Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Francuska izbila na prvo mesto na kladionicama. Najverovatniji razlog :

 

gallery-19:10.jpg

 

Slika sa jučerašnje probe. Meni ovo više liči na parodiju od kostima nego na nešto ozbiljno.

 

Danas su naše izašle na prvu probu i ono što se vidi je sasvim lepi kostimi. Nešto između seksi izgleda i elegantnog. Pevanje zvuči ok.

 

Hurricane-Serbia-First-Rehearsal-Eurovis

 

Večeras će biti reakcija na današnje probe u kojima će se moći čuti nešto više, za sada čujem da imamo neku varijantu light show-a koji deluje dobro no to se ne vidi na kratkom snimku koji je objavljen.

Link to comment
Share on other sites

Malta ce da potone kao kamen 😄 mislim da ako posle ovoga pocnu da je guraju, a video sam najveceg blogera kako prica kako je siguran pobednik, to je znak da ce se smuciti publici i da nece nista da uradi.

 

Ukrajina se popela pet mesta, nadam se da ste uplatili da ulaze u finale posto je to bilo najsigurnijih 2.20 u istoriji kladjenja.

Link to comment
Share on other sites

Jedan kuriozitet - ukrajinska pevacica se ne oseca dobro, testirala se na kovid, cekaju se rezultati. Imali su probu sa zamenom, zamena je student muzicke akademije u Holandiji, veze nema sa Ukrajinom i ukrajinskim jezikom.

 

 

Alal vera!

Link to comment
Share on other sites

On 3/21/2021 at 1:35 AM, McLeod said:

Ukrajina se kotira kao 12. u prvom polufinalu, prolazi u finale je fikscina, mogu cak i do top 3 tamo.

 

Cisto da se citiram...

 

U ovom trenutku Ukrajina je 4. favorit u polufinalu i kvota da prolaze je 1.08. Kada sam ovo pisao bila je 2.20.

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2021 at 8:47 PM, Joki said:

Ko je bio favorit po kladionicama prošle godine a ko ove? I kako se kotira prošlogodišnji favorit?

 

Prošle godine je favorit bila Bugarska. Ali prošle godine je bilo 6 zemalja sa jako malim razlikama u kvotama tako da je svako od njih mogao da pobedi. Nije preterano bitno ko je prvi na kladionici jer teoretski svako sa kvotom recimo ispod 15 ima šansi. Unazad 15 godina jedini koji je pobedio sa većom kvotom je bila Končita Vurst mada meni ni dan danas nije jasno zašto su je kladioničari tako potcenili. Evo kvota od prošle godine :

 

odds2020e.png?w=470

 

Od tih 6 osim Rusije ostali su i ove godine u top 10.

 

Pošto su juče i "velikih" 5 imali prvu probu evo mog mišljenja što se tiče pobednika za ovu godinu. Definitivno nije za klađenje jer su razlike minimalne i presudiće nastup. Što se tiče trenutnih kvota Malta je u sredu izašla sa drugačijim kostimom za pevačicu i vratila se na prvo mesto. Međutim juče posle nastupa Francuske i Italije sada je prva FRA, druga ITA a Malta je pala na treće mesto. Četvrta je Švica. No razlike su isuviše male da bi se moglo reći "ovaj pobeđuje".

 

Po meni pobeđuje Malta, Francuska ili Švajcarska. Italiju otpisujem jer rok bendovi (osim Lordija) uglavnom uvek prođu kao bosi po trnju a obzirom da sam video njihov nastup neće imati neki "Vau" stejdžing da im pomogne da dobiju glasove mladih.

 

Malta - Pesma o ženama, borbi za njihova prava, feminizmu. Nije baš najsrećnije napisan ali je pisan tako da se svidi mladima. Pevački nije mnogo zahtevan ali i da jeste Destiny je odličan pevač tako da tu ne treba očekivati probleme. Problem za ovu pesmu će biti njen nastup jer je upitno da li će uspeti taj deo da odradi da bude zanimljiv gledaocima. Čisto sumnjam da će ona da igra na neki zanimljiv način po bini a sudeći po probama to im je plan. Tu će dobiti lošije ocene kod žirija ali će to nadomestiti kod publike jer je pesma moderna i dopadljiva.

 

Francuska - Pesmu je pisala Barbara i pisala ju je o sebi. Može se reći da se odnosi na sve umetnike odnosno ljude koji nastupaju za druge i od reakcije tih drugih zavisi njihova karijera. Pesma se bavi strahovima i nesigurnosti umetnika što je prilično hrabar tekst. To će žiri dobrano nagraditi jer većina njih su takođe iz te branše i znaju da je to spreman retko ko da prizna od njih. Nastup će biti sličan onom iz finala nacionalnog takmičenja. Ima elegantniji komplet po mom ukusu. Pesma takođe nije pevački zahtevna ali jeste emotivno, Barbara mora da pokaže emocije da bi uspostavila kontakt sa publikom jer u protivnom ko ne zna Francuski biće mu dosadna. Na probi je izgledala bolje nego u onom spotu tako da misli da je na pravom putu. Bez emocija pesma je više za zreliju publiku a takvi su aposlutna manjina kada pričamo o glasanju.

 

Švajcarska - Pesma o životu i iskušenjima koje nam donosi. Vrlo kvalitetna pesma. Pevački je zahtevna tako da ako odradi posao kako treba može da očekuje odlične ocene od žirija. Po mom mišljenju publici će se takođe svideti jer drugi deo pesme je prilično moderan i biće bliži mlađim ljudima nego francuska pesma koja nema takve nagle promene. Poseban stil pevanja švajcarca takođe će mu doneti poene kod publike. Nastup će mu biti interesantan a da pri tome nije zahtevan jer će njemu biti bitno da se ne kreće mnogo da bi mogao da otpeva kako treba.

 

Dakle ja se ne bi kladio ali ako biste mi uperili pištolj u glavu kladio bih se na Švicu zbog gore rečenog. Po mom ukusu je Francuska, to je toliko dobra pesma da mi se svidela i pre nego što sam pročitao tekst pre svega zbog načina izvođenja. Pri tome poreklom je odavde tako da nadam se da se Srbija neće brukati i da će dati 12 poena Francuskoj. Da ne bude zabune, ona se žena izjašnjava kao Francuskinja i vezu sa Srbijom vezuje za Dedu, što verovatno implicira da je i njen otac se izjašnjavao kao Francuz. No opet još uvek se prezivaju Pjević tako da možda i grešim.

 

Pesme koje bi mogle da uskoče u slučaju velikih iznenađenja :

 

Litvanija - solidna dens pesma sa ekstra zaraznim plesom.

Bugarska - Odlična balada doduše imaće malo dosadniji nastup

Italija - Vrlo dobra pesma ali takođe ne baš sjajan nastup

 

Pored ovih treba spomenuti Grčku i Irsku koji će imati vrlo interesantne nastupe, kao i Kipar sa pesmom koja je "kopijom Ledi Gage" no zvuči odlične i San Marina koji će sigurno skrenuti pažnju na sebe.

 

Sa exYU očekujem da HRV bude najbolje plasirana, od ostalih naše će najverovatnije proći u finale a ostatak jako teško.

Link to comment
Share on other sites

Dosta je dobra analiza, ono sto je problem je da nemamo pojma kako ce ziri glasati i koga ce gurati. Ziri ima neku agendu i verujem da je ta agenda da se gura Malta. Po automatizmu ce Francuska i Svajcarska u tom slucaju ispastati. Sa druge strane, nemam neke dileme da ce Malta dobiti najmanje glasova publike od te tri.

 

Bugarska i Rumunija su po mom misljenju out - toliko ima dobrih pevaca/dobrih staginga da nece imati nikakav impakt, vokalno su tanke obe, staging je bezveze, bice to meh.

 

Irska ima zanimljiv staging, ali nesto slicno smo vec videli, vokalno je uzasno tanka, plus je pesma bezveze. Nema gotovo nikakve sanse da prodje polufinale.

 

Kipar se penje, odlicno izgleda i ona na sceni i igracice, dobra je pevacica, nista specijalno, ali nece tu biti nekih problema.

 

Za Italiju se apsolutno ne slazem, oni su klinci, a svo cetvoro izgledaju kao rok zvezde. Bukvalno kao da su na sceni 20 godina. Ko ne bi glasao za rok pesmu ne bi glasao i ovako i onako, ali ko bi mozda glasao ce za ove sigurno glasati, jer su esencija rokenrola. Savrsen staging i nastup. Vidim ih kao pobednike mnogo vise nego ostale ovde, pitanje je samo zirija, mada, ako su mogli na jebenom San Remu da pobede, ne vidim zasto bi ih ziri ovde zakidao. Od publike ce dobiti dosta glasova sigurno.

 

Ovo je moja predikcija za polufinala:

 

Litvanija, Rusija, Svedska, Kipar, Azerbejdzan, Ukrajina, Malta su mi apsolutno sigurne, Hrvatska i Rumunija verovatne, a za deseto mesto vidim najpre Izrael jer pevacica bas podize pesmu uzivo (iako je bezveze), ima young Mariah Carey vibes. Norveska ima sansu jer Norveska, ali bih tako voleo da ne prodju u finale, posto su ispali idioti i nisu poslali na Evroviziju sigurnu top 3 pesmu, ako ne i pobednika. Makedonija je ovde poslednja sigurno, ne vidim da i Australija, Irska i Slovenija imaju neke sanse. Za Belgiju stvarno ne znam, pesma i nastup i sve mi je nekako bezveze, ali je cudno pa moooozda imaju neke sanse.

 

San Marino, Grcka, Island, Srbija, Bugarska, Finska, Svajcarska su mi sigurne. Tu mi je do proba bila i Moldavija, ali los je staging, bas ispod nivoa spota, plus ona ne zvuci sjajno uzivo, ali opet mislim da ima dobre sanse da prodje. Gruzija je poslednja, ne verujem ni da Estonija ima ikakve sanse, ostalo moze da bude svasta. Austrija i Letonija su mi najblize prolasku, Austrija jer je ovo najbolji muski vokal ubedljivo na takmicenju, mada je pesma sranje i vec vidjeno, Letonija je jako interesantna uzivo, mada pesma nije nesto. Albanija je takodje moguci finalista, jer skoro svaki put udju u finale dok salju istu pesmu deset i kusur godina. Jedna od najvecih misterija Evrovizije.

Link to comment
Share on other sites

Juče sam gledao drugu probu Švice :

 

 

 

Momak ima dosta problema u igri, deluje kao da nikad u životu nije igrao. Opet je propao na kladionici, sada je čak 6. To ga definitivno stavlja u goru poziciju od Malte jer ona ipak ima manji hendikep jer bar može da igra sa onim njenim pomeranjem šaka što deluje interesantno. Neću još da ga otpišem jer ipak je pesma odlična ali videćemo posle 3. probe kako stvari stoje.

 

Evo kvota od jutros :

 

kvote.jpg

 

Mislim da će ga i ova sa Kipra prešišati ovih dana. Već se izjednačila sa njim u nekim kladionicama. Italija je malo skočila, u nekim kladionicama je pretekla Francusku no ovi su još uvek za nijansu prvi. Naše su dosta skočile, ako se ne varam početkom godine su bile dno dna a sada su već skoro na polovini.

 

Edit : dok sam ovo kucao Italija je pruzela prvo mesto, izgleda da je razlika jako mala pa se smenjuju non stop kako se kvote pomeraju u toku dana.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Večeras prvo polufinale. Evo nekih razmišljanja :

 

-Prolaze sigurno :

 

Malta, Litvanija, Ukrajina, Kipar, Rusija

 

-Najverovatnije prolaze :

 

Hrvatska, Norveška i Švedska

 

-Borba za preostala dva mesta :

 

Azeri, Rumunija, Izrael i Irska

 

-Ispadaju sigurno :

 

Belgija, Australija, Slovenija i Makedonija

 

Ko voli da vija malo veće kvote moglo bi se desiti sledeće, ali vrlo je mala mogućnost :

 

Ispadaju Norveška i/ili Švedska, ne znam da li tako nešto ima u ponudi. Ili prolazi Irska i/ili Australija to bi trebalo da su malo jače kvote.

Link to comment
Share on other sites

Moja prognoza - Litvanija, Ukrajina, Rusija, Kipar, Malta, Svedska, Azerbejdzan, Hrvatska, Rumunija, Izrael.

 

Jedina razlika je da mislim da Irska nema sanse, a da Belgija ima. Cak bih rekao da je bliza ulasku nego Izrael/Rumunija ako ne budu imali mnogo dobar nastup. Za Azere ne brinem. U finale su im prolazile 10 puta gore pesme, ova i nije losa za njihove standarde.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Don Juan said:

Majko moja šta je ovo.

 

Evrosong, šta bi drugo bilo...

 

Nisam hteo da slušam pesme pre večeras, ufff... kakva parada pijanstva i kiča, svake godine sve gore i gore. Slovenija se zajebala pa poslala pesmu i pevačicu, ostali su poslali šou program u koloru. Šlag na tortu sa Malte, pevačica vanbračna kćerka Britni Spirs i nilskog konja. A među favoritima po kladionicama.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...