Jump to content

BiH - opterecenja proslosti i vizije buducnosti


Doorn

Recommended Posts

Znam taj vic, to je kad su pravili nered u avionu, pa ih obojicu izbace i onda papagaj to kaze ovome, sto se kurcis kad ne znas da letis :lol_2:

 

A ovo, ma nije tako, nego je obrnuto. Oduvek je "magloviti Albion" trn u oku rujama, valjda zbog onoga "kiselo grožđe". Jedan njihov mislilac je cak tvrdio kaze i sta taj Albion misli, ko su oni, niko i nista a to sto su bili jedina imperija u istoriji sveta u kojoj stvarno Sunce nikad nije zalazilo imaju da zahvale samo svojoj superiornoj tehnici, bla bla bla, kakav pacijent, ha ha ha ha... Ajde?

 

 

To treba kao ono negde u Indiji kad je bilo, kao dogovorili se oni da bude britanska uprava ali da se ne mesaju jedni drugima u obicaje. I onda umre neki ugledan građanin i oni sa njime spale ženu i sluge. Dođu sutra Englezi, pohvataju ove i sve ih povešaju. I sad pocnu da se bune kao, cekaj pa rekli smo da se necemo mesati jedni drugima u obicaje, kod nas je obicaj da se sa suprugom spaljuje supruga i sluge. A ovi kazu, odlicno, kod nas je pa obicaj da vešamo one koji spaljuju zive ljude, i zavrse pos'o. Tako se to radi. More rule Britannia, ha ha ha ha ha...

 

Ovi tu da je sa njima sve u redu oni bi se ugledali na bolje od sebe, nego nesto nije u redu sa njima.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Kronostime said:

Da su Margaret Tacer i Ronald Regan bili na vlasti `91 - mnogo toga bi bilo drugacije ovde.

 

Cisto sumnjam, za ovih 30 godina se promijenilo nekoliko americkih administracija i nista se ne mijenja.

Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2021 at 12:29 AM, Milenko Puzigaca said:

Znam taj vic, to je kad su pravili nered u avionu, pa ih obojicu izbace i onda papagaj to kaze ovome, sto se kurcis kad ne znas da letis :lol_2:

 

A ovo, ma nije tako, nego je obrnuto. Oduvek je "magloviti Albion" trn u oku rujama, valjda zbog onoga "kiselo grožđe". Jedan njihov mislilac je cak tvrdio kaze i sta taj Albion misli, ko su oni, niko i nista a to sto su bili jedina imperija u istoriji sveta u kojoj stvarno Sunce nikad nije zalazilo imaju da zahvale samo svojoj superiornoj tehnici, bla bla bla, kakav pacijent, ha ha ha ha... Ajde?

 

 

To treba kao ono negde u Indiji kad je bilo, kao dogovorili se oni da bude britanska uprava ali da se ne mesaju jedni drugima u obicaje. I onda umre neki ugledan građanin i oni sa njime spale ženu i sluge. Dođu sutra Englezi, pohvataju ove i sve ih povešaju. I sad pocnu da se bune kao, cekaj pa rekli smo da se necemo mesati jedni drugima u obicaje, kod nas je obicaj da se sa suprugom spaljuje supruga i sluge. A ovi kazu, odlicno, kod nas je pa obicaj da vešamo one koji spaljuju zive ljude, i zavrse pos'o. Tako se to radi. More rule Britannia, ha ha ha ha ha...

 

Ovi tu da je sa njima sve u redu oni bi se ugledali na bolje od sebe, nego nesto nije u redu sa njima.

Ah čuvena dogma o "donositeljima civilizacije" i ljubiteljima čaja. Njihovo dobročinstvo je nadaleko poznato. Hitler bi ih lagano pregazio, samo da se nije zajebao pa udario na Rusiju, toliko o silnoj imperiji. Hvala bogu pa vremenom njihovo prolazi i da ih njihove nekadašne kolonije šutiraju.

 

1. Londonski sporazum

2. Martovski puč

Ne zna se gde su više nameravali da nas naguze, prvo im nije uspelo, a drugo bogami jeste. Nema grada u Jugoslaviji u kojoj nema zaostalih Britanskih bombi.

Link to comment
Share on other sites

Sadasnja BiH je stvorena na pogresnim temeljima, gdje se politika poslije sloma komunizma organizovala na nacionalnim osnovama i to je narod podrzao plebiscitarno.

Cak i ove na papiru gradjanske partije su cisto clanstvom i glasacima, 90% takodje na nacionalnoj osnovi, tako da su svjesno ili nesvjesno, bez nekog veceg uticaja da se to stanje promijeni.

Prioritet broj jedan bi trebao biti na vracanju povjerenja medju narodima, a na tome se ne cini apsolutno nista. I dalje je svakodnevno ista prica po medijima, zavisno ciji su.

Trenutno ne vidim niti jednu politicku opciju koja moze nesto narocito da ucini, a MZ je takodje podijeljena i sve to postaje vise besmisleno, tako da ne znam vise sta te ljude drzi tamo.

Takodje vlada i podjela i unutar nacionalnih korpusa, mada medju njima vlada identicno raspolozenje prema drugim nacionalnim korpusima. Ta podjela je uglavnom borba za vlast, jer su svjesni da nemaju sta traziti medju drugima i ne vidim da to ikome smeta.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Liska Manjina said:

Ah čuvena dogma o "donositeljima civilizacije" i ljubiteljima čaja. Njihovo dobročinstvo je nadaleko poznato. Hitler bi ih lagano pregazio, samo da se nije zajebao pa udario na Rusiju, toliko o silnoj imperiji. Hvala bogu pa vremenom njihovo prolazi i da ih njihove nekadašne kolonije šutiraju.

 

1. Londonski sporazum

2. Martovski puč

Ne zna se gde su više nameravali da nas naguze, prvo im nije uspelo, a drugo bogami jeste. Nema grada u Jugoslaviji u kojoj nema zaostalih Britanskih bombi.


I onda ja stalno pišem jedno isto. Jeste, jeste, to i ja kažem. Da li je i to zli vucic silom nametnuo, da se non stop sipaju ovakve besmislice? Pa da, uvek je neko drugi kriv za budalaštinu tih tu, to se zna. Ako nije sudija, ili komunisti, onda mora da je Soroš, vatikan, "židi", masoni, autošovinisti, ili najnovije, tj trenutno najčešće mudrovanje - "Englezi".

 

Kako ono beše "Za većinu vaše sadašnje omladine rodoljublje se sastoji od neke vrste zavisti pune mržnje. Zavide zemljama koje su bogatije ili moćnije od njihove i tom ponižavajućem osećanju nakaradno daju ono lepo ime rodoljublje." - Arčibald Rajs.

 

Te me gluposti uopšte ne interesuju. Iskreno, dok nisu izgmizali patrijote nisam ni znao za njih. Zato što je do izgmizavanja bilo sramota pričati takve stvari. Poenta je, čovek treba da se ugleda na bolje od sebe, a ne da priča ovakve stvari. I upravo zbog tih i takvih priča izbegavam jedno 99% svih koje izbegavam, a to su skoro svi. To jest od kad je to tu pokazalo pravo lice, prestalo da se pravi da je nešto drugo, pa masovno počelo da sipa takve mudrosti non stop i svuda, kao da je normalno pričati takve stvari.

 

Kao i zbog ovoga što ovaj kaže "uspešno su utuvili u glavu svima da muka i nepravda počinju 24. marta 1999., tako odjednom i ničim izazvano. I da je to najnepravednija stvar u istoriji sveta! U to je potpuno ubeđeno 99% klinaca i 80% odraslih ovde…”

 

Evo pozdrav za sva ta umna razmišljanja.

 

 

 

Drugi kako hoće, ama zato što više skoro da nema mesta gde je bezbedno otići i gde nema takvih gluposti, sve sam otkačio. Ovde na internetu, WGAF, tu se to i očekuje, u stvari tu skoro da ništa  drugacije od takvih bulažnjenja i nema. Ali kad čujem tako nešto uživo na mestu gde sam mislio da toga nema, sad posle 30 godina tog iživljavanja, imam želju da nekoga napadnem, najblaže rečeno.

 

A onda sam posle besan, kao što je i normalno kad sa takvima čovek uživo diše isti vazduh. Ali nisam besan na njih, nego na sebe, zato što sam još jednom dopustio da se opoganim dolazeći na takvo mesto gde je ostalima normalno da se pričaju takve stvari.

 

Kako god, i da su svd te gluposti tačne, a nisu, prestanite više da kukate. Nikome se ne sviđaju luzeri. Učite od boljih. Take it like a Brit. Stiff upper lip.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Notorne činjenice gospodine Puzigaća, notorne činjenice.

 

Nemojte meni sa tim besmislicama i opštim mestima. Londonski sporazum i Martovski puč, delo gospode iz Londona. Pitajte malo Hrvate šta misle o Londonskom sporazumu, kako je gospoda koja voli čaj obećavala tuđe teritorije, često im se to dešavalo. Laskavi i slatkorečivi sa skupocenim odelima, aristokratskim držanjem i šoljom čaja u rukama. Problem je samo što slažu čim zinu.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

https://ba.n1info.com/vijesti/generali-u-predsjednistvu-bih-stavljamo-se-na-raspolaganje-institucijama-bih/

 

Predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić i član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Šefik Džaferović sastali se sa predstavnicima Udruženjem generala Bosne i Hercegovine

Razgovarano je o aktuelnim sigurnosnim i političkim izazovima u Bosni i Hercegovini, u vezi sa prijetnjama i unilateralnim postupcima iz entiteta RS. Istaknuto je da odgovor na sigurnosnu prijetnju po državu Bosnu i Hercegovinu, u prvoj fazi, mora biti institucionalne prirode uz stavljanje naglasak na obaveze institucija međunarodne zajednice po Dejtonskom sporazumu. Generali Bosne i Hercegovine su naglasili da se u punom kapacitetu stavljaju na raspolaganje institucijama Bosne i Hercegovine, odnosno Predsjedništvu Bosne i Hercegovine. Genarali Bosne i Hercegovine istaknuli su nužnost da sve probosanski orijentisane snage uspostave patriotsko i političko jedinstvo u pitanjima koja se tiču bazične zaštite države Bosne i Hercegovine. Sastanku su prisustvovali predsjednik Udruženja general Rizvo Pleh, te članovi – generali Vahid Karavelić, Ismet Hadžić, Sulejman Vranj, Nedžad Ajnadžić i Sadik Klinić.

 

Profesionalno zveckanje oružjem ili jeftin pokušaj prikupljanja glasova?

Link to comment
Share on other sites

Prefarban plakat isti dan od strane gradjana, a inspekcija ga je jutros vec uklonila. Naravno doticni se sasvim slucajno nije sjetio spomenuti kao sto sasvim slucajno nije vidio slicne sovinisticke parole u nekim drugim dijelovima BiH sa Vulinima, Mladicima, Praljcima itd koji bome stoje netaknuti bilo od gradjana bilo od inspekcije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Prefarban plakat isti dan od strane gradjana, a inspekcija ga je jutros vec uklonila. Naravno doticni se sasvim slucajno nije sjetio spomenuti kao sto sasvim slucajno nije vidio slicne sovinisticke parole u nekim drugim dijelovima BiH sa Vulinima, Mladicima, Praljcima itd koji bome stoje netaknuti bilo od gradjana bilo od inspekcije. 

Nisam baš u toku, možeš slobodno da šeruješ informacije. Pohvalna reakcija građanstva u Zenici! 

 

Šta je sa Bužimom? Šta je sa ćirilicom na saobraćajnim znacima? Homofobija na svakom koraku, sa primesama ekstremnog islamizma. Doduše toga ima svuda, ali ovo je nečuveno, izgleda da su pojedincima jelka i Deda Mraz najveći problem.

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prefarban plakat isti dan od strane gradjana, a inspekcija ga je jutros vec uklonila. Naravno doticni se sasvim slucajno nije sjetio spomenuti kao sto sasvim slucajno nije vidio slicne sovinisticke parole u nekim drugim dijelovima BiH sa Vulinima, Mladicima, Praljcima itd koji bome stoje netaknuti bilo od gradjana bilo od inspekcije. 
Sve je gore i gore na Balkanu,a nije i neko iznenadjenje. Negativna selekcija cini svoje, ovo sto je iole normalno pali preko a a ostaju budale. Evo nesto slicno u vrticu gde mi ide sin. Neko je u grupi dao predlog da se deci uzme po jedna igracka a da se vaspitacice kao organizuju i da se neko prerusi u deda mraza pa kao da im da te poklone. Neki su ladno bili protiv hahhaha, nece da propagiraju deda mraza, srecom vecina je iskulirala budale pa smo se ipak organizovali. Jbt ja stvarno ne mogu da proniknem u mozgove tih ljudi, pa valjda je decija sreca najbitnija, ja se secam koliko sam se ja kao mali radovao deda mrazu i tim poklonima, verovatno su i ti sami roditelji ,sto su protiv, slikali sa deda mrazom i ucestvovali u tim priredbama i sl.
Sta znaju bre deca od par godina za religije i ostale gluposti.

Kod mene u Novom Pazaru je takodje od prosle godine trend da je pogresno cestitati verske praznike ljudima druge vere [emoji1]. Ja inace ne verujem u religije i nisam pristalica istih, ali me je kolega sa posla frapirao bukvalno, dosao lik i kaze mi, e kolega izvini sto ti necu cestitati praznik to nije po Islamu. Rekoh kolega nema veze ja ionako ne pridajem tome neki znacaj, a eto znatizeljan sam da mi objasnis zasto? Kaze po Islamu ako cestitas praznik coveku druge vere,vidim da se mucio da sroci ovo, hahaha verovatno mu bilo lose da kaze neverniku, onda ti priznajes da poatoji taj praznik i priznajes ga, rekoh dobro je da si izbegao tu zamku, stavicemo fusnotu sa zvezdicim , kao Srbija za Kosovo, Bozic sa zvezdicom [emoji1]. Ma cirkus...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prisustvo radikalnih skupina je sve vidljivije, bez obzira na boju dresa, neke stvari se ne mogu negirati. Ali nekima i dalje ne smeta da forsiraju narativ kako je samo jedna strana kriva za svo zlo što se dešava u jadnoj Bosni. Vidimo na ovim bezazlenim primerima kako dolazi do radikalizacije društva. Ja mogu povući znak jednakosti između fašizma sa jedne strane i radiklanog islama sa druge strane, ista priča samo druga osnova (nacija vs vera). Za sve ovo je kriv upliv religije u ojađeno društvo i pad kvaliteta obrazovanja

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Manilla said:

https://mondo.rs/Info/Drustvo/a1576394/Muskarac-vredja-Srbe-i-preti-u-avionu.html

 

Pokušaj terorističkog napada zbog prinudnog sletanja aviona u Beograd umesto u Tuzlu. 

 

Nista od toga, krivicna prijava je odbijena, samo prekrsajna. U Americi bi dobio 15 godina, nema zajebancije kada je avion u pitanju.

Edited by Amigo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...