Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Milsim da najviše zabune ljudima stvara DF i njihova koalicija ZBCG. DF čine tri stranke:

1. Nova srpska demokratija-Andrija Mandić

2. Demokratska narodna partija-Milan Knežević

3. Pokret za promjene-Nebojša Medojević

 

U koaliciju ZBCG su još ušli:

SNP-Vladimir Joković

Ujedinjena Crna Gora-Goran Danilović

Prava Crna Gora-Marko Milačić

Radnička partija-Maksim Vučinić

Narodni pokret-Miodrag Daka Davidović

 

Bilo je tu još par minijaturnih partija, ali njih nema u parlamentu (Komunistička partija CG, Srpski radikali, itd). 

 

DPS se zna sve. Sa njima su se ušlepali i Liberali-Andrija Popović

 

SD- Ivan Brajović ili Damir Šehović. Neko od njih je lider, isti đavo. 

 

SDP- Draginja Vuksanović Stanković

 

URA i CIVIS- Srđan Pavićević. Oni su zajedno išli.

 

Demokrate-Aleksa Bečić i Demos-Miodrag Lekić.

 

Bošnjačka stranka-Ervin Ibrahimović

 

Albanska stranka-Genci Nimanbegu

 

Hrvata nema u parlament. Oni su se zajebali što su otišli na dvije liste. 

 

Ne znam jesam li koga izostavio, ali to bi trebalo da je to.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, A sad said:

 

Pa Rasko i jeste predsednik partije. Draginja je potpredsednik. 

Ja znam da je Draginja prije par godina bila jedina žena koja je predsjednik neke partije u CG. Mislio sam da je i dalje ona na čelu, ali sad kad si pomenuo ovo, vidim da je Raško izabran prošle godine za predsjednika. Štetna je njena pojava na koju god da je poziciju.

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

On 2/17/2022 at 1:59 PM, McLeod said:

Imate vise mikro stranaka, frakcija i satelita nego mi bokte.

 

Svaka cast Djukanovicu lol

 

To samo deluje komplikovano.

 

Za one koji su slabije pratili politiku u CG od uvodjenja visestracja - razlog zasto ima ovoliko stranaka je u raspadanju SNP koje traje od kada je proglasena nezavisnost CG.

 

Demokratska CG je nastala kada se umereno krilo izdvojilo iz SNP i napravilo svoju partiju. Knezevicev DNP cine ex SNP koji su ranije cinili prosrpsko krilo te stranke koje se odvojilo kada SNP nije hteo da se utopi u DF.

 

Dakle, imamo DF kao pokusaj objedinjavanja cele opozicije koji cine tri bitne i gomila nebitnih partija:

 

NSD koja je rebrendirana Srpska lista, odnosno Srpska narodna stranka/SNS, zatim prosrpsko krilo SNP (DNP) i Medojevicev PZP (nesto kao DJB kod nas, ranije liberali sad ekstremni populisti/antiglobalisti).

 

Tu je i DCG kao umerenija verzija SNP, zatim URA koja kupi tih 5-10% antiDPS proEU, proCG deo birackog tela. I jos imamo DPS i SDP (SD i Liberali su nebitni, to su nesto kao Mladenovicev samostalni DSS, Popovicev SNP i slicne opskurne partije).

 

Kod nas je iz DS poteklo milion stranaka: NS, SSP, ovo sto je ostalo od DS, ZZS, PZP, Nova stranka, SDS ... tako da se ne bih bas slozio da u CG ima vise stranaka od nas.

 

Kod njih je sve mnogo cistije - zna se sta predstavlja DPS, a sta opozicija, znalo se da ce gradjanska URA u vlast sa desnicarskim DF ako bude bilo sansi, cak su docekali da smene vlast a da je diktator i dalje predsednik drzave.

Link to comment
Share on other sites

On 2/20/2022 at 1:59 AM, goldberg said:

 

To samo deluje komplikovano.

 

Za one koji su slabije pratili politiku u CG od uvodjenja visestracja - razlog zasto ima ovoliko stranaka je u raspadanju SNP koje traje od kada je proglasena nezavisnost CG.

 

Demokratska CG je nastala kada se umereno krilo izdvojilo iz SNP i napravilo svoju partiju. Knezevicev DNP cine ex SNP koji su ranije cinili prosrpsko krilo te stranke koje se odvojilo kada SNP nije hteo da se utopi u DF.

 

Dakle, imamo DF kao pokusaj objedinjavanja cele opozicije koji cine tri bitne i gomila nebitnih partija:

 

NSD koja je rebrendirana Srpska lista, odnosno Srpska narodna stranka/SNS, zatim prosrpsko krilo SNP (DNP) i Medojevicev PZP (nesto kao DJB kod nas, ranije liberali sad ekstremni populisti/antiglobalisti).

 

Tu je i DCG kao umerenija verzija SNP, zatim URA koja kupi tih 5-10% antiDPS proEU, proCG deo birackog tela. I jos imamo DPS i SDP (SD i Liberali su nebitni, to su nesto kao Mladenovicev samostalni DSS, Popovicev SNP i slicne opskurne partije).

 

Kod nas je iz DS poteklo milion stranaka: NS, SSP, ovo sto je ostalo od DS, ZZS, PZP, Nova stranka, SDS ... tako da se ne bih bas slozio da u CG ima vise stranaka od nas.

 

Kod njih je sve mnogo cistije - zna se sta predstavlja DPS, a sta opozicija, znalo se da ce gradjanska URA u vlast sa desnicarskim DF ako bude bilo sansi, cak su docekali da smene vlast a da je diktator i dalje predsednik drzave.

 

 

😉

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SamoFlacko said:

Ovo su ti litijaši, veliki pravoslavci i divne duše, koji ne samo da podržavaju rat kao pravi vjernici, već podržavaju rat između dva pravoslavna naroda, kao pravi pravoslavci.

ovo nisu litije nego protesti opozicije (DF ili Demokrate) zbog najave formiranja manjinske vlade u kojoj nema mesta za Srbe ( koji su najbrojnija manjina u CG)

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Perkos2 said:

ovo nisu litije nego protesti opozicije (DF ili Demokrate) zbog najave formiranja manjinske vlade u kojoj nema mesta za Srbe ( koji su najbrojnija manjina u CG)

 

Eto bolje ti znaš šta je ovo nego ja koji živim 500 metara od mjesta događanja.

nisam ni rekao da su litije već da su u pitanju litijaši (ljudi koji su išli na litije), a drugo, nije protest zbog formiranja manjinske Vlade, nego skup podrške Rusiji koji je održan juče.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, SamoFlacko said:

 

Eto bolje ti znaš šta je ovo nego ja koji živim 500 metara od mjesta događanja.

nisam ni rekao da su litije već da su u pitanju litijaši (ljudi koji su išli na litije), a drugo, nije protest zbog formiranja manjinske Vlade, nego skup podrške Rusiji koji je održan juče.

vidiš mene su na ovom forumu ( i onom starom) naučili da sve ono što lično vidiš ne mora da bude istina, na litije su išli ljudi raznih vera i nacija i različitog političkog ubeđenja pa ti prozivanje ovih koji su na ovoj slici da su litijaši baš i nije neki pogodak.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SamoFlacko said:

 

Eto bolje ti znaš šta je ovo nego ja koji živim 500 metara od mjesta događanja.

nisam ni rekao da su litije već da su u pitanju litijaši (ljudi koji su išli na litije), a drugo, nije protest zbog formiranja manjinske Vlade, nego skup podrške Rusiji koji je održan juče.

Da, ovo su litijasi. Njih 20-ak.😂

Negdje ti se izgubilo minimum jos 150k litijasa.

 

Edit:slovo

 

 

Edited by Valensija
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2022 at 1:41 AM, Kimmi said:

Strašna budalaština danas u Nikšiću2f7aec0d3f481b4c742aa1c830a50e51.jpg

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 

Volovi.

Mačovao sam se sa CG anti-vakserima po FB-u u komentarima na članke o vakcinaciji iz Vijesti i svakorazna čuda pročitao tom prilikom, uključujući i likovanje kad se napiše nešto o nuspojavama i želje da umrem od vakcine za pola godine, dvije godine ili tri godine (izgleda da postoje različite škole "mišljenja" na tu temu), ali me je to što sam pročitao od početka ruske invazije po prvi put ostavilo bez riječi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sta se desava u CG, sta je sa vladom?

Da li je Dritan sada postao i predsjednik i ministar inostranih poslova i ministar unutrasnjih poslova i ..., da li gledamo kako se radja jedan novi Vucic, devojka za sve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...