Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

I dalje mislim da je ova ekipa odlicno selektirana ( krater na poziciji drugog pleja ne racunam, znali smo sta ce biti i pre pocetka sezone), ali odavno nisam video ekipu na koju trener i strucni stab imaju manji uticaj. Jos od prve utakmice koja se mogla videti ove sezone je bilo jasno sta nas ceka i od tada se nista nije promenilo. Kao da su se juce skupili i resili da malo igraju u slobodno vreme. Nikakve akcije nema, u velikom broju slucajeva mi se cini da nema ni postavke napada, kao da niko ne zna sta treba da radi, koja mu je uloga...  sta oni rade na treninzima meni nije jasno... Pa Alempije je imao vise akcija, imao je neku svoju viziju odbrane, doduse katastrofalnu ali bar je imao... ovo sto mi igramo je prilicno brukanje. Opet, na stranu Covici i nemanje drugog pleja, to je bruka za sebe, ali uprkos tome je ovakva igra sramna i nedopustiva.

EL je kurac ove sezone (bar ovi timovi sto su igrali sa nama), ovakvu Zvezdu sa ovakvom igrom bi trebalo da nakantaju 30 razlike svaku, a mi ovakvi nikakvi uglavnom igramo egal ili se raspadnemo pred kraj.

Radonjina Zvezda bi bila u samom vrhu tabele bez vecih problema.

Nek nam je Bog u pomoc, ako i ima bilo kakve nade jos uvek...

Edited by Rajon Rondo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ne znam o kakvom stavu Lorenza se prica. Uzivo je izgledao motivisano u odbrani, stalno je jurio, zasluzan za dosta izgubljenih lopti Asvela. Bas sam komentarisao sa drugarima kako nije lelemudio. U napadu je imao dosta izgubljenih lopti, sve stoji, ali to nema veze sa stavom. Imao je dosta asistiranih trojki, gde nasi igraci stoje potpuno sami, ali promasuju. 

 

Opet nam je napad jalov, da li zbog njega, da li zbog Berona, da li zbog trenera... Naravno, zbog trenera. Bukvalno 3 akcije igramo. Iznova i iznova. I kad odbrana zna sta cemo, ostaje samo 1 na 1 akcije. Sto bi Luka Pavicevic rekao "ima jos samo 9 sekundi do kraja, ne vremena za akciju, igramo 1 na 1".

 

Jeste Zo zasrao i poslednji napad i situacije pre toga, ali ova tekma je morala da se resi u 40 min. I covek igra skoro 40 min dve tekme. 

 

Treba nam bekap plej jebeni. 

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Covica uopste ne krivim sto nam je Gavrilovic  jos uvek trener. Za to je kriv Tomic. Vrhunski neprofesionalizam i bezobrazluk je bio otici na nacin na koji je on otisao. Uopste nije lak posao naci trenera na duge staze. Ono sto sam ovde procitao kao ponudu su uglavnom istrosena imena ili nerealna. Ima neceg i do Nebojsinog karaktera, ali mislim da uopste nije lak posao pred klubom. Ne znam kakva je prica sa onim momkom iz Primorske, ali Zdovc, Filipovski, Lukajic i ostali pomenuti mi uopste ne zvuce kao srecna resenja

Link to comment
Share on other sites

ne mogu reci da nisam predosecao poraz danas, a i nek smo izgubili, hoce covic sa dva laznjaka da se trka sa velikim momcima, sinom na mestu laznog kosarksa, i poltronom gavranom na mestu trenera..

nek sad strucnjaci stave midzeta u tim protiv partizana, cisto da vide kako ce prolaziti kad se budu delili trofeji.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Ridji said:

Ko je dao trenersku diplomu, ako je uopšte ima, ovom Jasar Ahmedovski poltronu može da se obesi.
Najgore vodjena utakmica od kad pratim košarku i Zvezdu.
Utakmicu u kojoj si bolji 20 razlike izgubiš...
Bravo i za gosn preCednika

Nije on kriv, Tomić je ispao najveća sisetina, ni jedan trener ne napušta ekipu ovako, zaslužuje kofu govana svaki put kada/ako se pojavi. Gavrilović da je hteo da bude glavni trener, probao bi posle ovoliko godina kao pomoćnik, jednostavno ima ljudi koji se bolje snalaze kao pomoćnici i nisu za glavnog trenera. Situacija je takva da je užasno tržište što se tiče trenera, dva/tri trenera sa EL iskustvom su dostupna, i nisu ni malo jeftina. Da je leto, sigurno bi nas preuzeo Jovanović iz FMP-a, sada je malo glupo, pogotovo što mu dobro ide da FMP-om. 

Edited by Green23
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, HAMMER said:

1000 nacina kako izgubiti loptu baj dejan davidovac... kad god ga vidim da tapse loptu samo cekam na koji nacin ce da je izgubi ili kako ce da se saplete. neverovatno kljakav momak.

Prica se da zaista mnogo koristi duvan.. 😁 

 

Ma, to si ozbiljno ekipa ne može dozvoliti. Ovaj tapka loptu u visini grudnog koša u uspravnom stavu. Prosto milina odbrambenom igraču da mu otme loptu. To prolazi u Aba I kls, mada nisam siguran da to i tamo više proći može. 

2 minutes ago, Pavaroti said:

Vec je bila nocna mora pre dve sezone. Tako da moze gore 🙂

Ne, ovo je gore. But ok, we agree to disagree.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Мислим да повратком Филипа Човића, са прерасподелом минута, са подизањем форме Давидовца и враћањем самопоуздања Џенкинсу можемо да изгледамо боље. 

 

 

Au bem ti lebac koja prearspodela minuta!!!????? 

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

"Mislim da Zvezda može da igra bolje, da je večeras morala da odigra bolje i ono što smo se dogovorili da odigramo, neko brže odigravanje akcija i aktivnije kažnjavanje ono što odrbana protivnika radi, slažem se da večeras u tome nije pokazan napredak. Deo toga moram da pripišem i jednostavno fizičkim karakteristikama protivnika, drugi deo pripisujem svojoj ekipi i neispunjavanju onoga što smo za ova dva ciklusa pripremali, ali mislim da sa povratkom Filipa Čovića i raspodelom minuta i podizanjem forme Davidovca, vraćanjem samopouzdanja Dženkinsa možemo da izgledamo bolje.”

 

 

Док је нама Јашара живога здравога, ништа боље бити нееећеее.

Небојша сујетна будалетино!!!

Edited by Константин
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nije on kriv, Tomić je ispao najveća sisetina, ni jedan trener ne napušta ekipu ovako, zaslužuje kofu govana svaki put kada/ako se pojavi. Gavrilović da je hteo da bude glavni trener, probao bi posle ovoliko godina kao pomoćnik, jednostavno ima ljudi koji se bolje snalaze kao pomoćnici i nisu za glavnog trenera. Situacija je takva da je užasno tržište što se tiče trenera, dva/tri trenera sa EL iskustvom su dostupna, i nisu ni malo jeftina. Da je leto, sigurno bi nas preuzeo Jovanović iz FMP-a, sada je malo glupo, pogotovo što mu dobro ide da FMP-om. 
Mislis li da postoji mogućnost da je probao da dobije posao kao glavni trener, ali da ljudi koji više poznaju košarku od tebe i mene su zaključili, da najviše što će dobaciti kao glavni trener je da trenira sledeću generaciju Covica u pionirski kategorijama.
Stvarno nemam nista protiv čoveka, ali je i više nego jasno da on prvi trener posle ovoga neće biti u seniorskoj košarci. I da, nije on glavni krivac, kofa govana na starijeg Covica prvo, pa na mlađeg, jer samo da je potpuni imbecil, pa da misli da ima kvalitet za ovaj nivo i na kraju za onu arogantnu sisu Tomica, što je onako otišao. Dabogda ona govna iz Pireja propala, pre nego što dodjes na red.

Izvinjavam se zbog mog rečnika, ali ja ne pamtim veće sranje od igre mog kluba, a pratim dosta godina...

Sent from my SM-T830 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Uzasan mec.

 

Pocetak i ciglarenje obe ekipe. Mi nesto bolji u organizaciji igre i odbrani, oni bolji u skoku. Nastavak je doneo vodjstvo, ali dzaba, ne ume trener da shvati jednostavnu stvar: ova ekipa zivi i umire od tranzicije i jake odbrane i ovakve meceve mozemo dobiti samo ako rivale psihicki slomimo da se oni predaju nakon dvocifrene razlike za nas.

 

Umesto toga, Brown i Baron non stop igraju, postaju sve umorniji i opet i takvi imamo +7 (65:58) i nista. Sta li je on mislio sa petorkom sa Davidovcem na 1 i sta ce mu Davidovac uopste u igri u tom trenutku djavo ce ga znati. :thumbdown:

 

Naravno, znao sam da Jean - Charles (zar ovo ne bi trebalo da bude ime?) daje bacanja, ali nisam ni u ludilu mogao da pretpostavim da ce poslednji napad onako da se organizuje. Davidovac pa tup-tup-tup, pa "ajde bre vise" sa tribine na 4 sekunde do kraja napada.

 

Produzetak je bio horor. Anemicni bekovski duo koji je bio potpuno iscedjen minutazom na mecu nije mogao nista da organizuje, oni su se nekako dogegali do nekih poena i na kraju poslednji napad - sta je bila ideja? :ajme: Da ti igrac koji ne moze da stoji na terenu ide u prodor jedan na jedan sa centrom, pa ko je lud da to pokusava? Gavrilovic, ocigledno.

 

Nismo mi jos svesni da smo izgubili najlaksi mec u sezoni. Asvel nije EL nivo u gostima, igrali su bedno ceo mec, dobili su nas samo na ofanzivni skok. Bez tih skokova ne bi 40 poena dali. Ovo je trebalo da bude sigurna pobeda, sada nam ostaju 3 teska gostovanja, a mi igramo produzetak i dodatno se cedimo.

 

Sudjenje komicno. Sudija nije video neke ocigledne faulove, nogu Davidovca u kontri i jos mnogo situacija i nisu navlacili ni za koga, samo su bili uzasni.

 

Najveci krivci za ovu situaciju je nenadmasni trio:

 

 

image.thumb.png.b42d81a52d29ea713628356e7ca64829.png

 

Predsednik kluba koji misli da je normalno da mu sin bude drugi plej EL ekipe. Bivsi trener koji se samo pokupio i otisao nakon sto je pristao da pravi ekipu sa samo jednim pravim plejmejkerom. Igrac koji se tokom citave karijere ispucavao u FMPu i sad igra evroligu - pa sta uradi, uradi. Za njega vaze ionako druga pravila u odnosu na ostale profesionalne igrace.

 

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako bih ovo opisao, nadaš se opuštanju posle uspešne nedelje....a davno veću frustraciju nisam doživeo! Ženska se nudi, skida gaće, a tebe mrzi da je uzmeš i na kraju ćorak...

Tako i oni, došli da izgube (za razliku od Reala)...ali kako mi nismo hteli da iskoristimo te izgubljene lopte, na kraju su bez pritiska shvatili da mogu i da dobiju, ženska je shvatila da mi i nismo neki frajer i zapalila...

 

3 sekunde pre kraja produžetka, oni imaju penale, Čović senior izlazi iz hale i prolazi tik pored mene i sektora 210. Nisam mogao da izdržim, kulturno ga potapšem po ramenu uz "bravo majstore, trener ti večeras nije pogodio ni jednu rotaciju kad je trebalo"! Momak iz obezbeđenja mi skloni ruku, on samo tužno odjaha...

 

A kako drugačije objasniti bitisanje Lazića u NAPADU 2 minuta pred kraj? Možda zato što je dao dve od 5 potpuno otvorenih spot up trojki? Razumeo bih da možda braniš 1 napad.

 

Kako objasniti 39 minuta LB, a 4 minuta Đenke? Nije da ga branim, zasrao je na kraju iako je bio solidan, očigledno dečko još nije shvatio gde je došao i da ovde NEMA neobavezne košarke i da POSTOJI pritisak! Svakako  mislim da je klasa i da bi imao više koncentracije da je trener maaaaalo bolje rotirao!

 

Kako objasniti 10 ofanzivnih skokova Asvela za prvih 12 minuta?

 

Možda i najvažnije, kako objasniti rotaciju generalno, a posebno rotiranje centara? Kuz i Gist uništeni opet, a ti večeras najboljeg centra šalješ na klupu zato što je momak morao da rešava 3 situacije na low postu zato što spoljni ne znaju šta će sa loptom, a opet ne vidiš da taj naš najkrupniji i večeras najbolji centar večeras nije bio ni rupa u odbrani....jer smo igrali protiv jedne totalno taktički nepismene ekipe (čast njihovom treneru, do njihovih indijanaca je). Sam momenat rotacije je tragikomičan...drži Kuza zakucanog na klupi, ubacuje ga minut pred kraj produžetka, primimo neki koš preko njega naravno, ti vidiš Kuza kako se skacka i zagreva. Tako i sa ostalima. RETKO KOJI TRENER IMA TALENAT DA URADI SVE SUPROTNO ZDRAVOJ LOGICI I DA TOLIKO NE ZNA DA PREPOZNA TRENUTAK!

 

Alimpijević u ovom trenutku uzgleda kao Fil Džekson, u stvari sad kad vraćam film, dečko zaista ima talenat i kefalo, umeo je da prepozna situaciju. Ne treba zaboraviti sa kakvom dunsterskom centarskom linijom je morao da radi! Ako ćemo realno, nije ni imao mnogo gafova, prvi put kad sam baš poludeo na njega je bilo kad nije mogao da reši box and one zonu Borca u 1/4 F kupa, što sam smatrao nedopustivim za trenera Zvezde, a to je bilo u februaru. SAD JE NOVEMBAR. Posle se naučio. Ni Radonja se nije snalazio, pa se brzo naučio i počeo da buši protivničke zone sa najobičnijim šablonom. Zameram mu i što se istresao na klincima i jednom Dobriću, umesto da opali šamarčinu Antiću....a zaslužio je bar 5 puta u toj sezoni!

 

Ne znam, verovatno nikada nećemo saznati istinu o Tomiću i zašto je otišao, takođe i dalje smatram da je Nebojša najbolje rešenje za klub, ali cela ova situacija sa plejmejkerom u inače dobroj selekciji i cela zezancija sa trenerom mu je ubedljivo NAJVEĆI GAF za ovih 8 godina!

 

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Ako je kosarka ružna na oko ne znači da je taktički nepismena. 

Ne znam zbog čega svi nipodastavaju Asvel. Oni su pre 7 dana ubili u pojam Cska i trojkom u zadnjem napadu pobedili. 

Izuzetno su discplinovana ekipa, svaki igrač ima jasnu ulogu i strogo se pridržavaju plana. 

Veceras su bili ultra agresivni i sudijski kriterijum im je prijao, maltene kao da su igrali u Francuskoj. 

Ne znam odakle ta ideja da oni nisu došli ovde da pobede? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Knipex said:

@Sector @pavijan2

Aj nemojte citirati ovog trolera i provokatora molim vas. Stavite ga na ignore listu pa neka piše sam za sebe. Ako ga niko ne bude čitao i odgovarao na njegove gluposti to što on radi će izgubiti svaki smisao. Mislim nema smisla ni ovako ali ne hranite trola. Neka živi u svom svetu.

 

i sta cemo sad? kako je odigrao lorenco? 

ja zivim u svetu realnosti i istine, jedini koji zivite u svom svetu ste vi.

 

3 hours ago, Sector said:

 

Da je Gnom tu, uveliko bismo gubili. 

 

Ovako je bar odbrana dobra dok Djenka igra pleja. 

 

da kao sto smo gubili protiv makabija, himkija, barse. oh wait? lorenzo u igri 12-9 protiv himkija, filip u igri 36-19. 

 

3 hours ago, SunZero said:

brown se sprda sa ovima

 

e vala bas se isprdao. napad na +2 u poslednjem minutu davio loptu 20 sec i uvalio biliju da sutira. poslednji u produzetku isto, pa se i sapleo i zavrsio baz upucenog suta. definicija prodate tekme, uzeo dva puta da resava tekmu i oba puta zasrao.

da ne pricam da je imao 7 to. da je filip ovo uradio pa ne znam...

i ne secam se da je zavrteo i jedan pnr. 16 suteva uzeo, od toga 12 u prvom. dvanaest suteva i jedna jedina asistencija. jel to nama treba? joe je za njega bog pnr, asistencija i genralnog uticaja na igru tima.  

on je ok igrac, ima odlicnu kontrolu lopte i dobru odbranu ali nije ono sto nam treba. plus nema sut i sklon je prelako izgubljenim loptama (25 u 8 tekmi el, a ako ne racunamo tekmu sa makabijem kad se povredio to je cele 4 po tekmi). 

 

2 hours ago, DijametralnoSuprotan said:

Evo Braun ostavio Lazica, pa Fajea same za 3 oni lome obruc.

 

tacno, samo kad to isto uradi filip a ostatak spoljne linije za koje ja pricam da se raspadaju ucini isto kriv je naravno masni vepar.

mi smo danas igrali bez ucinka djenke i stratosa, pa i dobric je falio spolja. 6/25 trojke? o cemu pricamo? a da vepar je kriv. jeste on je kriv i sto nemamo saradnju sa centrima, sto kuz i gist celu tekmu nisu dobili jednu jedinu valjanu asistenciju.

kao sto je i gavrilo kriv sto gista dva puta uzastopno lik blokira na ziceru + promasuje dva vezana bacanja? 
 

1 hour ago, Vredni mrav said:

Kraj sezone u EL. Bravo Čoviću care...

 

naravno da nije kraj, ima jos 26 tekmi. kakav crni kraj. ali sta ocekivati od vecito pesimisticnih navijaca kk cz. svake sezone sve isto, kukumavcanje, crne slutnje, osvojiti nista necemo, itd.

kao sto sam vec rekao na veprovom topiku, stici ce nas ta karma vec jednom, ima nade. nije prosle ni prethodnih 5 godina ali polako, tek je kraj el. u nedelju mozda i aba lige. 

 

 

1 hour ago, Cavani said:

Ne mora sad ni plej ni trener, sujetno govedo Nebojsa.

Ispunice ti se zelja da ti sinak igra rekreativno EL pred polupraznim tribinama, bez pritiska.

 

ovaj ako nisi obavesten mi smo imali trenera. trenera koji je i selektirao ovu ekipu. sujetno govno nebojsa mu je pruzio priliku da napravi skup tim i on je jednostavno dolucio da ode. 

po meni to je kljucno pitanje svih pitanja? zasto je milan tomic uradio ono sto je uradio na to protiv krke i zasto je naprasno otisao iz kluba, te ostavio ekipu koju je selektirao? sve to posle dve titule i prilike da prvi put samostalno vodi el tim?!

to je pitanje svih pitanja i srz problema. 

da li je u pitanju filip? nebojsa ga je terao da ima minutazu pa ovom dopizdilo? jedino bi mi to bilo realno za ovakvu potpuno nerazumnu i nelogicnu odluku, ali kad se setim njegovih izjava o sinerdziju tesko da je to razlog. oly ga zove i obecava mu nesto? onda je stvarno ispao jadan i ostavio je klub na cedilu. 

sto se tice ispunjavanja zelja, nebojsa je nama ispunio sve sto smo zeleli. kkcz nikad u svojoj istoriji nije bila jaca na svim poljima, nikad nije imala bolje rezultate, vise trofeja. ja ne znam sta jos to sujetno govedo treba da uradi, da osvoji el? 

nego neki toga nisu ni dostojni i ne zasluzju uopste da uzivaju u tim uspesima.  

 

1 hour ago, NMX said:

A jbt jel si realan...najbitniji igrač za igru jedne ekipe igra u ekipi kojoj trener nije nacrtao niti jednu akciju i ti sad šta tačno očekuješ?

 

kako znas da nije nacrtao? prisustvujes to-a? covek za celu tekmu i 38 min nije zavrteo nijedan pnr, u dva navrata kad je imao posede da dobije tekmu davio loptu 20 sec. sta treba da mu nacrta za poslednji napad gde igra jedan na jedan?

 

1 hour ago, Cavani said:

Jeste.

On zauzima mesto krstenom pleju, a Gavrilo zauzima mesto krstenom treneru jer taj krsteni nece dozvoliti vepru da igra. Berona i Djenku trosimo na pleju. Naravno da su Covici krivi za sve.

 

brate gavrilo vec tri tekme drzi filipa na klupi. jbt.

kad smo kod djenke njega je i magareca glava trosila na pleju. tad to nije bio problem i mogao je da pregura.

 

1 hour ago, Predragdjape said:

Ekipu je sastavljao trener po svojoj viziji koji je istu tu ekipu napustio posle mesec dana??? Svi igraci koji su dosli imali su razgovore i jasnu viziju kako i sta... Zamisli sad (dolazi) nov trener sa drugacijom igrom, stilom... Mada slicno je sada kao sa Tomicem... 

 

to je to. tu je osnova svih problema. tim je izgubio onu hemiju iz prosle seozne, ove smo je jos trazili i onda neko ko ih je sve sastavio i trebao opet da stvori to jednostavno i naprasno ode. igrajte sta hocete?!

naravno da smo u problemu, timska hemija i samopouzdanje su pola uspeha.

mi trenutno nista nemamo + svaki novi trener koji dodje ce biti u problemu jer nije selektirao tim. 

 

1 hour ago, Cavani said:

Ljudi, dal ste realni sa Lorencom i pljuvanjem? Jasno je kao dan da je on dobar up tempo igrac, odlican u tranziciji a slabiji u pozicionoj igri.  Nama treba pozicioni plej koji zna da vrti pik, da se njih dvoje dopunjuju.

 

slabiji u pozicionoj igri? pa sto smo ga onda i dovodili? jel nama trebao pass first plej i vodja tima ili dobar up tempo plej bez suta? 

 

34 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Treba nam bekap plej jebeni. 

 

treba nam prvi plej jebeni. 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...