Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

3 minutes ago, John Dies at the End said:

Moguce da su igrane neke utakmice, polusezona ... u to vreme ( generacija 98 ) taj ''teren'' je bio jedan retko upotrenljivih, a imas veliki broj utakmica koje treba odigrati.

 

31 minutes ago, Perkos2 said:

Ja sam siguran da sam generaciju '98 par puta gledao u Bivolju

 

Ček...jel to ono igralište sa desne strane, kad udješ u Kruševac, pa kreneš ka semaforu i spojiš se s putem za Djunis....?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Constantin said:

 

 

Ček...jel to ono igralište sa desne strane, kad udješ u Kruševac, pa kreneš ka semaforu i spojiš se s putem za Djunis....?

 

Geografija :classic_biggrin: ... igraliste Borca ( bivsi, stari dugogodisnji srpskoligas )... Kad' izlazis iz KS prema Djunisu/Nis, posle rasinskog mosta skreces levo... teren je sa desne strane 😄 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, John Dies at the End said:

 

Geografija :classic_biggrin: ... igraliste Borca ( bivsi, stari dugogodisnji srpskoligas )... Kad' izlazis iz KS prema Djunisu/Nis, posle rasinskog mosta skreces levo... teren je sa desne strane 😄 

U tom slučaju sa leve strane ?

 

ovaj ?

 

spacer.png

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

Sta je sa ovom Mladosti iz Novog Sada? Preskocise cetiri ranga za cetiri sezone i sada imaju priliku da udju i u Superligu? Verovatno SNS mafija ili neki slicni "ljubitelji fudbala", ali mozda je neko upuceniji pa neka napise.

 

Sto se tice Sase Ilica, cirkus takmicenje, cirkus mec, a bogami i cirkus izjava. Ja se uopste ne secam kada se neki trener bilo koje ekipe zalio da sudija pomaze njegovoj ekipi i da pita zasto njegov igrac nije dobio crveni karton. Pa ipak, ono sto bih podvukao je da, vodjeni tim principom dolazimo do neke poente - Sasa Ilic je primetio da je njegova ekipa bila pogurana od sudija i to bi bilo isto kao kada bi neki navijac jednog od dva kluba koje drzava najvise gura prizna da je vreme za kompletni reset sistema i da je resenje da drzava ne gura nikoga.

 

Evo i jednog predloga za reset sistema - ne mozes da igras najvisi rang takmicenja ako nemas toliko i toliko prodanih sezonskih karata, toliko i toliko prihoda od navijaca i tako dalje. Liga i treba da se svede na dva kluba jer je ona od pocetka liga dva kluba - ne govorim u smislu rezultata nego u smislu svih ostalih klubova koji bukvalno nista nisu uradili da privuku navijace i ponude ljudima da se pronadju u identitetu kluba, a nisu jer to i nije njihova svrha. To se najbolje vidi kada se pogleda tabela, a tamo - razlika izmedju 2. i 3. na tabeli ista kao razlika 3. i poslednjeg na tabeli.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Sta je sa ovom Mladosti iz Novog Sada? Preskocise cetiri ranga za cetiri sezone i sada imaju priliku da udju i u Superligu? Verovatno SNS mafija ili neki slicni "ljubitelji fudbala", ali mozda je neko upuceniji pa neka napise.

 

Poslednji info koji imam je da je Slijepcevic (direktor GAT-a) bio alfa i omega u klubu. Verovatno je jos uvek.

Pre par godina su bili sa mojom Rumenkom u Novosadskoj ligi, u borbi za prvo mesto sa nama i RFK Novi Sad. Pokupovali su ~30-50% utakmica koje su igrali te godine.

 

Nisu imali tim za prvo mesto u toj ligi, tako da sam bio frapiran njihovim uspehom sledece sezone u "Srskoj ligi Vojvodina", u kojoj su se prosetali.
Mislim, izgubili su mi se sa radara od kako nisu sa Rumenkom u ligi, ali sudeci po rezultatima, da se pretpostaviti da su nastavili sa praksom namestanja kad god su mogli.

 

Renoviraju i nadogradjuju stadion (tj livadu, jer nikada nije bio ista vise od toga) vec godinama i ovu sezonu igraju u Celarevu. Ocito da imaju ozbiljne planove za buducnost.

Seljacki klub, uvek bio, na jednakom nivou kao Proleter sa Slane Bare npr.

Link to comment
Share on other sites

Inace onaj mali Terzic napravi li ono u Evropi crveni kao vrata i nema cudjenja posle. Za slicnu stvar je Felipe dobio crveni protiv Sitija. Jedino sto je Terzic napravio faul u terenu, a onaj udario Fodena kada je lopta izasla vec u aut. Ali onakvo udaranje sa ledja je crveni. Da je neki vestiji glumac iz neke iole renomiranije ekipe, izvukao bi lagano crveni za ono.  

 

Iako je mlad igrac, izuzetno glup potez. 

 

E da i ne shvatam ove nashe trenere nikako. Nemash rezultat, nemash igru i igrash defanzivno i oprezno? Cemu to? Nisam upoznat sa rado Stanojevica toliko iskreno, ali ovo sto je odigrao i postavio je sramota. Ne odgovara Partizanu remi nego Zvezdi, a on lik igra utakmicu na 0:0. Bar pola sata pre kraja trebao je da rizikuje. Koga zabole dal ces da izgubis utakmicu ako na kraju nista ne dobijesh.

Imao sam osecaj da su i jedni i drugi bili zadovoljni bodom.

Edited by dzoneee
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste, mali je baš glupo startovao. Što je najgore, u Evropi su oni od 18-19 mladi, kod nas ispada da je pile neko sa 21-22, a već bi do tada morao da nauči neke stvari.

 

NIje mogao Stanoje drugačije da postavi. Nemamo kvalitet da nekom lepršavom igrom pariramo na sredini terena, moraju Zdjelar i Jevtović da je osvoje riljanjem, a da zajedno sa ostalima izginu za pobedu. Povreda Uroševića je prinudno poslala Lutovca na levog beka, što je već dovoljan rizik (on mi je čak iznenađenje kako je dobro odigrao za svoje mogućnosti). Jedina velika greška je predugo držanje Jojića u igri, jer bi Natho imao mnogo više smisla da je bio na terenu dok smo imali snage. Nekako sam se podsvesno pomirio sa Stanojevom fascinacijom Jojićem ovog proleća bez obzira na kriminal od igre koji ovaj prikazuje da se ni ne nerviram previše. Malo šta drugo je mogao da uradi ili promeni. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivije ce biti takmicenje u drugoj ligi, posebno sada kad je krenuo play off, svako kolo dva derbija, dva idu direktno, dva u baraz. Nisam pratio drugu ligu, ali malo cu da ispratim ovaj play off. Indjija se samounistila u zadnja dva kola, dva poraza kod kuce od Panceva i Mladost GAT-a. Iako su bili lideri citave sezone, sad su porazom pali na poziciju broj 2. s tim sto Javor, Pancevo pa i IMT opasno prete. 

Za ovaj IMT znam od prosle sezone kad su odigrali odlicno u Kupu protiv Zvezde u gostima, a koliko vidim i sada igraju efikasan i zanimljiv fusball. Ko da udje, bice jos gore nego sada, Indjija, Javor i ta Mladost, nemaju ni postene stadione, ova Mladost je Proleter verzija 2.0. klub bez navijaca i stadiona, verovaatno ce igrati gde i Vojvodina ili u Staroj Pazovi mozda, na svojoj livadi sigurno nece. 

 

Ne znam ovaj Zeleznicar Pancevo ko ih drzi, ali znam da im je trener Anicic koji je ispao sa Macvom prosle sezone tj bio je trener u dobrom delu sezone, mada je sa Macvom i postizao istorijske rezultate kad je usao u Super Ligu i recimo izbacio Zvezdu sa Milojevicem 2018 u 1/4 Kupa na penale. Javor svi znamo, vratio im se Bondzulic za trenera iako ih su sa njim ispali is Super lige prosle sezone. A vidim i da je trener Mladost, onaj Ristovski, ridjokosi, znaci tipicna NS prica. Ne znam samo odakle se stvaraju svi ovi klubovi brate mili ,Proleter, Kabel, sada Mladost. Svi iz NS i svi po istom principu preskacu rangove. 

To samo u Srbiji moze. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...