Jump to content

Zdravlje i medicina - pitanja o svemu i svačemu


Eddard

Recommended Posts

E, ako mogu da pitam nekoga ko se razume u anatomiju. Pre jedno dve nedelje, kad sam bio da setam psa pored vode, ujeo me obad. Tj nije jedan, nego 3 komada za vreme setnje, ali ostali su ciljali ruku i nogu, a ovaj jedan bas u ovo meko mesto ispod vrata, a iznad grudne kosti, ne znam kako se zove, osim sto sam zapamtio da se pominje naziv u filmu Dracula, dead and loving it, pa sam onda nasao u titlu, i pise - ucipital mapilary :roflmao:

 

I sad, ovo gde su misici, ruka, noga i to, tu je bolelo i bilo oteklo malo, ali je proslo posle nekoliko dana. A ovde gde je ovaj mekani deo ispod vrata, u pocetku me mozda malo svrbelo, mada ni to nije mnogo, a onda sam tek posle 3, 4 dana primetio da me to mesto boli kad se sagnem, i da postoji otok, koji se narocito istakne kad se uradi ono, da zapusis nos, pa duvas kao kad se duva balon.

 

Onda sam tu poceo da mazem Hidrociklin (tetraciklin + hidrokortizon, pise da pod tim imenom ta mast postoji u SR, BIH i Makedoniji, pa da kazem sta je) , i evo trebalo je oko nedelju dana da otok/kvrga pocne polako da se povlaci. Danas je prvi dan da me ne boli kad se sagnem, kvrga je manja, a kad se uradi ovo sa duvanjem, izbocina nije kao pre nekoliko dana, tj prilicno je manja.

 

Secam se da me jos jednom ujeo obad gde je mekano mesto, bas iza kolena, jednom kad smo se u vojsci suncali iza karaule, i da sam oko mesec dana imao tu kvrgu veliku kao golubije jaje. Mozda meni sporo prolazi ujed insekta na takvom mestu, ne znam. 

 

Pitanje je, da li mozda treba da proverim taj deo tela, a pitam zato što kao i dosta njih u danasnje vreme nalazim na medicinskom internetu zebre onde gde samo prolaze konji, pa vidim da se tim duvanjem ako se tu istakne kvrga dijagnostifikuju nekakve aneurizme bla bla. Pre tog ujeda nikad nisam na tom mestu video nikakve kvrge, a primetio bih odavno kad se brijem da je na tom mestu postojala bilo kakva izbocina ili bilo sta. Niti sam ikada na tom mestu osetio bilo kakav pritisak kad se saginjem. I nikad nisam imao povisen pritisak niti bilo sta slicno. 

 

Drugo pitanje, da li možda ne bi bilo lose da pocnem da "sređujem poslove" , u slučaju da ipak tu postoje aneurizme nekakvih vena i arterija ili nešto, ili je možda bolje da na toj trasi ubuduće nekako hranim viline konjice i ose, jer piše da oni jedu obade :roflmao:

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

On je završio karijeru ubrzo po ujedu, to jest ona :lol_2:

20 hours ago, Eddard said:

Milenko, taj obad bi morao da ima sablju umesto žaoke da bi probio toliko duboko da izazove aneurizmu ili bilo šta ozbiljnije od jednog potkožnog otoka.

Ne brigaj.

Ne, nisam mislio da je ujed izazvao aneurizmu, nego da je mozda slucajno otkrivena zbog uboda, pa ovim duvanjem sa zapusenim nosom. OK, hvala, vazno prolazi polako :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
56 minutes ago, ras kass said:

Zna li neko koliko se ceka kod nas na magnetnu rezonancu kicme ? Mislim vredi li uopste da idem kod drzavnog ili odmah kod privatnog da zakazujem .

Čuo sam da se zakazuje za 6 meseci, nije provereno. U privatnoj klinihi sam radio MR glave, zakazso danas za sutra.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Samo da prijavim da sam nastradao na stonom tenisu napravio neki pokret i ode leva noga u 3 lepe, butni mišić. Jedva sam se dovezao kući krajnje štedljivo menjao brzine. Boli ubija, neverovatno koliko može boleti. A neradni dan nemam koga ni da pitam do ponedeljka.

Ma zar može ovoliko boleti

  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

Samo da prijavim da sam nastradao na stonom tenisu napravio neki pokret i ode leva noga u 3 lepe, butni mišić. Jedva sam se dovezao kući krajnje štedljivo menjao brzine. Boli ubija, neverovatno koliko može boleti. A neradni dan nemam koga ni da pitam do ponedeljka.

Ma zar može ovoliko boleti
Quadriceps ili zadnja loža?
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Eddard said:
2 hours ago, urosg3 said:
Samo da prijavim da sam nastradao na stonom tenisu napravio neki pokret i ode leva noga u 3 lepe, butni mišić. Jedva sam se dovezao kući krajnje štedljivo menjao brzine. Boli ubija, neverovatno koliko može boleti. A neradni dan nemam koga ni da pitam do ponedeljka.

Ma zar može ovoliko boleti

Quadriceps ili zadnja loža?

Zadnja loža, ne verujem koliko boli.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eddard said:

U gornjem delu noge, bliže zadnjici?

Ako je tako, pokidao si tetivu Hamstrings-a, boli ko đavo...

Baš tu ispod gluteusa 🙂

 

Just now, sasa965 said:

Pauza tri nedelje ako mišićna partija pukla.

A ako je naprsnuće bliže ligamentu onda i do šest meseci.

Prošao sličnu povredu lično.

Ma divno koji sam kreten dizginem za poen...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, urosg3 said:

Samo da prijavim da sam nastradao na stonom tenisu napravio neki pokret i ode leva noga u 3 lepe, butni mišić. Jedva sam se dovezao kući krajnje štedljivo menjao brzine. Boli ubija, neverovatno koliko može boleti. A neradni dan nemam koga ni da pitam do ponedeljka.

Ma zar može ovoliko boleti

 

.

 

Mogu samo da na licnom primeru da potvrdim..Ne znam sta se tacno tebi desilo..

 

Meni je na basketu naprsao misic lista,..znas... pomislio sam da me neko gadjao kamenom, bukvalno sam cuo kako je puklo,  okretao sam se oko sebe trazeci sumnjivo lice...Do kuce su me dovezli, ..Sreca, jedna sportska ordinacija je bila blizu mene..inekcije, i terapija sedam dana...

posle tri nedelje sam vozio na more, dva meseca straha da potrcim..

 

Da, boli kao djavo))..

 

.

 

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Eddard said:

Da nastavimo ovde... 

 

Ovde bismo te operisali, refiksirali tetivu, ali nije dokazano da funkcioniše bolje od konzervativne terapije, zavisi od individualnih prohteva i ambicija pacijenta. 

 

Ali, prvo mirovanje, brufen... 

MR zakazan za ponedeljak, sunce ti žarko da mi je neko pričao ne bih mu verovao. Kako sam se dovezao ne pitaj 😞

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...