Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

2 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Dritan  ima navodno jak front protiv sebe u URA, @Betolingar Misdongard verovatno zna vise. Ja imam poznanike i  neku rodbinu dole, ali ne mogu biti obavesten kao ljudi koji su odatle

Nemam saznanja o tome, nijesam ništa čuo. Znam da su Rakčević i Rastoder kao stari članovi izašli iz partije, to može biti samo dobra vijest koliko ja vidim. Ne znam ni ko bi mogli biti ti oponenti Dritanu u partiji. Neka napiše @Kimmi ako zna nešto više, upućen je dobro u politička dešavanja u CG.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam saznanja o tome, nijesam ništa čuo. Znam da su Rakčević i Rastoder kao stari članovi izašli iz partije, to može biti samo dobra vijest koliko ja vidim. Ne znam ni ko bi mogli biti ti oponenti Dritanu u partiji. Neka napiše [mention=1526]Kimmi[/mention] ako zna nešto više, upućen je dobro u politička dešavanja u CG.

Uhh, viđeh ovo i prije ali mi je trebalo malo slobodnog vremena da odgovorim. Što se tiče političkog fajta na političkoj sceni Crne Gore sve postaje jasnije kad se pogleda kroz vizuru ko se bori za koje biračko tijelo. Demokrate i DF se kolju oko biračkog tijela okupljenog oko crkve prevashodno, mada Demokrate imaju nešto širi kapacitet pa ih dosta preferiraju i drugi tipovi glasača. Zato oni idi sa širom pričom i izbjegavaju da se izjašnjavaju oko nekih "identitetskih" pitanja, a DF samo roka hard core sprsku priču, koja više nije ni sprska nego SNSovska, pa ih neki zovu Snsgorci. DF propaganda kolje Bečića zbog rezolucije o Srebrenici, a sad Bečić "vraća" sa inicijativom o nekim drugim rezolucijama koje osuđuju zločine nad pravoslavnim stanovništvom od prije 70+ godina. Ukratko.... budalaštine.

 

Zdravko i Spajić su tu faktor X jer se ne zna njihova politička snaga, al sam siguran da će i jednima i drugima da čupnu po malo, DFu malo više.

 

URA sa druge strane ima glasače koji su prije svega građanski nastrojeni i ako pogledaš ko najviše udara na DPS to je URA, jer kad krenu prva ozbiljnija hapšenja bivšim glasačima vlasti URA kao najviše prozapadno i građanski orjentisana je najlogičniji izbor, mada ni Demokrste nisu daleko. Sa druge strane skoro sva oštrica DPS i SDP propagande je okrenuta ka rušenju GP URA. Sva propaganda se svodi na "URA je izdala jer je otišla sa četnicima i negatorima Crne Gore i Crnogoraca". DF, a posebno SNS medijska mašina predvođena fašistom Rakovićem, daje krila toj propagandi.

 

DPS i DF forsiraju identitetske teme jer se predstavljaju kao zaštitinici jedne od strana.

 

Dritan i URA su sad udarili na klanove kao i na šverc cigara, i to baš ozbiljno. Realno ima manje ubistava, padaju plantaže marihuane, a i cigara na ulici je sve manje.

 

Zakon o porijeklu imovine je glavni adut GP URA, ali evo nikako da dođe na red od gluposti. URA je htjela popustiti DFu oko jednog člana tužilačkog savjeta (neki advokat) kako bi se smijenio onaj idiot od Katnića i kako bi tužilaštvo konačno profunkcionisalo. Demokrate su tu povukle ručnu, zašto nije mi do kraja jasno, pa sad još uvijek nemamo TS funkcionalan i Katnič je još uvijek tu. Kod nas kretenski narod misli da vlada treba da hapsi, a ne znaju da tužilaštvo daje naloge za hapšenja.

 

Što se tiče odnosa u GP URA oni su, koliko ja znam, veoma specifični. Decentralizovani su i centrala se ne petlja u rad na lokalu. Tako na primjer naprave kiks i podrže kretena od Marka Kovačevića za gradonačelnika Nikšića. Taj GO im zasijeda skoro svake nedjelje i ima različitih mišljenja oko dosta stvari ali koliko znam Dritan ima baš jaku podršku.

 

Što se tiče Žarka Rakčevića.... ne znam nikog ko je glasao GP URA zbog njega, ali znam neke koji ih zbog njega nisu glasali. Radi se o tranzicionom pobjedniku koji ima nadimak Stipsa, šta drugo da kažem na tu temu.

 

Znam da ima različitih mišljenja o svemu, ali URA gura kolko može svoju priču. Sad će da predlože i vjerovatno sa opozicijom izglasaju izmjene zakona o školstvu, na način da ministarstvo ne postavlja direktore škola već da svaka škola sama odlučuje ko će im biti direktor (savjet roditelja i nastavničko vijeće). I DF i Demokrate su prije izbora obećavali izmjene tog zakona zbog uticaja politike, ali su sad kad im može biti da kadriraju to zaboravili. URA će to izgurati i to je meni potpuno ok.

 

Kolko sam prije neki dan dobio neke rezultate istraživanja javnog mnjenja....URA stoji skoro duplo bolje u Podgorici nego na državnom nivou.

 

Kad se svečano reformiše tužilaštvo i usvoji zakon o porijeklu imovine biće čupavo za mnoge (čak i u DFu) i to je najveća frka. Zato se i skreće sa tema i sve čini da se zagovna i padne vlada.

 

Odgovor na svu tu priču od strane DFa je "oćemo popis". Mislim ima li veće budalaštine od toga da se vodi kampanja oko toga kako će ko da se izjasni. Samo nam to fali još, pored ovakve političke situacije i polarizovanog stanovništva, da stranke vode popisne kampanje. Užas!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kimmi said:

Uhh, viđeh ovo i prije ali mi je trebalo malo slobodnog vremena da odgovorim. Što se tiče političkog fajta na političkoj sceni Crne Gore sve postaje jasnije kad se pogleda kroz vizuru ko se bori za koje biračko tijelo.

 

Demokrate i DF se kolju oko biračkog tijela okupljenog oko crkve prevashodno, mada Demokrate imaju nešto širi kapacitet pa ih dosta preferiraju i drugi tipovi glasača. Zato oni idi sa širom pričom i izbjegavaju da se izjašnjavaju oko nekih "identitetskih" pitanja, a DF samo roka hard core sprsku priču, koja više nije ni sprska nego SNSovska, pa ih neki zovu Snsgorci. DF propaganda kolje Bečića zbog rezolucije o Srebrenici, a sad Bečić "vraća" sa inicijativom o nekim drugim rezolucijama koje osuđuju zločine nad pravoslavnim stanovništvom od prije 70+ godina. Ukratko.... budalaštine.

 

Zdravko i Spajić su tu faktor X jer se ne zna njihiva politička snaga, al sam siguran da će i jednima i drugima da čupnu po malo, DFu malo više.

 

URA sa druge strane ima glasače koji su prije svega građanski nastrojeni i ako pogledaš ko najviše udara na DPS to je URA, jer kad krenu prva ozbiljnija hapšenja bivšim glasačima vlasti URA kao najviše prozapadno i građanski orjentisana je najlogičniji izbor, mada ni Demokrste nisu daleko. Sa druge strane skoro sva oštrica DPS i SDP propagande je okrenuta ka rušenju GP URA. Sva propaganda se svodi na "URA je izdala jer je otišla sa četnicima i negatorima Crne Gore i Crnogoraca". DF, a posebno SNS medijska mašina predvođena fašistom Rakovićem, daje krila toj propagandi.

 

DPS i DF forsiraju identitetske teme jer se predstavljaju kao zaštitinici jedne od strana.

 

Dritan i URA su sad udarili na klanove kao i na šverc cigara, i to baš ozbiljno. Realno ima manje ubistava, padaju plantaže marihuane, a i cigara na ulici je sve manje.

 

Zakon o porijeklu imovine je glavni adut GP URA, ali evo nikako da dođe na red od gluposti. URA je htjela popustiti DFu oko jednog člana tužilačkog savjeta (neki advokat) kako bi se smijenio onaj idiot od Katnića i kako bi tužilaštvo konačno profunkcionisalo. Demokrate su tu povukle ručnu, zašto nije mi do kraja jasno, pa sad još uvijek nemamo TS funkcionalan i Katnič je još uvijek tu. Kod nas kretenski narod misli da vlada treba da hapsi, a ne znaju da tužilaštvo daje naloge za hapšenja.

 

Što se tiče odnosa u GP URA oni su, koliko ja znam, veoma specifični. Decentralizovani su i centrala se ne petlja u rad na lokalu. Tako na primjer naprave kiks i podrže kretena od Marka Kovačevića za gradonačelnika Nikšića. Taj GO im zasijeda skoro svake nedjelje i ima različitih mišljenja oko dosta stvari ali koliko znam Dritan ima baš jaku podršku.

 

Što se tiče Žarka Rakčevića.... ne znam nikog ko je glasao GP URA zbog njega, ali znam neke koji ih zbog njega nisu glasali. Radi se o tranzicionom pobjedniku koji ima nadimak Stipsa, šta drugo da kažem na tu temu.

 

Znam da ima različitih mišljenja o svemu, ali URA gura kolko može svoju priču. Sad će da predlože i vjerovatno sa opozicijom izglasaju izmjene zakona o školstvu, na način da ministarstvo ne postavlja direktore škola već da svaka škola sama odlučuje ko će im biti direktor (savjet roditelja i nastavničko vijeće). I DF i Demokrate su prije izbora obećavali izmjene tog zakona zbog uticaja politike, ali su sad kad im može biti da kadriraju to zaboravili. URA će to izgurati i to je meni potpuno ok.

 

Kolko sam prije neki dan dobio neke rezultate istraživanja javnog mnjenja....URA stoji skoro duplo bolje u Podgorici nego na državnom nivou.

 

Kad se svečano reformiše tužilaštvo i usvoji zakon o porijeklu imovine biće čupavo za mnoge (čak i u DFu) i to je najveća frka. Zato se i skreće sa tema i sve čini da se zagovna i padne vlada.

 

Odgovor na svu tu priču od strane DFa je "oćemo popis". Mislim ima li veće budalaštine od toga da se vodi kampanja oko toga kako će ko da se izjasni. Samo nam to fali još, pored ovakve politilke situacije, da stranke vode popisne kampanje. Užas!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Ko bi trebao biti favorit za gradonacelnika Podgorice i kad su uopce ti izbori? Jel izbor gradonacelnika neposredan? 

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Meni je sve ovo otprilike poznato, nego me najviše interesovalo ovo oko URE. I ja bih rekao da je tamo Dritan nesumnjivi lider, nema tu problematičnih likova u partiji. Onaj doktor je dobar kadar, fino priča čovjek. Konatar mi je isto gotivan. Božena Jelušić previše pametuje, ali neka je. 

 

Je li Luka Rakčević sin Žarka Rakčevića? Oće li on biti kandidat za izbore u Podgorici?

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

 
Ko bi trebao biti favorit za gradonacelnika Podgorice i kad su uopce ti izbori? Jel izbor gradonacelnika neposredan? 
Nije neposredan izbor. Izbori su na proljeće.

Čujem da Beograd gura Dajkovića kao kandidata, a da ovi iz DFa bježe od toga.

Ako URA da obećanje da neće podržati DF kandidata, proći će skoro duplo bolje na izborima.

Mada svakako očekujem da DF ima manje od Demokrata u Podgorici.



Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Hvala na odgovoru. Meni je sve ovo otprilike poznato, nego me najviše interesovalo ovo oko URE. I ja bih rekao da je tamo Dritan nesumnjivi lider, nema tu problematičnih likova u partiji. Onaj doktor je dobar kadar, fino priča čovjek. Konatar mi je isto gotivan. Božena Jelušić previše pametuje, ali neka je.   

Je li Luka Rakčević sin Žarka Rakčevića? Oće li on biti kandidat za izbore u Podgorici?

 

 

Doktor Srđa Pavićević, je kadar CIVISa koji je dio koalicije, odnosno platforme, Crno na bijelo.

 

Taj CIVIS je najbolja priča u CG ubjedljivo što se kadra tiče, sam intelektualni krem. Da je sreće sam CIVIS bi imao 30% glasova, a ne stranački populisti bez radnog staža van politike.

 

Kome nije crnjak evo predizbornog govora sa Cetinja dr. Pavićevića. Nešto najbolje što sam slušao u predizbornoj kampanji.

 

 

Luka Rakčević nije sin Žarkov, e sad mislim da dođe neki bratanić (od rođenog ili brata od strica). Ima URA u PG odličnu ekipu, angažovanu oko DUPova, zelenila, urbanizma...

 

Stvarno ne znam ko će im biti kandidat.

 

Ja bih najviše volio, a mislim da bi to bilo dobro i za CG, da URA i Demokrate ostvare neku saradnju pa da Demokrate podrže PGmayora iz URE, a da URA zauzvrat podrži Bečićevog kandidata za predsjedničke, ali tu već sujete onemogućavaju dogovor strah me.

 

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ludi su u DF-u ako postave onu seljačinu od Dajkovića za kandidata.
A ono je goli nacional-populizam, ali one najgore vrste. Ne znam, ja bih se sprdao svakom ko bi glasao za takvog nekog, ali sa druge strane Grand je najgledanija emisija u regionu, pa ja nisam baš reper za takve stvari.

Priča je i da će Bato Carević biti kandidat DFa za predsjedničke.

Ako bude on ušao u drugi krug, ja ostajem kući.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jesi vidio kako Ivan Vuković radi pred izbore? Stalno se neki projekti tamo rade, pokušava na sve načine da se izvuče, ali nema im spasa. Jedino je dobro što će nešto valjati od toga što radi sad nakon što ode sa vlasti.

Živim u Podgorici tako da odlično znam što i kako oko Ivana Vukovića, takozvanog Pośa.

 

Sve su uložili u PG ali im nema spasa. Izgubili su Podgoricu sa 20% razlike (60% nova većina, a DPS sa privjescima oko 40% glasova).

 

Sad još neće biti pritisaka na službenike u ministarstvima i javnim preduzećima, školama.....

 

Cima se oko nekih parkića i čuda, al malo ko će zaboraviti sva urbanistička nedjela koja je njegov DPS uradio glavnom gradu.

 

P.S.

 

Trenutno sam u Vojvodini, bio par dana na Beer festu i odlično se proveo [emoji41]

 

 

 

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Taj Bato Carević je najveće govedo među govedima Crne Gore.
 
Osim konstatnih provokacija crnogorskog stanovništva po Budvi provodi svoj kriminal bez imalo srama i skrivanja.
 
Ovo šta je uradio na Krimovici je pišanje po državi a i svojim glasačima.
 

I onda mu dodje nedonosce Stanivukovic u posjetu.
Link to comment
Share on other sites

One reason cigarette smuggling survived untouched for so long was that it was protected and even controlled by the country’s longtime leader Milo Djukanovic, who first became prime minister in 1991 as Yugoslavia, of which Montenegro was part, unraveled into war.

https://www.nytimes.com/2021/08/24/world/europe/montenegro-cigarette-smuggling.html

Realno su udarili jako Dritan i ekipa na šverc cigara.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Crna Gora ima 2 izbora:
1. Da oblikuje sama sviju sudbinu.
2. Da se potcini ovom klerofasitickom zlu odavde i ostane u rupi u kojoj je.
 
Na njima je izbor:
1. Ako nece sa Srbijom - neka je sa srecom, komsije.
2. Ostaje kako jeste.
 
Cui Bono!
Ta opcija pod dva ne dolazi u obzir.

Sa njom plaši DPS, a DF/SNS nešto kao pokušava, ali realno po zadnjim istraživanjima preko 70% stanovništva je za EU, a preko 80% za postojeći državni status nezavisne države.



Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Crna Gora treba gajiti prijateljske odnose sa Srbijom prvenstveno zbog ekonomske računice. Isto vrijedi i za ostale zemlje u regionu.

 

Nadam se da je DF nužno zlo na putu neke normalizacije iako nisam previše optimističan. 

 

Što se tiče Crkve kao institucije - dok god ovoliko guraju nos gdje mu nije mjesto - nema tu sreće.

 

 

 

Edited by Budha
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Budha said:

Neki ne vide dalje od svog nosa pa im ne smetaju 'Milete' u svom toru.

 

Nek je naš! 😕

 

Dok neki odjednom vide gradove pune smeca, nekulturne ljude….

Kako je bilo divno ranije, jel da?

Mafijaska ubistva u cistim gradovima, sverc, pohara drzave od strane nekih finih i kulturnih ljudi…. Divno bjese, zar ne?! Prosto da ne pozelis da odselis odavde.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogo je veci uticaj Crne Gore na situaciju u Srbiji nego sto Srbija ima uticaja na situaciju u Crnoj Gori. Ali kmecanje je najbolja reklama pa se kmeči i dalje na sav glas a ćuti na decenijsko porobljavanje i pljačkanje Crne Gore

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...