Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

1 hour ago, Don Juan said:

Da, moguće da si u pravu.

Pomešao sam zato što smo valjda sezonu ii dve igrali sa Dinamom finala, jebiga imao sam 7 godina 🙂

Sa Dinamom smo igrali 3 finala osamdesetih. 

1980. smo izgubili, a 1982. i 1985. pobedili. 

@Stiletto brži 

Edited by pavijan2
Link to comment
Share on other sites

Meni je i dalje neverovatno da navijaci Partizana govore o kako oni kazu "zvalavom" koji upumpava novac u FKCZ ( a zapravo je obratno ) i nekom instaliranju Vazure i slicnih koji rade protiv njihovog kluba, a na terenu Partizan je osvojio 98% poena u malim utakmicama, nikad vise u istoriji, isto kao sto je i zavrsio sezonu bez poraza u gostima, ne racunajuci derbije. 

Ne znam zaista kako je to njihova uprava radila protiv svog tima i kako je Stanojevic radio po nalogu, pa u to ne znam ko moze da poveruje. 

 

Partizan je izgubio titulu jer je Zvezda bolji tim, to je pokazala u 4 ovosezonska derbija, end of story, imao je samo 20ak minuta juce u 2/2 kad je igrao dobar fudbal, ovo sve ostalo je bilo fudbalska jeza, osim mozda prvog derbija kad je poveo srecno sa 1 0 i na kontre imao par dobrih napada i to je to. Liga je poluamaterska u poredju sa budzetima ova dva kluba i sa ovakvim kvalitetom oba tima, cudno bi bilo da je bilo vise kikseva na malim utakmicama. Partizan dve pune sezone je igrao maltene bez kiksa na malim utakmicama, tako da mi zaista nisu jasne opaske kako Zvezad ne moze 5 sezona da izgubi u ovoj ligi. Pa evo i Partizan nije izgubio dve utakmice za dve sezone , ne racunajuci derbije, a ima objektivno slabiji tim od Zvezde, ne znam zasto je cudno da Zvezda 5 sezona zaredom ima slicne sezone kad je ovaj tim manje vise na okupu toliko, pa skoro cela odbrana je zajedno od 2017, a srednji red i napadaci su takodje u klubu dosta dugo, Ivanic od 2019, Ben od 2018, Katai dva mandata u klubu itd itd, Pavkov isto toliko, puno sezona. 

 

Stvari su toliko proste i jasne i sami sebe zavaravaju o nekom proteziranju i slicno. Da ne govorim o rezultatima u Evropi i 2LS i stotine miliona evra prihoda od Uefa. 

Jedino ako hoce da drzava naredi da Zvezda spusti gas i da onda da malo Partizanu da se raduje u fudbalu, mali mi malo oni, s tim sto je Djura Frizura ima period od 6 titula zaredom, Zvezda je na 5 trenutno, i to u uslovima bez VARa sa robijesem iz Spuza na celu FSS i gomilom dokazanih filijala, ali ajde da to ostavimo po strani, u derbijima se opet sve videlo gde je obicno Zvezda gubila utakmice ili je bilo nereseno, nesto slicno kao i sada Partizanu sto se desava. 

 

Tada je Lukic pisao saopstenja, a ovde to radi Stanojevic sa svojim biserima na konferencijama za stampu. Inace, mislim da ce Partizan tesko da nadje boljeg od njega na mestu trenera, ne zato sto je on ne znam nesto posebno, naprotiv, ali je ocito dobar motivator koji dobar deo snage crpi iz animoziteta prema crveno beloj boji, ali ok, to je njegovo pravo kako ce da motivise svoj tim. Ipak za fudbal je bolje da ode, jer ovakva kolicina lose energije nije dobra za nikog, a i za njega samog je bolje da ode odavde, da ne poludi , jer ima i bitnijih stvari od fudbala. 

 

Sto se tice ostalih klubova, naredne sezone ce taj "treci" klub da ode LK minimum i uzeti 5 miliona evra, eto sanse da se pokazu na delu uprave Cukarickog, Radnickog, Vozdovca, Napretka, Vojvodine, TSCa, da li zele da uloze novac i da im se to vrati ili ce da pilicare po obicaju. Pre svega Cukaricki koji je prihodovao velike pare u zadnjih par sezona, da li ce da se otvore malo za transfere, da recimo daju platu nekom dobrom strancu recimo 150 do 200k po sezoni i da im se to vrati na terenu ili ce opet da budu isamarani kao lani u Evropi. 

 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Markoss said:

 

A ko je Stanojevicu kriv sto ima ovaj i ovakav tim ili ti stvarno mislis da Partizan ne moze da ima boljeg beka od Miljkovica, od kog samo u SL ima bar jedno pet boljih bekova i od Markovica koji ne moze u Borcu iz Cacka da igra sad? Da zanemarimo prvu godinu kad je dobio nasledjeni tim, covek je imao citava tri prelazna roka i nije mogao dalje da dobaci do povratnika koji su u teskom kanalu. On je dobar trener da utegne ekipu, poslozi kockice, ali je ziheras i uvek ide na siguricu. Uporedio sam ga sa Milojevicem na Zvezdinoj temi, s tim da je ovaj imao dosta bolje rezultate u Evropi, identicno shvatanje fudbala i svega.

 

Ja sam zaista ubedjen da je ove sezone sve zavisilo samo od Zvezde i da je samo kljucno bilo da Partizan na prolece ne ode na minus 7. Sve dok je bilo minus 5, kod mene je bilo raspolozenje kao da imamo bod vise, jer sam mogao da potpisem da cemo dobiti oba derbija, ako nam to bude trebalo.  

 

Takodje, Stanojevic je i pre ovoga bio trener Partizana i secam se da nije mogao ni Prosineckog da nadigra i da ne zna ni on kako je pobedio ona dva prolecna derbija kad je Borha imao pet zicera, a Tejga pogodila lopta sa 30 metara pa dao gol. Jedini dobar derbi mu je bio onaj kad su Vukic i Scepovic dali golove na Marakani, ali i tad je Evandro imao penal u prvom.

 

Ne patkometrisem nikad, pogotovo kad pricam o fudbalu, i prema Stanojevicu sam indiferentan, uopste me ne nervira nesto specijalno, niti ga gledam kao vecina ostalih zvezdasa. Da, verovatno je bolja opcija od vecine trenera koje ste imali u proslosti, bolja je opcija i od nekog rookia poput Sase Ilica, ali stojim pri tome da ne zna da vodi derbije i da nije trener koji nesto epohalno moze da uradi sa Partizanom, a kamoli u ovoj situaciji gde je Zvezda daleko ispred. 

Stanoje ima svoje greške, naveo si neke od njih (selekcija igrača i generalno predvidljivost taktike i igre) i mogao bih još toga da dodam, ali ne određuje samo to derbi. Ok, nećemo se složiti da ste se samo vi pitali ove sezone, jer se niste sami pitali u prvom derbiju niti ste materijalizovali mnogo bolju igru pre nego što ste dali gol iz serije naših grešaka u drugom, niti ste mogli biti sigurni da neće nama uči neka frljoka u trećem. Svaka tebi čast na samouverenosti i na minus pet, mislim da si među retkima, bar ovde, jer je strah kod mnogih izbijao na sve strane, pokriven ponižavajućim izjavama.

Link to comment
Share on other sites

Bilo je mučno ( iako su glavni akteri bili igraci Prtzn-a ) juče gledati kako I na koji način peezda & moralna nula Urosevic pokušava da nagovri Rikarda/Natha i jos par igraca Partizana da ne prisustvuju dodeli pehara.

 

Jos jedan u nizu los "derbi" ...

 

I da se nacestitam I pozdravim familiju onom ko je naredio da se blokiraju sve uličice oko stadiona pre početka utakmice I ne dozvoli izlazak sa stadiona ( istok) dobrih 20ak minuta.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Azazelkg said:

Očekivano... I da je neki random lik sa ulice bio na klupi ovakav bi bio ishod... 

Nisam baš siguran, Lalat je doneo i podrsku saveza a njegovi prethodnici su bili prepušteni sami sebi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Nisam baš siguran, Lalat je doneo i podrsku saveza a njegovi prethodnici su bili prepušteni sami sebi. 

Podršku su imali od prvog kola, kvalitet ne... Završili su minimum minimuma pobeda neophodnih za opstanak... Kao što sam bio siguran da ove godine neće ispasti, za sledeću uopšte nisam optimista da će opstati... 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hajde da malo "odmrznem" temu jednim neverovatnim podatkom - klub koji je ove sezone usao u LLSL, Mladost iz Novog Sada nema svoj sajt! Koliko je to tragicno i koliko sve pokazuje kakvi se sve klubovi guraju u najvisi rang, najbolje pokazuje cinjenica da, kada ukucate FK Mladost u google, izadje sajt Mladosti iz Lucana (sto nije toliko neocekivano) i sajt OFK Mladost APA iz Apatina.

 

Klub iz 4. ranga takmicenja ima sajt, a novi superligas nema? :ajme:

Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2022 at 3:11 AM, goldberg said:

Hajde da malo "odmrznem" temu jednim neverovatnim podatkom - klub koji je ove sezone usao u LLSL, Mladost iz Novog Sada nema svoj sajt! Koliko je to tragicno i koliko sve pokazuje kakvi se sve klubovi guraju u najvisi rang, najbolje pokazuje cinjenica da, kada ukucate FK Mladost u google, izadje sajt Mladosti iz Lucana (sto nije toliko neocekivano) i sajt OFK Mladost APA iz Apatina.

 

Klub iz 4. ranga takmicenja ima sajt, a novi superligas nema? :ajme:

Ove minule sezone, dugo nije radio sajt Radničkog iz Niša. Ivica Tončev, zamrznuti predsednik kluba, nije hteo da plati hosting. Kada je došao u Radnički, imali smo, po meni odličan sajt, koji smo dobili na poklon od jedne lokalne IT firme. Naše je bilo samo da plaćamo, to što već treba da se plaća na godišnjem nivou. Sajt je radjen u wordpressu, pregledan, a ja sam bio zadužen da ga punim vestima, fotografijama i video zapisima. Trudio sam se da na sajtu bude što više informacija i posećenost je rasla i u jednom momentu je posećenost bila sasvim blizu sajta FKP. E onda dolazi Tončev, posle izvesnog vremena rešava da to promeni i od onda sve to štuca. Istini za volju, u poslednje vreme, počinje da se menja i sadržaji počinju da budu kvalitetniji, ali još uvek nedostaje brza informacija...valjda će biti. U to vreme, Novi Pazar je bio poprilično tanak sa sajtom, govorim o periodu pre 4-5 godina, Lučanci takodje...u suštini...Beogradski klubovi, Vojvodina i twitter Javora su bili stvarno za pohvalu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sajtove mnogi klubovi imaju, ali ih ne odrzavaju, pa kad udjes vidis bajate vesti od pre par meseci na naslovnoj strani, znaci - kao da ga i nemaju. 

Ali zato vecina / svi imaju facebook stranice ili twitere, mada vise facebook. Cukaricki recimo ima sajt, ali na twiteru im stoje vesti iz marta, sto je sramota za 3.plasirani tim lige i neko ko ce igrati Evropu iz lige koja je 11. na Uefinoj listi. Kad izadjes u Evropu, realno je da ce kud i kamo vise posetilaca iz inostranstva da budu, tako da ako je klubu stalo do imidza, onda mora da bude azuriran redovno.

 

Mislim da je facebook stranica bolje resenje za ove manje klubove, okacis odmah vest, sliku, a i komunikacija sa navijacima je x puta laksa nego preko sajta. 

 

p.s Mladost G(O)AT nema ni facebook nalog, fantom klub bez navijaca, stadiona. Ali tako je kad ne postoji nikakva pravila za ulazak u ligu, da svaki klub ima svoj stadion i da ispunjava uslove, ok, ali kad krenu da se potucavaju po tudjim stadionima. 

Kragujevac isto, mislim da je jedini klub bez refklektora, bruka za grad Kragujevac i sad sta, morace u julu da igraju u pola sest popodne, na +37 stepeni. Sto je najgore i navijaci ce morati da se kuvaju na toj temperaturi, jer stadion nije pokriven NIMALO, sem one loze, ceo stadion je direktno pod vedrim nebom, dakle przenje non stop. 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...