Jump to content

Kolektivizam vs. individualizam, patriotizam i nacionalizam


DJ_Vasa

Recommended Posts

44 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Ja sam onda ultimativac. Ne volim nikog sem uze porodice. Ostale mogu da postujem ili da me boli uvo za njih, ali ljubav cuvam za one koji daju smisao mom zivotu.

 

Pa da to ti je to u suštini 5-6 drugara/ica bliskih baš, ono pravih, 5-6 članova porodice i to bi ti bilo to.

 

 

Ova proesravanja ja volim sve srbe, ja volim sve moje sugrađane su ono proseravanja za sve pare...

 

Ja koji sam košarkaške reprezentacije sektaš, pa opet neke igrače, članove štaba, funkcionere ne mogu očima da gledam. Da ne kažem voleo bi da ih nema i da su igrači i funkcioneri nekog mog neprijatelja 🙂

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, GlennGould said:


Pa i men’se čini.
 

Nacionalizam “doprinosi integritetu zemlje i minimizira secesionističke frakcije”(sic!)

U kom to filmu? 
Pa bukvalno si pre trideset godina imao pokaznu vežbu na tu temu, tu gde apriori živiš ili si rođen


 

 

 

Ovo nije bas najbolji primer jer mi nismo imali izgradjen jugoslovenski nacionalizam koji bi se borio protiv secesionistickih nacionalizama da sacuva svoju drzavu

Hrvatski (uspesno) i srpski (neuspesno) su se itekako borili da ocuvaju svoju (novonastalu) drzavu

Lakse je razlikovati nacionalizam od patriotizma u jedno etnickim nego u vise etnickim drzavama. Voleo bih da mi neko objasni da li je "make America great again" patriotski ili nacionalisticki slogan (pokret)

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Stoned Laki21 said:

evo izvoli

 

 


a u tom zahtevu/obrascu, ispravi me ako grešim, treba da upišeš ime, prezime, matični broj  i razlog zašto se obrazac traži.

 

Da, baš to se traži+ da napišeš i imena svojih roditelja i zašto tražiš Uvererenje, Izvod i sl. 

 

 

 

4 hours ago, dude said:

 

More li ovo malo podrobnije? Koga tacno volis? Da li volis i naprednjake? :lol_2:

 

Jbt, pa ja ne volim rodbinu(debili) koju poznajem, bas cu da volim citave narode. Sta god to znacilo. 

 

Ne volm naprednjake. 

 

Volim zemlju u celini, nacionalna prirodna bogatstva, kulturu, tradicionalne običaje..etc..Naravno da ne mogu da volim sve ljude- SNS-ovce na primer..

 

I sada stajem ovde sa pričom o nacionalizmu. Očigledno je da različito razmišljamo što je dobro.

 

Ali, dosadno je kad se vrtimo u krug- nijedno mišljenje se neće promeniti na net forumu..niti ću ja vas ubediti da postanete nacionalisti, niti vi mene možete ubediti da postanem građanski orijentisana..

 

Zaista se vrtimo u krug i postaje mnogo dosadno 🙂    

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Ali, dosadno je kad se vrtimo u krug- nijedno mišljenje se neće promeniti na net forumu..niti ću ja vas ubediti da postanete nacionalisti, niti vi mene možete ubediti da postanem građanski orijentisana..

 

Ovo nije u potpunosti tačno, ne konkretno za tebe, već uopšteno. Znam nekoliko ljudi, uključujući i sebe, koji su tokom dugogodišnjeg učestvovanja na FB92 promenili/korigovali svoje svetonazore i poglede na svet. 

 

Retko, ali ne i nemoguće. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

 

Ovo nije u potpunosti tačno, ne konkretno za tebe, već uopšteno. Znam nekoliko ljudi, uključujući i sebe, koji su tokom dugogodišnjeg učestvovanja na FB92 promenili/korigovali svoje svetonazore i poglede na svet. 

 

Retko, ali ne i nemoguće. 

A ja sam puno toga i naucio ovde. Recimo to da ceo svet grohotom se smeje americkim kucama i njihovom nacinu gradnje. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Darth Bane said:

A ja sam puno toga i naucio ovde. Recimo to da ceo svet grohotom se smeje americkim kucama i njihovom nacinu gradnje. 

 

Meni je licno mnogo lepsi nacin gradnje onih nelegalnih vikendica na Savskom nasipu ("Čiča Tomine kolibe"), ali it's just me.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Eddard said:

 

Ne izazovu. Ni u kakvim slučajevima. 

 

Ok, ne mozete da prepoznate sarkazam u mom glasu, posto me "cujete" samo u formi otkucanih slova.

Kao i u prethodnom postu za deo o Ajnstajnu (da se ne samocitiram sad...) kada mi je GG prebacio, stavio sam najveseliji moguci "smiley" koji se valja po podu na kraju recenice. Mislio sam da ce to biti dovoljno, no obraticu paznju da bolje prenesem emociju u pisanu formu ubuduce.

 

20 hours ago, GlennGould said:


Pa i men’se čini.
 

Nacionalizam “doprinosi integritetu zemlje i minimizira secesionističke frakcije”(sic!)

U kom to filmu? 
Pa bukvalno si pre trideset godina imao pokaznu vežbu na tu temu, tu gde apriori živiš ili si rođen. 


Ma samo Vučića da maknemo... 

 

Sta znam. Tehnicki si u pravu, ali slucaj Jugoslavija je po meni iznimka zbog svoje specificnosti (globalne politicke okolnosti, period kreacije, nacin kreacije itd...) 😊

 

47 minutes ago, Darth Bane said:

A ja sam puno toga i naucio ovde. Recimo to da ceo svet grohotom se smeje americkim kucama i njihovom nacinu gradnje. 

 

Tek sad? Mukica, u Faradejevom kavezu ziveo?

Dobrodosao na Internet. Informacije iz bilo koje drustvene, umetnicke, politicke itd sfere su ti udaljene doslovno nekoliko klikova misem. Ko zna sta bi jos naucio kad bi ti pogled dosegao dalje od vox92. 
Ja sam ti vec ostavio na drugoj temi link do jednog od najvecih i najposecenijih sajtova na svetu za deljenje mimova. Postoji i sekcija za politiku. Kontam zanimalo bi te...

Edited by RatzenStadt
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Mustafa Dogan said:

 

Nisam nadlezan.

Edit: Ne sudim ti.

To se strucno zove - sociopatija.

 

Pa onda je to dobro. Zato sto tu na toj teritoriji koga proglasavaju za "sociopatu" (zato sto nece sa njima, samo pored njih) taj je u stvari normalan. Treba malo šira slika da se sagleda, pa da se vidi kako to tu vidi normalni, progresivni svet. Svet koji se menja i napreduje, a nije mu cilj da zaparlozen sedi i samo ponavlja sta su radili njegovi dedovi, "opiruci se" svemu. Taj svet to tu vidi kao propaliteta iz komsiluka koji stalno pravi nered i ponasa se kao lud (vec par vekova). I sad komsiluk ne zna sta da radi sa takvim elementom, osim da ga tolerise, jer je neko smislio da je humano takvog ostaviti da se ponasa kako se ponasa. Ali ipak, kad takav crkne, ceo komsiluk odahne. Pa sad ko je tu sociopata...

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

pogledao sam poslednjih par stranica ovog topika, i govori se o nacionalizmu Srba i ostalo.

Postovani diskusanti, ja mislim da to nije tema ovog topika.

 

Da se vratim malo unazad, ako se secate, ovaj topik je nastao na sportskom delu foruma

zbog toga sto je bilo besmisleno, nesvrsishodno i zamarajuce postirati dnevne aktivnosti

puzajuce srpske diktature na podforumu politika.

 

Ako je ovaj topik izgubio svoj ukus, onda je to zbog ovakvih sporednih prica,

tipicnih za stari forum.

Citao sam ih tamo sedam godina, o svim fejlovima zutih od onomad, dok se o gradjenju jedne decenijske diktature

koja ce sve zaviti u crno progovaralo u 'podrumu'

 

Zato dragi drugari, za srpski nacionalizam, opoziciju, nase nacionalno bice,

individualna osecanja prema masama.... postoje svi ostali topici ovog foruma.

 

+

Ako ce ovaj topik imati svoj autentican izgled, onda ovde pratimo sve one dnevne

ludosti rezima i pojedince koji su u bilo kakvoj akciji protiv tog ludila.

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa onda je to dobro. Zato sto tu na toj teritoriji koga proglasavaju za "sociopatu" (zato sto nece sa njima, samo pored njih) taj je u stvari normalan. Treba malo šira slika da se sagleda, pa da se vidi kako to tu vidi normalni, progresivni svet. Svet koji se menja i napreduje, a nije mu cilj da zaparlozen sedi i samo ponavlja sta su radili njegovi dedovi, "opiruci se" svemu. Taj svet to tu vidi kao propaliteta iz komsiluka koji stalno pravi nered i ponasa se kao lud (vec par vekova). I sad komsiluk ne zna sta da radi sa takvim elementom, osim da ga tolerise, jer je neko smislio da je humano takvog ostaviti da se ponasa kako se ponasa. Ali ipak, kad takav crkne, ceo komsiluk odahne. Pa sad ko je tu sociopata...

 

To bi pilo vode da vam je u drzavi (ili bilo kojoj drugoj) 1% ostecenih i nezadovoljnih, a 99% politicara, tajkuna, multimilionera, pa onaj jedan rezi i kevce na svoje komsije, sugradjane, sunarodnike jer su svi oni u njegovoj perspektivi uhljebi i profiteri, a jedino se on nije nigdje uzido, pa ga komsiluk gleda kao kako ti rece ''propaliteta iz komsiluka koji stalno pravi nered i ponasa se kao lud''.

''I sad komsiluk ne zna sta da radi sa takvim elementom, osim da ga tolerise, jer je neko smislio da je humano takvog ostaviti da se ponasa kako se ponasa. Ali ipak, kad takav crkne, ceo komsiluk odahne'' - a ko ce da izdrzava taj komsiluk? Odakle mu plate, zdravstveno, radni staz (ako ovo zadnje dvoje uziva). Pa za njih smrt tog jednog koji pravi nerede nije odahnuce, nego egzistencijalna katastrofa i zemljotres, gubitak tla pod nogama, posto po toj tvojoj logici taj 1 jedini prav, a neopskrbljen, neugradjen i ostavljen na cjedilu sa svojih 10 prstica izdrzava 99 lezosera-milionera. Pa koliko je onda taj jedan zaradjivo mjesecno?! 100 miliona € mjesecno, i sve mu drpisali i oteli muz/zena, babo, mama, sin, cerka, brat, sestra, amidza, tecic, dedo, nana, prvi komsija, svi stanari zgrade, koji su svi clanovi politickih stranaka i obavljaju visoke drzavne funkcije, za razliku od njega?

Pa ko u takvoj drzavi cisti ulice, pece hljeb, ore njivu, bere zito, timari stoku, muze kravu, odrzava grijanje, snabdijeva vodom i strujom, regulise kanalizaciju, deponuje smece, popravlja puteve, proizvodi namjestaj, uredjaje, prevozna sredstva, lijekove, ko lijeci, njeguje stare?! Sve taj jedan jedini ''superman''? Kolko njega ima kad moze istovremeno sve to da postize?

Edited by Mustafa Dogan
Link to comment
Share on other sites

Druže Mustafa, imam blagi osećaj da si u ovom odgovoru na post m.p. ne samo omašio fudbal nego otišao na teren za LaCrosse sa klizaljkama, bilijarskom kuglom i vaterpolo kapicom i pitaš se gde je bela tačka da izvedeš 3 slobodna bacanja.

Sent from my SM-N950F using...

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
20 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Mislim da je ovo prava tema gde mogu da ostavim link do teksta sa portala Direktno

 

https://direktno.rs/politika/246080/licni-stav-jovan-licina-izmedju-laznih-gradjana-i-laznih-patriota.html

 

Palamudjenje. Izgubih 2 minuta zivota.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

:smiley33:

sada znaci svi moramo da kliknemo taj link da procenimo da li je napisano objektivno i tacno ili floskulasto!!!

 

unapred cu, po potpuno subjektivnom osecaju da ocenim da je floskulasto ...cisto da ne gubim minute od zivota kao denis ...

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Nije, vrlo je objektivno i tačno napisano. 

Nije. Standardno palamudjenje "salonskog nacionalizma". Lazni "srednji put", "izmedju" "seseljizma" i prihvatanja krivice za dogadjaje 90-ih. A iza toga stoji klasican salonski nacionalizam tipa "nisam ja sovinista, Seselj je kreten, ALI ... (patriotizam, nacionalna cast, istorija, trt-mrt).

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

...
Stao sam sa čitanjem nakon dva pasusa.

 

 

Ja sam procitao sve. Sta ces, u peMziji sam pa imam vremena i za gluposti... :classic_biggrin:

Covek se izlaprdao.

Ovde kod mene bi mu rekli - il' se poseri il' se makni sa "posude", odluci!

 

 

Edited by zoran59
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2020 at 4:49 PM, tomas.hokenberi said:

Nije. Standardno palamudjenje "salonskog nacionalizma". Lazni "srednji put", "izmedju" "seseljizma" i prihvatanja krivice za dogadjaje 90-ih. A iza toga stoji klasican salonski nacionalizam tipa "nisam ja sovinista, Seselj je kreten, ALI ... (patriotizam, nacionalna cast, istorija, trt-mrt).

 

Prvo, autor je član levičarske stranke. Ličina ne piše o nekom srednjem putu. U tekstu jasno objašnjava zašto je danas tanka linija koja spaja levičare i nacionaliste. 

 

Ukoliko nisi pročitao tekst a nisi se informisao ko je autor teksta, ne možeš na osnovu moje političke pripadnosti unapred da pišeš da je tekst "salonski nacionalizam" 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...