Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

24 minutes ago, Zvezdinho said:

Pa SDP ce sa Milom ako predju celzijus.

 

Mozda da, mozda ne, zavisi od mnogo faktora. Da su u ljubavi I nisu. 

 

Najbolje resenje je manjinska vlada Demokrate-URA-SDP-SNP-manjine uz podrsku DFa, premijer Abazovic, eventualno Becic (mada je za njega bolje da saceka do predsednickih ili sledecih izbora) orocena na dve godine. Za to vreme da demontira poluge rezima, izbori se sa pandemijom I napravi uslove za demokratske izbore za najvise dve godine. 

 

Sve ostalo je lose resenje I svako guranje DFa u vlast, trazenje premijerskog mesta Ili guranje njihove sumanute agende dovesce do toga da Milo ostane na vlasti. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Cini se da ce tesko Milo da pane. DPS izgleda ima  "sigurnih" bar 36% a to ce mu biti dovoljno da napravi koaliciju sa jos par manjih partija. Jedino ako se ne desi neko veliko iznenadjenje. 

U tome i jeste stvar, istraživanja pokazuju da DPS sa tih 35-36% gubi izbore, jer bi to značilo sigrunih 50% za opoziciju, a na ovako velikom broju izašlih, još teže će uspeti da progura SDP.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je najbolji predlog ako sam dobro razumeo ono za sta se zalaze URA....

Vlada sastavljena od nestranackih licnosti koju bi podrzale sve partije koje su opozicija DPS sa zadatkom da se stanje u narednih dve do cetiri godine upristoji...

Takvo resenje bi jednoga dana bilo dobro i za Srbiju...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odmah da kažem da nisam neki preterani poznavalac prilika u CG, ali po svemu što mogu da primetim, optimizam nikad nije bio veći. S druge strane, nisam primetio još neku veću zvrčku DPS-a, dosta je mirno. Ajde bilo je ovo sa policajcima, pominje se i neka kolona vozila iz pravca Kosova, veliki broj manjih nepravilnosti kao i obično, ali ništa specijalno. DPS kao da je ubeđen da svejedno drži ovo pod kontrolom. Ili grešim? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mare80 said:

Meni je najbolji predlog ako sam dobro razumeo ono za sta se zalaze URA....

Vlada sastavljena od nestranackih licnosti koju bi podrzale sve partije koje su opozicija DPS sa zadatkom da se stanje u narednih dve do cetiri godine upristoji...

Takvo resenje bi jednoga dana bilo dobro i za Srbiju...

 

Da je CG iole normalna drzava Dritan bi najbolje prosao na ovim izborima. Sve i je sve slagao sto je rekao tokom kampanje (a nije sigurno) opet davanjem glasa njemu bar pokusavas nesto da promijenis na bolje.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na vjesti.me imate prikaz izlaznosti po gradovima,koliko sam mogao preko telefona da rastumacim:

Pljevlja i Berane prednjace sa 65 %i 61%

Albanske sredine katastrofa izlaznost

Bosljacke malo bolja ali dosta ispod proseka

Na obali uglavnom gradovi gde je jaka opozicija dosta veca izlaznost H Novi,Budva

Cetinje ispod proseka

Podgorica onako a i tu je pitanje kakva je izlaznost u gradu a kakva u okolini

Po ovome tesko da DPS moze da se izvuce ovoga puta

 

Edited by Zvezdarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SamoFlacko said:

Slazem se, pod uslovom da sirovine iz DF ne budu trazile povlacenje priznanja Kosova, izlazak iz Nato itd, kao uslov za takvu Vladu.

Mislim da to zavisi kako se postavi vlast u Bgd...

Da se ne lazemo, Vucic ima ogroman uticaj na DF i ako tako nesto pokusaju i NATO i  EU ce znati da to dolazi iz Beograda...

Vucic verujem dobro zna da bi on dobio ribanje iz Brisela a ne Medo ili Mandic...

Prema tome, male su sanse da DF insistira na izlasku iz NATO,a sto se tice Kosova verujem da ne bi doslo do povlacenja priznanja,ali bi odnosi dosta zahladneli....

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, djole said:

Odmah da kažem da nisam neki preterani poznavalac prilika u CG, ali po svemu što mogu da primetim, optimizam nikad nije bio veći. S druge strane, nisam primetio još neku veću zvrčku DPS-a, dosta je mirno. Ajde bilo je ovo sa policajcima, pominje se i neka kolona vozila iz pravca Kosova, veliki broj manjih nepravilnosti kao i obično, ali ništa specijalno. DPS kao da je ubeđen da svejedno drži ovo pod kontrolom. Ili grešim? 

 

Ne grijesis, miran je kao nikad do sad rekao bih. I kampanja mu je bila uzasna, ni na jednu debatu nisu smjeli da posalju svoje ljude.

 

Moguce da se oslanja na svoje biracko tijelo koje ce ga sigurno ispostovati. Znaci:

 

1. javna uprava, pocev od ovih sa vrha lanca ishrane pa do uhljeba koji ne bi opstali bez milovih 300, 400, 500 e mjesecno.

2. tajkuni, sumnjivi biznismeni koji su pare napravili uz pomoc dps i njihovi radnici

3. SDP i sateliti

4. malverzacije i nepravilnosti, popularno kradja

5. zatupljeni nacosi koji mrze sve sto ima veze sa Srbijom

 

Sve u svemu vidjecemo ubrzo...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da to zavisi kako se postavi vlast u Bgd...
Da se ne lazemo, Vucic ima ogroman uticaj na DF i ako tako nesto pokusaju i NATO i  EU ce znati da to dolazi iz Beograda...
Vucic verujem dobro zna da bi on dobio ribanje iz Brisela a ne Medo ili Mandic...
Prema tome, male su sanse da DF insistira na izlasku iz NATO,a sto se tice Kosova verujem da ne bi doslo do povlacenja priznanja,ali bi odnosi dosta zahladneli....
Uz svo postovanje Srbije, jezivo mi je da vlast u Srbiji ima bilo kakav uticaj na nekoga ko ima bilo kakvu funkciju u CG.
Mora se prestati sa tim jer i na taj nacin se rusi tlo pod nogama DPS-u i podjelama na kojima insistiraju.
Link to comment
Share on other sites

Pitanje za one koji bolje poznaju politicku scenu u CG pitanje u vezi  sa DF. Jeste sigurni da su oni Vuciceva ispostava u CG? Mislim, to sto su prosrpski orijentisani ne mora da znaci da jesu, zar ne? Nisam primetio da su u ljubavi, dok za Vucica i Miloa vec jesam.

Edited by RatzenStadt
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se HR stranaka i njihovog cenzusa tice Tivat i Kotor dosta losija izlaznost

1 minute ago, RatzenStadt said:

Pitanje za one koji bolje poznaju politicku scenu u CG pitanje u vezi  sa DF. Jeste sigurni da su oni Vuciceva ispostava u CG? Mislim, to sto su prosrpski orijentisani ne mora da znaci da jesu, zar ne? Nisam primetio da su u ljubavi, dok za Vucica i Miloa vec jesam.

Andija Mandic gost na svim otvaranjima u Srbiji vec par god u prvom redu sa Dodikom

Ja sam vec izneo sumnju da izmedju Vucica i Mila nije kao sto je bilo ranije i da je negde puklo e sada moguce da je sve to samo predstava ali cinjenica je da je Mandic redovan gost.

Edited by Zvezdarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, RatzenStadt said:

Pitanje za one koji bolje poznaju politicku scenu u CG pitanje u vezi  sa DF. Jeste sigurni da su oni Vuciceva ispostava u CG? Mislim, to sto su prosrpski orijentisani ne mora da znaci da jesu, zar ne? Nisam primetio da su u ljubavi.

 

Mandić se dosta puta nešto sastajao sa Vučićem i slikao. Nije to neka tajna.

 

E sad, meni drugar koji to malo više prati kaže da Mandića zbog toga baš i ne vole i da su mnogi sumnjičavi da će Mandić da proda... ne direktno, ali da uradi nešto što će DPS-u da ide na ruku. Zbog toga je valjda malo i skrajnut tu. On je i poslednji na listi DF-a.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice NATO-a ulaskom u Nato clanica je vezana za clanstvo 20 godina bez mogucnosti pokretanja mehanizma za izlazak iz istog. Ogromna izlaznost onemogucava satelite DPS-a da budu stas na vagi. Jednostavno u slucaju velike izlaznosti SD ostaje ispod cenzusa jer je najverovatnije ona najslabija karika. Sto se tice projektovanih mandata manjina i oni verovatno ne svi bice limitirani na odredjen broj mandata koji nisu maksimalni broj pozeljnih mandata.

Sto se tice crkve ja to gledam ovako - Crkva ce verovatno u Srbiji baciti anatemu na politicki dogovor oko Kosova. Ta ista crkva nije bacila anatemu na politicare koji su razbili Jugoslaviju. Velika je boljka Srbije neotvaranje dosijea da se vidi koliko saradnika sluzbe  sedi u Sinodu i smatra sebe ideologom pravoslavlja naravno na pogresan nacin.

Sta mislite kolika ce izlaznost biti na kraju u Crnoj Gori? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Zvezdarac said:

Sto se HR stranaka i njihovog cenzusa tice Tivat i Kotor dosta losija izlaznost

Andija Mandic gost na svim otvaranjima u Srbiji vec par god u prvom redu sa Dodikom

Ja sam vec izneo sumlju da izmedju Vucica i Mila nije kao sto je bilo ranije i da je negde puklo e sada moguce da je sve to samo predstava ali cinjenica je da je Mandic redovan gost.

 

Ma za te hrvatske stranke niko ne glasa, samo milovi po naredjenju. Nikakve veze za njih ne igra izlaznost, samo je bitan broj ljudi kojima je iz DPSa receno da za njih glasaju. 

 

Mandic je Vucicev covek. Oni su zajedno jos I pre nego sto je SNS dosao na vlast kod nas. Ja verujem da ce Mandic po naredjenju iz Beograda izsabotirati dogovor opozicije. Svi njegovi potezi uvek idu Milu u prilog da homogenizuje svoje biracko telo.

 

Voleo bih da se varam, ali sam prilicno siguran da ce on svojim nebuloznim zahtevima spreciti dogovor opozicije I rusenje Mila. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, djole said:

 

Mandić se dosta puta nešto sastajao sa Vučićem i slikao. Nije to neka tajna.

 

E sad, meni drugar koji to malo više prati kaže da Mandića zbog toga baš i ne vole i da su mnogi sumnjičavi da će Mandić da proda... ne direktno, ali da uradi nešto što će DPS-u da ide na ruku. Zbog toga je valjda malo i skrajnut tu. On je i poslednji na listi DF-a.

 

Mandic je dobar sa Vucicem  dok je Medojevic ultra protiv Vucica.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, A sad said:

Mozda da, mozda ne, zavisi od mnogo faktora. Da su u ljubavi I nisu. 

 

Najbolje resenje je manjinska vlada Demokrate-URA-SDP-SNP-manjine uz podrsku DFa, premijer Abazovic, eventualno Becic (mada je za njega bolje da saceka do predsednickih ili sledecih izbora) orocena na dve godine. Za to vreme da demontira poluge rezima, izbori se sa pandemijom I napravi uslove za demokratske izbore za najvise dve godine. 

 

Sve ostalo je lose resenje I svako guranje DFa u vlast, trazenje premijerskog mesta Ili guranje njihove sumanute agende dovesce do toga da Milo ostane na vlasti. 

 

Tesko ce to da ide ako DF bude bio ubedljivo najjaci u opozicionom bloku, a do sada je bio.

 

23 minutes ago, SamoFlacko said:

SDP ce sa Milom, samo sto ce traziti da padne par tajkunskih glava, da padne SD, i da se stane sa privatizacijama, to su osnovni uslovi ako dodje do te koalicije.

 

Kako da padne SD? Oni su potrebni Djukanovicu za vecinu.

 

6 minutes ago, Zvezdarac said:

Sto se HR stranaka i njihovog cenzusa tice Tivat i Kotor dosta losija izlaznost

Andija Mandic gost na svim otvaranjima u Srbiji vec par god u prvom redu sa Dodikom

Ja sam vec izneo sumnju da izmedju Vucica i Mila nije kao sto je bilo ranije i da je negde puklo e sada moguce da je sve to samo predstava ali cinjenica je da je Mandic redovan gost.

 

Pa Mandic je uvek bio uz Sarumana, nije se to promenilo ovih dana.

 

Protiv Vucica je SPC u Crnoj Gori i mozda je zato ovakva izlaznost. Ukratko, glasaci DF nesto i ne mirisu Sarumana, ali rukovodstvo je u dobrim odnosima sa njim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@A sad Mislim da postoji dosta predrasuda oko fronta trenutno. Umiveni su maksimalno. Rekli su da ce postovati sve medjunarodne ugovore koje je Crna Gora potpisala. Licno meni ostaje nedoumica kakav ce stav biti oko priznanja Kosova kada govorimo o temeljnim crnogorskim stavovima. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, A sad said:

 

Ma za te hrvatske stranke niko ne glasa, samo milovi po naredjenju. Nikakve veze za njih ne igra izlaznost, samo je bitan broj ljudi kojima je iz DPSa receno da za njih glasaju. 

 

Mandic je Vucicev covek. Oni su zajedno jos I pre nego sto je SNS dosao na vlast kod nas. Ja verujem da ce Mandic po naredjenju iz Beograda izsabotirati dogovor opozicije. Svi njegovi potezi uvek idu Milu u prilog da homogenizuje svoje biracko telo.

 

Voleo bih da se varam, ali sam prilicno siguran da ce on svojim nebuloznim zahtevima spreciti dogovor opozicije I rusenje Mila. 

Pa gledam da su HR stanke na lokalu u Tivtu imale oko 6% a u Kotoru 3% a i koliko znam tamo ima nesto gradjana koji se izjasnjavaju kao Hrvati.

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...