o zakonu,verujem da se pregovori na nekom nivou vec vode u tajnosti...

Ono sto treba da zabrine sva drustva na Balkanu je cinjenica da jedna verska organizacija moze da mobilise mnogo veci broj gradjana od politickih stranaka,udruzenja ili NVO za svoje ciljeve kakvi god da su...

Bez da ulazim u pitanje verskih osecanja ljudi,meni je porazavajuce da npr gomila drugih problema,ekonomskih,politickih,ekoloskih ne moze da izvede ni priblizno ovoliki broj ljudi na ulice...

 

Edited by mare80
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

nemam previse slobodnog vremena za gubljenje, ni za politiku u Hrvatskoj, a kamoli za politiku u drugoj drzavi. jos ako se tice nekih verskih prava?! medjutim relativno brzo pronadjoh Temeljni ugovor Crne Gore i Svete Stolice iz 2011. a prije njega i jednu analizu / povijesni pregled suradnje Crne Gore sa Svetom Stolicom.

ovaj drugi ugovor medjutim, koji je navodno SPC ponudila Vladi Crne Gore, i koji je navodno u svemu identican ugovoru sa Svetom Stolicom, ne mogu pronaci. zamolio bih one koji tvrde da takav prijedlog ugovora postoji da ga ovdje okace. naravno, sa potvrdom da je takav prijedlog Vlada Crne Gore uopce zaprimila. pa da napravimo komparativnu analizu, i vidimo koliko su ta dva ugovora identicna. u biti, to je vec odavno trebalo stajati na ovom topiku (pokrenutom 27.12. prosle godine?). za iznesenu tvrdnju treba iznijeti i dokaze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

Meni ovo deluje na kraju krajeva kao da tu ima mnogo prizemnijih interesa...

Moguce da je Milo bacio na oko neko zemljiste u primorju,SPC zacepila cenu,pa sad proba da ga se malo izokola docepa...

Stari je to kalkulant,ako oceni da mu ovi dogadjaji previse politicki stete spustice on gas...

Vidim da je pre par dana Dusko Marovic pozvao predstavnike MPC na razgovor o zakonu,verujem da se pregovori na nekom nivou vec vode u tajnosti...

Ono sto treba da zabrine sva drustva na Balkanu je cinjenica da jedna verska organizacija moze da mobilise mnogo veci broj gradjana od politickih stranaka,udruzenja ili NVO za svoje ciljeve kakvi god da su...

Bez da ulazim u pitanje verskih osecanja ljudi,meni je porazavajuce da npr gomila drugih problema,ekonomskih,politickih,ekoloskih ne moze da izvede ni priblizno ovoliki broj ljudi na ulice...

 

 

Ovo je jedan problem koji se ignorise, a koji bas onako klinicki precizno daje dijagnozu balkanskog drustva.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kad je na sceni mafijasko krimalna vlast i polusposobna opozicja narodu ostaje da se nekom prikloni a trenutno je to u CG pravslavna crkva pod vođstvoj Mitropolita Amfilohija. Ne zaboravite da je Crna Gora teritorijalno mala i tu se odlično zna ko je ko, i politički i poslovno i moralno. Umesto sto uz pomoc medija i botova pokusava da ocrni svoje građane Milo bi trebalo da se zapita otkud toliko "neprijatelja"u samoj CG ima. Nisu to uvezeni glasači iz USA i Luksemburga vec građani koji svakodnevno uzivaju blagodeti njegove mafijaske vlasti.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, laki perkos said:

Kad je na sceni mafijasko krimalna vlast i polusposobna opozicja narodu ostaje da se nekom prikloni a trenutno je to u CG pravslavna crkva pod vođstvoj Mitropolita Amfilohija. Ne zaboravite da je Crna Gora teritorijalno mala i tu se odlično zna ko je ko, i politički i poslovno i moralno. Umesto sto uz pomoc medija i botova pokusava da ocrni svoje građane Milo bi trebalo da se zapita otkud toliko "neprijatelja"u samoj CG ima. Nisu to uvezeni glasači iz USA i Luksemburga vec građani koji svakodnevno uzivaju blagodeti njegove mafijaske vlasti.

Ako neko ocekuje da ce MPC ici na to da pokusa da smeni Mila onda je u ogromnoj zabludi...

Ici ce taman toliko da pokusa da izvrsi pritisak da se zakon promeni i nista vise od toga...

Vlast DPS je mnogo klimavija nego ona SNS u Srbiji,a prilika za njenu kritiku je mnogo,pocev od nacionalne avio kompanije,malih hidro elektrana,samo par stvari koje mi padaju na pamet,pai opozicija tamo ukoliko stavrno zeli smenu vlasti ima bezbroj prilika da te stvari eksplatise umesto sto se drzi za Amfilohijevu mantiju...

Meni je ova situacija npr veoma interesantna iz ugla Bacica,koji moze dobro profitirati i privuci deo glasaca DPS koji se protive ovom zakonu...

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne ocekujem smenu DPS-a vec samo suspenziju zakona koji je uzasan. Sam DPS treba da se reformise i pocne da resava probleme građana CG umesto sto širi antisrpsku histeriju a najmanje 30 % građana CG su po nacionalnosti Srbi

 Ne prolazi to vise u CG uprkos medijskoj blokadi

Link to comment
Share on other sites

Prvo,DPS se ne moze reformisati dokle god je na vlasti,a ako ode u opoziciju ceka ga verovatno sudbina kakvu ceka i SNS u istom slucaju...

Jasno ti je da se samo po nacionalnom pitanju DPS ne moze smeniti,potrebno je uvek i pre svega potencirati duboko korupcionasku prirodu tog rezima...

Sto se tice medija situacija mada nije sjajna, je i dalje neuporedivo bolja nego u Srbiji...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mare80 said:

Prvo,DPS se ne moze reformisati dokle god je na vlasti,a ako ode u opoziciju ceka ga verovatno sudbina kakvu ceka i SNS u istom slucaju...

Jasno ti je da se samo po nacionalnom pitanju DPS ne moze smeniti,potrebno je uvek i pre svega potencirati duboko korupcionasku prirodu tog rezima...

Sto se tice medija situacija mada nije sjajna, je i dalje neuporedivo bolja nego u Srbiji...

 

 

 

Srbija naravno ne.moze biti primer nikome pa ni Milovoj vlasti u CG. Slicni su av i mđ po mnogo čemu, misle da su bogom dani i da posle njih građani Srbije i CG i ne treba da žive.

Link to comment
Share on other sites

veceras se ocekuje 250,000 ljudi na ulicama u CG....  to je kao kad bi u Srbiji na ulice izaslo 3 miliona ljudi.... a tolko nije bilo ni 5 og oktobra 2000te 
 ili su Crnogorci toliko samosvesni ili sto mi je verovatnije,  da za ovo imaju veliku pomoc iz Srbije ( putujuci sendvic cirkus AV-a) , za okupljanje tolke mase

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...