Jump to content

Sugestije u vezi funkcionisanja foruma


Recommended Posts

43 minutes ago, estranged said:

Mc dje ti logo ? 😄
 

bilo bi lepo da se pojavi neki logo kad se zapamti stranica u bookmark baru

Nema brt za sad 😄 nema ni favicona, ubacice kad stigne Metalni, izgoreli su on i Ridji da sve profunkcionise ovako rano, strpljenja 🙂

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dekkard said:

Da li bi mogao pdf Razno u sekciji Ostalo da se preimenuje u Lifestyle?😊

Mozda bi mogao da se doda nov. Sklonicemo/izmenicemo ovo razno na oba pdfa, kad se iskristalisu teme koje zanimaju ljude.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ovaj spisak membera dole na sta se odnosi? Ako se izabere ’sign in anonymously’ how come da opet izlazi username u listi onih koji su online?

mislim da ne izlazi.

 

ja tebe ne vidim da si na lajni, ti verovatno sebe vidis kao prvog u grupi logovanih, ali to ne znaci da te ostali vide.

 

bar mislim da je tako.

Link to comment
Share on other sites

Predlazem da se pored postojecih uvrste jos dva pravila:

1. Da se postovi cija je iskljuciva namena provociranje drugih forumasa brisu a autori tih postova upozoravaju i kaznjavaju u slucaju ponovljenog prekrsaja. To je inace trolovanje i kao takvo je obicno zabranjeno na diskusionim forumima ali cinjenica je da mnogi toga nisu bili svesni na starom forumu.

2. Da se zabrani forumasima da rade posao moderacije, to jest, da odredjuju i javno izjasnjavaju sa kakvim stavovima nema raspravljanja, kakvi su stavovi prihvatljivi ili ne i ko je za forum a ko nije. S tim u vezi da se zabrani generalizacija svakog indivualno izrecenog stava izmestanjem na etnicki, rasni, kulturni, verski ili polni kontekst.

 

edit: Zaboravih. Kad vec imamo ove lajkove mozda ne bi bilo lose da idu bez notifikacije, ako je to moguce izvesti tehnicki. Mislim, nije neka informacija koja zavredjuje da odmah iskoci i skrene paznju na sebe. Za quote je OK i treba, za like mislim da je previse. Sad, ja se u tehniku i softvere bas nimalo ne razumem pa ne znam da li je to uopste moguce ali, ako jeste, spasice nas sve beskonacnog oglasavanja kompjutera kad god neko stisne lajk na neki od nasih postova.

Edited by taliesin
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, taliesin said:

 

edit: Zaboravih. Kad vec imamo ove lajkove mozda ne bi bilo lose da idu bez notifikacije, ako je to moguce izvesti tehnicki. Mislim, nije neka informacija koja zavredjuje da odmah iskoci i skrene paznju na sebe. Za quote je OK i treba, za like mislim da je previse. Sad, ja se u tehniku i softvere bas nimalo ne razumem pa ne znam da li je to uopste moguce ali, ako jeste, spasice nas sve beskonacnog oglasavanja kompjutera kad god neko stisne lajk na neki od nasih postova.

Ovo mozes sam da podesis u notification settings, da izaberes za sta zelis da ti stizu notifikacije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako budu mogli programeri to da srede, slazem se sa sugestijom.

Polako, da odmore danas, pa da se pegla pesaka polako sledece nedelje sve.

Po mom misljenju radi sve i vise nego dobro za prvi dan.

Edited by McLeod
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Ako budu mogli programeri to da srede, slazem se sa sugestijom.

Polako, da odmore danas, pa da se pegla pesaka polako sledece nedelje sve.

Po mom misljenju radi sve i vise nego dobro za prvi dan.

Ma svakako, nigde ne zurimo :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Da li be se mogli forumasi zamoliti da ne otvaraju teme bez sadrzaja? Da napise zanimljiv uvodni post, a ne "evo ja sad otvaram temu o xyz, a vi nastavite". Da to ide malo vise organic ako je moguce, a?

Link to comment
Share on other sites

Komentar u vezi pravilnika sa starog foruma:

U principu podrzavam ali generalno mislim da sve moze sa manje banovanja. 
Bolje je posle prvih 300 postova videti da li se neki nik generalno uklapa a ako ne onda je bolje odmah trajno nego maltretirati forumase sa stazom kao nekakve tinejdzere.
Opcija koja se moze koristiti cesce je moderatorsko odobravanje postova kad treba spustiti loptu ili ograniciti flodovanje, ili insistirati (pa cak i usloviti da) se generalno vise koristi opcija  ignore kod forumasa ciji odnos opterecuje forum visegodisnjim svadjama na licnom nivou i stalkingom.
I da, po mom misljenju je najbolje resenje za problem belih medveda redovna rotacija modova koje biraju forumasi.
 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...