Jump to content

Bundesliga


Xpert

Recommended Posts

5 minutes ago, Drug Crni said:

Pojma nemam,zaista..a i nisam Bajernov fan..

Medjutim,postoji jedna stvar zbog koje ih beskrajno cenim,a koja se tako lako previdja. Naime,Bajern je jedini klub koji sa svakim protivnikom igra isto. Napadacki, na gol vise, odbrana stane visoko (na maltene 50 metara) i jedina ambicija je da se rival zatrpa golovima. Nema veze je li sa druge strane Augzburg, Dortmund, neprijatni Ateltiko, snazni Real, jaka ili slabasna Barsa..ili neki engleski top tim.. bukvalno protiv svih igraju na isti nacin i nikome se ne prilagodjavaju. Nebitno je i da li je u pitanju prvo kolo Bundeslige ili finale Lige sampiona.

Ja sam gledao i MIlana i Juventusa u raznim izdanjima i filozofijama,Reala sam takodje znao videti kao ekipu koja igra oprezno, engleske velikane takodje (zavisno od promena na klupi)..pa cak i Barsu..

Bajerna nikad. Non-stop ista filozofija. Treneri se menjaju,svaki donese neke svoje ideje i ostavi svoj pecat na tim,ali se shvatanje fudbala i toga kako Bajern treba da ga igra ne menjaju.
Za to imaju samo veliki naklon od mene.

 

Nemam više reakcija danas, ali ovo je velika istina. Rekla bih da se to prenosi i na igru nemačke reprezentacije jer je uvek dosta igrača iz Bajerna i u tom sastavu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Klub iz malog grada u kojem živim izborio posle 25 godina ulazak u profi nivo fudbala, a to je 3. Bundesliga. Elem, čisto za poređenje standarda, bilo mi smešno i zanimljivo, sad se postavlja pitanje gde će igrati utakmice jer stadion na kojem igraju, iako ima kapacitet od nekih 15.000 gledalaca, ne ispunjava sledeće uslove koje propisuje BL:

- nema reflektore (videće da ih instaliraju, ali avaj pored stadiona je auto-put, pa ne smeju da zaslepljuju vozače, logično)

- nema grejanje travnjaka 😆

- nalazi se u stambenoj četvrti, pa utakmice ne bi smele da se igraju posle 18.30h zbog buke. 
 

Ladno, al’ standard… 😀

Link to comment
Share on other sites

Grejanje travnjaka srećom ne mora u prvoj sezoni, ali ako ostanu, moraće da ugrade.

 

A to je i plan, da igraju što više mogu na svom stadionu, a ono što ne može, na “zamenskom” stadionu koji su morali da imenuju (Hannover 96).

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Perkos2 said:

Neka igraju u prepodnevnom terminu ali opet ih zeza grejanje travnjaka. Moj rođak igra u nizim ligama Francuske i kaze da su im tereni bolji i od travnjaka na Marakani


увек се сетим утакмице, коју је још СОС канал преносио директно, дакле крај 00-их, Сошо - "неки клуб", када је снег нападао тако брзо да се ни линије нису виделе, ниједан лист траве, и верујем да их је само звиждук за крај полувремена спасио прекидања утакмице.

укључење на почетку другог дела игре, кадар невера, трава зеленија од леприкона.

мсм, јебени Сошо, шта су они провели пар сезона у Лиги 1 од како пратим фудбал и из града величине Бачке Паланке су можда.

Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2022 at 5:46 PM, Perkos2 said:

Neka igraju u prepodnevnom terminu ali opet ih zeza grejanje travnjaka. Moj rođak igra u nizim ligama Francuske i kaze da su im tereni bolji i od travnjaka na Marakani

 

Nazalost Marakana vise nije standard ni kod nas 😞

Ja sam danas poslom bio na Ubu i fasciniran sam njihovim stadionom, trava ko sa Vimbldona, a gledajuci preko TV-a rekao bih i da TSC ima odlicnu podlogu.

Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2022 at 5:39 PM, Eddard said:

Klub iz malog grada u kojem živim izborio posle 25 godina ulazak u profi nivo fudbala, a to je 3. Bundesliga. Elem, čisto za poređenje standarda, bilo mi smešno i zanimljivo, sad se postavlja pitanje gde će igrati utakmice jer stadion na kojem igraju, iako ima kapacitet od nekih 15.000 gledalaca, ne ispunjava sledeće uslove koje propisuje BL:

- nema reflektore (videće da ih instaliraju, ali avaj pored stadiona je auto-put, pa ne smeju da zaslepljuju vozače, logično)

- nema grejanje travnjaka 😆

- nalazi se u stambenoj četvrti, pa utakmice ne bi smele da se igraju posle 18.30h zbog buke. 
 

Ladno, al’ standard… 😀

Heh Nemci, kad pojma nemaju. Kod nas se to lepo rešava tako što prodaš utakmice ako nemaš uslova da igraš viši nivo takmičenja i rešiš probleme u startu :lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U neka stara vremena( ne znam kako je danas) je u Pirotu bila fenomenalna travnata podloga a okolo stadiona jos tri terena pomocna sa istom podlogom. Ali tad je Radnički bio pod kapom Prvog maja a oni bili ozbiljna firma. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Гледам, али никако не могу да нађем... Мислим да после доласка Манеа у Бајерн али и шпекулација да ће Роналдо у Бајерн нарочито ако Роналдо дође апсолутно заслужено да Бајерн добије топик. Уколико већ постоји онда јбг.. ћорав сам не видим где је тема... 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jos jedna dosadna sezona, oduvali su jednog od glavnih konkurenata sa 6:1, a realno moglo je ladno da bude i 10:0 u prvom poluvremenu,  sta su sve promasili. Uzece ponovo titulu, ali za LS taj tim nema dubinu kao pre nekoliko godina. Mozda za koju godinu kada stasaju mladji igraci kao Musiala i dovedu jos nekog igraca u srednji red ili napad.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...