Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Rekao sam odmah da je DF srećan što je Dritan srušio vladu. Oni su to željeli, ali nijesu smjeli da povuku obarač. Vidi se i da oni ne protestuju mnogo zbog pada vlade, malo se koprcaju zbog glasača. Sad su iskusno isturili SNP u prvi plan, da ne bi bili targetirani Mandić i Knežević kao vodeće ličnosti te koalicije. Odjednom u prvi plan iskače Joković, političar skromnog obrazovanja i elokvencije. On se sad nameće kao kvazi-predstavnik Srba u ovoj budućoj vladi. Kažu i da će on da potpiše ugovor sa SPC. Zašto se toliko čekalo sa potpisom ugovora? Izgleda da je tu Vučić umiješao prste, i da je tempirao da se sve ovo poklopi sa padom Krivokapićeve vlade.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Klotzen said:

Srećno na izborima, nadam se da se nećete vratiti pod Milovu diktaturu ali kako stvari idu dalje sve više ide u tom pravcu.

 

Pa valjda su i ostale stranke toliko pametne da umeju da organizuju izbore tako da nece biti moguce da DPS + SDP + manjine imaju mogucnost da sami prave vlast.

 

Cak i da se vrati DPS na vlast, to ce biti mnogo slabija vlada, podlozna rusenju i novim izborima. DPS ni nema neki koalicioni potencijal i cak je i bolje da se odmah zakazu novi parlamentarni izbori jer URA i slicne stranke ne mogu preko cenzusa bez ostre anti - DPS retorike. Ako ostave mogucnost saradnje i sa DPS u kampanji, mali deo biraca ce da uzme sam DPS, mali deo SDP, ostalo gube jer su njihovi biraci mahom protiv saradnje sa DPS.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

 

Pa valjda su i ostale stranke toliko pametne da umeju da organizuju izbore tako da nece biti moguce da DPS + SDP + manjine imaju mogucnost da sami prave vlast.

 

Cak i da se vrati DPS na vlast, to ce biti mnogo slabija vlada, podlozna rusenju i novim izborima. DPS ni nema neki koalicioni potencijal i cak je i bolje da se odmah zakazu novi parlamentarni izbori jer URA i slicne stranke ne mogu preko cenzusa bez ostre anti - DPS retorike. Ako ostave mogucnost saradnje i sa DPS u kampanji, mali deo biraca ce da uzme sam DPS, mali deo SDP, ostalo gube jer su njihovi biraci mahom protiv saradnje sa DPS.

Milo ima najjači koalicioni potencijal, dok god je tu pokredane lova. Pa nije jednom kupovao poslanike! 

 

Ne ide mi u glavu ovo Dritanovo palamuđenje kako će napraviti vladu koja će biti podržana DPS-a ali se Milo neće mešati u rad navedene vlade. Jest vala, Milo će mirno sediti i podržavati ljude koji hapse njegove pajtose i finansijere DPS-a, a sve je to medijski propraćeno. To bi bio opastan bust za njegov rejting! Zaigrao se Dritan, jeste on tas na vagi, ali put kojim je krenuo ga vodi u otvoreni dil sa Milom ili direkt u opoziciju. Ti bi da budeš šef sa malim brojem poslanika, pojaviće se neki preletač koji će omogućiti prostu većinu i ode Dritan.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Liska Manjina said:

Milo ima najjači koalicioni potencijal, dok god je tu pokredane lova. Pa nije jednom kupovao poslanike!

 

Pa sto sad nije kupio tog jednog poslanika koji mu je nedostajao da ima vecinu u skupstini?

 

Sustina je da DPS ni sa izbornom kradjom nije imao ne znam kakvu prednost ma izborima, tek sada nece moci sami. I to je dobro za CG, to smo i mi imali do 2014. i do tada smo i imali kakvu - takvu normalnu skupstinu sve dok nas pre osam godina nije prekrio mrak.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

 

Pa sto sad nije kupio tog jednog poslanika koji mu je nedostajao da ima vecinu u skupstini?

 

Sustina je da DPS ni sa izbornom kradjom nije imao ne znam kakvu prednost ma izborima, tek sada nece moci sami. I to je dobro za CG, to smo i mi imali do 2014. i do tada smo i imali kakvu - takvu normalnu skupstinu sve dok nas pre osam godina nije prekrio mrak.

To niko ne zna.U svakom svakom slučaju Milo i njegovi  milogorci mogu građanima odnosno biračima da kažu - Eto vidjeli ste kako izgleda vlast bez DPS-a.Mi nudimo stabilnost,neskretanje sa evroatlantskog puta.,nezavisnost od Srbije i sl.

Edited by Daniel Den
Link to comment
Share on other sites

Korak broj jedan, bez koga je nemoguce da bude bolje, je da se prestane sa besmislenim plemenskim podjelama. Ako to nisu u stanju da urade, onda tu nece nikada biti normalna drzava.

To sto je uradio rezim Mila Djukanovica za 30 godina je ostavilo mozda i trajne posljedice za nestabilnost Crne Gore. On i njegova partija je jedini krivac za sadasnje stanje.

To i stvari i nije partija, to je jedna kriminalna interesna zajednica, formirana na mafijaskim principima, gdje sva sranja idu dole, a pare idu gore.

Dakle dok se narod krvi izmedju sebe, oni koji vladaju kupe kajmak i enormno se bogate.

Sam taj naziv Demokratska partija socijalista, je kao neka zajebancija, cuj socijalisti :roflmao:

 

Edited by Amigo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Daniel Den said:

To niko ne zna.U svakom svakom slučaju Milo i milogorci mogu građanima odnosno biračima da kažu - Eto vidjeli ste kako izgleda vlast bez DPS-a.Mi nudimo stabilnost,neskretanje sa evroatlantskog puta.,nezavisnost od Srbije i sl.

 

Pa ništa drugo do tih otrcanih priča ne može više da ponudi.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Korak broj jedan, bez koga je nemoguce da bude bolje, je da se prestane sa besmislenim plemenskim podjelama. Ako to nisu u stanju da urade, onda tu nece nikada biti normalna drzava.

To sto je uradio rezim Mila Djukanovica za 30 godina je ostavilo mozda i trajne posljedice za nestabilnost Crne Gore. On i njegova partija je jedini krivac za sadasnje stanje.

To i stvari i nije partija, to je jedna kriminalna interesna zajednica, formirana na mafijaskim principima, gdje sva sranja idu dole, a pare idu gore.

Dakle dok se narod krvi izmedju sebe, oni koji vladaju kupe kajmak i enormno se bogate.

Sam taj naziv Demokratska partija socijalista, je kao neka zajebancija, cuj socijalisti :roflmao:

 

Socijalisti su zato što su prethodno bili komunisti to jeste Savez Komunista .Kad su  početkom 90-tih komunističke partije širom istočne Evrope i bivše Jugoslavije odlučile da promijene imena a i programe,uglavnom su  termin komunisti zamijenili terminom socijalisti ili socijaldemokrate jer su to po nekima najsrodnije ideologije a vjerovalo se da zvuče  prihvatljivije biračima i novom društvenom ambijentu.Tako je i SK Srbjije preimenovan u Socijalističku Partiju dok su istočnonjemački komunisti svoju partiju preimenovali u Partija Demokratskog Socijalizma. 

Edited by Daniel Den
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Betolingar Misdongard said:

Izbori su tu samo kao privid neke demokratije. Svake izbore su dobili kupovinom i ucjenama. I 2020 bi vjerovatno opet dobili da su pustili našu dragu dijasporu da doputuje. 

 

Ko ustvari ima pravo da glasa na izborima? Zar nije na glasanju za nezavisnot bilo zabranjeno da glasaju crnogorski drzavljani koji zive u Srbiji?

Link to comment
Share on other sites

                                                                                                                         

14 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Izbori su tu samo kao privid neke demokratije. Svake izbore su dobili kupovinom i ucjenama. I 2020 bi vjerovatno opet dobili da su pustili našu dragu dijasporu da doputuje. 

Nekako je suvise izbornih  ciklusa od 1990 ili od  1997,opštih,predsjedničkih,lokalnih da bi se moglo da kaže da su svi pokradeni.Koliko se sjećam i neke krediblne agencije za istraživanje raspoloženja birača kakav je bio Strateški Marketing uvijek su davale značajnu  prednost Milu Djukanoviću i njegovoj stranci DPS I sad kad je djelimično razvlašćena  dobija 40 tak procenata glasova.

Edited by Daniel Den
Link to comment
Share on other sites

On 1/28/2022 at 6:28 PM, Daniel Den said:

To niko ne zna.U svakom svakom slučaju Milo i njegovi  milogorci mogu građanima odnosno biračima da kažu - Eto vidjeli ste kako izgleda vlast bez DPS-a.Mi nudimo stabilnost,neskretanje sa evroatlantskog puta.,nezavisnost od Srbije i sl.

 

Pa mogu da kazu, ali vise ni oni nemaju stabilnu vecinu.

 

Pred njima su samo dva puta - ili ce ublaziti retoriku i pribliziti se centru (i pustiti SDP da bude ta proCG nacionalisticka opcija) ili ce morati da se nadaju da ce nekako sa SDP i manjinama da imaju 41 poslanika.

Link to comment
Share on other sites

Ah ti izborni marifetluci sa pravom glasa. Pravo glasa nisu imali ljudi koji su rođeni i živeli u CG po 40 godina, ali je zato pravo glasa imao Nenad Stevović, Milova podguzna muva. Čovek je rođen u Sribji, živi u Srbiji i nikada nije živeo u Crnoj Gori. U suštini pravo glasa su imali oni koje je Milo smatrao "svojima". Kada bi se ti aspekti promenili i kada ne bi bilo sličnih izbornih manipulacija Milo nikada više ne bi prismrdio vlasti, da ne pričamo o "uvozu" glasača iz susednih zemalja, pa u CG je podeljen ogroman broj ličnih identifikacionih dokumenata pred zadnje parlamentarne izbore.

 

I pored svega toga u par navrata nije imao potrebnu većinu pa je kupovao poslanike!

Link to comment
Share on other sites

Mislim da i dalje ništa nijesu napravili po pitanju izbornih reformi. Biće i na sledećim izborima najezda ljudi iz dijaspore. Izgleda da je sad situacija sa virusom nešto labavija, biće otvorene granice. 2020. nijesu mnogima dozvolili da uđu u CG. Sa tim glasačima i standardnim glasačkim tijelom, DPS opet može da se vrati. Oni nijesu izgubili toliko glasača koliko se priča, u NK su imali 40%.

Link to comment
Share on other sites

On 1/28/2022 at 10:07 PM, Amigo said:

 

Ko ustvari ima pravo da glasa na izborima? Zar nije na glasanju za nezavisnot bilo zabranjeno da glasaju crnogorski drzavljani koji zive u Srbiji?

Nije to baš tako jednostavno, svako ko je ličnu kartu izdatu u Crnoj Gori je mogao da glasa. Moja majka je glasala, iako je Beograđanka i upisana u matične knjige na Voždovcu. Ja nisam mogao da glasam, jer sam se 2005. odjavio iz CG (do tada imao ličnu kartu izdatu u Podgorici) i prijavio u Beograd. Moj najstariji brat od strica, koji je rođen u Sloveniji, a živi u Beogradu, je mogao da glasa jer se krajem devedesetih prijavio kod naše babe u Podgorici (da bi eskivirao vojsku, što je na čast i radost brojnih Bjelopavlića, i uspio) i izvadio CG ličnu kartu.

Ono što nije normalno i što je sadašnja vlada najavila da hoće da promijeni je:

1) da ljudi sa dvojnim državljanstvom ne mogu da glasaju na dva mjesta. To su ovi naši Bošnjaci iz Luksemburga, ali sad u zadnje vrijeme i u ogromnom broju ljudi iz CG koji žive u Srbiji a koji su stekli srpsko državljanstvo nakon osamostaljenja CG (jer od tada u Srbiji ne traže odjavu iz CG niti bilo šta što bi te ljude dovelo u opasnost da izgube status u CG, kao što se meni desilo),

2) da pojednostave dobijanje CG državljanstva za ljude koji imaju validan osnov, ali do sada nisu mogli da dobiju državljanstvo zato što već imaju neko drugo (čitaj srpsko) državljanstvo, s tim da ti ostanu prijavljeni na stvarno boravište u inostranstvu i samim time nemaju pravo glasa u CG.

 

U konačnici (štonorekli susjedi) sve ovo je nepotrebno detaljisanje, jer ova vlada u realizaciji nije stigla dalje od najava.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deez nuts. said:

Jasna je bila poruka Amerike da SPC nema sta da se pita oko bilo cega, osim o ceni sveca na ulazu u bogomolju. Dritan (miljenik EU i USA) ide uzlaznom putanjom, moja prognoza.

 

Prelomna tacka su bili lokalni izbori na CT i Drito je ugledao sansu.

Ne znam samo kako misi formirati skupštinsku većinu i sa kim. Ta priča da će ga Milo pustiti da radi šta god je zamislio mi ne pije vodu. Jedino da je dogovoren neki trejd amnestija za parlamentarnu podršku prilikom izbora nove vlade. Mada to bi bilo u suprotnosti sa svim predizbornim obećanjima koje je Dritan dao. Doduše, pamćenje glasača je kratkog veka, bilo je i većih preleta pa nikom ništa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...