Jump to content

The Witcher


Sector

Recommended Posts

Ok serija, ali ne zasluzuje ovu ocenu na imdb... Poslednja epizoda je bila dobra, ali se nista spektakularno nije desilo, sem njihovog susreta u poslednjoj sceni na koju se ceka citavu sezonu, da bi ona pitala ko je Yennefer. Mnoge su tu nejasnoce.

 

Da li mozda neko zna koliko ce se sezona snimati?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prezadovoljan kako je odrađena serija. Ima par stvari koje su mogli bolje da urade, na primer prelazi između vremenskih razdoblja. Meni koji sam pročitao knjige je trebalo vremena da ukapiram kad su skočili kroz vreme a ne klinki koja nije imala nikakvo predznanje pa sam morao da pravim pauze i da joj objašnjavam.

 

Vilgeforc je smešan kao bioskop, kao i Borch Three Jackdaws. Vilenjaci su stvarno loše urađeni. Pročitao sam šta ste pisali i čim je naišla prva scena sve mi je bilo jasno.

 

Najviše mi se svidela epizoda sa Strigom, nekako je najbolje prenesena priča.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Knipex 4 Laki said:

Vilgeforc je smešan kao bioskop, kao i Borch Three Jackdaws. Vilenjaci su stvarno loše urađeni. Pročitao sam šta ste pisali i čim je naišla prva scena sve mi je bilo jasno.

 

Najviše mi se svidela epizoda sa Strigom, nekako je najbolje prenesena priča.

 

Meni se ekranizacija "Granice mogucnosti" licno najvise dopala. Prvi put vidimo Jarpena "Tri čavke" je maltene bas onakav kakvog sam ga zamisljao (u ljudskom obliku), a Zerikanke su vrh 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Drakaris said:

Ok serija, ali ne zasluzuje ovu ocenu na imdb... Poslednja epizoda je bila dobra, ali se nista spektakularno nije desilo, sem njihovog susreta u poslednjoj sceni na koju se ceka citavu sezonu, da bi ona pitala ko je Yennefer. Mnoge su tu nejasnoce.

 

Da li mozda neko zna koliko ce se sezona snimati?

 

A koji to film/serija zasluzuje ocenu na imdb-u. Mislim GOT i dalje ima 9.3... Manimo se toga.

 

Showrunner L.S. Hissrich je davno izjavila da materijala ima za 7 sezona i da je tako zamislila, ali naravno popularnost/finansije ce diktirati. Netflix je poznat po pilicarenju, pa vrlo lako moze da se desi da otkazu seriju usred citave stvari.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

A koji to film/serija zasluzuje ocenu na imdb-u. Mislim GOT i dalje ima 9.3... Manimo se toga.

 

Showrunner L.S. Hissrich je davno izjavila da materijala ima za 7 sezona i da je tako zamislila, ali naravno popularnost/finansije ce diktirati. Netflix je poznat po pilicarenju, pa vrlo lako moze da se desi da otkazu seriju usred citave stvari.

 

Mene brine što je reklamna kampanja odrađena prilično loše. Praktično osim ljudi koji su je iščekivali vrlo malo ljudi je i čulo za nju. Čak i ovu našu zabit Srbiju ako uzmemo u obzir ja znam mnoge koji ne znaju za roman "Game of Thrones" ali su čuli za seriju i pasionirano je pratili. Toga kod Veštca nema. Kad sam je spomenuo u jednom društvu uzvratili su mi sa "jel to neki novi prorok ?". Nadam se da je na zapadu bolje odrađen marketing jer u suprotnom vrlo lako bi posle druge sezone mogao da dođe fajront.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Klotzen said:

 

Mene brine što je reklamna kampanja odrađena prilično loše. Praktično osim ljudi koji su je iščekivali vrlo malo ljudi je i čulo za nju. Čak i ovu našu zabit Srbiju ako uzmemo u obzir ja znam mnoge koji ne znaju za roman "Game of Thrones" ali su čuli za seriju i pasionirano je pratili. Toga kod Veštca nema. Kad sam je spomenuo u jednom društvu uzvratili su mi sa "jel to neki novi prorok ?". Nadam se da je na zapadu bolje odrađen marketing jer u suprotnom vrlo lako bi posle druge sezone mogao da dođe fajront.

Baš je hit kod publike 😄 Gledanije je od Mandaloriana, najvećeg protivnika ove godine.

 

Marketing nije morao toliko da se odradi, Netflix imaju svi a Witcher stoji prvi svuda, hteo ti to ili ne

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

 

Mene brine što je reklamna kampanja odrađena prilično loše. Praktično osim ljudi koji su je iščekivali vrlo malo ljudi je i čulo za nju. Čak i ovu našu zabit Srbiju ako uzmemo u obzir ja znam mnoge koji ne znaju za roman "Game of Thrones" ali su čuli za seriju i pasionirano je pratili. Toga kod Veštca nema. Kad sam je spomenuo u jednom društvu uzvratili su mi sa "jel to neki novi prorok ?". Nadam se da je na zapadu bolje odrađen marketing jer u suprotnom vrlo lako bi posle druge sezone mogao da dođe fajront.

ovo uopste ne stoji

za mene neocekivano, ali serija je planetarni hit, trenutno broj 1 na svetu i trending na svim socijalnim mrezama

ispred mandaloriana je, a on iza sebe ima disney i star wars fransizu

veliki uspeh za seriju na tom social media hype planu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

 

Mene brine što je reklamna kampanja odrađena prilično loše. Praktično osim ljudi koji su je iščekivali vrlo malo ljudi je i čulo za nju. Čak i ovu našu zabit Srbiju ako uzmemo u obzir ja znam mnoge koji ne znaju za roman "Game of Thrones" ali su čuli za seriju i pasionirano je pratili. Toga kod Veštca nema. Kad sam je spomenuo u jednom društvu uzvratili su mi sa "jel to neki novi prorok ?". Nadam se da je na zapadu bolje odrađen marketing jer u suprotnom vrlo lako bi posle druge sezone mogao da dođe fajront.

 

Stoji sve sto su kolege rekle. Kakav god bio marketing, serija je probila sva ocekivanja, Toss A Coin je postao megahit, preko 150k ocena na imdb-u za 10 dana, prestignut Mandalorian, Andrzejeve knjige su svuda po svetu u top10 ili top5 najpopularnijih, udesetostrucio se broj novih igraca TW3 i ponovo skocio broj prodatih primeraka igre... Serija je planetarni hit, a o kvalitetu svakako mozemo raspravljati, no to je drugi par cipela. Na kraju krajeva, do tancina smo sve vec razradili na ovoj temi oko propusta, nedostataka, dobrih stvari i prostora za napredak.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Knjizevnik_Laki said:

upravo planiram da krenem ponovo

valjda je ovaj put i zavrsim:)

 

'Štovani kolega, dali ste mi dobru ideju. Taman dok beba i gospodja spavaju, da se ja barem na sat vremena dnevno posvetim sebi. S tim sto cu prvo dvojku pa onda trojku :) 

Link to comment
Share on other sites

Reci cu i ovo: mislim da je kljucna greska napravljena kada je pozicija glavnog&odgovornog delegirana sa Tomeka na Lauren. Mislim da za tim apsolutno nije bilo potrebe, na kraju ipak je on godfather ove fransize i uradio je maestralan posao sa trejlerima za igre i rekao bih da zivi i dise witchera. Ocigledno je morao neko iz Hollywooda da bude sef parade kad vec odatle ide i finansiranje. Lauren je unela masu nekih novotarija koje uopste nisu bile neophodne i nisu uopste u funkciji price kao sto to voli da predstavlja. 

Link to comment
Share on other sites

Da stavim i ja komentar 😁

Svidjela mi se serija, iz dva puta sam je odgledao dva puta 😀

Klinke i supruga nisu nikad ni culi za Witchera, uz malo objasnjavanja, svidjela im se na prvo gledanje i sad smo svi razocarani sto ce druga sezona da se ceka dvije godine. 

Davno sam citao knjige (relativno) ali skoro ni jedan lik nije ono sto sam ja zamisljao. Medjutim, opsti osjecaj koji mi je serijal ostavio, serija je uspjela da ponovi. 

Vjerovatno sve vase primjedbe o efektima, glumi i kostimima i stoje, ali ja nisam gledao (a ni citao) GOT (pocinjao sam i knigu i seriju nekoliko puta i jednostavno nisam mogao da se natjeram da nastavim - inace sam veliki ljubitelj svake fantastike, pa i epske) pa nemam tu vrstu reference za poredjenje. 

Bas mi se svidja ideja sa vilenjacima koji nisu olicenje ljudske ljepote, simetrije j savrsenosti. Mislim da se moze bolje identifikovati sa njima ako nisu svi idealni fotomodeli. Dobro, ovo sam samo ja, vjerovatno, ali ovako vise lice na "narod". Kod Jacksona su mi nekako brate bezlicni. 

U glavnom, u godini kada apsolutno nista vrijedno gledanja (za mene, naravno) nije snimljeno (tu spada i Mandalorian nazalost) Witcher je bio pravo osvjezenje. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, mirko_pet said:

Davno sam citao knjige (relativno) ali skoro ni jedan lik nije ono sto sam ja zamisljao. Medjutim, opsti osjecaj koji mi je serijal ostavio, serija je uspjela da ponovi. 

Vjerovatno sve vase primjedbe o efektima, glumi i kostimima i stoje, ali ja nisam gledao (a ni citao) GOT (pocinjao sam i knigu i seriju nekoliko puta i jednostavno nisam mogao da se natjeram da nastavim - inace sam veliki ljubitelj svake fantastike, pa i epske) pa nemam tu vrstu reference za poredjenje. 

 

Bas mi se svidja ideja sa vilenjacima koji nisu olicenje ljudske ljepote, simetrije j savrsenosti. Mislim da se moze bolje identifikovati sa njima ako nisu svi idealni fotomodeli. Dobro, ovo sam samo ja, vjerovatno, ali ovako vise lice na "narod". Kod Jacksona su mi nekako brate bezlicni.

 

Bold1 - haha, isto, ali to je neminovnost, ne znam uopste moze li se izracunati stepen verovatnoce da se poklopi slika iz glave random citaoca sa onom kreatora serije ili filma

 

Bold2 - ni ja nisam mogao da maknem od prve knjige, ne znam sto, jednostavno me nije uvukla, a seriju sam odgledao bez problema, imala je svoj appeal uprkos ne tako malom broju nedostataka

 

Bold3 - problem sa takvom vizijom vilenjaka je u tome sto je u direktnoj koliziji sa source materijalom: kod Sapkowskog vilenjaci dele gotovo sve kljucne osobine sa Tolkienovim - starija su rasa, zive mnogo duze od ljudi, visoki su, vrlo prijatne spoljasnjosti (citaj lepsi od prosecnog coveka), skloni umetnosti i poeziji, izrazene inteligencije, cesto poseduju prorocki dar... Jackson ih je predstavio onakvim kakvi oni u Tolkienovim delima i jesu - visa bica, neki visi nivo egzistencije. Mozda su zbog manjka dijaloga i generalno prostora na ekranu delovali pomalo bezlicno, ali to ne bi bila koncepcijska, vec cisto tehnicka greska/omaska. Nakon ovakvog portretisanja Filavandrela i Toruviel, kako progutati Francescu Findabair (kada se pojavi u nekoj od narednih sezona) kao najlepse stvorenje na Kontinentu? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Bold3 - problem sa takvom vizijom vilenjaka je u tome sto je u direktnoj koliziji sa source materijalom: kod Sapkowskog vilenjaci dele gotovo sve kljucne osobine sa Tolkienovim - starija su rasa, zive mnogo duze od ljudi, visoki su, vrlo prijatne spoljasnjosti (citaj lepsi od prosecnog coveka), skloni umetnosti i poeziji, izrazene inteligencije, cesto poseduju prorocki dar... Jackson ih je predstavio onakvim kakvi oni u Tolkienovim delima i jesu - visa bica, neki visi nivo egzistencije. Mozda su zbog manjka dijaloga i generalno prostora na ekranu delovali pomalo bezlicno, ali to ne bi bila koncepcijska, vec cisto tehnicka greska/omaska. Nakon ovakvog portretisanja Filavandrela i Toruviel, kako progutati Francescu Findabair (kada se pojavi u nekoj od narednih sezona) kao najlepse stvorenje na Kontinentu? 

 

 

Ma sve pet. Ja samo nisam odusevljen sa takvom vizijom vilenjaka u orginalu 😀. Jackson - ovi vilenjaci su mi savrseni, teatralni, nadmeni, kako da mi ih bude zao kada ih ljudi potepaju 😁 (sto je vazan dio radnje u Witcheru) . Nadam se da shvatas sta hocu reci. Mogu oni u prosjeku biti ljepsi (a svakako i pametniji) ali ne moraju svi biti idealni. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2020 at 1:36 AM, SteveFrancis#3 said:

kako progutati Francescu Findabair (kada se pojavi u nekoj od narednih sezona) kao najlepse stvorenje na Kontinentu? 

 

Uf bre, Stevo, nabijas mi komplekse, covece. Tacno mi upisima otvoris oci koliko sam stvari pozaboravljao. Franceska, jbt! A i ti imas oko za te lepotice 😉

Link to comment
Share on other sites

Citam da je potvrdjena Grain Of Truth za sezonu 2. Pa kako misle opet da ubacuju kratke price kad prelaze na sagu i cemu ponovo komplikovanje sa vremenskim skokovima, te oduzimanje (vrlo ogranicenog) vremena za glavnu radnju? Videli smo na primeru prve sezone da to bas i nije dalo sjajne rezultate. Nemam nista protiv da se obrade i preostale price, ali uopste mi nije jasno kako tek sad misle da ih inkorporisu.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Cekaj, pa Fridu su potrosili na Visennu vec... Inace, imate li neke pikove za Dijkstru, Vesemira, Philippu, Emhyra? Naravno da su realisticni, tipa D'Onofrio za Sigija

 

Dijkstra - D'Onofrio

Vesemir - Ciarán Hinds

Emphyr - Jonathan Rhys Meyers

Philippa - Deborah Ann Woll - mada je realnije da bude Rosario Dawson ili Venus Williams 😄

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...