Jump to content

Liverpool FC


Darth Steva

Recommended Posts

Nisam ocekivao da Klopp zavrsi karijeru, ali nije iznenadjujuca ta odluka.

 

Ima rezona za tako nesto, jer bi sve posle vodjenja Mont Everesta bio downgrade za karijeru, i posle M Everesta se ne ide u Maljene, Povlene i Medvednike.

 

Jirgene, uzivaj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam napisao na jednom od topika kad je napustao Liverpul... za coveka sa njegovim mindsetom i za njegov football legacy jedini posao koji je mogao da izabere je vodjenje Nemacke, sve ostalo su teska lupetanja fabrizio romano likova koji su povrsno gledali fudbal poslednjih 15-ak godina.

 

Iskreno mislim da za vodjenje Nemacke nisu zatvorena vrata 100% vec da je ovo vise u smislu da se javno posalje poruka raznim barselonama/bajernima/realima i ostaloj nejaci koja se verovatno prethodnih meseci raspitivala hoce li, da li je zainteresovan i kad bi moglo ako ne moze sada.

Tako da, ako se kockice poklope za klupu Nemacke u narednih X godina, uopste ne sumnjam da ce ozbiljno razmotriti ponudi da se vrati iz penzije samo za to.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobro, nije iznenađenje. Od kad svi imaju para, Junajtid ne postoji, Asnl ne postoji, a Siti je plastika...

Što se Jirgen-a tiče, iznenađen sam da mu Rea nije ništa nudio.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Dobar debi za pocetak Slot ere.

 

Mlak ulazak u tekmu, ali posle poluvremena se poboljsao pristup i izaslo zustrije i angazovanije, pa na kraju zasluzena 3 boda.

 

Ipswich nije merilo za krajnji domet. Videcemo igru protiv istinskih PL timova.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Opet se palimo u drugom poluvremenu. Kad se upalimo joga bonita. Dobro je i za Slota i za skauzere sto je dobar raspored u prva dva kola, pa ima fore da vidi na cemu moze da napreduje, a da se s tim ne gubi na bodovima.

 

TAA brilijantan u kreaciji sa svojim teledirigovanim loptama. Diaz je u svom prajmu, svaki put kad ima prostor za dribling imam osecaj da dvojicu rivala moze nadribalti ko iz sale, a ima prostora za osetan upgrade.

 

Gravenbeh mi je i dalje veliki upitnik, tacnije nemam poverenja u njega i pocetak izgradnje napada sa njim na poziciji zadnjeg veznog. Nije nista usrao, ali nije se ni pokazao protiv Brentforda.

 

Salah je opet dao gol, ali ko i na prosloj tekmi lose resava situacije 1 na 1.

 

 

Videcemo kako cemo stajati sa jacim sastavima u ligi.

Link to comment
Share on other sites

 

Zanimljiva detaljna analiza Slotove taktike. Izgleda kao mešavina nekoliko filozofija, svakako dosta pitomije od Klopa. 

 

Biće interesantno pratiti LFC ove sezone, UTD sledeće nedelje solidan test.

Link to comment
Share on other sites

On je odlican igrac kad je spreman, jako zahvalan i za Liverpul u ovom trenutku top fit.

 

Plus ce vam biti takticki jedan od najpismenijih igraca u timu, ako ne i najpismeniji.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Odličan posao, Chiesa je imao tu jednu, tešku povredu koja igračima koji se oslanjaju na brzinu i trkačke sposobnosti napravi problem, ali daleko je od injury prone igrača (koliko je to moguće biti nakon kidanja ACL). Čovek je odsustvovao najviše dve nedelje u karijeri, uglavnom neki manji udarci i slično. Baš bih voleo da uspe.

Link to comment
Share on other sites

Odavno mi neki transfer Liverpoola nije smrdeo kao ovaj Kijezin - a jos uvek nisam prezalio odlazak Manea. Mislim da ce da bude promasaj, cisto i istorijski gledano nisu Italijani ostavljali bog zna kakav trag u Liverpoolu, pa i Premijer ligi, osim u Celziju u vreme Vialija/Zole, + Di Kanio u West Hamu. Jednostavno, Italijan + Premijer liga nije kompatibilno, a izuzeci su retki.

 

Da se razumemo, Kijeza jeste dobar igrac, ali nesto mora da pali crvenu lampicu ako vrednost igraca padne sa 100 miliona na 10 miliona za samo 2-3 godine. On jeste Italiji doneo evropsko prvenstvo (zato ga verovatno Englezi cene, jer im je odneo trofej ispred ociju), i uglavnom je bio najbolji igrac Juventusa (a gledao sam dosta utakmica Juventusa u poslednjih godinu-dve), ali je jako cudan igrac - gestikulira dosta, ume da bude nespreman u poslednjim trecinama utakmice pa da mu ne prolaze one njegove akcije i prolazi po krilu... iako nesumnjivo ima jako dobar dar da sacuva loptu, i napravi visak. Mislim da je problematican igrac, nemam nikakav dokaz za to, ali mi neki instinkt govori, i da se zbog toga nece uklopiti. Moze da bude dobar epizodista i da resava Bornemute i Southamptone kad osnovni plan zataji, ali ne znam koliko je on spreman na takvu ulogu, a i ruku na srce ipak se radi o igracu koji je bio vodja u reprezentaciji i Juventusu.

Edited by diego
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, diego said:

Odavno mi neki transfer Liverpoola nije smrdeo kao ovaj Kijezin - a jos uvek nisam prezalio odlazak Manea. Mislim da ce da bude promasaj, cisto i istorijski gledano nisu Italijani ostavljali bog zna kakav trag u Liverpoolu, pa i Premijer ligi, osim u Celziju u vreme Vialija/Zole, + Di Kanio u West Hamu. Jednostavno, Italijan + Premijer liga nije kompatibilno, a izuzeci su retki.


Di Mateo i Ambrozeti u Čelziju, Ravaneli u Midlzboru itd. Bilo je ih malo više ali slažem se, ne puno. Razlog tome je što premijer liga je veći deo svog postojanja bila taktički inferiornija u odnosu na seriju a.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, diego said:

Odavno mi neki transfer Liverpoola nije smrdeo kao ovaj Kijezin - a jos uvek nisam prezalio odlazak Manea. Mislim da ce da bude promasaj, cisto i istorijski gledano nisu Italijani ostavljali bog zna kakav trag u Liverpoolu, pa i Premijer ligi, osim u Celziju u vreme Vialija/Zole, + Di Kanio u West Hamu. Jednostavno, Italijan + Premijer liga nije kompatibilno, a izuzeci su retki.

 

Da se razumemo, Kijeza jeste dobar igrac, ali nesto mora da pali crvenu lampicu ako vrednost igraca padne sa 100 miliona na 10 miliona za samo 2-3 godine. On jeste Italiji doneo evropsko prvenstvo (zato ga verovatno Englezi cene, jer im je odneo trofej ispred ociju), i uglavnom je bio najbolji igrac Juventusa (a gledao sam dosta utakmica Juventusa u poslednjih godinu-dve), ali je jako cudan igrac - gestikulira dosta, ume da bude nespreman u poslednjim trecinama utakmice pa da mu ne prolaze one njegove akcije i prolazi po krilu... iako nesumnjivo ima jako dobar dar da sacuva loptu, i napravi visak. Mislim da je problematican igrac, nemam nikakav dokaz za to, ali mi neki instinkt govori, i da se zbog toga nece uklopiti. Moze da bude dobar epizodista i da resava Bornemute i Southamptone kad osnovni plan zataji, ali ne znam koliko je on spreman na takvu ulogu, a i ruku na srce ipak se radi o igracu koji je bio vodja u reprezentaciji i Juventusu.

promašaj 1/1

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...