Jump to content

BiH - opterecenja proslosti i vizije buducnosti


Doorn

Recommended Posts

5 minutes ago, koca popovic said:

Ja sam naveo mogucnost, i duboko se nadam da nece biti nista od ove moje pretpostavke. Ma mozda imaju 4 puta manju platu od ekonomskog tigra ali ono sto sigurno imaju je 85 miliona stanovnika, jednu od jacih vojski u Evropi i ludog predsjednika koji ima zelju da mjeri ko ima vecu kitu u islamskom svijetu. I da podsjetim sve ove sto govore da nema ko da ratuje, tako je bilo i 1991.

 

 

Taj njihov ludi predsednik, opet kažem trepnuo nije, dok je Dodik u sred Sarajeva govorio o disoliciji BIH na 30cm od njega.

 

Možda ne pratiš, ali Erdogan je izgleda jako bolestan(zdravstveno) i bukvalno je hodajuća biljka u zadnje vreme.

 

O tome da je za Tursku Srbija 10 puta bitnija ekonomski od BIH i da ne govorim.

Edited by SD rolja
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SD rolja said:

 

 

Taj njihov ludi predsednik, opet kažem trepnuo nije, dok je Dodik u sred Sarajeva govorio o disoliciji BIH na 30cm od njega.

 

Možda ne pratiš, ali Erdogan je izgleda jako bolestan(zdravstveno) i bukvalno je hodajuća biljka u zadnje vreme.

 

O tome da je za Tursku Srbija 10 puta bitnija ekonomski od BIH i da ne govorim.

Nemoj me pogresno shvatiti, ne navijam ni za koga. Ali Erdogan je mnogo opasan. Ako je bolestan ,to je dobro. Covjece mozes li da shvatis da on prijeti EU ( ne vojno,naravno). On ne jebe 5% nikoga. Suprotstavlja se Amerima, EU svima. Sta tu moze Srbija. Da ne ulazimo u to sta bi bilo kad bi bilo.

Link to comment
Share on other sites

Čime on preti EU?  🙂

 

Ok, napisao si svoje predpostavke, ali da će vojno da pomogne BIH od toga nema ništa.

 

Ta sila od 85 miliona stanovnika(od kojih su btw Kurdi 1/3 stanovništva sa tri puta većim natalitetom od Turaka) nije uspela u svom dvorištu (Siriji) da se proslavi, pa će eto sad do Bosne da dodje..

 

Kakva Turska i njeno pomaganje BIH..  🙂

Edited by SD rolja
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, SD rolja said:

Možda ne pratiš, ali Erdogan je izgleda jako bolestan(zdravstveno) i bukvalno je hodajuća biljka u zadnje vreme.

Odlicno, takvi i treba da budu bolesni i telesno, koliko su bolesni umno. Svi koji bi da vracaju vreme nazad, gde god da su, treba da dobiju neki galopirajuci rak pa ćao. To je dobro.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dok god iz Sarajeva dolazi jednostrana priča niko od Srba i Hrvata neće pristati na "građansku" državu. Kada bi recimo ta Socijal Demokratska stranka postala dominantna i kada bi poruka izmirenja stizale iz SA onda bi se situaciju menjala i kod druga dva naroda. Dodik je reakcija druge strane na poruke koje stižu iz Sarajeva. Oni su jedni drugima gorivo. Doduše mislim da je SA javnost bliža tome da se otrgne od te nacionalističke ideologije ali i kod njih će to teže ići kako se situacija zaoštrava jer eskalacija sukoba koju trenutno imamo odgovara isključivo nacionalistima sa svih strana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Klotzen said:

Dok god iz Sarajeva dolazi jednostrana priča niko od Srba i Hrvata neće pristati na "građansku" državu. Kada bi recimo ta Socijal Demokratska stranka postala dominantna i kada bi poruka izmirenja stizale iz SA onda bi se situaciju menjala i kod druga dva naroda. Dodik je reakcija druge strane na poruke koje stižu iz Sarajeva. Oni su jedni drugima gorivo. Doduše mislim da je SA javnost bliža tome da se otrgne od te nacionalističke ideologije ali i kod njih će to teže ići kako se situacija zaoštrava jer eskalacija sukoba koju trenutno imamo odgovara isključivo nacionalistima sa svih strana.

Nije Dodik nikakva reakcija nego uzrok.

On radi ono što i Milo u CG, koprca se u živom blatu.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Budha said:

Nije Dodik nikakva reakcija nego uzrok.

On radi ono što i Milo u CG, koprca se u živom blatu.

Mile je klasičan švercer koji se prilagođava situacij nego da vidimo mi šta i koga nudi ta "građanska" opcija iz Sarajeva? Bakira, Komsica ili nekog njihovog potrčka. Čime oni misle da pridobiju barem jednog stanovnika iz Republike Srpske? Ima li te " građanske" u ostalim delovima BiH ili je to samo šarena laža za dominaciju iz jednog centra. Što je dalje Mostar najpodeljeniji grad kad imamo tu "građansku" opciju.ako je agitovati i navijati otvoreno za jednu opciju ali konkretno niko ne predlaze neku normalnu opciju. Ovi bi da ukinu Srpsku, oni na to prete izlaskim iz BiH a usta im puna lepih priča. 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

Mile je klasičan švercer koji se prilagođava situacij nego da vidimo mi šta i koga nudi ta "građanska" opcija iz Sarajeva? Bakira, Komsica ili nekog njihovog potrčka. Čime oni misle da pridobiju barem jednog stanovnika iz Republike Srpske? Ima li te " građanske" u ostalim delovima BiH ili je to samo šarena laža za dominaciju iz jednog centra. Što je dalje Mostar najpodeljeniji grad kad imamo tu "građansku" opciju.ako je agitovati i navijati otvoreno za jednu opciju ali konkretno niko ne predlaze neku normalnu opciju. 

Ne vidim kakve veze Mostar ima s bilo čim.

 

Jasno je da svaka strana goni svoju priču ali govedo je sve to diglo na višu razinu.

 

U RS-u je dosta nizak standard, čak i za BiH prilike a prazan stomak u kombinaciji sa srpskočetničkom mitomanijom nije dobra kombinacija.

 

Prvi korak je ograditi se od goveda, pa viditi kako dalje.

 

Iako, nema u BiH neke perspektive bez obzira nazvali istu građanskom, seljačkom ili kako već.

 

Link to comment
Share on other sites

U ovoj situaciji Dodik je vrlo jasan glavni uzrok ludila. O ostalim problemima se moze diskutovati da problem lezi u bosnjackom unitarizmu (mada su same srpske i hrvatske ideje o podjeli BiH mnogo starije od samog bosnjackog unitarizma no hajde). U Sarajevu ako nista postoji progresivno orijentisana politicka opcija Nasa Stranka bez ikakve nacionalne obojenosti i u kantonalnoj i gradskoj je vlasti dok su apsolutno sve relevantne politicke opcije u Republici Srpskoj desno i nacionalno orijentisane. SDP takodjer nije nacionalno orijentisan no oni su prepuni debila na celnim pozicijama pocevsi od samog predsjednika stranke. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I dalje masite fudbal a to je da se nece Miletu zadrmati fotelja dok se preti ukidanjem Republike Srpske sto je budite iskreni san 95% politicara iz Federacije. To sto tek onda ne bi znali sta da rade ti isti "unitaristi" je posebna priča ali pije vodu kod sirotinje raje a  donosi i po koju "investiciju" od fanatika. Mile kao jedan prevejani mangup koristi sve to da podigne tenziju i ponisti svaki pokusaj opozicije u Srpskoj. Niko nije iz Federacije a bogami i sire podrzao novog gradonačelnika Banjaluke nego su ga docekali na noz jace nego Mileta. Secam se kad je gostovao kod onog seronje sto se grli sa AV koliko je bilo provokacija i bahatog propitivanja kao da je đak prvak u pitanju. Takvim pristupom nikad se nece uspostaviti poverenje.

 

 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Imao je podrsku dok nije poceo javno negirati genocid. Cak su ga i ljudi na Ferhadiji grlili ko najrodjenijeg. Onda je doslo negiranje genocida u Srebrenici i tu se onda nema sta dalje podrzavati. 

 

Sto se emisije tice, Senad je klasican idiot koji bi dao bubreg da se zarati. 

Tamo gde je opcija nema se sta dalje tu onda nema boljitka. Kako mislie da prevaspitaju sve ljude u Republici Srpskoj? Stvarno me zanima ozbiljan odgovor a ne neke izlizane fraze.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Perkos2 said:

Tamo gde je opcija nema se sta dalje tu onda nema boljitka. Kako mislie da prevaspitaju sve ljude u Republici Srpskoj? Stvarno me zanima ozbiljan odgovor a ne neke izlizane fraze.

 

Pa vidi, ja sam prvi pozdravio kakvu takvu promjenu rezima u Banja Luci iako mislim da je ocita potkapacititanost Draska veci problem od takvih stavova. Vec sad u Republici Srpskoj imas sigurno korektan procenat ljudi koji ne podrzavaju takve stavove u odnosu na prije tipa 20 godina, cak je i neko istrazivanje bilo cini mi se. Vecina sigurno nisu ali napredak je po mom nekom misljenju koje mozda nije tacno prisutan.

 

Eh sad, ljude ne samo u RS nego i u kompletnoj Bosni i Hercegovini se mora prevaspitati u mnogo segmenata, ne samo u negiranju i relativizaciji genocida i ratnih zlocina. Zbog evo aktuelnih poplava, prevaspitanje u ekoloskom smislu i prestanku bacanja raznih ves masina, leseva zivotinja i cega sve ne po rijekama je prijeko potrebno. Jedini nacin za bilo koje prevaspitanje kod nas na Balkanu su zakoni i udar po dzepu. Nisu ni Nijemci i Austrijanci recimo nikakvi nadljudi za nas ali ih se na vrijeme vaspitalo zakonima i kaznama pa im danas ne pada na pamet baciti plastiku u kantu za bio otpad, a kamoli kakve krupnije stvari tipa negiranja Holokausta. Nisu ni Hrvatska ni Srbija nista bolje od BiH u smislu osvijestenosti gradjana, sve je to isti nivo manje vise. Sa ovom politickom garniturom to prevaspitanje nije izgledno jer im itekako odgovora da je narod polupismen inace bi oni odavno bili bivsi. Obrazovani i pismeni vec godinama u svim bivsim republikama nezadovoljstvo pokazuju odlascima u uredjene zemlje Zapada bez ikakve zelje za povratkom. Jedini nacin da se to zakonsko prevaspitanje provede je uz veliko ucesce zapadnih sila, Amerike prije svih. Ni Europa ne bi bila ovo sto je danas da nije bilo americkih planova i intervencija poslije Drugog svjetskog rata. Koliko je to realno da se desi je vec druga prica. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Perkos2 said:

Tamo gde je opcija nema se sta dalje tu onda nema boljitka. Kako mislie da prevaspitaju sve ljude u Republici Srpskoj? Stvarno me zanima ozbiljan odgovor a ne neke izlizane fraze.

Za početak da se za ovakve svinjarije dobijaju debele kazne ali i po pičci također...

 

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Pa vidi, ja sam prvi pozdravio kakvu takvu promjenu rezima u Banja Luci iako mislim da je ocita potkapacititanost Draska veci problem od takvih stavova. Vec sad u Republici Srpskoj imas sigurno korektan procenat ljudi koji ne podrzavaju takve stavove u odnosu na prije tipa 20 godina, cak je i neko istrazivanje bilo cini mi se. Vecina sigurno nisu ali napredak je po mom nekom misljenju koje mozda nije tacno prisutan.

 

Eh sad, ljude ne samo u RS nego i u kompletnoj Bosni i Hercegovini se mora prevaspitati u mnogo segmenata, ne samo u negiranju i relativizaciji genocida i ratnih zlocina. Zbog evo aktuelnih poplava, prevaspitanje u ekoloskom smislu i prestanku bacanja raznih ves masina, leseva zivotinja i cega sve ne po rijekama je prijeko potrebno. Jedini nacin za bilo koje prevaspitanje kod nas na Balkanu su zakoni i udar po dzepu. Nisu ni Nijemci i Austrijanci recimo nikakvi nadljudi za nas ali ih se na vrijeme vaspitalo zakonima i kaznama pa im danas ne pada na pamet baciti plastiku u kantu za bio otpad, a kamoli kakve krupnije stvari tipa negiranja Holokausta. Nisu ni Hrvatska ni Srbija nista bolje od BiH u smislu osvijestenosti gradjana, sve je to isti nivo manje vise. Sa ovom politickom garniturom to prevaspitanje nije izgledno jer im itekako odgovora da je narod polupismen inace bi oni odavno bili bivsi. Obrazovani i pismeni vec godinama u svim bivsim republikama nezadovoljstvo pokazuju odlascima u uredjene zemlje Zapada bez ikakve zelje za povratkom. Jedini nacin da se to zakonsko prevaspitanje provede je uz veliko ucesce zapadnih sila, Amerike prije svih. Ni Europa ne bi bila ovo sto je danas da nije bilo americkih planova i intervencija poslije Drugog svjetskog rata. Koliko je to realno da se desi je vec druga prica. 

Sve si ti ovo lepo napisao i stvarno nemam neku zamerku ali i sam kazes koliko je to realno da se desi. Pitanje je koliko je stalo Americi i drugim velikim igračima da oni resavaju unutrasnje probleme po BiH i generalno Balkanu. Ono sto ja vidim je da je njima bitno da Rusi ne prošire svoj uticaj na ovim prostorima a da li ce Mile, Bakir ili Koomsic da pljackaju svoje narode ih realno nije briga. Sem narvno Slovenaca ovo drugo sto je proizaslo iz bivse drzave je uzas zivi i naravno da svako kome se ukaze prilika ide sto dalje iz ovog blata. Zato sam i reagovao na pojedine tvrdnje da bi sve bilo idealno samo da Mile na talasa. Ima bogami mnogo sličnih na ovim prostorima a vidimo to i kroz ovaj forum.

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja znam a ZNAJU TO ISTO SVI... taj Mile kada god dođe u Srbiju a u njoj je više nego u BiH, uvek ali uvek ponavlja...

Ja nisam Bosanac ja sam Srbin, moja domovina nije Bosna nego Srbija i Drina nije granica!

 

Jesmo li svi mi u Srbiji blesavi ili se kopćamo na leđa pa NE ZNAMO šta to znači???

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Accuphase said:

Koliko ja znam a ZNAJU TO ISTO SVI... taj Mile kada god dođe u Srbiju a u njoj je više nego u BiH, uvek ali uvek ponavlja...

Ja nisam Bosanac ja sam Srbin, moja domovina nije Bosna nego Srbija i Drina nije granica!

 

Jesmo li svi mi u Srbiji blesavi ili se kopćamo na leđa pa NE ZNAMO šta to znači???

 

Mogu li da probam da prevedem?

 

3 minutes ago, Accuphase said:

Ja nisam švercer ja sam bizMismen, moja lova nije ničija nego samo moja i za švercere nije granica!

 

Patriotizam je poslednje utočište hulja, kako reče jedan pametan čovek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...