Jump to content

Kafana u padoku


Hertzog

Recommended Posts

Ako pričamo o dizel motoru, u pitanju je OM651 koji ima popriličnu istoriju zajeba kroz razne modele od kada je stupio na scenu 2009.

Sranja sa diznama, termostat ima, vodenim pumpama, zamajcima itd.

Međutim, ti problemi su popeglani do neke 2011-2012 i od tada se umnogome smanjio procenat sranja.

Najmanje ih je upravo bilo na vozilima MFA platforme (A, B, Cla, Gla) gde su retki izuzeci spomenuti problemi.

Vozio sam taj motor u dve A klase, ide dobro, malo troši, ali je brundav i meni se lično nešto preterano i ne sviđa.

Menjač koji je upareni sa njim je dual clutch menjač koji ne spada baš u najbrže (pogotovo kad se ubaci u R) ali je vrlo pouzdan.

E sad jbg, nadam se da sam ti pomogao,Ane sludeo skroz.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa pomogao si, s obzirom da se radi o cla modelu iz 2013. Godine. Jeste dizel je u pitanju i meni se cini da je cudan zvuk tog dizela. Bas kao sto si rekao brundav ali je auto bas lepo, zenkasto ali simpaticno. Jedino sto mi se ne svidja je prednja vuca ali ne moze sve. 

 

Ovaj je presao oko 110.000, buraz ga vozi neke dve godine, pa se sada nalozio na novi C kupe, ne znam koliko vredi i koliko je preporucljiva kupovina ovog cla. 

 

Za divno cudo deluje prostraniji od mog bmw-a, cak je i gepek veci, jedino ta kupe linija nazad otezava ulazak ali nista strasno

Link to comment
Share on other sites

M272 i M273 su naslednici M112 i M113, koji su poslednji old school MB benzinci.

M272 je V6 a M273 ima red cilindara više i mrtva je trka kog ne volim više.

Ipak mislim da upravo prema M272 imam veći hate, her je znao da ima baš neke zajebane kvarove koje je bilo teško naći, ali ne i toliko skupo otkloniti.

Najviše su me nervirali sistemi za samopodešavanje smeše koji su bez ikakve potrebe palili check engine indikaciju.

Pored toga, ni blok ni klipovi nisu baš bili sjajni i to ne ide preko 200k km.

W211 mopf tj restajling je odličan auto, ali sa dizelima.

Om646 je neuništiv, a V6 OM642 se do skoro proizvodio i bio jedan od najboljih MB dizela ikad.

Pričamo o W211 od 2007. do 2009., ta su godišta najbolja.

E200cdi i E 220 vidi imaju OM 646 a E 280cdi i E320 cdi imaju OM642.

Beži koliko te noge nose od E400 cdi i motora OM629 koji je V8 dizel i ima lanac od 2.5m koji rasturi lančanik u bloku pa izađe iz faze.

Zbog obrtnog momenta koji je koliki hoćeš,taj auto je urnisao menjače.

Mada kad je bio ispravan,išao je kao pakao.

E200 je imao M271, koji je neopevano sranje i najlošiji benzinac koji je MB napravio. Ikad.

Što se SBC tučena W211, E o tome ću u Zokinoj rubrici "sećanja na zaboravljene asove" 😀

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nazalost dizel ne dolazi u obzir. Ne moze da se vozi u 3 grada gde idem. Mainz, Frankfurt i Wiesbaden. U Frankfurtu radim tako da tu moram da udjem :) Sve ispod eur 6 ne moze od 1 septembra. Mora da bude benzinac. Ovaj auto je prelazno resenje, vozim dok porodica ne predje za neki mesec pa onda uzimam novo a ovo ide. Zato i pitam. Nisam nesto planirao da uzimam 211-ticu ali naleteo. Lepo opremeljen, dobro ocuvan nije limoservis itd. Privatno lice. Ono zanimljivo za neke prilicno jevtine pare pa malo veca potrosnja nece biti problem, ionako ne nameravam nesto mnogo dugo da ga vozim.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo je bas kafana u padoku.

Poznato je da su Hulk i Max u dobrim odnosima i vole da se zezaju. U ovom videu pred trku danas, Hulk pozdravlja Maxa sa "hej lieverd" sto znaci hej dragi (to je ovdje u NL sala kad muskarci to jedan drugom reknu :nohomo:) i steze ga za vrat ko nekog klinca. Da bi dalje nastavili pricu kakve Porse automobile imaju. Carevi.

 

https://www.gpfans.com/nl/artikelen/43104/video-onderonsje-tussen-verstappen-en-hulkenberg-hee-lieverd/

Link to comment
Share on other sites

Je li imao neko iskustva sa Peugeot 508 2.0 dizel i automatski menjac. Auto dolazi sa mnogo opreme a cena je prihvatljiva za to godiste. I vidim da su restilirani modeli skuplji za nekoliko hiljada pa me zanima jesu li ovi prijasnji modeli imali neke mane ili je samo do toga da je izasao noviji model?

 

Ako neko ima iskustva neka napise koju pametnu :)

Link to comment
Share on other sites

Nemam direktno iskustvo, ali sam ozbiljno razmisljao od 508 karavanu sa 2,2 dizelom u allure paketu, pa sam jurio po forumima i trazio iskustva.

Uglavnom, auto ima ozbiljnih problema sa zabavnim delom elektronike u autu. Multimedija, HUD, prave ozbiljne probleme. Menjac, automatski, je odlican dok je ispravan. Ne postoji nikakav kit za reparaciju i sl. Bukvalno sve mora iz orginala. Svi pizde od vozacevog brisaca koji prilikom rada udara u A stub.

Generalno, pored toga, nema problema. Ja nisam dalje isao posto dizel me mogu da vozim pa sam odustao.

Inace ponovio sam se privremenim autom za neko vreme. 523i karavan. Uzasno ruzan auto, ali je u ok stanju, tako da sam opet u bmw-u posle deceniju i nesto, ako ne racunamo sluzbene.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alberto.ascari said:

Ko je ovo doživeo, biće mu i u paklu dobro.
...................

 

 

:roflmao:

 

Nemam pojma, mada sam cuo. Iselio sam tri godine ranije...

 

Ali imam anegdotu od drugara iz Varazdina.

Elem, tada, skupili se oni u moto-klubu i kupili stari VW kombi, jedva se kretao sopstvenim pogonom. Sitne pare. I decki napravili duplo dno - zavarili rezervoar od preko 400 litara. A madjarska granica blizu. Pa tako svakih dan-dva u Madjarsku, tankiraju, pa posle povratka podele. Kazu da im se isplatilo...

:classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...