Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

18 minutes ago, Plavi Golub said:

Da li neko zna zasto je Miodrag Lekic napustio crnogorsku opoziciju svojevremeno? On je meni bio pametna , kulturna i retko kontrolisana osoba na politickoj sceni medju svim ovim egotriperima.

Zbog godina i neslaganja sa manje pametnim, kulturnim i kontrolisanim osobama iz opozicije.

Edited by Beonegro
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Rekoh ja...

Bože, Bože, koliko je ovaj lik providan. Pitam se da li je iko normalan zaista mislio da će ići u Crnu Goru.

A  sada sledi, mučeništvo, odustao da ne izaziva tenzije, a ovamo loži li loži vatru.  da ga je samo neko gledao koje je bljuvotine izrekoa danas oko 10:00h (gledao na N1)

 

https://www.danas.rs/politika/vucic-odustao-od-posete-crnoj-gori-na-bozic/

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pristevac said:

Rekoh ja...

Bože, Bože, koliko je ovaj lik providan. Pitam se da li je iko normalan zaista mislio da će ići u Crnu Goru.

A  sada sledi, mučeništvo, odustao da ne izaziva tenzije, a ovamo loži li loži vatru.  da ga je samo neko gledao koje je bljuvotine izrekoa danas oko 10:00h (gledao na N1)

 

https://www.danas.rs/politika/vucic-odustao-od-posete-crnoj-gori-na-bozic/

Pa sta sad: ne valja kad ide, ne valja ni kad ne ide?! 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Pristevac said:

Rekoh ja...

Bože, Bože, koliko je ovaj lik providan. Pitam se da li je iko normalan zaista mislio da će ići u Crnu Goru.

A  sada sledi, mučeništvo, odustao da ne izaziva tenzije, a ovamo loži li loži vatru.  da ga je samo neko gledao koje je bljuvotine izrekoa danas oko 10:00h (gledao na N1)

 

https://www.danas.rs/politika/vucic-odustao-od-posete-crnoj-gori-na-bozic/

 

Pa plan im je bio da ide, odjebala ga i crkva i 'narod' dole. Tako mu to izgleda kad nema kontrolisane medije, i kad ne moze gomilu sendvicara da voza autobusima. Bebina ideja je bila da naprave kontrolisani sukob, da bi polarizovali ljude i gdje bi i Vucic i Milo dodali sebi neki procenat glasova i predstavili se kao nacionalne vodje. Medjutim, ovi dole su Vucica odjebali u troskocima, zato je jutros onako vristao od muke na press konferenciji (nadji negdje pa pogledaj, vrlo je zabavno za uz kokice i pivo gledat ga kako ludi), a sa druge strane u Crnoj Gori nisu ocekivali da ce ljudi ovako masovno da izadju na ulice, pa ni Milu bas nije prosao njegov dio plana, vec se sve vrlo lako moze okrenuti i protiv njega. Ono sto je Beba smislio da bi mogla biti win-win situacija za obojicu, to se polako pretvara u katastrofu za obojicu. Sad tek krece pravo uzivanje u citavoj trakavici, da vidimo kako ce i jedan i drugi da spasavaju svoja dupeta. Za ovu genijalnu svinjariju neka fino zahvale Bebi. Ne znam sta bi sve dao da mogu da cujem njihov zajednicki naredni sastanak :lol_2:

Edited by Atreid
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Darth Bane said:

Kad Atreid nekog kritikuje to mi je znak da taj koga on kritikuje radi nesto dobro u tom momentu. 


Ne kritikuje ga on sto nije otisao, vec opisuje situaciju kakva jeste.
 

I bolje sto nije otisao. Nije trebalo ni da se nudi. Da je mozga da prestanu i sa tabloidnim proxy ratom i pocnu da koriste institucije koje jos postoje za nesto drugo osim samopromocije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo, ko hoce da vidi jedno ludjenje od jutros:

 

 

:lol_2:

 

21 minutes ago, Darth Bane said:

Kad Atreid nekog kritikuje to mi je znak da taj koga on kritikuje radi nesto dobro u tom momentu. 

 

Ne kritikujem ja nikog, samo necu da mi par budalasa prodaje muda za bubrege, ukoliko ti hoces da kupis te splacine, samo naprijed, ne barnim. Prijatno :thumbsup:

 

BTW: Ne kazem samo ja to, evo ga Tadic, vrlo otvoreno o cemu se radi u citavoj prici i bez rukavica.

 

 

Tadić: Odvratna predstava Đukanovića i Vučića, sve je populistička propaganda

 

U odnosima između Srbije i Crne Gore dešava se - dogovor između Mila Đukanovića i Aleksandra Vučića, kao što se dešava i dogovor Vučića i Kolinde Grabar Kitarović i svih ostalih populista u regionu, gde u uspostavljanju odnosa između država i naroda oni podržavaju jedni druge i pripremaju se za izbore, ocenio je bivši predsednik Srbije Boris Tadić.

 

"Treba svi građani da znaju da nam slede izbori i u Crnoj Gori, i Srbiji i Hrvatskoj i da je to sad priprema", kazao je Tadić u Danu uživo.

 

Prema njegovim rečima, efekat trenutnih napetosti je fokusiran na parlamentarne izbore.

 

Svako od populista u regionu je upravo u dogovorenim napadima sa populističkim kolegom sa druge strane granice podizao rejting sebi na izborima, navodi on.

 

"S druge strane u Crnoj Gori radi se o višegodišnjem pokušaju izgradnje crnogorskog identiteta, koji se udaljava od srpskog identita, što je besmisleno, kao što je besmisleno i negiranje crnogorskog identiteta. Ali svi su tu imali koristi, oni su se koristili i u ono što je dovodilo u pitanje integritet i populaciju i porodica u Crnoj Gori - to je patološki opasan proces, koji je vlast u Crnoj Gori nametala, ali je imala i svoje pristaše u Tomislavu Nikoliću i Aleksandru Vučiću koji su se hvalili da su digli nivo odnosa sa Crnom Gorom, a evo gde smo stigli", dodao je.

 

Kad god odnosi među nacijama zavise od dva čoveka, "takvih manipulatora", populista, onda građani dolaze u vrlo tešku situaciju i odnosi među narodima dolaze u pitanje, zaključio je Tadić.

 

Najava odlaska Vučića u Crnu Goru, kako je dodao, zato je samo predstava i sve u vezi sa tim je predstava.

 

"To je jedna odvratna predstava dvojice vrlo neodgovornih i opasnih ljudi koji su na čelu dve zemlje već godinama, i imaju i svoje partnere u Hrvatskoj sa kojima sarađuju - to je Kolinda Grabar Kitarović koja dovodi u pitanje dignitet hrvatske nacije, kao što to radi i Đukanović", kazao je gost Dana uživo.

 

Kako je ocenio, to je realnost modernog sveta.

 

"Danas političke spodobe, narcisoidne, svuda u svetu dolaze na vlast i diče se nadnaravnim sposobnostima, poput toga da nemaju potrebu da spavaju, kako i Grabar Kitarović, tako i Vučić, koji neprekidno samo radi... To su lažovi na sve strane, koji vode ekperiment sa narodima, a koji pokazuje koliko dostojanstvo nacije može da se spusti. A posledice će biti katastrofalne za sve, jer su ih doveli u situaciju ispod svakog dostojanstva", rekao je Tadić.

 

Nije ni bitno da li će Vučić posetiti CG, dodaje, jer - sve je najgora populistička propaganda, kao iz "gebelsovskog perioda".

 

"Građani ne treba da budu naivni i da nasedaju na lažni patriotizam. Lažne patriote su lopovčine, i zato moje upozorenje građanima da ne nasedaju na Vučića i Đukanovića i populiste iz Hrvatske. Uvek će ovaj prostor biti leglo za takvu vrstu političara", kaže bivši predsednik.

 

Govoreći o apelu grupe intelektualaca osude “pokušaja ugrožavanja mira u Crnoj Gori” po nalogu iz Beograda, on je rekao da je to skandalozno.

 

"Ti naslednici tzv belih listića koji su poluinteligenciju primenili, gde su osudili Srbiju zato što ugrožava prava demokratske Đukanovićeve Crne Gore - to je skandalozno, i govori da oni nemaju intelektualne kriterijume kad podržavaju potpisivanje peticija...", ocenio je.

 

Dolazak Milanovića bio bi pozitivan za region

 

Tadić je govoreći o izborima u Hrvatskoj rekao da bi dolazak Zorana Milanovića na mesto predsednika bio važan pozitivan početak domino efekta u regionu.

"Da se skine jedan populista sa vlasti, što bi pred izbore bila važna poruka, bilo bi važno da se pokrene takav proces. Mi živimo u sistemu spojenih sudova i sve što se desi u Hrvatskoj, ima uticaja u BiH, i Crnoj Gori, Srbiji, istog trenutka se pokreću procesi u regionu. Zato podržavam Milanovića jer za razliku od Kolinde Grabar Kitarović, on nije populista, sa njim nije jednostavno, ali on nije čovek mržnje i zla", zaključio je. http://rs.n1info.com/Vesti/a557705/Tadic-Nije-ni-bitno-da-li-Vucic-ide-u-Crnu-Goru-sve-je-populisticka-propaganda.html

 

 

Edited by Atreid
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Samo mi nije jasno koja je uloga opozicije u CG tu?Vec duze vreme se lizu sa Vucicem(dolaze na otvaranja autoputa stave ih u prve redove pored Dodika,dolaze avionima vlade Srbije,hvale Vucica na sva usta)...

Pre neki dan postavih isto pitanje ali mi niko nije odgovorio,pa ako ima neko upuceniji malo da pojasni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Zvezdarac said:

Samo mi nije jasno koja je uloga opozicije u CG tu?Vec duze vreme se lizu sa Vucicem(dolaze na otvaranja autoputa stave ih u prve redove pored Dodika,dolaze avionima vlade Srbije,hvale Vucica na sva usta)...

Pre neki dan postavih isto pitanje ali mi niko nije odgovorio,pa ako ima neko upuceniji malo da pojasni.


Utvrdjuju rezervne polozaje just in case. Ko da ne znas kako se u nas stize na funkciju i u «biznis».

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdarac said:

Samo mi nije jasno koja je uloga opozicije u CG tu?Vec duze vreme se lizu sa Vucicem(dolaze na otvaranja autoputa stave ih u prve redove pored Dodika,dolaze avionima vlade Srbije,hvale Vucica na sva usta)...

Pre neki dan postavih isto pitanje ali mi niko nije odgovorio,pa ako ima neko upuceniji malo da pojasni.

 

Pa ...... rade ljudi, na poslu su ..... imaju dnevnice, obezbedjena su im prevozna sredstva, telefoni, znacke, legitimacije ....

Link to comment
Share on other sites

Ocigledno da budu eksponent SNS u CG...

Problem nastaje kada se "sudare" sa onima koji kod pro-srpskog stanovnistva imaju veci autoritet od njih i koje nije naklonjeno Vucicu...

Kao sto se Djukanovic preigrao kada im je nametnuo izbor izmedju njegove verzije "crnogorstva" i  njihovihverskih i nacionalnih uverenja,tako se sada i Vucic preigrao kada im je nametnuo izbor izmedju njegove verzije "srpstva" i njihovih verskih i nacionalnih uverenja...

Jasno je da su te kvazipatriotske igrarije njih dvojice prozreli zato Vucic od jutros onoliko histerise....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mare80 said:

Ocigledno da budu eksponent SNS u CG...

Problem nastaje kada se "sudare" sa onima koji kod pro-srpskog stanovnistva imaju veci autoritet od njih i koje nije naklonjeno Vucicu...

Kao sto se Djukanovic preigrao kada im je nametnuo izbor izmedju njegove verzije "crnogorstva" i  njihovihverskih i nacionalnih uverenja,tako se sada i Vucic preigrao kada im je nametnuo izbor izmedju njegove verzije "srpstva" i njihovih verskih i nacionalnih uverenja...

Jasno je da su te kvazipatriotske igrarije njih dvojice prozreli zato Vucic od jutros onoliko histerise....

 

Situacija je u CG prilicno zamrsena, rekao bih i apsurdna nekom ko gleda sa strane. Moj kum je iz Budve, i kad god pricamo o politici, ide stav da ovakva opozicija u CG nema nikakve sanse da dodje na vlast zbog ekstremnih i retrogradnih stavova po pitanju Rusije, EU i NATO. S druge strane, jos od kad je najavljeno usvajanje ovog zakona (letos), on  govori da to kod naroda ne moze nikako da prodje jer iza SPC cvrsto zajedno stoje i Srbi i Crnogorci, i da je to za njih nadnacionalna i nadpoliticka prica. Zato svi pokusaji da se ovo politizuje i od strane Vucica nailaze na zid. Pitanje treba da ostane u sferi prava i religije. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Zvezdarac said:

Samo mi nije jasno koja je uloga opozicije u CG tu?Vec duze vreme se lizu sa Vucicem(dolaze na otvaranja autoputa stave ih u prve redove pored Dodika,dolaze avionima vlade Srbije,hvale Vucica na sva usta)...

Pre neki dan postavih isto pitanje ali mi niko nije odgovorio,pa ako ima neko upuceniji malo da pojasni.

 

Pa idioti, sta ocekujes? Sjecas se u Dva i po muskarca? E, pa Alen, e to ti je crnogorska opozicija. Zato ih ovako zajednicki zajebavaju i Milo i Vucic, crkva se u toj jednacini za sad pokazala neuporedivo inteligentniji i ozbiljni igrac. Ovi DF, ili Medojevic, ili ko zna ko tamo jos ima, ne paratim detaljno, ne dobacuju do ozbiljnih politicara. Biti politicar je zanat, kao i svaka druga profesija, ovi ga jos nisu izucili.

Link to comment
Share on other sites

Ko iole poznaje ljude u CG zna da u SPC veruje i veoma veliki % ljudi koji su po nacionalnosti Crnogorci i koji naravno vole svoju drzavu ali im se ne moze prodati priča o velikosrpakoj politici koju sprovodi SPC preko MCP. Zato su ovi protesti masovni i trn u oku i milu i AV.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na sta lici onakvo obracanje jednog predsednika?

 

Da u Srbiji funkcionisu institucije i da postoji nezavisno novinarstvo neko bi mu postavio pitanje kakvo je to ponasanje koje ne prilici jednom predsedniku drzave i kakav je to recnik? "Ej, mnogo si mi ti pametna...", "Lazovi jedni...", "Imam hrabrost da se borim za svoj narod".

 

To su reci istog onog coveka koji je govorio da je CPC autohtona pravoslavna crkva u Crnoj Gori.

 

Neka besni i treba da besni. Dosta vise ludjenja i izigravanja zastitnika nacionalnih interesa sto on i vecina stranackih kolega uz kolege iz SRS rade vec 30 godina, sve za svoju licnu korist i sve za zamajavanje i obmanjivanje sopstvenih gradjana i gradjana Crne Gore.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...