Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

15 minutes ago, Budha said:

Poznajem mnogo ljudi iz Cetinja i mogu reći da nije uredu da se stigmatiziraju zbog ovakvih šuša poput ove sa videa koje se ne bi postidili ni ovi iz DF-a.

 

 

Pošteni i neutralni Cetinjani su najveća žrtva ove huliganske ekipe koja se naziva komitama a koje milo vešto koristi da podigne tenzije. Zbog takvih je Cetinje postalo steciste balksanskih badavdzija koji tu dolaze da izbace salve uvreda i pokazu svoju "snagu" gledao sam neki snimak gde neke zaluđene gospođe uz podrsku desetina huligana vređa starog sveštenika na vratima manastira a masa sipa uvredu za uvredom. Oni normalni se ili zatvorili u svoje kuće ili se sklonili do.Beograda.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Pošteni i neutralni Cetinjani su najveća žrtva ove huliganske ekipe koja se naziva komitama a koje milo vešto koristi da podigne tenzije. Zbog takvih je Cetinje postalo steciste balksanskih badavdzija koji tu dolaze da izbace salve uvreda i pokazu svoju "snagu" gledao sam neki snimak gde neke zaluđene gospođe uz podrsku desetina huligana vređa starog sveštenika na vratima manastira a masa sipa uvredu za uvredom. Oni normalni se ili zatvorili u svoje kuće ili se sklonili do.Beograda.

Pa oni nisu komitovali dok ovi nisu poceli da srbuju i litijase. Jesu lepo postali kao normalni ljudi clan NATO i zasto onda svi zajedno nisu radosno i sa entuzijazmom krenuli da se integrisu u civizaciju? A, ne zanima ih to bas mnogo. Radije bi da mlate krpama, arlauču kao zveri i šetaju mošnice, ovaj, mošti.

 

Dobro, onda imam pitanje. Ne za tebe, nego mozda neko zna. Je li, u Hrvatskoj, na onim teritorijama, zna se kojim, pale li po poljima?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Pa oni nisu komitovali dok ovi nisu poceli da srbuju i litijase. Jesu lepo postali kao normalni ljudi clan NATO i zasto onda svi zajedno nisu radosno i sa entuzijazmom krenuli da se integrisu u civizaciju? A, ne zanima ih to bas mnogo. Radije bi da mlate krpama, arlauču kao zveri i šetaju mošnice, ovaj, mošti.

 

Dobro, onda imam pitanje. Ne za tebe, nego mozda neko zna. Je li, u Hrvatskoj, na onim teritorijama, zna se kojim, pale li po poljima?

Nisu komitovali ji dok su trajale litije pošto su verovali svom gazdi da će pobediti po ko zna koji put. No građani Crne Gore odlučili su da promene gazda Mila i sad je na vlasti koalicija građanska-demokratska i nacionalna( uglavnom srpska). Tek kad su skapirali da im padaju kriminalni poslovi onda su se setili komitovanja i krsta popovića. No povratka Mila na vlast nema više i bolje je da i oni prihvate novu vlast i počnu da sarađuju. Ili da podignu bunu a to im niko normalan ne bi savetovao( jedino čanak)

Link to comment
Share on other sites

Milorad Popović, pisac i osoba koja se deklariše kao crnogorski nacionalista i nekakav zaštitnik nacionalnih interesa, gostovao je u Hrvatskoj kod jednog lika koji glorifikuje ustaše. Ne bi samo gostovanje bilo najveći problem, ali u jednom trenutku voditelj počinje da veliča Mira Barešića, ubicu Vlada Rolovića, Crnogorca i nacionalnog heroja i ambasadora Jugoslavije. Da li je Popović kao "veliki Crnogorac" izrazio bilo kakav protest ili negodovanje na hvalospjeve voditelja emisije na račun Barešića? Naravno da nije. Za neke ljude ovo možda izgleda nebitno i zanemarivo, neko će reći incident, a ja bih rekao da ovo dobro oslikava portret današnjih lažnih branitelja Crne Gore.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Nisu komitovali ji dok su trajale litije pošto su verovali svom gazdi da će pobediti po ko zna koji put. No građani Crne Gore odlučili su da promene gazda Mila i sad je na vlasti koalicija građanska-demokratska i nacionalna( uglavnom srpska). Tek kad su skapirali da im padaju kriminalni poslovi onda su se setili komitovanja i krsta popovića. No povratka Mila na vlast nema više i bolje je da i oni prihvate novu vlast i počnu da sarađuju. Ili da podignu bunu a to im niko normalan ne bi savetovao( jedino čanak)

Aha. A ti tamo "srbi" sta god im to znacilo, da li oni imaju nameru da radosno i sa entuzijazmom krenu da se integrisu u civilizaciju kao građani zemlje članice NATO, ili kako?

 

Mislim "srbi" u Austriji, ili u Nemackoj, USA, Francuskoj, ne znam gde ih jos ima u malo vecem broju, oni tamo ne mlate krpama, i ne arlauču, nego rade i placaju uredno racune i struju. Po ulicama ne bacaju i ne pljuju, uredno parkiraju samo gde je dozvoljeno, mirno cekaju u redu, ne maste i ne časte, u bolnice ne nose "poklone"  itd...

 

Ekrem Jevrić je u spotu Kuća pos'o čak u skupljenoj šaci krio cigaru da ga ne vidi neko kako puši u Central parku, ne zato što je zabranjeno pušenje, nego više nije društveno prihvatljivo pušiti na javnom mestu. Nije mlatio gaćama. E moj bato.

 

A, ovi, kakvi su im planovi? Hoće li radosno u civilizaciju sad kad su pobedili, ili mrka kapa?

 

To, i niko da kaže, pali li neko po poljima na onim teritorijama? Litijaše li? I šta je bolje, ili možda gore, svejedno, atavističko srednjevekovno plemenstvo, ili savremena urbana kokainomanija?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Budha said:

Poznajem mnogo ljudi iz Cetinja i mogu reći da nije uredu da se stigmatiziraju zbog ovakvih šuša poput ove sa videa koje se ne bi postidili ni ovi iz DF-a.

 

 

Mozda nije dovoljno reprezentativna kad je reč o antifašističkoj,građanskoj,evropskoj,civlizaciji sklonoj političkoj opciji  ali  to ne bi moglo da se kaže za bivšeg gradonačelnika  i aktuelnog odbornika DPS u skupštini opštine Cetinje.

 

Milovan Janković, odbornik DPS u Skupštini Prijestonice Cetinje, i bivši gradnoačelnik ovog grada, poručio je potpredsjedniku Vlade Crne Gore, Dritanu Abazovića da treba da ga je sramota.

"Sram te bilo, mrtvi ti se otac prevrće u grobu", poručio je Janković.

On je potom uputio i niz uvreda na račun premijera Crne Gore, Zdravka Krivokapića.

"Takozvani predsjedniče Vlade, sram te bilo, Katunjani su te se odrekli davano jer su oni ginuli za CG, a ti srbuješ. Nisi priznao CPC, stidi se, a pozivaš se na Crnogorce. Tebi nema mjesta u CG, ni tebi, ni Dritanu", kazao je Janković.

On je potom kazao da ni ministru unutrašnjih poslova Sergeju Sekuloviću nije mjesto u Crnoj Gori.

On je istakao da nije kriva policija, da je "srbijanski pop" Joanikije trebao da odustane od Cetinja.

"Manastir je državni, cetinjski. Sve crkve su radili građani i sve su to crnogorske crkve. Greška je što Milo Đukanović 2006. nije rekao biće crnogorska crkva. Cetinjski manastir je manastir Cetinja, a u njemu moraju biti svi. Crnogorski vladika mora biti crnogorski, a ne srpski" - kazao je Janković.

Edited by Čiča Krlja
Link to comment
Share on other sites

Evo da vam odradim jedan update

 

DF i Demokrate su uslovili izmjene tužilačkog savjeta i smjenu Katnića sa rekonstrukcijom vlade. URA se još nije izjašnjavala, Dritan je u Briselu.

 

https://www.vijesti.me/v/566537?utm_source=vijesti_android&utm_medium=app_android&utm_campaign=vijesti_share_counter

 

Kao neko ko je glasao URU sam užasno razočaran. Umjesto da se udari na DPS jako sa reformisanim tužilaštvom, oni uslovljavaju proces nekakvom rekonstrukcijom koja može da traje mjesecima.

 

Iskreno, mislim da je ovo igra očajnika i političkih kalkulanata.

 

Lista zvana Demohrišćani nam ne gine. Lista koju bi vodio Spaić, a sa njim Milatović, Krivi, Bratić, Bojanić, Stijović i ostali.

 

URA bi hapšenjima i iznošenjem DPS prljavog veša u vidu dokaza dobila na popularnosti. Demohrišćani takođe neđe, a DH posebno stabilizacijom javnih finansija koje su vidljive, a tim sektorom upravljaju Spaić i Milatović.

 

Demokrate i DF gledaju sa strane i vide da se u toj konstelaciji snaga slabo mogu očešati za političke poene i da im ne gine pad popularnosti.

 

Iz njihove partijske perspektive ovakav razvoj događaj je katastrofa. Stoga su spremni da sve sruše, da smjenu Katnića odlože, da odlože Zakon o porijeklu imovine koji se neđe vezuje za URU, jer šta njima valjaju promjene ako oni ne rastu u političkoj snazi.

 

Kalkulanti obični gadni i prevrtljivi.

 

Sad postavljaju zahtjeve koje niko normalan u URI ne može prihvatiti i onda će da optuže GP URA za propast vlade.

 

Ovo je mislim suština.

 

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Milorad Popović, pisac i osoba koja se deklariše kao crnogorski nacionalista i nekakav zaštitnik nacionalnih interesa, gostovao je u Hrvatskoj kod jednog lika koji glorifikuje ustaše. Ne bi samo gostovanje bilo najveći problem, ali u jednom trenutku voditelj počinje da veliča Mira Barešića, ubicu Vlada Rolovića, Crnogorca i nacionalnog heroja i ambasadora Jugoslavije. Da li je Popović kao "veliki Crnogorac" izrazio bilo kakav protest ili negodovanje na hvalospjeve voditelja emisije na račun Barešića? Naravno da nije. Za neke ljude ovo možda izgleda nebitno i zanemarivo, neko će reći incident, a ja bih rekao da ovo dobro oslikava portret današnjih lažnih branitelja Crne Gore.

Nije Rolović crnogorskim nacionalistima toliko važan da bi sa Hrvatima ulazili u neke duele povodom glorifikacije Barešića.To je jedna sitnica koja može da se proguta ili nije ništa.Uostalom i sam Rolović nije bio civil u punom smislu reči nego je i formalno bio  pripadnik bezbedonosnih struktura koje su bile u podzemnom ratu sa političkom emigracijom pa bi na takvu primedbu Hrvati imali spreman odgovor.

Iz ugla  crnogorskih nacionalista komunistički pokret jeste nešto "naše" ali samo u delu u kojem je taj pokret rešio crnogorsko pitanje kroz afirmaciju crnogorske nacije ,  status Crne Gore kao federalne jedinice - države u okviru jugoslovenske komunističke federacije i likvidacaju sledbenika nekih drugih ideologija.

Edited by Čiča Krlja
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Nije poenta u tome da se brane komunisti i da se idealizuje taj pokret. Popović je došao u emisiju da trubi o velikosrpskom hegemonizmu i ekstremizmu u CG. Zato mu ne smeta ustaški ekstremizam koji voditelj direktno promoviše u emisiji.

Ustaški ekstremizam nije nikakva prijetnja CG niti bi se CG trebala baviti njime osim nominalnog osuđivanja.

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Aha. A ti tamo "srbi" sta god im to znacilo, da li oni imaju nameru da radosno i sa entuzijazmom krenu da se integrisu u civilizaciju kao građani zemlje članice NATO, ili kako?

 

Mislim "srbi" u Austriji, ili u Nemackoj, USA, Francuskoj, ne znam gde ih jos ima u malo vecem broju, oni tamo ne mlate krpama, i ne arlauču, nego rade i placaju uredno racune i struju. Po ulicama ne bacaju i ne pljuju, uredno parkiraju samo gde je dozvoljeno, mirno cekaju u redu, ne maste i ne časte, u bolnice ne nose "poklone"  itd...

 

Ekrem Jevrić je u spotu Kuća pos'o čak u skupljenoj šaci krio cigaru da ga ne vidi neko kako puši u Central parku, ne zato što je zabranjeno pušenje, nego više nije društveno prihvatljivo pušiti na javnom mestu. Nije mlatio gaćama. E moj bato.

 

A, ovi, kakvi su im planovi? Hoće li radosno u civilizaciju sad kad su pobedili, ili mrka kapa?

 

To, i niko da kaže, pali li neko po poljima na onim teritorijama? Litijaše li? I šta je bolje, ili možda gore, svejedno, atavističko srednjevekovno plemenstvo, ili savremena urbana kokainomanija?

Ti Srbi u Crnoj Gori nisu došli tamo u zadnjih godinu dana već vekovima žive na svojoj imovini. Državljani su Grne Gore i zadnjih decenija trpe diktaturu i lopovluk našminkanih komunista baš kao i ostali građani Crne Gore. Dobili su znacajan broj glasova na izborima i poprilično toga se odrekli zarad formiranja koalicije koja danas čini Vladu Crne Gore. No to je tebi dzaba crtati pošto ne odstupaš id svojih"pravila" gde Srbin moze biti samo loš momak. Krivokapic a i ostali iz Vlade su bezbroj puta ponovili da je Crna Gora opredeljena ka EU i da će se poštovati svi potpisani dokumenti od prethodne Vlade. Pa nisu oni SAD da ne priznaju odluke prethodne vlasti.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Aha. A ti tamo "srbi" sta god im to znacilo, da li oni imaju nameru da radosno i sa entuzijazmom krenu da se integrisu u civilizaciju kao građani zemlje članice NATO, ili kako?

 

Mislim "srbi" u Austriji, ili u Nemackoj, USA, Francuskoj, ne znam gde ih jos ima u malo vecem broju, oni tamo ne mlate krpama, i ne arlauču, nego rade i placaju uredno racune i struju. Po ulicama ne bacaju i ne pljuju, uredno parkiraju samo gde je dozvoljeno, mirno cekaju u redu, ne maste i ne časte, u bolnice ne nose "poklone"  itd...

 

Ekrem Jevrić je u spotu Kuća pos'o čak u skupljenoj šaci krio cigaru da ga ne vidi neko kako puši u Central parku, ne zato što je zabranjeno pušenje, nego više nije društveno prihvatljivo pušiti na javnom mestu. Nije mlatio gaćama. E moj bato.

 

A, ovi, kakvi su im planovi? Hoće li radosno u civilizaciju sad kad su pobedili, ili mrka kapa?

 

To, i niko da kaže, pali li neko po poljima na onim teritorijama? Litijaše li? I šta je bolje, ili možda gore, svejedno, atavističko srednjevekovno plemenstvo, ili savremena urbana kokainomanija?

Šta ti čoveče pišeš?

 

Ajde da se složim da je srbovanje podjednako gadno kao i komitašenje, ali je veća pošast zato što zahvata šire geografsko područje.

 

Komitaši su ista anticivilizacijska bagra koja je još prilikom referenduma vršila diskriminaciju na osnovu religijskih i političkih stavova. Tako moj komšija iz Novog Sada koji je rođen u CG, živeo 40 godina dole, nema pravo glasa, ali zato Stevović i njegovi komitaši koji niti su rođeni, niti su živeli na prostoru CG imaju pravo glasa. Šta reći? Ista govna, ali apsolutno ista. Tvoj je problem što ti tolerišeš smrad jedne hrpe izmeta, dok drugu hrpu izmeta sasvim opravdano nazivaš hrpom izmeta. U teoriji ti imaš korektne stavove, ali kad na red dođe praksa vidimo da postoje izuzeci od pravila. Između komitaša i srbovanja ne posotji razlika, niti je jedno opravdanje za drugo.

 

Da bi se uopšte moglo pričati o demokratskom društvu svima moraju biti zagarantovana osnovna ljudska prava i slobode. To je polazna osnova, bez obzira na njihove usrane retrogradne i anticivilizacijske stavove. I u USA imaš rednekse koji idu na testise svima, ali braco moj i takvi imaju prava. Društvena osuda je sasvim druga kategorija!

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ocigledno je da ce buduca Demohriscanska stranka Zdravka Krivokapica biti prozapadna dok ce DF biti i dalje faktor koji ipak nece biti strasilo vec kooperativan deo skupstinake vecine. Sa Krivokapicevom strankom i Demokrate ce imati problema. Ipak rekonstrukcija vlade omoguci ce svima da u sedlu docekaju tu novu stranku ali pre svega apsolutno je primarna borba protiv mafije i dps-a. Neko je nplisao romansiran esej eto kako nije fer jer Ura treba da se bori protiv mafije i tako da im skoci rejting. Da li neko stvarno misli da ce se to tako dozvoliti a da konstituenti pobede budu van vlade. Da je vlada u punom politickom kapacitetu politicki monopol Ure ovakav kakav je ne bi postojao. Svakako novo mesanje karata je neophodno. Mislim da ce neki teskas iz Df-a biti potpredsednik vlade zaduzen za neke jako bitne stvari. Na kraju krajeva mozda imam bujnu mastu pa nista od ovoga i ne bude. 

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

Polako sa zaključucima, Bošnjaci i Albanci su kritikovali Dritana što sarađuje sa DF i demomratama a sad bi i oni u Vladu a imali su poziv prošle godine da se priključe novoj vladi. Izgleda da su procenili da je milo zavšio svoje. Dritan ima još aduta i ne sumnjam da će ih iskoristiti u ovoj partiji šaha.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Shvatam da je u Crnoj Gori najčešće najpametnije se ne istrčavati, sačekati da se slože kockice pa onda iznijeti stav. Ali majku mu ebem, živimo u najzanimljivijem političkom dobu odkako se ja sjećam politike.

Neđe i meni dođe, prilično često, kad vidim o kakvim se besmislicama raspravlja na pol. sceni, a sljedstveno i na forumu, da se isključim. I fakat isključim se povremeno.

Ali ovo što se ovih dana dešava su baš tektonski poremećaji.

Da se vratim na situaciju, mislim da je klasično pecanje u pitanju. Dogovorili su se oni oko TS milion posto (ako i to nisu dogovorili onda su politički imbecili, a što baš i ne vjerujem).

Dakle pecaju URA sa TS i da kad URA kaže dajte TS oni da kažu evo ga TS ajmo rekonstrukcija.

Sa druge strane, mana ovom razmišljanju je uslovljavanje izbora TS (u saopštenju) jer to je baš klasično prosipanje.

Odnosi su toliko poljuljani da je ovo zastiđe. Ajde dok je ono bio DF vs vlada URA i Demokrate, pa ajde čoek da istrpi, u DF su teški diletanti. Ovo sad se ne zna ko koga kerebeči.

Ono što je sigurno je da i DPS/SD/SDP sa jedne i DF/Demokrate bi da CnB SATRU.

Zašto je to tako? Ne znam. Očigledno je biti umjeren, iskreno građanski i proEU orjentisan i ne biti zakopan u nacionalne rovove najveći grijeh na političkoj sceni Crne Gore.

URA ima priliku da odigra baš jako:

-da kaže da je povjerenje poljuljano (tačno)

-da kaže da su oni stekli utisak da njihovi koalicioni partneri ne bi da mijenjaju sistem, već gledaju kako da ga uzjašu (tačno)

-da je interes građana da se sistem mijenja a ne da dođe kurta umjesto murte (tačno)

Da kao uslov za rekonstrukciju traže:

-da traže izmjene TS

-da se izglasa Zakon o porijeklu imovine

-da traže izmjene zakona o školstvu (znam da je ovo suštinski nebitan zakon, ali izmjenama zakona u smislu decentralizacije će biti ispunjeno obećanje svih činilaca nove većine, a ono što je bitnije pokazaće volju da se sistem mijenja).

Ako su im ti uslovi prihvatljivi može da se sjedne i da se priča o rekonstrukciji vlade na bazi principa.

Znam da mnogima ovo zvuči kao naučna fantastika, imajući u vidu političke činioce, ali CnB platforma je realno deceniju ispred svih ostalih i što je najjače svi očekuju da oni sa 5.5% pokrenu dugo očekivane promjene sistema. Evo im je prilika, makar da ih traže i stave na sto, a na nama svima je da ih nagradimo podrškom kasnije, na sve izvjesnijim novim izborima.

Najjače je što od ovoga gore nema ništa i što će DF da traži MUP 1/1, a dobiće [emoji867].

Tako da.... samo jako [emoji123]

Inače, da vam kažem, nisam aktivista, član, odbornik, ma bilo šta u URI. Dešava se trenutno u Crnoj Gori da mnogo naroda, koji nikad nisu htjeli da se bave politikom, ustaju i ne žele da dozvole da se jedina građanska opcija u Crnoj Gori ugasi.

Što ono reče Dežulović prije neku noć, ili pakujte kofere ili probajte nešto da promijenite.

Pa red je da probamo, prije pakovanja.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dritana gotivim, ali moraš igrati sa onim kartama koje držiš u ruci. On se zaigrao oko skupštinske većinje, naročito ona priča oko novog premijera.  Nema on dovoljan broj poslanika da postavlja takve uslove, ipak je to neka volja građana (tužno, ali tako).

 

Iskreno se nadam da će Dritanga uspeti da ispegla nesuglasice i da će ostati u sedlu, sa njim je to toalno druga i naizgled zdrava priča. Retko gotivan lik.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Podržao sam i ja CNB na prošlogodišnjim izborima, ali mora se reći istina. Dritan precjenjuje uticaj svoje partije, ne možeš sa 4 poslanika da vodiš kolo. Izigraće ga DF i Demokrate i napraviti novu većinu sa manjinama. Demokrate su partija sa nekom bezveznom ideologijom, nemaju ni o čemu jasan stav, sve rade samo da pokupe koji glas više, ali to im prolazi u ovim uslovima. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jesam li ja dobro razumeo da ovi balvani iz DF i Demokrata uslovljavaju izmene TS rekonstrukcijom vlade ...

Pa ako tako razmišljaju,neka slobodno izbace URA i pozovu DPS u vladu ...

Šta veli Krivokapić,oglašava li se o tome ....

 

15 minutes ago, Kimmi said:

Najjače je što od ovoga gore nema ništa i što će DF da traži MUP 1/1, a dobiće emoji867.png.

Ovi bi da zaštite malo gazdin biznis dole ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Perkos2 said:

Ti Srbi u Crnoj Gori nisu došli tamo u zadnjih godinu dana već vekovima žive na svojoj imovini. Državljani su Grne Gore i zadnjih decenija trpe diktaturu i lopovluk našminkanih komunista baš kao i ostali građani Crne Gore. Dobili su znacajan broj glasova na izborima i poprilično toga se odrekli zarad formiranja koalicije koja danas čini Vladu Crne Gore. No to je tebi dzaba crtati pošto ne odstupaš id svojih"pravila" gde Srbin moze biti samo loš momak. Krivokapic a i ostali iz Vlade su bezbroj puta ponovili da je Crna Gora opredeljena ka EU i da će se poštovati svi potpisani dokumenti od prethodne Vlade. Pa nisu oni SAD da ne priznaju odluke prethodne vlasti.

Pa nisam ni rekao da su dosli juce, nego pitam da li ce sa entuzijazmom krenuti da se integrisu u civilizaciju, kao sto bi bilo normalno da se ponasaju građani zemlje članice NATO. A nisam nikad ni tvrdio da Srbi mogu biti samo loši momci. Ne, Srbi su loši momci samo kad se ponašaju kao Srbj pa srbuju, a nikad nisu losi momci samo zbog toga sto su Srbi.

 

Npr, Srbi su bili dobri momci kad su pre 20 godina (u srbiji) zapoceli reformu skolstva, to je poslednji put da sam bio... manje zgađen okruženjem nego što je uobičajeno. More mozda sam cak malo bio i radostan. Naravno, ubrzo su se na taj pocetak reforme istovarili, pa nastavili po starom, a onda su se narocito istakli radosno prihvativši nacionalisticku histeriju v2.0, goru od originalne verzije, i tad im je od mene pala konacna presuda bez prava zalbe, bar ovima u srbiji.

 

Ovi u drugim zemljama, kao npr u Crnoj Gori, me zanimaju samo kao neki katalizator ili nesto sto ovima u srbiji podstice nacionalisticko ludilo, ako i tamo srbuju, a sta tamo rade sve dok sebe vide kao građane te zemlje me manje zanima. Da li ovi predmetni vide sebe kao građane Crne Gore opredeljene za integrisanje u civilizaciju, nešto se ne bi reklo. Ne vidim da histerisu i deru se trazeci da se ubrzaju reforme i usklađivanje sa Evropom.

 

A baš mi je žao što nemam blanko poverenje u reč "srpskog roda" da ce oni ovo i ono. JBG, poverenje se ne dobija blanko kao sto takvi umisljaju, nego ga treba zasluziti. Oni su se pokazali. Ne samo u prethodnih 30 godina, nego u 130.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Perkos2 said:

Ti Srbi u Crnoj Gori nisu došli tamo u zadnjih godinu dana već vekovima žive na svojoj imovini. Državljani su Grne Gore i zadnjih decenija trpe diktaturu i lopovluk našminkanih komunista baš kao i ostali građani Crne Gore. Dobili su znacajan broj glasova na izborima i poprilično toga se odrekli zarad formiranja koalicije koja danas čini Vladu Crne Gore. No to je tebi dzaba crtati pošto ne odstupaš id svojih"pravila" gde Srbin moze biti samo loš momak. Krivokapic a i ostali iz Vlade su bezbroj puta ponovili da je Crna Gora opredeljena ka EU i da će se poštovati svi potpisani dokumenti od prethodne Vlade. Pa nisu oni SAD da ne priznaju odluke prethodne vlasti.

Aaaa, shvatam sad, smatraš da upoređujem Srbe u CG sa emigrantima? Ma ne, nema to veze, nego kažem da je svejedno da li je neko otišao u civilizaciju, tj emigrirao, ili je civilizacija došla kod njega, na primer, postao član NATO. Ko je normalan, i u jednom i u drugom slučaju bi trebalo radosno da dočeka taj trenutak, kao da je celog života žudeo za time, pa da krene sa entuzijazmom da se integriše. 

 

OK, možda je tu bilo te diskriminacije kao što kaže  @Liska Manjina stvarno ne znam, ali ako je bilo, dobro, eto to je sad valjda gotovo, pa da li će tamo i ovi pobednici i ostali krenuti da se radosno integrišu u civilizaciju, da im to bude prioritet, ili treba prvo da ustoliče još nekoliko desetina hiljada popova i druge stvari, a ovo sa integrisanjem im je poslednja rupa na svirali? Mozda nemaju kad da se bave tim stvarima dok gori Hilandar, da nije to?  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...