Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Čestitke građanima Podgorice na pobjedi! DPS je prilično rutinski pao. Sa svim svojim satelitima su uzeli 38%. 

 

ES je napravila vrhunski rezultat. Građani su pokazali da cijene njihove ekonomske reforme dok su bili ministri u Krivokapićevoj vladi. Vjerujem da su ih glasali skoro svi oni radnici koji su godinama radili za 250 eura po 8-9 sati svakog dana.  Ovaj rezultat je i velika obaveza jer ljudi imaju velika očekivanja od njih. 

 

DF je ostvario dobar rezultat. Demokrate su podbacile. Još je i Danilović išao sa njima na listu. 

 

URA i SNP očekivano oslabljeni zbog kolaboracije sa DPS-om. Moram da priznam da mi je drago. Svako dobronamjeran ih je savjetovao da to ne rade, ali eto Dritan je doktor politikologije, on bolje zna. Za URU mi je malo i žao, ipak sam im dao glas na parlamentarnim izborima, ali mi je za SNP baš milo. Oni su klasični nepismeni i zadrigli likovi. I intelektualno i vizuelno loše izgledaju. 

 

Preokret isto ostao bez cenzusa. Oni su u suštini solidna građanska opcija. Ima tu kvalitetnih ljudi. Nijesu populisti i imaju neku normalnu retoriku. Nije lako voditi takvu priču u CG, ođe ljudi najviše vole da dobiju posao sa članskom partijom. Od toga sistema se ne odriče nijedna partija u CG. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@Amigo

 

Normalno da idemo u propast. DF i Demokrate trpaju svoje članove u državna preduzeća. Napravili su tamo neku firmu u sklopu EPCG za solarne panele, zaposlili 500 ljudi, a radi ih ukupno 50 max. Ljudi bukvalno sjede kući i primaju po 700-800 eura. Javni sektor samo raste i raste. Nemamo industriju, nemamo poljoprivredu, ali zato imamo dobar javni sektor. 

  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Kvaratskhelia said:

@Amigo

 

Normalno da idemo u propast. DF i Demokrate trpaju svoje članove u državna preduzeća. Napravili su tamo neku firmu u sklopu EPCG za solarne panele, zaposlili 500 ljudi, a radi ih ukupno 50 max. Ljudi bukvalno sjede kući i primaju po 700-800 eura. Javni sektor samo raste i raste. Nemamo industriju, nemamo poljoprivredu, ali zato imamo dobar javni sektor. 

Otuda vrv i onoliki skok DF-a u Budvi.Verovatno je vec bilo dosta prebega iz DPS-a sirom zemlje. Ljudi na ovim prostorima ipak jednu stvar vise vole od religije i nacije- drzavni pos'o 😄

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa pokusavam da se informisem? Informisi me!! 🙂

Najprostije...Kudro izgleda neće u vlast, a Britva neće nidje i sad je Dajko glavni. Jasnije ?:smiley2:

1 minute ago, Kosjan Willavić said:

Otuda vrv i onoliko skok DF-a u Budvi. Ljudi na ovim prostorima jednu stvar vise vole od religije i nacije- drzavni pos'o 😄

To ti je sigurno...kad se jednom dočepaš, ne skide te niko do penzije. Ako te pak otkače, Sud te vrati na posao, još ti i nadoknade propušteno. Još ako "napreduješ", a možeš do neslućenih visina, nije potrebna škola....pare ko blata.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kvaratskhelia said:

@Amigo

 

Normalno da idemo u propast. DF i Demokrate trpaju svoje članove u državna preduzeća. Napravili su tamo neku firmu u sklopu EPCG za solarne panele, zaposlili 500 ljudi, a radi ih ukupno 50 max. Ljudi bukvalno sjede kući i primaju po 700-800 eura. Javni sektor samo raste i raste. Nemamo industriju, nemamo poljoprivredu, ali zato imamo dobar javni sektor. 

 

Tako je izgleda sirom bivse SFRJ :classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Devil In My Pants said:

Moze neko ukratko da mi objasni.

 

Znaci Mandic i ta litijaska ekipa je dobila izbore?

 

DPS i dalje najjaci? Koalicije,itd...

 

Taman ste krenuli napred, ali..

Polako Devile, nije ovo Real - Zvezda pa da rezimiraš sa neamo poima, Jovanoviću napolje, Čoviću napolje 😛

 

Mandić i kompanija su ostvarili izuzetno dobar rezultat u Budvi i u Pljevljima, ali su drugdje daleko ispod rezultata sa parlamentarnih izvora i moraju da prave koalicije sa Evropa Sad i Demokratama, ponegdje moguće i URA-om.

 

DPS je vjerovatno i dalje pojedinačno najjača stranka u CG (mada im ovi rezultati neće pomoći, mislim da će doći do daljeg osipanja njihovog biračkog tijela, ne znam sad da ti kažem u kojoj mjeri), ali im je koalicioni potencijal sveden na Bošnjake na sjeveru CG (koji su vjerniji Milu i od samih DPS-ovaca) i HGI u Tivtu i Kotoru (koja je nije faktor, tamo živi svega nekoliko hiljada Hrvata).

 

URA se prilično samoubila u Podgorici izborom kandidata za gradonačelnika (Luka Rakčević, bratanić Žarka Rakčevića, lika koji je bio osnivač SDP-a, ućario je poprilično u privatizaciji i nikada se nije suštinski distancirao od Mila), bez nekog naročitog risrča znam za troje ubijeđenih URAša iz PG koji su zbog toga juče glasali za Evropa Sad. Sa boljim kandidatom su u Podgorici mogli možda i do 10%.

 

Što se tiče ovih koji kukaju kako će DF da ponese Podgoricu u Beograd, treba reći da je DPS umjesto da se reformiše od poraza na parlamentarnim izborima postao više nego ikad stranka Mila Đukanovića, ali i da su ovo opštinski izbori, na kojima se odlučuje o kanalizaciji i asfaltiranju ulica, ne o državnosti Crne Gore, kako to pokušavaju da predstave profesionalni Crnogorci.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Devil In My Pants said:

Cush opterecen. 

 

Sad neki lik pise na Tw da je dosao kraj torture nad Srbima u CG...i sve mi je jasno 🙂

 

 

na tw kao i na tarabi može svašta da se napiše ...

ima neki lik koji kaže da će se posle ovih izbora ugasiti crnogorska nacija, da li da mu verujemo

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ista fora u Bosni, Srbiji i CG. U sva tri slucaja se radi o sabotiranju Srba i njihovih prava.

 

Imam dosta rodbine na severu i izmesani su glasanjem, ali bi svi do jednog glasali za vucica da mogu.

 

Vecno prolazi ta prica kako neko hoce da nas unisti i kako su samo oni koji brane srpstvo.

 

Dosta Srba negira CG kao naciju i to jeste tacno. 

 

Nisam upoznat sa politickom scenom CG u toj meri, ali imali su lepu priliku. Tamo gde ima Srba, tu je napredak jako tezak. Sad kad krenu sa taljenjem poslova i ostalim sranjima. Steta, drzava od 500k ljudi i ima potencijala da zive top, ali..

 

Mislim da ovo cak nije ni poraz DPS, na duzi period mozda ljudi i shvate da ce ih napredak u EU izvuci iz gliba bar malo. Ocekivao sam vise od Dritana, ali eto..ne znam ko su ti za Evropu sad..ali DPS jos i izgleda da su emancipovani jedini u tom krdu..

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Što reče Sajić uprkos strašnoj kampanji potpomognutoj sa više strana ipak Milo nije uspeo da ubedi građane CG( i Crnogorce i Srbe) da je 220 evra veće od 450 evra

da mu je Devil pripomogao kampanjom bogami nisam siguran da ne bi usepo u tome😄

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ista fora u Bosni, Srbiji i CG.

 

Polako Devile, ako negde nije isto, nije isto u CG.

Ako negde srpsko političko biće ima šansu da se izdigne od priče "kuku, nestasmo, pobiše nas, daj litije, daj sisu majko Srbijo" to je Crna Gora. 

 

Nije DF jedina stranka za koju Srbi u CG glasaju.  Imaš Demokrate i Evropa Sad, skroz pristojne opcije, pogotovo ovi drugi (osnovali Krivokapićevi ministri) i za njih ne glasaju samo Srbi, i to je neka budućnost Crne Gore.  Njihov uspeh za kratko vreme koliko postoje je najbolji pokazatelj uspona normalnosti u C.G.

 

Neće dole nestati ni Srba ni Crnogoraca, nestajaće "profesionalni" jedni i drugi koji potencijraju razlike jer na sukobima se najviše profitira. Normalni ljudi shvataju da su svi oni državljani Crne Gore i da je državnosst i prosperitet C.G. ispred svega, a da se nacionalne odrednice koriste samo u svrhu manipulacije.

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Beonegro said:

A po čemu to izgleda, ako te ne mrzi da napišeš?

Licni zakljucak od ono rodbine sto znam. Uveli ih u NATO, probali da odstrane uticaj crkve i odjebali Ruse. Ovako sa strane..

6 minutes ago, fancy said:

 

Polako Devile, ako negde nije isto, nije isto u CG.

Ako negde srpsko političko biće ima šansu da se izdigne od priče "kuku, nestasmo, pobiše nas, daj litije, daj sisu majko Srbijo" to je Crna Gora. 

 

Nije DF jedina stranka za koju Srbi u CG glasaju.  Imaš Demokrate i Evropa Sad, skroz pristojne opcije, pogotovo ovi drugi (osnovali Krivokapićevi ministri) i za njih ne glasaju samo Srbi, i to je neka budućnost Crne Gore.  Njihov uspeh za kratko vreme koliko postoje je najbolji pokazatelj uspona normalnosti u C.G.

 

Neće dole nestati ni Srba ni Crnogoraca, nestajaće "profesionalni" jedni i drugi koji potencijraju razlike jer na sukobima se najviše profitira. Normalni ljudi shvataju da su svi oni državljani Crne Gore i da je državnosst i prosperitet C.G. ispred svega, a da se nacionalne odrednice koriste samo u svrhu manipulacije.

 

 

Daj Boze da je tako..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...