Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Quote

"Ovde je vladala velikocrnogorska agresija. Oni su sa 0,5 odsto vladali Srbijom, od političkih krugova pa do raznih drugih biznisa", ističe Dačić, ali dodaje da to ne znači da Crnogorci u Srbiji ne treba da imaju sva prava.

Dačić smatra da je, imajući u vidu šta se dešava sa Srbima u Crnoj Gori, krajnje vreme da se građani Srbije, koji su crnogorskog porekla, izjasne o tom pitanju.

"U međunarodnim odnosima postoji princip reciprociteta. Ne zalažem se ni za kakve mere. Samo govorim da je moralna obaveza svakoga ko je dobio srpsko državljanstvo, ko sve duguje Srbiji i srpskom narodu, da ne ćuti o ovom pitanju", navodi Dačić.

Sa druge strane, kako je dodao, oni koji podržavaju crnogorski režim u borbi protiv srpskog naroda, "pitanje je da li treba i dalje da imaju srpsko državljanstvo".

 

Ove pijacne price sam slusao 1989. Hvala drugu ...... sta je sad .... premijer ili samo ministar? sto me podsetio na mladost. :thumbup:

 

Ujedno mu cestitam 30-godisnjicu karijere na srbskoj estradi. šatra je zakon!

 

Povratak u buducnost.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Denis Jasharevic said:

Odakle ti ideja da svi ljudi zele biti "progresivni i neiskljucivi". Jesi li razmisljao da neko zeli da bude bas retrogradan i iskljuciv??? I da je to njegovo pravo isto koliko i tvoje da ne budes. Mislim ozbiljno te pitam, ne zajebavam se.

 

Pa to sto ti pricas jeste dogma. Progresivna dogma.

 

Vulgarna interpretacija riječi dogma je nekritičko vjerovanje ili stav koji ne podliježe racionalnoj diskusiji.

Reći da je bolje ići kod doktora nego se moliti, ići u školu nego biti nepismen ili raditi i zaraditi umjesto biti siromašan da bi bio bogu miliji nije dogma, nego empirijski provjerene - i stalno provjerljive - činenice.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Beonegro said:

Stvarno neverovatno. Kao da religija nikada nije bila kočnica razvoju i emancipaciji čovječanstva.

 

Dobro, znaš li ti uopšte šta je induktivni a šta deduktivni zaključak? I kakve veze ima to što je religija kočnica napretku ima sa onim što sam ja izjavio? BTW, i religija je izuzetno sklona induktivnim zaključcima, pa ti vidi.

 

Ajmo laganim koracima:

 

Induktivni zaključak je otprilike sledeće: Video sam crnog labuda na jezeru, znači svi labudovi su crni. Pristup, kojem su sve pristalice totalitarizma veoma skloni. I crkva i crvendaći jednako. (interesantna su kod obe kategorije tri zajednička slova, c,r,v)

 

Deduktivni zaključak je otprilike sledeće: Svi ljudi kad-tad umiru. Pera je čovek. Znači Pera će kad-tad umreti.

 

Samo neko neobrazovan i zaostao u prostoru i vremenu će danas koristiti induktivni zaključak u argumentaciji. Ili neko, ko je pokvaren i zlonameran, a pri tome nema prave argumente. Kao što rekoh, koristi to crkva obilato a još više crvendaći skloni totalitarizmu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

 

Vulgarna interpretacija riječi dogma je nekritičko vjerovanje ili stav koji ne podliježe racionalnoj diskusiji.

Reći da je bolje ići kod doktora nego se moliti, ići u školu nego biti nepismen ili raditi i zaraditi umjesto biti siromašan da bi bio bogu miliji nije dogma, nego empirijski provjerene - i stalno provjerljive - činenice.

 

 

 

Ne znam o cemu pricas. Ateista sam i proziveo sam 35 godina u Srbiji ..... ali stvarno ne mogu da povezem.

 

Lici mi na ISIS, eventualno Avganistan ....... ali nisam tamo bio nikada.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, GlennGould said:

Možemo se gađati usporedbama iz civilizovanog sveta, kojem nažalost ne pripadamo, zanemarujući istorijski kontekst koji ih je oblikovao, a možemo i komparativno sagledati jedan savremeni zakonski dokument u svetlu regionalnog pravosuđa.

...

Sloboda, lična ispred bilo kakve organizacije koja čuva & oblikuje identitet naroda (sic!),  naročito klerofašističko-zločinačkog tipa kakva je SPCrkva će oduvek biti moj izbor. But that’s just me

 

Dokazano civilizovan svet treba da nam je uzor i primer, a ne da izmišljamo neka našu lokalnu toplu vodu, pogotovo što umemo da budemo i malo previše "kreativni".

 

Pošto si ti dao jednu opštu konstataciju bez ikakvog dokaza, a pri tome si moderator, evo ja se osećam slobodnim da dam istu takvu: Individualna sloboda ispred bilo kakvih političkih nadrifilozofija i njihovih sledbenika, koje sebi uzimaju u zadatak da "štite" ili oslobađaju narod, pa onda da ga oblikuju silom u "pravom" smeru, naročito drumski razbojnici, secikese, lopovi i ubice kao što su prvoborci, komunisti, kolonisti (Faraonovi prizetkovski pretorijanci 1945., ne raniji i kasniji) i zaštićeni stanari. But that's just me. Pošto se vidi na forumu neka sklonost ka induktivnim zaključcima, mislim da neću imati problem da nađem primer za gore iznesenu tvrdnju.

 

Ništa lično, inače se uglavnom slažem sa gotovo svime što izjaviš (na drugim temama), ali pretera ga malo. Posao države je da da neki okvir i da ga održava i hendluje, a ne da radi ono što radi Don Milo (ili, for that matter, "naš" prvorođeni). Odobravanje toga znači odobravanje totalitarizma. Ne važi uvek princip " neprijatelj moga neprijatelja je moj prijatelj".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Pavaroti said:

U Bokana,  salim se malo. Moje poreklo je od tamo i pricao sam sa dosta ljudi. Bukvalno mislim da sutra budu izbori samo za Srb, dobio bi 80%. 

Pa moja saznanja nisu bas takva ili beranci  vesto skrivaju svoje političke simpatije. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Akiro said:

 

Dobro, znaš li ti uopšte šta je induktivni a šta deduktivni zaključak? I kakve veze ima to što je religija kočnica napretku ima sa onim što sam ja izjavio? BTW, i religija je izuzetno sklona induktivnim zaključcima, pa ti vidi.

 

Ajmo laganim koracima:

 

Induktivni zaključak je otprilike sledeće: Video sam crnog labuda na jezeru, znači svi labudovi su crni. Pristup, kojem su sve pristalice totalitarizma veoma skloni. I crkva i crvendaći jednako. (interesantna su kod obe kategorije tri zajednička slova, c,r,v)

 

Deduktivni zaključak je otprilike sledeće: Svi ljudi kad-tad umiru. Pera je čovek. Znači Pera će kad-tad umreti.

 

Samo neko neobrazovan i zaostao u prostoru i vremenu će danas koristiti induktivni zaključak u argumentaciji. Ili neko, ko je pokvaren i zlonameran, a pri tome nema prave argumente. Kao što rekoh, koristi to crkva obilato a još više crvendaći skloni totalitarizmu.

Dobro smo se razumjeli. Nisu se ljudi emancipovali od religije da bi istu gazili, nego zato što ih je ista gazila. Dedukcija, ne indukcija.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Ne znam o cemu pricas. Ateista sam i proziveo sam 35 godina u Srbiji ..... ali stvarno ne mogu da povezem.

Konkretno u Srbiji imaš slučaj "liječenja" zavisnosti u manastiru Crna Reka, na primjer. Mada se ja na ovu temu uopšte ne ograničavam na Srbiju, kad bih to radio neko bi mogao da pomisli da tvrdim da je SPC samo anomalija u svijetu religijskih organizacija koje kenjaju dugu i pišaju med i mlijeko.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Pristevac said:

 Behu li ti Beranci koji su 90-ih čoporatavno dolazili u Prištini, masovno ih sve pozapošljavali? U Prištini smo ih zvali "koferaši" kad su u restoranu  Beograd naručivali pizzu,, usput naručivali i "pola kila ljeba", unakazili grad svojim divljanjem i četovanjem gde su god stigli. Ne kažem svi Beranci, ali je fakat da su dobra većina bili baš iz  Berana,  Baš iz tog Berana gde su podigli spomenik Pavlu Đurišiću. Ne verujem da su išta promenili.

Mnogi su čoporativno dolazili u PR zapošljavali se i formirali svoje mahale ali ti zapamtio samo ove iz berana. Kao i svuda ima dobrih i loših pa ti je ovaj komentar baš nepotreban.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Pristevac said:

Ja barem nevdoh ko i odakle. A istine radi dolazili su "koferaši" još od 50-ih i to organizivano i sa unapred zagarantovanim državnim funkcijama,  zaposlenjima, doboijenim stanovima. Mogu ih nabrojati ohoho, no pošto nije tema ajde da batalimo.

 

Imas temu o kosovu pa nabrajaj, bas da vidim koliko se iskren

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pavaroti said:

Ma ko i ovde. Sa kim god sam pricao, bili su gori od najgorih botiva ovde. Ne lazem, kazem ti sta i kako. To je moje iskustvo.

Ne sporim da ima i takvih ali ja baš na suprotne naisao, istina verovatno ih AV nervira zbog saradnje sa " neprijateljima"

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Beonegro said:

Konkretno u Srbiji imaš slučaj "liječenja" zavisnosti u manastiru Crna Reka, na primjer. Mada se ja na ovu temu uopšte ne ograničavam na Srbiju, kad bih to radio neko bi mogao da pomisli da tvrdim da je SPC samo anomalija u svijetu religijskih organizacija koje kenjaju dugu i pišaju med i mlijeko.

 

Mnogo bi bilo postenije i hrabrije da izadjes iz ormara i kazes kako si ultra-levicar, vidis da to danas nazalost i nije neka sramota kako je bilo do skoro, nego da me zamlacujes ovako glupim postovima, krijuci se iza nekog popa bolesnika.

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Akiro said:

 

Dobro, znaš li ti uopšte šta je induktivni a šta deduktivni zaključak? I kakve veze ima to što je religija kočnica napretku ima sa onim što sam ja izjavio? BTW, i religija je izuzetno sklona induktivnim zaključcima, pa ti vidi.

Ajmo laganim koracima:

Induktivni zaključak je otprilike sledeće: Video sam crnog labuda na jezeru, znači svi labudovi su crni. Pristup, kojem su sve pristalice totalitarizma veoma skloni. I crkva i crvendaći jednako. (interesantna su kod obe kategorije tri zajednička slova, c,r,v)

Deduktivni zaključak je otprilike sledeće: Svi ljudi kad-tad umiru. Pera je čovek. Znači Pera će kad-tad umreti.

Samo neko neobrazovan i zaostao u prostoru i vremenu će danas koristiti induktivni zaključak u argumentaciji. Ili neko, ko je pokvaren i zlonameran, a pri tome nema prave argumente. Kao što rekoh, koristi to crkva obilato a još više crvendaći skloni totalitarizmu.

 

Jbm li ga, sklon sam trolovanju...

 

Ovo je prica o logickom silogizmu i pogresnim i ispravnim modusima silogizma.

Bilo je davno kad sam to ucio pa se ne secam tacno koliko figura i modusa silogizma ima, ali se pamtim da je ispravnih valjda manje od pola ukupnog broja.

U ovom konkretnom primeru, radi se primeni opsteg na pojedinacno (ispravno) i pojedinacnog na opste (pogresno).

Primerom, ako su svi slonovi debeli i Fifi je slon, Fifi je debeo. Ispravno.

Ali obrnuto, ako je Fifi debeo a slon je, zakljuciti da su svi slonovi debeli je neispravno.

 

troll off...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Akiro said:

 

Dobro, znaš li ti uopšte šta je induktivni a šta deduktivni zaključak? I kakve veze ima to što je religija kočnica napretku ima sa onim što sam ja izjavio? BTW, i religija je izuzetno sklona induktivnim zaključcima, pa ti vidi.

 

Ajmo laganim koracima:

 

Induktivni zaključak je otprilike sledeće: Video sam crnog labuda na jezeru, znači svi labudovi su crni. Pristup, kojem su sve pristalice totalitarizma veoma skloni. I crkva i crvendaći jednako. (interesantna su kod obe kategorije tri zajednička slova, c,r,v)

 

Deduktivni zaključak je otprilike sledeće: Svi ljudi kad-tad umiru. Pera je čovek. Znači Pera će kad-tad umreti.

 

Samo neko neobrazovan i zaostao u prostoru i vremenu će danas koristiti induktivni zaključak u argumentaciji. Ili neko, ko je pokvaren i zlonameran, a pri tome nema prave argumente. Kao što rekoh, koristi to crkva obilato a još više crvendaći skloni totalitarizmu.

"Pravilno" primenjeno induktivno zaključivanje (daklem ne tvoj ekstremni primer) nije neligitimno. Npr. statističko zaključivanje je primer induktivnog zaključivanja. Kada uzorkujemo populaciju labudova i nadjemo da od 100 primeraka ima 17 crnih sasvim je legitiman zaključak da je matematičko očekivanje da ce labud biti crn = 0.17, odnosno da možemo da očekujemo 17 crnih na svakih 100 labudova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Beonegro said:

Dobro smo se razumjeli. Nisu se ljudi emancipovali od religije da bi istu gazili, nego zato što ih je ista gazila. Dedukcija, ne indukcija.

 

Potpuni fenomen je ta religija kako je gazila u iole novije doba. Evo na ličnom primeru: Od osnivanja Kneževine Srbije (a pre toga u Austrugarskoj) religija na porodicu mog dede sa ćaletove strane nije imala apsolutno nikakvog uticaja. Radili su šta su hteli i kako su hteli. Jedino je deda pre WWII povremeno davao i neke veće priloge crkvi, valjda da očisti savest što se posle babine rane smrti (a i pre toga) intenzivno "družio" sa svojom majordomusicom. Ajde da to nazovemo nekim uticajem crkve, mada teško da je gaženje. Van toga niko crkvu nije hebao nikada ni tri posto, a svi su bili deklarisani vernici. Evo, i ja se deklarišem kao vernik, a čak ni ne verujem u boga. I šta mi crkva može? Ništa. Šta je mogla mojim precima? Apsolutno ništa. Tutneš popu pare u džep i ima da održi opelo i da ćuti i ... Ako neće, nađeš drugog, koji hoće. As simple as that. U iole novije doba crkva gazi samo onog, ko joj to dopusti i ko to baš želi. Pa valjda nisu svi ljudi maloumnici.

 

Naspram tome su veliki "oslobodioci" od "jarma vere" i donosioci "progresivnih" ideja itekako gazili pristojan svet od 1945. nadalje, a njihovi potomci i danas gaze i Srbiju i Crnu Goru. Šta ćemo sa time? Crkve su možda zadnji put u srednjem veku imale neki značajniji uticaj (doduše, u islamskom svetu imaju i danas, ali ipak govorimo valjda o nekoj zapadnoj civilizaciji, gde je jedino Irska u nekim elementima verska džamahirija, Vatican-State ne računam). To što vladari instrumentalizuju crkvu a crkveni "velikodostojnici" prodaju dupe za devize je sasvim drugi par cipela. Kao što rekoh u nekom drugom postu, riba smrdi od predsednika, ne od crkve. Nemci su čak i za srednjevekovni odnos prema crkvi odličan primer. U familijama feudalaca je najmlađi sin išao u crkvene velikodostojnike, da bi se malo nadoknadio gubitak odnosno nedobijanje nasledstva i da bi mogao sa te pozicije da doprinese interesima klana. A carevi Svetog rimskog carstva nemačke nacije su svako malo upadali u Vatikan i menjali pape i postavljali podobne. Čije li su to interese dotične pape sprovodili? Božje ili crkvene možda?

 

Kako to da Don Milova genijalna savremena rešenja sekularizacije, pogotovo po pitanju imovine, ne važe za katoličku crkvu u CG i za islamsku zajednicu u CG nego ekskluziva za SPC? Kako to da on pokušava da od CPC napravi državotvornu instituciju? Sekularizacija, my ass. Ekonomski i pre svega politički interesi. Od vremena nemačkih careva do danas se nije mnogo promenilo. Odnosno, kod njih jeste a mi malo (malo više) kaskamo za vremenom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Mnogo bi bilo postenije i hrabrije da izadjes iz ormara i kazes kako si ultra-levicar, vidis da to danas nazalost i nije neka sramota kako je bilo do skoro, nego da me zamlacujes ovako glupim postovima, krijuci se iza nekog popa bolesnika.

 

 

 

Nije napisano ni glupo ni ljevičarsko, nego ti ne dobacuješ. Ne krijem se ja iza nekog popa bolesnika, naprotiv, tvrdim da je problem u samoj ideji postojanja religije, a još više u praktičnoj primjeni te ideje.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tomas.hokenberi said:

"Pravilno" primenjeno induktivno zaključivanje (daklem ne tvoj ekstremni primer) nije neligitimno. Npr. statističko zaključivanje je primer induktivnog zaključivanja. Kada uzorkujemo populaciju labudova i nadjemo da od 100 primeraka ima 17 crnih sasvim je legitiman zaključak da je matematičko očekivanje da ce labud biti crn = 0.17, odnosno da možemo da očekujemo 17 crnih na svakih 100 labudova.

 

Primer uopste nije ekstreman, dokazano u praksi, a i na forumu, malo iznad ...... jedan pop je odvaljivao lopatom narkomane u nekoj vukoyebini ...... svi popovi propovedaju da se ne ide u skolu, da se ne ide kod lekara i da se ne radi, da se bude siromasan.

 

Dedukcija. Jeste taj moron to radio, ali za naucne metodologije je zasluzan upravo jedan pop, drugi je osnovao genetiku, treci modernu astronomiju, cetvrti modernu kompoziciju, peti  ......... a neki popovi i emancipaciju, recimo rasnu.

 

Zakljucak: ogromna vecina svestenih lica nisu ubice na teskoj robiji, vec se njihov broj ne razlikuje od generalne populacije, a najverovatnije je i znatno nizi.

 

Zakljucak 2: u "levoj populaciji" je veci broj nasilnih, agresivnih osoba, sklonih zabranama i progonima nego generalno.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...