Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Ne znam sta vas cudi za URA, pa Pozitivna CG je 2012. imala 8%, a Kljuc 2016. vise od 11%.

 

Ima tu neka baza od 15% biraca koja Djukanovicu najvise zamera korupciju i lopovluk, a ne sto je izdao srpstvo i pravoslavlje. U tom glasackom korpusu ima onih koji nemaju nista protiv DF do onih koji ne mogu da ih smisle (takvi glasaju za SDP).

 

HGI je do sada dva puta samostalno izasao na izbore i dobijali su izmedju 0,4 i 0,5%. Ako druga hrvatska lista uzme par stotina biraca oni ne prelaze cenzus.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

 

 

HGI je do sada dva puta samostalno izasao na izbore i dobijali su izmedju 0,4 i 0,5%. Ako druga hrvatska lista uzme par stotina biraca oni ne prelaze cenzus.

 

Radi se o 1500-1600 glasova potrebnih za cenzus. Milu se isplati da se odrekne svojih 3-3,5 hiljade glasova i za to dobije dva poslanika, a ovako mu treba oko 4,5 hiljada za jednog poslanika. 

 

I na proslim izborima je HGI dobila dosta glasova u mestima gde uopste nema Hrvata, to i sad mogu da urade jako lako, skoro pa neprimetno. Crna Gora ima 23 opstine, u svakoj po 100 glasova to je vec 2300, pojacaju malo u Podgorici i Niksicu kao najvecim, a imaju i oni nesto svojih biraca u Kotoru i Tivtu, mozda i nekog u Herceg Novom, Budvi i Baru i bez problema skupljeni glasovi za dva poslanika, a da su glasali za DPS ne bi sa tim glasovima dobili nijednog poslanika. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Do devet sati na biračka mjesta izašlo je 14.3% birača, odnosno 75.600 građana sa pravom glasa. To je više nego dvostruko u odnosu na parlamentarne izbore 2016. kada je do 9 sati glasalo 6.5 % birača.

Bas nerealno velika izlaznost, redovi jutros ispred birackih mjesta.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SamoFlacko said:

Do devet sati na biračka mjesta izašlo je 14.3% birača, odnosno 75.600 građana sa pravom glasa. To je više nego dvostruko u odnosu na parlamentarne izbore 2016. kada je do 9 sati glasalo 6.5 % birača.

Bas nerealno velika izlaznost, redovi jutros ispred birackih mjesta.

Nadam se da će barem izbori proći bez nekog pičvajza, pošto sam za postizborne dane nažalost siguran da neće. Kapiram da je i do tropskog dana pa da ljudi trče da što ranije to obave, ali deluje da će i mnogo apstinenata izaći danas, ako se po jutru dan poznaje.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, SamoFlacko said:

Do devet sati na biračka mjesta izašlo je 14.3% birača, odnosno 75.600 građana sa pravom glasa. To je više nego dvostruko u odnosu na parlamentarne izbore 2016. kada je do 9 sati glasalo 6.5 % birača.

Bas nerealno velika izlaznost, redovi jutros ispred birackih mjesta.

Ima li info gde je najveca izlaznost?po tome mogu da se gledaju neki trendovi

Inace opozicija je pozvala svoje da izadju do 12 h 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Zvezdarac said:

Ima li info gde je najveca izlaznost?po tome mogu da se gledaju neki trendovi

Inace opozicija je pozvala svoje da izadju do 12 h 

Izlaznost do 09h: Podgorica 15,2, južna regija 15,5, sjever 12,6.

Edited by Valensija
Link to comment
Share on other sites

Just now, SamoFlacko said:

U prilog opoziciji jer bi na veliku izlaznost mogli da slome SD, mnogo vise ce im trebati za cenzus, pa mozda i SDP.
Nadam se da URA prelazi lagano.

Izgleda da ce mnogi koji do sada nisu glasali izaci na izbore i oni prelomiti.

Odavde deluje da su to oni kojima je onaj sporan zakon prelio casu da izadju i glasaju za opoziciju,ne znam koliko ta teorija deluje realno posto si ti dole?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, SamoFlacko said:

U prilog opoziciji jer bi na veliku izlaznost mogli da slome SD, mnogo vise ce im trebati za cenzus, pa mozda i SDP.
Nadam se da URA prelazi lagano.

Kako stoji URA medju Bosnjacima i Albancima? Valjalo bi da oni zagrabe sto vise medju nezadovoljnim gradjanima u tim grupama. Slusao sam Dritana dva, tri puta, deluje ok, ali sam ipak nedovoljno upucen. Imam utisak da ce oni biti najvece iznenadjenje izbora.

Edited by Kosjan Willavić
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da ce mnogi koji do sada nisu glasali izaci na izbore i oni prelomiti.
Odavde deluje da su to oni kojima je onaj sporan zakon prelio casu da izadju i glasaju za opoziciju,ne znam koliko ta teorija deluje realno posto si ti dole?
Pa nije samo Zakon ali je nekim ljudima dao nadu da ce ih vise izaci i da postoji sansa.
Kako stoji URA medju Bosnjacima i Albancima? Valjalo bi da oni zagrabe sto vise medju nezadovoljnim gradjanima u tim grupama. Slusao sam Dritana dva, tri puta, deluje ok, ali sam ipak nedovoljno upucen. Imam utisak da ce oni biti najvece iznenadjenje izbora.
Slabo, on je gradjanska prica, recimo u Ulcinju bas ima premalu podrsku.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...