Jump to content

KK Buducnost


MrTwister

Recommended Posts

Sve vrste diskusije oko "plavih" iz Podgorice kao i za ove ostale sto vise vole poznati sirup iz Kanade, djevojke kratkih imena, uvozne cigare bez akciza i dobre restorane 😄

Nije lako otvarati temu nakon desavanja iz prethodne sezone ali nama odje ostaje da se lijepo druzimo i da odrzimo koliko-toliko civilizovanu diskusiju na topicu.

Edited by MrTwister
  • Like 16
  • Thanks 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MrTwister said:

Sve vrste diskusije oko "plavih" iz Podgorice kao i za ove ostale sto vise vole poznati sirup iz Kanade, djevojke kratkih imena, uvozne cigare bez akciza i dobre restorane 😄

Nije lako otvarati temu nakon desavanja iz prethodne sezone ali nama odje ostaje da se lijepo druzimo i da odrzimo koliko-toliko civilizovanu diskusiju na topicu.

Vama je najbitnije da izvucete pouke i oslonite se pre svega na domace igrace (tu mislim na celu ex yu) koja oseca pripadnost ovim prostorima

legija stranaca nikom nije donela dobrog.

Budućnost kada je osvojila aba ligu imala dva ili tri stranca a titulu su donosili Gordić, Ivanovic, Sehović, Nikolić jedan , Nikolić drugi,

da ne trazim ko je jos igrao. Gomilali ste strance bez imalo smisla i reda.

Mozes dovesti 12 anonimusa ako napravis tim od njih biće cudo a mozes dovesti i 12 nba igraca i nista.

Cedevita je procvetala kada se resila gomile legionara i osta sa dva ili tri stranca od kojih je jedan bio ranije kod njih.

I samo jedan detalj na kraju pete utakmice ostaju Barovic, Sehovic, Popovic, Nikolic, Gordic da se pozdrave. To nije slucajno jer ti momci

i sutra ce da budu tu i da igraju na ovim prostorima, i oni su najvecii gubitnici i njima je krivo ovi ostali odose kao sto su otisli uzeli pare i cao zdravo.

Mislis da su se potresli mnogo kako da ne, odose kod nekog drugog za fine novce.

Ima ex yu prostor dobrih kosarkasa napravite tim pa da se ćeramo. 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, daba said:

Vama je najbitnije da izvucete pouke i oslonite se pre svega na domace igrace (tu mislim na celu ex yu) koja oseca pripadnost ovim prostorima

legija stranaca nikom nije donela dobrog. 

Nije bas da su u Zvezdi igrali sve sami vitezovi cara Dusana pa da nije bilo mnogo stranaca (njih 7), ali je bila mnogo bolja selekcija i na kraju je bilo lakse takve tipove koji imaju za sta da igraju motivisati za borbu za trofeje od gomile igraca kojima je ovo samo jos jedna sezona u karijerama gdje su vec igrali na vecem nivou i niko se nije bas povezao sa ostatkom ekipe. Ja mislim da ce se vratiti na tu strategiju gdje nece bit previse stranaca no mislim da ce te odluke doci tek u junu nakon sto se sezona zavrsi. Uglavnom se slazemo oko sustine posta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, MrTwister said:

Nije bas da su u Zvezdi igrali sve sami vitezovi cara Dusana pa da nije bilo mnogo stranaca (njih 7), ali je bila mnogo bolja selekcija i na kraju je bilo lakse takve tipove koji imaju za sta da igraju motivisati za borbu za trofeje od gomile igraca kojima je ovo samo jos jedna sezona u karijerama gdje su vec igrali na vecem nivou i niko se nije bas povezao sa ostatkom ekipe. Ja mislim da ce se vratiti na tu strategiju gdje nece bit previse stranaca no mislim da ce te odluke doci tek u junu nakon sto se sezona zavrsi. Uglavnom se slazemo oko sustine posta.

nisi me ocigledno razumeo, ja nemam nista protiv stranaca

ali kod njih moras dobro da vidis sve i ponasanje i igru i sve sto ide uz to.

Drugo promasili ste sa trenerom iskreno verujem da bi Džikic bolje radio nego Repesa.

Kad ste doveli Repeu nama je iskreno svanulo jer čovek ne da ne zna nego je demagog nevidjeni.

Vama su domaći igraci koji su i doneli trofej maltene bili marginalizovani.

Napravili ste gresku kada ste oterali Jovovica koji bi garantujem bio drugi Radonjić.

Morate naci trenera na duze staze dati mu odresene ruke da pravi TIM.

Pa na osnovici dovoditi strance.

Kod nas Tomić je doveo Perperoglu sa kojim radio, Fajea je znao iz Grčkog prvenstva, za Berona iskreno ne znam

Cirbes je bio ranije kod nas, Odćo je bio u FMP-u. Regland je poznato ime ali i mačka u džaku, imao je on odličnih partija

ali kada se on povredio mi smo proigrali.

Vama ove godine Gordić ni bleda senka onog Gordića od prosle sezone, a hrvati ne mogu sebi da oproste sto su ga pustili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Buducnost slavila vs Mornara u Baru 96:95 tako sto je Jackson pogodio trojku sa zvukom sirene cemu je prethodili poeni iz ofanzivnog skoka Lukovica na 10 sekundi prije kraja. Urkembe 10 oreb imao i 25 poena, Vranjoza neka Hardenovska partija sa 29. Ovamo najefikasniji Jackson sa 22 i Sead Sehovic sa 14.

Link to comment
Share on other sites

Pa Dzikic je za ovo krivlji od Repese. Selektirao je tim na svoju ruku, doveo gomilu privatnika, marginalizovao domace igrace, razjebao atmosferu u svlacionici. Krava dala kofu mleka, pa prosula.

 

Onaj ko misli da bi ista drugacije bilo sa Dzikicem se prosto vara. Greska je sto je doveden Repesa jer je slabiji trener od Dzileta, ali je mnogo manje kriv za ovosezonski epilog. 

 

A i ovo sto Twister kaze. Nisu problem stranci kao stranci, vec jednostavno losa selekcija istih, a tu selekciju je radio licno Dzikic. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Markoss said:

Pa Dzikic je za ovo krivlji od Repese. Selektirao je tim na svoju ruku, doveo gomilu privatnika, marginalizovao domace igrace, razjebao atmosferu u svlacionici. Krava dala kofu mleka, pa prosula.

 

Onaj ko misli da bi ista drugacije bilo sa Dzikicem se prosto vara. Greska je sto je doveden Repesa jer je slabiji trener od Dzileta, ali je mnogo manje kriv za ovosezonski epilog. 

 

A i ovo sto Twister kaze. Nisu problem stranci kao stranci, vec jednostavno losa selekcija istih, a tu selekciju je radio licno Dzikic. 

 

bilo je vidjeno da ce Dzile tesko uspeti da se snadje kada izadje iz underdog cipela i da uspesno vodi ekipu sa vise talenta za koju je ipak potrebno neko finije znanje i delikatniji pristup

 

sa druge strane treba biti posten i priznati da nije imao neki izbor domacih igraca a bilo je potrebno da se napravi ekipa za Evroligu i da se zadovolji i lokalni hajp

 

Bitadzea, Bella, Williamsa je doveo Dzasmin, prvu dvojicu dok je jos Dzile vodio, Goga je valjda bio Repesin uslov da preuzme ekipu

 

Edited by SunZero
Link to comment
Share on other sites

Jako losa odbrana. Ima odredjen broj igraca za koje znas da ce sutnuti, a Dzekson je medju njima i zato je u ovoj situaciji defanzivac morao da stoji mnogo blize, a on je branio prodor. Mada kada se pogleda raspored ostalih igraca, ostavili su skroz prazan reket, znaci generalno su timski lose odigrali ovo.

Link to comment
Share on other sites

Nije mogao Gordic nositi sezonu,nema on taj top kvalitet za tako visok nivo kosarke.

Recimo mogao je protiv Cedevite u Zg u regularnom delu da pokaže da moze da nosi tim jer je Kraft bio pred izlazim vratima,ali je toliko loše izgledao da mu se morala potražiti zamena tj. prva opcija na 1. Kole je mogao mozda da bude taj nosioc da ključevi ekipe nisu dati Earl Klarku koji je u završnici bio bas bas los, Faje ga je stavio u džep, a Simanic na poster. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...