Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

3 hours ago, laki perkos said:

SPC i MCP nisu ni podneli tužbu pred međunarodnim sudom u Strazburu u vezi ovog zakona, malo čitaj bićeš spremniji za diskusiju

 Ti ne umeš ni dobro da lažeš:

 

https://www.slobodnaevropa.org/a/30412690.html

 Evo i iz izvora kojima ti slepoi veruješ:

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Evropski sud za ljudska prava odbio je zahtev Advokatske kancelarije "Radić" iz Beograda da se Crnoj Gori zabrani sprovođenje Zakona o slobodi veroispovesti do donošenja odluke Ustavnog suda o ustavnosti Zakona ili do zaključenja temeljnog ugovora sa Srpskom pravoslavnom crkvom, navodi se u saopštenju Vlade Crne Gore.

 

Kako navode, Advokatska kancelarija "Radić" iz Beograda podnela je 27. i 30. januara 2020. godine inicijative Evropskom sudu za izdavanje privremene mere kojom bi se državnim organima Crne Gore zabranilo sprovođenje Zakona o slobodi veroispovesti, do donošenja odluke Ustavnog suda Crne Gore po podnetim inicijativama za ocenu ustavnosti i zakonitosti ili do zaključenja temeljnog ugovora između SPC i države Crne Gore.

Sud u Strazburu je, kako se navodi, odbio ovakav zahtev, o čemu je zvanično obaveštena Kancelarija zastupnika Crne Gore pred Evropskim sudom za ljudska prava.

"Podsjećamo da je još 2012. godine Crna Gora dobila spor pred Evropskim sudom za ljudska prava po tužbi Srpske pravoslavne crkve koja je zahtijevala restituciju crkvene imovine u Crnoj Gori. Sud u Strazburu je tada obacio tužbu SPC, kojoj se pridružila u svojstvu umješača i Republika Srbija, kao očigledno neosnovanu i neprihvatljivu, utvrdivši da podnosioci tužbe nijesu imali 'postojeću imovinu' niti 'legitimno očekivanje' za povraćaj imovine čiju su restituciju zahtijevali", napominje se u saopštenju Vlade.

Najnovija odluka Suda u Strazburu predstavlja, ističu, još jedan dokaz da su primedbe koje se iznose na račun Zakona o slobodi veroispovesti isključivo političke i ideološke prirode i da "nemaju utemeljanja ni u domaćem ni u međunarodnom pravu".

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Edited by Pristevac
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

, ja s tem nemam nista 

🙂

 

Do neke si u pravu tj do ovog dela je genijalno sve, al kači i tebe mlo ovo sranje. Banalno kačenje: CZV izgubila pol poziciju zbog šišača vune.

 

Da ne idem dalje i ne kvarim onako vrh upis, al kontaš suštinu 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

Do neke si u pravu tj do ovog dela je genijalno sve, al kači i tebe mlo ovo sranje. Banalno kačenje: CZV izgubila pol poziciju zbog šišača vune.

 

Da ne idem dalje i ne kvarim onako vrh upis, al kontaš suštinu 🙂

 

Gde se seti!!!! 🙂

Svaka cast, bravo ti ga 🙂 Vidi stvarno, svrbi i mene malo, samo nisam znao di da se pocesem 🙂 E jesi drugar, zajebalo vek 🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Gde se seti!!!! 🙂

Svaka cast, bravo ti ga 🙂 Vidi stvarno, svrbi i mene malo, samo nisam znao di da se pocesem 🙂 E jesi drugar, zajebalo vek 🙂

 

 

Glupo je sad da kernem u priču da se zgodno ova sva frka sa "svetinjama" pojavila baš u vreme Krušika, Jovanice i ostalih unutarstranačkih obračuna u SNS i da je to sad sve palo u vodu, ta kakva takva ofanziva SZS-a, jer će retko ko da dobaci dotle. Ovako daj barem ono što se danima peglamo na kk czv temi 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

Glupo je sad da kernem u priču da se zgodno ova sva frka sa "svetinjama" pojavila baš u vreme Krušika, Jovanice i ostalih unutarstranačkih obračuna u SNS i da je to sad sve palo u vodu, ta kakva takva ofanziva SZS-a, jer će retko ko da dobaci dotle. Ovako daj barem ono što se danima peglamo na kk czv temi 🙂

Sustina cele price. Nikad naivnije proteste nisam video.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stoned Laki21 said:

 

Glupo je sad da kernem u priču da se zgodno ova sva frka sa "svetinjama" pojavila baš u vreme Krušika, Jovanice i ostalih unutarstranačkih obračuna u SNS i da je to sad sve palo u vodu, ta kakva takva ofanziva SZS-a, jer će retko ko da dobaci dotle. Ovako daj barem ono što se danima peglamo na kk czv temi 🙂

 

Naravno da ovde sve ima veze sa svim, samo sto ovde pricamo o tom jednom, malom delu cele slagalice, a o celom njenom okviru mozemo na nekoj drugoj temi, jer ipak znas kakva je stroga moderacija, 'oce da udara s' pendreci kad se offtopicari (sala mala) 🙂

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Pavaroti said:

Trebali su tad Crnogorci da se pobune sto je SPC htela da tme deo zemljista.

 

@Valensija Jel znas mozda koliko zgrada, hotela ili sta ja znam cega je do sada napravila crkva..mislim da li je..ako imas neki podatak...slobodno ga stavi.

Ne znam. 

Zaista postajete presmjesni, da ne kazem licemjerni.

Borci protiv Vuciceve tiranije u pokusaju pravdanja crnogorskog evropejca.😂

Ajde da vam olaksam, ne ide vam.

- Crkva je izglasala zakon u 4 ujutro kako bi atakovala na nasu drzavnost
- Nije crkveno ono sto je vjekovima njeno... bice da je Milovo, Acovo, Blazovo...
- Nije Milo rekao da treba da selimo iz CG

- Nije Milo rekao da ce da pravi novu crkvu
- Nije Miraseva crkva registrovana u policijskoj stanici

- Nije Milo rekao: na litijama su ludaci i protivnici CG

- 200k ljudi na protestima, trecina CG su drzavni neprijatelji

 

Evo da iskopiram jos malo demokratije vaseg evropejca ( ne zamjerite sto je na cirilici):

Гостујући на РТЦГ-у, Ђукановић је изјавио да, иако Устав гарантује независност судства, „та независност не сме бити бесконачна. Уколико желите да будете бесконачно независни, онда немојте да радите у тим државним органима. И најбоље је и да не живите у овој држави… 


Ovakvog covjeka smo nasli da falsifikujemo.😂
 

@Kronostime

Gazda, drzi se gifova. Ne ide ti ovo sa clancima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Kronostime said:

Ovo ti bas i ne treba.:default_coffee:

Verovatno ne sigurno, ali on samo taj jezik razume. Juče čini mi se da je pozivao modove da me  egzekutiraju, jer u suprotnom će da me on počasti. Ne mazi ni on mene, Kronose, ne mazi uopšte...

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

Glupo je sad da kernem u priču da se zgodno ova sva frka sa "svetinjama" pojavila baš u vreme Krušika, Jovanice i ostalih unutarstranačkih obračuna u SNS i da je to sad sve palo u vodu, ta kakva takva ofanziva SZS-a, jer će retko ko da dobaci dotle. Ovako daj barem ono što se danima peglamo na kk czv temi 🙂

Pa ovo mu dođe kao desert za izbornu tortu. Eliminisali N1 defintivno, pa ajde malo da se opet igramo sa spoljnim neprijateljima.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pristevac said:

Verovatno ne sigurno, ali on samo taj jezik razume. Juče čini mi se da je pozivao modove da me  egzekutiraju, jer u suprotnom će da me on počasti. Ne mazi ni on mene, Kronose, ne mazi uopšte...

 

Budi iznad toga.

Just now, McLeod said:

Ja sam mislio da su crkve i ostale bogomolje tu zbog vernika, a ne zbog svestenstva, ali izgleda da sam se zajebao.

JBG, kad bacis uvis pare koje vernici ostave u crkvi - Bog  ne uzima svoj deo.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pristevac said:

Pa ovo mu dođe kao desert za izbornu tortu. Eliminisali N1 defintivno, pa ajde malo da se opet igramo sa spoljnim neprijateljima.

 

Nije baș tako slako.

 

Bilo baš frkica jedno 15 dana te krušik, te plantaža vako nako i odjednom: ALO LJUDI ODNESE MILO OSTROG KUĆI IZDJA NARODE ALO IZDAJA!!!!!!

 

 

 

Edited by Stoned Laki21
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stoned Laki21 said:

Ako vas neko bude diiro, samo da kažete da ste dobri sa Stondishom, sve rešeno :s_d:

 

@Pavaroti i @Laki21 koji lebdi

 

Ma cak i da nije tako, Stondi, ja se uvek drzim one Volterove koja mi se mnogo dopada, parafraziracu: "Nemam isto misljenje kao ti, ali cu do smrti braniti tvoje pravo da slobodno izrazis svoje misljenje". Nekad se necu sloziti sa necim sto napise @McLeod, @Kronostime (izvinite sto vas ubacujem, aktivni ste na ovoj temi), nekad se necu sloziti sa tobom, nekad se ti sigurno neces sloziti sa mnom po nekoj temi, ali to ne znaci da vase misljenje i vas kao forumase (i bilo koga drugog) ne uvazavam i ne cenim. Bas naprotiv! Nikad za sebe nisam ni zadrzavao ekskluzivno pravo da sam u svemu u pravu, i volim da cujem drugo misljenje, jer covek se uci dok je ziv. To barem mi prosvetari znamo 🙂

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Pristevac said:

 Ti ne umeš ni dobro da lažeš:

 

https://www.slobodnaevropa.org/a/30412690.html

 Evo i iz izvora kojima ti slepoi veruješ:

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Evropski sud za ljudska prava odbio je zahtev Advokatske kancelarije "Radić" iz Beograda da se Crnoj Gori zabrani sprovođenje Zakona o slobodi veroispovesti do donošenja odluke Ustavnog suda o ustavnosti Zakona ili do zaključenja temeljnog ugovora sa Srpskom pravoslavnom crkvom, navodi se u saopštenju Vlade Crne Gore.

 

Kako navode, Advokatska kancelarija "Radić" iz Beograda podnela je 27. i 30. januara 2020. godine inicijative Evropskom sudu za izdavanje privremene mere kojom bi se državnim organima Crne Gore zabranilo sprovođenje Zakona o slobodi veroispovesti, do donošenja odluke Ustavnog suda Crne Gore po podnetim inicijativama za ocenu ustavnosti i zakonitosti ili do zaključenja temeljnog ugovora između SPC i države Crne Gore.

Sud u Strazburu je, kako se navodi, odbio ovakav zahtev, o čemu je zvanično obaveštena Kancelarija zastupnika Crne Gore pred Evropskim sudom za ljudska prava.

"Podsjećamo da je još 2012. godine Crna Gora dobila spor pred Evropskim sudom za ljudska prava po tužbi Srpske pravoslavne crkve koja je zahtijevala restituciju crkvene imovine u Crnoj Gori. Sud u Strazburu je tada obacio tužbu SPC, kojoj se pridružila u svojstvu umješača i Republika Srbija, kao očigledno neosnovanu i neprihvatljivu, utvrdivši da podnosioci tužbe nijesu imali 'postojeću imovinu' niti 'legitimno očekivanje' za povraćaj imovine čiju su restituciju zahtijevali", napominje se u saopštenju Vlade.

Najnovija odluka Suda u Strazburu predstavlja, ističu, još jedan dokaz da su primedbe koje se iznose na račun Zakona o slobodi veroispovesti isključivo političke i ideološke prirode i da "nemaju utemeljanja ni u domaćem ni u međunarodnom pravu".

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

eno ti gore upis mcleoda pa pročitaj par puta ukapiraćeš da nije MCP ni SPC tuzila drzavu CG zbog ovog zakona. ako ne mozes da ukapiras nije moja krivica vec učiteljice koja te propustala kroz razrede u oš

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Ma cak i da nije tako, Stondi, ja se uvek drzim one Volterove koja mi se mnogo dopada, parafraziracu: "Nemam isto misljenje kao ti, ali cu do smrti braniti tvoje pravo da slobodno izrazis svoje misljenje". Nekad se necu sloziti sa necim sto napise @McLeod, @Kronostime (izvinite sto vas ubacujem, aktivni ste na ovoj temi), nekad se necu sloziti sa tobom, nekad se ti sigurno neces sloziti sa mnom po nekoj temi, ali to ne znaci da vase misljenje i vas kao forumase (i bilo koga drugog) ne uvazavam i ne cenim. Bas naprotiv! Nikad za sebe nisam ni zadrzavao ekskluzivno pravo da sam u svemu u pravu, i volim da cujem drugo misljenje, jer covek se uci dok je ziv. To barem mi prosvetari znamo 🙂

Blagodarim na pominjanju, ja samo branim svoje pravo na misljenje da je religiji mesto u verskim objektima, a ne u politici i svakodnevnom zivotu.

Onda kada se Crkva bude vratila na tu ulogu - eto i mene u njoj.

Ovoj blasfemiji i rijalitiju necu da svedocim svojim prisustvom.

Ima nesto i do dostojanstva.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Blagodarim na pominjanju, ja samo branim svoje pravo na misljenje da je religiji mesto u verskim objektima, a ne u politici i svakodnevnom zivotu.

Onda kada se Crkva bude vratila na tu ulogu - eto i mene u njoj.

Ovoj blasfemiji i rijalitiju necu da svedocim svojim prisustvom.

Ima nesto i do dostojanstva.

 

Ma sa tobom se vise ne slazem oko 

"prave strane brda" i vecite dileme "dizel vs benzinac" nego oko ove teme 🙂 Post sam pisao generalno, ne konkretno za ovu diskusiju.

Edited by Laki21 koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...