Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

14 minutes ago, Ulicni basketas said:

Po meni, svi su ispunili zadatak u jučerašnjem meču, osim donekle starijeg Brauna. On mi i dalje deluje izgubljeno, nesigurno, kao da je početnik. Vidi se nedostatak takmičarskih mečeva. Trebaće mu prilično da se vrati, samo da trener ima strpljenja za njega. E, da, da li je Davidovac povređen, ili nikome nije jasno zašto je presedeo ceo meč na klupi? Opet pušio i pio? 🙃

Meni je mnogo nejasnije zasto je Simanic vec drugu utakmicu van protokola, pogotovu sto Deda ocigledno nije planiran da ulazi. Da nije neka sitna povreda?Ili je opet vaspitno-popravno hladjenje?Nema mi smisla njegovo produzavanje ako ce pola sezone biti van protokola, prosle sezone je pokazao da moze, i ova bi trebalo da bude njegova prekretnica.

Mislim da nam je protiv Fenera potrebno sto vise visokih, jer su oni upravo tu najtanji, i iskreno se nadam da necemo u tu utakmicu opet sa samo 4 visoka, pogotovo sto je Simana sasvim solidna defanzivna pretnja i terac iz reketa

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Gudura said:

Meni je mnogo nejasnije zasto je Simanic vec drugu utakmicu van protokola, pogotovu sto Deda ocigledno nije planiran da ulazi. Da nije neka sitna povreda?Ili je opet vaspitno-popravno hladjenje?Nema mi smisla njegovo produzavanje ako ce pola sezone biti van protokola, prosle sezone je pokazao da moze, i ova bi trebalo da bude njegova prekretnica.

Mislim da nam je protiv Fenera potrebno sto vise visokih, jer su oni upravo tu najtanji, i iskreno se nadam da necemo u tu utakmicu opet sa samo 4 visoka, pogotovo sto je Simana sasvim solidna defanzivna pretnja i terac iz reketa

 

Slažem se za Borišu. Samo, koga bi izbacio? Moa ili Derika? Mo je srce tima, a Derik skupo plaćeni stranac, koji mora da se dokaže. Za svu trojicu nema mesta. To smo znali i pre početka sezone, kada su produžili Borišu, pa potpisali Brauna. Doduše, mnogi su mislili da će Mo biti višak, ali sad vidimo da je itekako potreban ovoj ekipi, dok Derik ne pronađe sebe i svoju formu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Gudura said:

Meni je mnogo nejasnije zasto je Simanic vec drugu utakmicu van protokola, pogotovu sto Deda ocigledno nije planiran da ulazi

 

umesto koga bi ti Simanića sinoć ubacio?


Da ti pomognem  Braun je skupo plaćen i doveden da bude prva četvorka

 

Mo Faje je odigrao dobru utakmicu baš.

*mole se zluradi, dokoni i funkionalno ne baš najsrećnije pismeni da se ne hvataju za formu skupo plaćen  jer svi mi dobro znamo i za stipendija i da Taj i Taj igra za toliko i toliko para i da nije igrao i da je NČ bila sramota...  suština upisa i priču koju pričamo je Zašto Simana ne igra

edit: ulični mnogo brži 😄

 

Edited by Stondisha
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Ulicni basketas said:

 

Slažem se za Borišu. Samo, koga bi izbacio? Moa ili Derika? Mo je srce tima, a Derik skupo plaćeni stranac, koji mora da se dokaže. Za svu trojicu nema mesta. To smo znali i pre početka sezone, kada su produžili Borišu, pa potpisali Brauna. Doduše, mnogi su mislili da će Mo biti višak, ali sad vidimo da je itekako potreban ovoj ekipi, dok Derik ne pronađe sebe i svoju formu. 

 

ok, samo je bezveze da ti najveci potencijal u klubu sedi na poziciji tegeltije. pride, u finisu prosle sezone itekako je pokazao da pocinje da daje ono sto smo od njega i ocekivali. i odjednom nema ga nigde. mozda su mislili da je njegova prodaja izvesna, pa su zato doveli derika, i preracunali se. i sada imaju visak igraca. slicna prica i za davidovca. sjajan finis sezone, a sada na kraju klupe.

 

uzgred, borisa je bio fer prema zvezdi. produzio ugovor ovog leta, bila je prica da je i revidiran ugovor (smanjena mu plata), i ovako mu se vraca.

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

Gledate iz pogresnog ugla. Neko od  odnjih nije trebao biti ni potpisan. Tacnije, Brown, Mo ili Borisa. Imasjos  Davidovca,  Grkai Gista koji mogu igrati cetvorku. Sve u svemu obilazice nas u sirokom luku, nada jeste da cemo uvek imati ovoliko para. Situacija je slicna i kod komsija. Drugog pleja ti igra lliputanac od 31 godine.  Secam se da se za Radonjica pricalo kako nije stvaralac. Sta onda reci za Tomica. 

 

Ne znam koliko on treba da bude siguran da ce voditi samo klubove koji ce mu dati neki fazon No Limit budzeta. Znaci samo pokrenite pricu iz drugog ugla. Simanic je ispao glup sto je ostao ovoliko dugo.  Sedi na klupi zbog dva igraca koji su izasli iz svog zenita.

Edited by Pavaroti
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ulicni basketas said:

 

Slažem se za Borišu. Samo, koga bi izbacio? Moa ili Derika? Mo je srce tima, a Derik skupo plaćeni stranac, koji mora da se dokaže. Za svu trojicu nema mesta. To smo znali i pre početka sezone, kada su produžili Borišu, pa potpisali Brauna. Doduše, mnogi su mislili da će Mo biti višak, ali sad vidimo da je itekako potreban ovoj ekipi, dok Derik ne pronađe sebe i svoju formu. 

Zar se bas protiv Pao-a nije pokazalo da 4 visoka nije dovoljno?Postava ne treba da bude zakucana, vec da se rotira u skladu sa tim sa kim igramo.Posto Ojo ima problem sa faulovima, a Mo moze u slucaju preke potrebe da ode na 5, mislim da je bas protiv Fenera Simanic mnogo potrebniji, nego recimo Deda ili Dobric, ako je vec St. Felipe zakucan.Naravno da bi mi on prvi leteo, Zo igrao 30min, a po 5 krpili Djenka i Deda, ali svi znamo da se to nece desiti, iako ce kivi opet ispadati tragikomican.On bi mi igrao samo Aba i to bez utakmica sa 2-3 najaca tima.Na zalost ovo je samo wet dream.Opet kazem ako je bilo planirano da se Deda ne skida, Simanic je sinoc morao biti u ekipi

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Gudura said:

Zar se bas protiv Pao-a nije pokazalo da 4 visoka nije dovoljno?Postava ne treba da bude zakucana, vec da se rotira u skladu sa tim sa kim igramo.Posto Ojo ima problem sa faulovima, a Mo moze u slucaju preke potrebe da ode na 5, mislim da je bas protiv Fenera Simanic mnogo potrebniji, nego recimo Deda ili Dobric, ako je vec St. Felipe zakucan.Naravno da bi mi on prvi leteo, Zo igrao 30min, a po 5 krpili Djenka i Deda, ali svi znamo da se to nece desiti, iako ce kivi opet ispadati tragikomican.On bi mi igrao samo Aba i to bez utakmica sa 2-3 najaca tima.Na zalost ovo je samo wet dream.Opet kazem ako je bilo planirano da se Deda ne skida, Simanic je sinoc morao biti u ekipi

 

Roster nam je malo pretrpan ove godine, tako da mislim da ni Tomić ne zna kako da izrotira sve igrače. Tu naročito mislim na Borišu i Davidovca. Jovanović, Nenadić i Čović bi po meni trebalo da budu pored terena i da krpe u nekim slabijim utakmicama, kada se nosioci budu odmarali, ali znamo da Čo junior neće svakako biti taj koji je višak. Kada se Kuzmić vrati, kompletiraćemo centarsku liniju, tako da će tu i Odžo malo da bude pored terena. Slažem se da Boriša mora da igra, ali objasni to našem treneru.  

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Borisa kolateralna steta ocajnog ulaska Brauna u sezonu i generalno slabog starta vecine tima. 

 

Sada mora da se bilda samopouzdanje Braun 2x, sto ce reci Derik mora da igra, a Faje je energetski i odbrambeno neuporedivo bolja opcija. Ne opravdam ali razumijem momenat. Ubijedjen sam da ce se za Borisu otvoriti prostor, a volio bih i da vidim ekipu bez Filipa, a nadam se da ce se desiti cim Lorenco postane pouzdaniji 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pepe sancez said:

Mislim da je Borisa kolateralna steta ocajnog ulaska Brauna u sezonu i generalno slabog starta vecine tima. 

 

Sada mora da se bilda samopouzdanje Braun 2x, sto ce reci Derik mora da igra, a Faje je energetski i odbrambeno neuporedivo bolja opcija. Ne opravdam ali razumijem momenat. Ubijedjen sam da ce se za Borisu otvoriti prostor, a volio bih i da vidim ekipu bez Filipa, a nadam se da ce se desiti cim Lorenco postane pouzdaniji 

 

neće se desiti... znaš kolika je gazdina sujeta i da mnoge stvari radi iz inata

Link to comment
Share on other sites

Imajuci u vidu sastav Fenera mozda i najbolja opcija, realna posto je najbolja opcija da Filip bude van protokola ali nije realna je da Ojo bude van buduci da brat Mo moz lako da pokrpi bez grintanja 5/cu sa Gistom, i plus na cetiri a ostatak Brown, Borisa&Co

Nego mala pomoc, dolazim na utakmicu kolima, kakvo je stanje oko Arene, moze li se parkirati, treba li doci malo ranije zbog gore navedenog, dalje posto je karta za EL uzeta na jedno ime hocu li imati problema ako se pojavi neko drugi sa tom kartom, sledi nagrada u vidu piva asistentu

Link to comment
Share on other sites

Najbolja opcija u ovom momentu je da Davidovac igra bek ap pleja. Prvo zbog sjajne polusezone koju je imao, drugo zbog iskustva u EL na toj poziciji. A tu je I Djenka da odradi makar defanzivne zadatke na PG.

 

Govorim o trenutnoj situaciji, a drugi plej je morao da bude doveden.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ove godine imamo najduži roster ikada, mnogo igraca koji mogu da igraju na više pozicija.

Tomić je na slatkim mukama sigurno, a videćemo da li je dovoljno iskusan da izgura ovako "težak" roster, a pogotovo kad krene kašnjenje plata. 

 

Moram priznati da sam očekivao uigraniju ekipu sa obzirom da su od početka priprema svi zajedno. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Sector said:

Najbolja opcija u ovom momentu je da Davidovac igra bek ap pleja. Prvo zbog sjajne polusezone koju je imao, drugo zbog iskustva u EL na toj poziciji. A tu je I Djenka da odradi makar defanzivne zadatke na PG.

 

Govorim o trenutnoj situaciji, a drugi plej je morao da bude doveden.

Nikad ne bih pomislio da ovako razmisljas. 😁

Edited by Pavaroti
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Ulicni basketas said:

 

Čisi kao suza. Prvo napravio korak, pa spustio loptu. Ali dobro. To nije odlučilo utakmicu. 

 

Ne bih se bas slozio, cini mi se da bi svako kretanje u dribling bi bili koraci.

 

Inace, mislim da je u pitanju "0 Step" koji je dozvoljen u FIBA kosarci od 2017.

Edited by Princeton
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Princeton said:

 

Ne bih se bas slozio, cini mi se da bi svako kretanje u dribling bi bili koraci.

 

Inace, mislim da je u pitanju "0 Step" koji je dozvoljen u FIBA kosarci od 2017.

Slozio bih se s tobom. Ima taj nulti korak, ali radi klasican roling koji btw uce i deca od 10 godina, samo je rispek sto je to uradio sa svojom visinom i u toj brzini.

Edit: cak i pre 10, jer moj klinac jos nema 10, a vec su radili.

Edit' : sad deluje da sam omalovazio Moov potez sto mi nije bila namera. Obozavam tipa!

Edited by leki bg
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...