Jump to content

Kafana u padoku


Hertzog

Recommended Posts

Danas sam čitav dan proveo u Mikeni. Kakvo nadrealno iskustvo!

Prolazak kroz lavlju kapiju, obilazak ostataka zidina, spuštanje u 40m dubok hodnik-bunar star 40 vekova... neverovatno.

Prethodno smo bili u starom Korintu, ali je Mikena a pogotovo muzej u okviru zidina ostavio baš veliki utisak.

Lutam Peloponezom i sve mi se čini da ću vrlo brzo da se ukrcam na nešto sa dubokom kobilicom i dva jarbola i da zaboravim da postoji uopšte XXI vek...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, alberto.ascari said:

Meni se uvek plače kad sedam u avion na Kipru koliko mi se ne ide kući... 

A sto bas Kipar? Zabava, klima ili nesto trece? Mene te mediteranske zemlje nikada nisu bas previse privlacile, barem sto se tice prirode. Mnogo kamenja, malo vegetacije. Karibi, Juzna Amerika , Azija su mi u tom pogledu mnogo privlacniji. Dobro, hrana tu sam 100% za Mediteran.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, DJORDJE said:

A sto bas Kipar? Zabava, klima ili nesto trece? Mene te mediteranske zemlje nikada nisu bas previse privlacile, barem sto se tice prirode. Mnogo kamenja, malo vegetacije. Karibi, Juzna Amerika , Azija su mi u tom pogledu mnogo privlacniji. Dobro, hrana tu sam 100% za Mediteran.

 

Otišli smo tamo prvi put 2001. pa od tada mnogo puta, druga kuća. Ljudi, prijatelji, more, priroda, istorija stara i nova, kulinarstvo, ima toga puno. 

 

Druga kuća zimi su Dolomiti 😎🎿

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lep je Mediteran, meni lepse od Kariba - manja vlaga, manje insekata i ostalih kukazraka. Ja sam ludak svoje vrste pa ako vidim neku tvrdjavu ili piramidu ili vec sta ja odmah moram da se uspentram na to, zato mi je Mediteran bolji, mada ni majanska rivijera u Meksiku nije za bacanje po tom pitanju. Super sam se proveo na Malti (mada to je bilo davno, pre nego sto su postali EU, standardizovali se i dodatno izgradili), ludilo od istorije od praistorijskih spomenika do WW2, ludilo vozila na putevima (stari predratni britanski autobusi)... Krit je isto mnogo lep, sto arheologija sto priroda, pecine, klisure, planine... Klopa je svuda super, vino domace ako naletis...

Mada nije lose ni na Karibima (ono, bolja je klima nego kod mene to 100% :roflmao:) ili centralna Amerika - Panama pre svega (dosta ljudi govori engleski zbog americkog uticaja, lepa priroda), Kostarika (lepa priroda ali previse turista), Nikaragva (jos uvek nedirnuta masovnim turizmom)...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nikaragva, kao da je vreme stalo negde 60tih, osim automobila koji su moderni. Hrana je fenomenalna, cak i na onim benzinskim pumpama sklepanim od dasaka i lima. Svaki put kada sam stao , zavrsio sam sa hranom. Jednostavno zamirisi i moras da probas. Druga stvar koja me odusevila je da cak i najveca stracara ima cist WC. Kod nas tradicionalno na takva mesta da ne udjes  bez hazmat odela.

Link to comment
Share on other sites

On 7/14/2019 at 11:38 PM, DASUBO said:

Nego, Borko, kakva je to ljubav prema drveću ili sam danas definitivno popio previše?

Ne pitaj. To je bio neki dogovor za slucaj da Djokovic osvoji Vimbldon. McLeod, sa tenisa, covek je neverovatan. Sve sto prognozira desi se suprotno. I ne omane. Bukvalno da se prestravis kako je tako nesto moguce. Sve sto kaze desi se suprotno. Okomio se sad od trenutka kada je video zreb na Vimbldonu i da je trava sporija nego inace da Djokovic lagano osvaja i da mu niko ne moze stati na put. Onda, da bih ga "podmitio", obecao sam da cu, ako se okomi na Nadala i prestane da govori da ce Djokovic osvojiti, zauzvrat sebi prirediti javno ponizenje tako sto cu zagrliti drvo na Velikom Tasu usred dana. Meklodu je bilo draze da se ja ponizim nego da unisti Djokovica, pa je prihvatio - okomio se na Nadal i danima govorio kako ga nista ne moze zaustaviti da osvoji Vimbldon. I eto, ja kao posten covek, zagrlih drvo na ulazu u Veliki Tas i poslah video snimak tog jezivog trenutka ljudima koje ni ne poznajem u stvarnom zivotu.

 

:classic_sad:

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

... Meklodu je bilo draze da se ja ponizim nego da unisti Djokovica, pa je prihvatio - okomio se na Nadal i danima govorio kako ga nista ne moze zaustaviti da osvoji Vimbldon. I eto, ja kao posten covek, zagrlih drvo na ulazu u Veliki Tas i poslah video snimak tog jezivog trenutka ljudima koje ni ne poznajem u stvarnom zivotu.

 

sad.png

 

A gde je video? [emoji33]

 

Ma opušteno, nisam ni provalio da je bila opklada, evo mene nije blam, da sam video to, podmetnuo bih leđa i ruke i grlio i šljive i platane i šta god samo nek Djoker oduva dedu [emoji41]

 

Nego tamo na tenisu mnogo spamovanja, pa se čovek obeshrabri i prestane da čita i preskače 10ine postova, (pa i 100tine) dok ne naiđe na neki random sadržaj da pročita... [emoji1]

 

 

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Romantik said:

Na ovim faceapp slikama Max deluje kao glavni negativac iz nekog SF filma a Rikardo isti De Niro.

 

A Kime se prakticno nista promenio nije, izgleda isto kao i u prirodnom izdanju 😄

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...