Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

On 7/17/2023 at 8:09 AM, NMX said:

Nisam tokom meča stigao ništa da napišem. Pa ću sada kratko...

 

Ni blizu mi jučerašnji poraz nije teško pao kao gomila prethodnih. Mene je bre više ubio meč sa mrtvim Zverevom u Tokiju na OI nego ovo juče. Mali je genije i budućnost sadašnjost svetskog tenisa. I ako je neko morao da ga skine sa trona Vimbldona i prekine niz, nemam problem da to bude Alkaraz. Novakova partija juče je bila dovoljna da sa 3:0 otrese svakog protivnika. Karlos nije svako. I kapa do poda.

 

Meni je mnogo teze pao onakav poraz u finalu US Opena 2021. Da ga Medvedev onako odvali, kao da je na drugoj strani neki Hanfmann ili Norrie u trenutku kada se bori za 4 GS u jednioj sezoni, to je bas bilo gadno za gledanje.

 

Ovaj poraz em nije na poslednjem GS u godini em ce Alcaraz osvajati jos ovakvih turnira. Za razliku od Medvedeva koji je sa 27-28 godina ostao na tom jednom (nikad cudnijem) osvojenom GS, Alcaraza sa 20 ima vec 2 osvojena najveca turnira.

 

Steta, bila je ovo mozda i poslednja prilika, pogotovo jer je i Novaku RG najtezi turnir za igranje. Nadam se da moze da smogne snage da sledece sezone pokusa da osvoji sve, ove godine mi US Open uopste nije bitan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tokom Vimbldona sam primetio reklamu za knjige o Novakovim godinama kada je bio broj 1 i odem na sajt (bio je u reklami) da vidim o cemu se radi. Sto se cene tice, ocekivao sam da bi jedna knjiga mogla da bude mozda 50 do 60 evra. Knjige o Vimbldonu su do 30 evra, ali posto je ovo ipak ekskluziva racunao sam da bi mogle biti duplo skuplje, Nadao sam se da ce moci i da se zaviri u unutrasnjost knjige, da bar steknem predstavu sta konkretno ima u njoj. Medjutim nista od toga, mogu se samo videti naslovne strane, a ne mogu ni da procenim koliko ima strana niti koliki je format knjige. No ono sto me je "sokiralo" je cena. Kolekcija od 7 knjiga - 117 000 dinara ili 999 evra. Dakle 140 evra po knjizi, skoro 17 000 dinara. Ovo je ogranicena serija, samo 1000 primeraka, novac ide u Fondaciju, ali opet mislim da su mogli da to priblize nekom prosecnom navijacu i da mozda imaju veci tiraz i tako svi budu zadovoljni. Ja se kao i dalje lomim ima li smisla ovo naruciti (naravno zena ne sme nikako da sazna :classic_biggrin: ), ali nestalo je pocetnog entuzijazma koji sam imao.

 

 

Quote

Each book is a collector’s item, featuring stunning, high-resolution color photos, detailed match statistics, and inspiring quotes from Djokovic himself. From his spectacular rise in 2011 to his near-calendar Grand Slam in 2021, this exclusive collection provides an in-depth look at some of Djokovic’s greatest moments.

Produced in partnership with the Novak Djokovic Foundation and limited to just 1000 copies, this yearbook collection is a must-have for any tennis fan or sports historian. Don’t miss your chance to own a piece of tennis history with the Novak Djokovic Year-End #1 Yearbook Collection!

 

https://shop.novakdjokovicfoundation.org/product/novak-djokovics-year-end-1-yearbook-collection/

  • Like 2
  • WOW 4
Link to comment
Share on other sites

Ovo što sam videla preko ekrana ,knjige izgledaju zaista prelepo , pakovanje  takodje . Mogu da zamislim fotografije!!!Plus statistika , iliustovana:classic_biggrin: za  zaljubljenike u brojke , pa Novakov narativ

Može i iz regularne edicije  (nema taj certifikat o autentičnosti , )da se kupe i pojedinačne, knjiga 59$ , i taj prihod ide fondaciji u dobrotvorne svrhe koliko sam shvatila. Vidim da navijaći luduju za edicijom ,kada kupe  postavljaju slike na tw  

Link to comment
Share on other sites

Ako sam ja dobro zapamtila, to je pisao Toni, prezime ne znam i to pominju u jednom od blogova ovogodišnjeg Vimbldona.

Jeste neka de Lux edicija  I ima samo na engleskom, za sad, i jeste namenjena fondaciji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dobro, kakvi su ovo bulsitovi koji mi se pojavljuju posvuda: te Srdjan je rekao da Novak treba da se povuce, te Dijana "otkrila" sta joj je Novak rekao posle operacije lakta, te mozda je ponovo lakat povredjen...

Kao da je ndka orkestrirana aktivnost 🤨

Link to comment
Share on other sites

Danasnji mediji (uz retke izuzetke) uglavnom su fokusirani na klikove a šta ih može pre privući nego senzacionalizam.

Msm da su to reciklaže nekih emisija/intw porodice za ovdašnje. I SK glavni teniski novinar radi za Tennis Majors , pa se to preko TM prenosi svuda kao vest  ...

Sportska javnost u Srbiji ima jednog od najboljih sportista svih vremena i toliko materijala da pišu o njegovim sportskim uspesima  a u velikoj meri se bavi trivijama

Evo primera sada , on na odmoru na planini,  mediji izbace- na visinskim pripremama. 

 

Bukvalno se ježim na ovo "otkrio/la" ili uradio/la (insert) pa____ Grrrr!

 

 

Inače Novak za Cincinati prijavio i dubl sa Čačićem 

Edited by Keira
Link to comment
Share on other sites

Nadal je povredjen, Novak nije, tako da ako postiji neki uslov igranjan DC Novak "mora" da se pojavi. Ne bi bilo lose da ispadnemo sad u septembru i ne idemo na zavrsni turnir, ali sa Novakom ce to tesko ici, a posle krajem novembra mozemo samo da se nerviramo sto niko ne moze drugi bod doneti.

Link to comment
Share on other sites

Ne mora. Pravila za kvalifikacije na OG turnir se nisu menjala.

https://olympics.com/en/news/pathway-to-paris-2024-tennis-qualification-system-explained 

Opet su mediji otišli u pogrešnom pravcu  . Dokaz koliko zapravo slabo prate Djokovicevu karijeru.

Često nakon duže pauze , promene podloge , ( zadnji meč na hardu odigrao u februaru) odluči se da odigra poneki dubl meč da oseti teren i takmičarski ritam. Ako to spoji sa npr uigravanjem za nacionalni tim, prode omogučavajuči slabije plasiranom kolegi it rep učešče na Mastersu , bez igranja kvalifikacija i pronalaženja partnera (ne znam da li Čačić trenuntno ima stalnog partnera )  je samo plus.

54 minutes ago, Milutinov Tata said:

Nadal je povredjen, Novak nije, tako da ako postiji neki uslov igranjan DC Novak "mora" da se pojavi. Ne bi bilo lose da ispadnemo sad u septembru i ne idemo na zavrsni turnir, ali sa Novakom ce to tesko ici, a posle krajem novembra mozemo samo da se nerviramo sto niko ne moze drugi bod doneti.

Bold :

Agree!

Link to comment
Share on other sites

Olimpijski ciklus ovoga puta nije trajao 4 godine (OG I DC otkazani 2020 i pomereni za 2021  ) tako da i tu što se tiče igranja za DC (min 2) kao uslov za kvalifikacije (pored rankinga) mogu se očekivati uskladjivanje pravila, ako bude neophodno

Novak je igrao DC 2021 , tako da msm da je odluka da igra DC 2023 isključivo lične prirode. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Keira said:

Često nakon duže pauze , promene podloge , ( zadnji meč na hardu odigrao u februaru) odluči se da odigra poneki dubl meč da oseti teren i takmičarski ritam. Ako to spoji sa npr uigravanjem za nacionalni tim, prode omogučavajuči slabije plasiranom kolegi it rep učešče na Mastersu , bez igranja kvalifikacija i pronalaženja partnera (ne znam da li Čačić trenuntno ima stalnog partnera )  je samo plus.

To sam i ja prvo pomislila kad sam videla da igra dubl, nego kako su rekli da je to zbog DC pretpostavila sam da temelje to na nekim konkretnim informacijama. Doduše stvarno s našim medijima ne sme čovek ništa da uzme zdravo za gotovo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...