Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

https://www.vijesti.me/v/565849?utm_source=vijesti_android&utm_medium=app_android&utm_campaign=vijesti_share_counter

"Ovaj problem koji crnogorsko društvo trenutno ima prouzrokovan je političkim dešavanjima. Drugim riječima - politika ga je napravila, politika može da ga riješi. On se ne rješava policijskim pendrekom. Ko misli da je snaga države u pendreku, taj ima psihološki problem, izopačen pogled kako država treba da funkcioniše i debelo griješi da to može da doprinese društvenoj stabilnosti na duže staze. Politički sistem treba da uradi svoj dio posla, a bezbjednosni svoj. Ko ne razumije razliku između ta dva sistema i zdravu saradnju između njih - ima autokratsku svijest koja na stvarnost gleda kroz crno-bijele slike, ne sumnjajući u svoje odluke. Ko misli da to treba da bude jedan sistem koji djeluje hijerarhijski kao vojska u slučaju ratnih dejstava, taj ima pogrešnu sliku kako funkcioniše država modernog tipa."

"Vrlo je opasno ako bilo ko pokušava kroz svoje djelovanje da pravi neki vid organskog jedinstva između sebe i naroda - a ne vidi institucije procedure i propise - ili između sebe i pojedinih policijskih službenika, rušeći organizacionu strukturu MUP-a i drugih državnih organa. Dosta nam je mesijanskog kompleksa. Bar nama na Balkanu..."

Kome možda nije jasno zašto podržavam ovakav pristup ministra, nasuprot "da šefe uradićemo kako vi kažete iako nemate pojma o bezbijednosti" možda bude sada malo jasnije. Mada, moguće ponekad da su u pitanju civilizacijske razlike.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Milenko Puzigaca said:

A hoće li u tom novom objektu da ima klozet, kako dolikuje 21 veku, i ako hoće, gde će ići odvod? Da li će biti postavljena moderna septička jama koja će se uredno prazniti, ili više onako patrijotski, samo postaviš jedno 20, 30 m cevke fi 110, pa je tako ostaviš da teče gde bilo?

Bice brate ne brini nista, sve ce biti

I klozet i moderne jame a i ove patrijotske...

Cekaj

Pa zar nisi video

Spc je vec izbacila projekat

Neki bradonje se zale da je previse kicasto ali jbg mora da bude u skladu sa vremenom ipak je kako kazes 21 vek

Bice i posebne sobe za posetioce da prespavaju a i nahrane se i napoje naravno po promo cenama a sav prihod ce ici u gusenju milove propagande i unistenju crnogorske nacije ako nesto ostane da podmitimo i ove sa zapada da se ne mesaju mnogo 

Mozda bude jos nekih korekcija ali manje vise to je to

Spoiler

20210911-150052.jpg

 

 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ranzo said:

Bice brate ne brini nista, sve ce biti

I klozet i moderne jame a i ove patrijotske...

Cekaj

Pa zar nisi video

Spc je vec izbacila projekat

Neki bradonje se zale da je previse kicasto ali jbg mora da bude u skladu sa vremenom ipak je kako kazes 21 vek

Bice i posebne sobe za posetioce da prespavaju a i nahrane se i napoje naravno po promo cenama a sav prihod ce ici u gusenju milove propagande i unistenju crnogorske nacije ako nesto ostane da podmitimo i ove sa zapada da se ne mesaju mnogo 

Mozda bude jos nekih korekcija ali manje vise to je to

  Hide contents

20210911-150052.jpg

 

 

 

maxresdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, suptil said:

Mene interesuje da li ce lica koja su  pravile neprijatnosti sinu predsednika vlade Krivokapica iz srpskog bezbedonosmog sektora ili mupa popiti suspeziju.

 

Ma kako da neće ...

Evo čekam konferenciju za novinare na kojoj Vulin podnosi ostavku ...

Ovi će zbog uspešno obavljenog posla da avanzuju viši čin ...

Ili će im dozvoliti da honorarno obezbedjuju neku novu Jovanjicu ...

Link to comment
Share on other sites

Bio sad Spajić na RTCG. Kaže da smo puni para nakon ove sezone. Oće li se otvoriti kakva normalna fabrika? Ali da bude nešto profitabilno, ne kao u komunizam da zaposliš 6 hiljada ljudi u Željazaru a od toga 20-30% dolazi na posao samo kad zaluta.
Rudnik Brskovo, platforme, ekspanzija solarnih kapaciteta za solarnu energiju, Komarnica, ide se i na vjetroelektrane koje bi radila EPCG.
Ovo oko nafte i gasa se čekaju rezultati vrlo brzo, mada po preliminarnim ima i više nego što se mislilo. Eksploatacija neće sigurno još 2-3 godine.

To je ovo što ja znam. Brskovo je firma iz Švajcarske, pristali su da se obavežu na korišćenje ekoloških tehnologija.

Oko Komarnicaće je frka, jer izdajnici iz DFa guraju EPS na osnovu nekog papira iz 1992. Model je da EPS finansira a da ima trajnih 49%, što je suludo ako kompanije iz EU nude to na kredit koji može sam od sebe da se isplati i da ostaje para pored rate i da to trajno bude 100% državno vlasništvo. Moj stav je da treba da se raspiše međunarodni tender i da se prihvati najpovoljnija opcija za CG. Ako to bude EPS srećno bilo.

Crna Gora je mala, a prednost male ekonomije je to što je lako podići sa par ozbiljnijih investicija.

Nego, da mi je da dočekam da se Crna Gora podijeli oko toga da li je za ili protiv nekog rudnika, za ili protiv naftne bušotine....ali ne, mi se zamalo poklasmo oko 'ebenog ustoličenja. Plače mi se đe živim.





Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ranzo said:

Bice brate ne brini nista, sve ce biti

I klozet i moderne jame a i ove patrijotske...

Cekaj

Pa zar nisi video

Spc je vec izbacila projekat

Neki bradonje se zale da je previse kicasto ali jbg mora da bude u skladu sa vremenom ipak je kako kazes 21 vek

Bice i posebne sobe za posetioce da prespavaju a i nahrane se i napoje naravno po promo cenama a sav prihod ce ici u gusenju milove propagande i unistenju crnogorske nacije ako nesto ostane da podmitimo i ove sa zapada da se ne mesaju mnogo 

Mozda bude jos nekih korekcija ali manje vise to je to

  Reveal hidden contents

20210911-150052.jpg

 

 

Pa to je onda odlično, da i popovi jednom naprave nešto što ima veze sa stvarnim svetom, a ne samo aki baki aki baki po 100 evra neka daje svaki, naprđivanje l kosovima, mlaćenje u zvona kad ljudi jedu kobaje, rasturanje predstava, šetanje mošni... ovaj, moštiju, fizički nasrtaji na baptiste kad deci dele paketiće i slicno. E, ovu akciju popova pozdravljam. Ali klozet stalno da se čisti. Valja se.

Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2021 at 11:24 PM, Sector said:

Psiho izgleda ne može da podnese što se Zdravko zamjerio njegovim pulenima iz Fronta. 

 

Mada ovo je zaista bruka, proćera mu porodicu iz Srbije a mafijaška bagra poput Sveta mu ne smeta. 

 

Ja imam teoriju da se Vucic nadao da ce Krivi i DF da odrade referendum o zajednici sa Srbijom koji ce naravno ko sto znamo da bude kako vlast zeli. Time bi Vucic napokon nesto dobio pa onda moze da prizna Kosovo reci ce svojima pa ne mozemo da prihvatimo volju Crnogoraca a da ne prihvatamo volju Albanaca. To mu je bila opcija posle propasti pokusaja podele Kosova u rezimi Grenela. I naravno da je vrlo besan pre svega na Krivog jer Krivom to nije uopste za sad bitno vec da lepo sredi Milovu hobotnicu. A Vucicu gori pod nogama opet je dobio podrsku od EU ali zna sta je cena, pogotovo kad ode Muti gubi zastitnika a Ameri ce do tad da se stabilizuju i verovatno ce da mu posalju Hoi Tija ili nekog slicnog ko voli da jebe likove ala Vucica ili Dodika. Dakle zna da ce zapad krenuti da mu cedi masti ako ne prizna Kosovo.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MeanMachine said:

Ja imam teoriju da se Vucic nadao da ce Krivi i DF da odrade referendum o zajednici sa Srbijom koji ce naravno ko sto znamo da bude kako vlast zeli.

 

Ma nema šanse ...

Prvo CG je članica NATO pa ne vidim kako bi on tu agendu mogao da progura a da se istima žestoko ne zameri ...

Drugo,u stvari i najvažnije,procenat onih koji su za zajedničku državu u CG je smešan,čak mislim i da je medju onima koji se deklarišu kao Srbi to negde 50-50 tako da ne vidim kojim bi to marketinškim vratolomijama preokrenuo u svoju korist ...

Treće,za tako nešto bi verovatno trebalo menjati ustav,raspisati referendum a za sve te stavke Krivokapić i ako želi nema podršku ni u većini u parlamentu koja ga podržava,a kamo li kod ostalih ....

Mislim,jeste Vučić ludak,ali toliki politički analfabeta nije da pomisli da bi tako nešto moglo da mu prodje ....

 

Na kraju,da je Vučić imao toliki kapacitet da utiče ne bi danas Krivokapić bio premijer nego Mandić ...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, mare80 said:

 

Ma nema šanse ...

Prvo CG je članica NATO pa ne vidim kako bi on tu agendu mogao da progura a da se istima žestoko ne zameri ...

Drugo,u stvari i najvažnije,procenat onih koji su za zajedničku državu u CG je smešan,čak mislim i da je medju onima koji se deklarišu kao Srbi to negde 50-50 tako da ne vidim kojim bi to marketinškim vratolomijama preokrenuo u svoju korist ...

Treće,za tako nešto bi verovatno trebalo menjati ustav,raspisati referendum a za sve te stavke Krivokapić i ako želi nema podršku ni u većini u parlamentu koja ga podržava,a kamo li kod ostalih ....

Mislim,jeste Vučić ludak,ali toliki politički analfabeta nije da pomisli da bi tako nešto moglo da mu prodje ....

 

Na kraju,da je Vučić imao toliki kapacitet da utiče ne bi danas Krivokapić bio premijer nego Mandić ...

Eh, pa eto ga 15-og ovog meseca Sabor ispod zira  (Dan srpskog jedinstva) zajedno sa Dodikom, a valjalo bi i da se pojavi ko iz treceg oka tj. SrBske Sparte.

Guslace se i litijati celog dana o izmisljenom prazniku.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kronostime said:

Eh, pa eto ga 15-og ovog meseca Sabor ispod zira  (Dan srpskog jedinstva) zajedno sa Dodikom, a valjalo bi i da se pojavi ko iz treceg oka tj. SrBske Sparte.

Guslace se i litijati celog dana o izmisljenom prazniku.

 

Ne razumem baš najbolje šta si hteo da kažeš ...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Pronosi Vucic preko svojih pudlica pricu o tzv. srpskom svetu odavno, ali u zadnjih par meseci se malo to pojacalo.

 

To što on i Vulin laprdaju je jedno,politička realnost je drugo ...

Dok za Vulina mogu da poverujem da iskreno veruje u te njihove deluzije,za ovog drugog mi je to već malo teže ...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mare80 said:

 

To što on i Vulin laprdaju je jedno,politička realnost je drugo ...

Dok za Vulina mogu da poverujem da iskreno veruje u te njihove deluzije,za ovog drugog mi je to već malo teže ...

 

Julin veruje samo u novac kojem ga gazde plaćaju. Sve će jedan bivši kradikal i komunista da se potrude da srpskom narodu bude bolje. Ima li stvarno nekog.ozbiljnog da u to poveruje.

Link to comment
Share on other sites

"Srpski svet" nije nikakav projekat menjanja granica nego žestokog uticaja Vučića na sve vlade u regionu. Tome služe te poslušničke stranke koje su u stvari deo SNS u tim državama. Jedini koji je odbio to je Pupovac, doduše ne pratim u MKD da li i tamo ima neku marionetsku stranku.

 

Dakle on želi da kontroliše ili bar da ima ucenjivački potencijal nad vladama u okolini da bi time osigurao svoju poziciju. Narodu se servira nejasna priča šta je to u stvari baš zato da bi je svako shvatio onako kako bi on voleo da jeste. Jedni misle o velikoj srbiji, drugi o brizi nad srbima ....

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Klotzen said:

"Srpski svet" nije nikakav projekat menjanja granica nego žestokog uticaja Vučića na sve vlade u regionu. Tome služe te poslušničke stranke koje su u stvari deo SNS u tim državama. Jedini koji je odbio to je Pupovac, doduše ne pratim u MKD da li i tamo ima neku marionetsku stranku.

 

Dakle on želi da kontroliše ili bar da ima ucenjivački potencijal nad vladama u okolini da bi time osigurao svoju poziciju. Narodu se servira nejasna priča šta je to u stvari baš zato da bi je svako shvatio onako kako bi on voleo da jeste. Jedni misle o velikoj srbiji, drugi o brizi nad srbima ....

Gde to ima u susednim drzavama uticaj AV?  BiH je poseban slučaj gde je i pre dolaska AV na vlast Republika Srpska imala određeni uticaj na funkcionisanje BiH.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Klotzen said:

"Srpski svet" nije nikakav projekat menjanja granica nego žestokog uticaja Vučića na sve vlade u regionu. Tome služe te poslušničke stranke koje su u stvari deo SNS u tim državama. Jedini koji je odbio to je Pupovac, doduše ne pratim u MKD da li i tamo ima neku marionetsku stranku.

 

Dakle on želi da kontroliše ili bar da ima ucenjivački potencijal nad vladama u okolini da bi time osigurao svoju poziciju. Narodu se servira nejasna priča šta je to u stvari baš zato da bi je svako shvatio onako kako bi on voleo da jeste. Jedni misle o velikoj srbiji, drugi o brizi nad srbima ....

Eh, gledah vec jednom kako je to  ujedinjenje nacije izgledalo i kako se zavrsilo.

 

 

Bez mene i mojih najmilijih nek`  prodje ovo ujedinjenje Srbalja - ja sam cica sa naocarima koji sedi, odmahuje glavom i ispija pivo.

Da li mislite da ce te ih zaustaviti?

To je ono cime treba da se bavite Crnogorci, Srbi, Hrvati. Makedonci, Albanci, Bosnjaci, Vlasi, Slovaci, Bunjevci, Rusini, Romi,Torlaci, Goranci, Sopovi, Iimigranti....

Zaboravih li koga?

Nek` mi ne zameri.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Klotzen said:

Stavljanjem stranaka u toj zemlji pod svoju kontrolu on utiče na te države. Srpka lista na Kosovu, ove dve stranke u CG, Dodik u BiH.

 

U BiH se srpske stranke mahom utrkuju ko ce se vise uvuc u supak Vucicu. I kad ode Dodik doci vjerovatno ce neko novi ko ce sa istim divljenjem gledati vaseg psihopatu. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Perkos2 said:

Gde to ima u susednim drzavama uticaj AV? 

 

Pa ima u Crnoj Gori DF ... očigledno je da su pod kontrolom Vučića ....

Na Kosovu je Srpska lista ... Ja  njih ni ne gledam kao zasebnu stranku već kao lokalni odbor SNS ...

 

Taj "srpski svet" je Vučićev projekat za sticanje uticaja u susednim zemljama,prvo kao kapital za cenkanje sa Zapadom,drugo što je za njega važnije poluga kojom štiti  "poslovne" interese,ne samo on  već cela ta krimi-džimi ekipa oko njega ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...