Jump to content

Klimatske promjene, zagađenje i uništavanje životne sredine


...

Recommended Posts

Nisam siguran da ljudi koji muku sa studeni(broj zrtava ekstremnih hladnoca je neuporedivo veci od broja zrtava ekstremnih vrucina) dele vasu zabrinutost u vezi porasta temperature. Zamislite njihovu reakciju na vase zamisli da hladite planetu. 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Eddard said:

Međutim, mene kod vas dvojice kopka nešto sledeće. Naime, za mene su antropogene klimatske promene, po sadašnjim naučnim saznanjima, činjenica. Kao i to da je zemlja okrugla. Niko do sada nije uspeo da me razuveri u to, tj. da mi pokaže kako rad hiljada naučnika nije tačan.

 

Sto se toga tice, ja nisam tvrdio da antropogene klimatske promene nisu cinjenica i realnost. Za bohumila ne znam. Mozda se stekao pogresan utisak od mojih ranijih pisanja da je tako, ali cini mi se da sam i tad isticao da smatram da antropogene klimatske promene jesu realnost (u sustini su hibridne, dakle radi se o spregama drustvenog i klimatskog sistema, za koje sam ja tvrdio da su oba kompleksna i teska za predvidjanje na duzi rok, sto automatski znaci slabost u resavanju problema i donosenju odluka, ali to ne znaci da ja smatram da covek ne utice na klimatske promene). 

 

11 hours ago, Eddard said:

Ako pođemo od prethodne dve pretpostavke, dolazimo do pitanja, kako biste vi te dve sukobljene stvari rešili?

 

Iskreno ne znam. Spominjao sam ranije i na jos par drugih tema neke moguce vidove resavanja tih sukobljenih stvari. Recimo ovde sam bas spominjao da ukoliko uzmemo klimatske promene kao spor proces i pustimo ljudsko drustvo da se samo razvija bez velikih intervencija, mozda dodje do koevolucije i adaptacije oba sistema. E sad ako se klimatske promene pokazu kao vrlo brz proces, onda ne znam kako bi se problem mogao resiti za tako kratko vreme, mozda u nekom Cercil stilu.

 

U oba slucaja mislim da su velike intervencije u vidu velikih javnih politika poput Green New Deala u spoju sa milenijalizmom, apokalipticizmom i eko-fanatizmom katastroficne koliko i same klimatske promene. To je kao kada bi te neko pitao da li mislis da je udar asteroida veca pretnja od erupcije supervulkana, pa ti rekao ''pa oba su zapravo vrlo ozbiljne pretnje po zivot''. E isto tako su milenijalizam i eko fanatizam (kao i totalitarizam) pretnje po covecanstvo i planetu koliko i klimatske promene. O tome se radi. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sasa965 said:

Treba još kako.

 

Ako će nauka ovako kao ti, onda nije nauka već izbor za najepšu devojku.

Može plava , može crna a bogami i riđa kako se kome ćefne.

 

To o čemu pišeš je lični doživljaj i emocionalna reakcija.

Nauka su merenja i proverivi podaci.

Pa eto nauka kaze da dolazi do globalnog zagrevanja. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Veshtodel said:

i pustimo ljudsko drustvo da se samo razvija bez velikih intervencija,

 

Sweet Mary, mother of Christ, sto ovo u stvari znaci?

 

Kako da pustimo ljudsko drustvo da se razvija bez vecih intervencija? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Darth Bane said:

Pa eto nauka kaze da dolazi do globalnog zagrevanja.

 Pa Bane kupuj plac na novoj lokaciji u zavisnosti šta misliš da će se desiti .

Poplave ti plac na planini , novo ledeno doba onda plac na nekom ostrvu ali gledaj da bude blizu vode.

Edited by sasa965
slovo
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Veshtodel said:

 

Sto se toga tice, ja nisam tvrdio da antropogene klimatske promene nisu cinjenica i realnost. 

 

Ok, sorry, stekao sam pogrešan utisak. Sa ostalim iz pasusa se apsolutno slažem. 

 

18 minutes ago, Veshtodel said:

Iskreno ne znam. Spominjao sam ranije i na jos par drugih tema neke moguce vidove resavanja tih sukobljenih stvari. Recimo ovde sam bas spominjao da ukoliko uzmemo klimatske promene kao spor proces i pustimo ljudsko drustvo da se samo razvija bez velikih intervencija, mozda dodje do koevolucije i adaptacije oba sistema. E sad ako se klimatske promene pokazu kao vrlo brz proces, onda ne znam kako bi se problem mogao resiti za tako kratko vreme, mozda u nekom Cercil stilu.

 

Hm, zanimljivo viđenje... znači pustimo tehnološki razvoj dalje i doći ćemo do tačke kada će se pronaći rešenje. Ako ne bude kasno... U suštini, to će se i desiti. Zaustaviti tehnološki razvoj, mislim da je u svakom slučaju nemoguće, ali ga je moguće usmeriti u želljenom pravcu, da banalno kažem - da se ne podstiče više istraživanje i razvoj npr. u pravcu pravljenja motora SUS koji će trošiti manje goriva, već onih motora koji će trošiti alternativna goriva. 

 

18 minutes ago, Veshtodel said:

U oba slucaja mislim da su velike intervencije u vidu velikih javnih politika poput Green New Deala u spoju sa milenijalizmom, apokalipticizmom i eko-fanatizmom katastroficne koliko i same klimatske promene.

 

Ovo svakako ni ja ne vidim kao rešenje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, sasa965 said:

 

Ko tebe NASA-om, ti njega "climate change denial blog"-om... Ajd ne zajebavaj nas više. 

 

Overall, we rate Watts Up with That a strong pseudoscience and conspiracy website based on the promotion of consistent human influenced climate denialism propaganda.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Darth Bane said:

Ma nemoj me zajebavati!!!

Alo moderacija?!?!?!?!!

Malo iznad imaš link sa podacima o nivou mora na mernoj stanici.

Da uštedim vreme , u poslednja dva veka nivo mora je povećan za oko pola metra.

Šta to znači?

Koliki je uticaj sunca na ovakve rezultate .

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Eddard said:

Grafik nije toliko detaljan da bi mogao da izvučeš takav zaključak, već vidiš ono što ti hoćeš. Drugo, nalazimo se između ledenih doba kada nivo co2 svakako raste do maksimalnih 300ppm koliko je bilo u prošlosti, kada čoveka nije bilo. Danas je preko 400.

 

Evo ti detaljnije.

x24_co2-graph-061219-768px.jpg.pagespeed

 

 

Iiijao, majko, pogušismo se i pogoresmo.

 

Google University ne kaže da je nagli skok posledica učestalosti podataka. Dijagram na svakih 100 hiljada godina jedna tačka a danas merenja raspoloživa svaku sekundu. I da nam donosilac ovog dijagrama poživi još 100 hiljada godina video bi da bi se ovaj skok uprosečio kao što je oduvek i bilo.

 

Temperatura u stvari kao da opada a pazi nagli skok na kraju, upravo zbog raspoloživosti podataka. Tu se domaćice, kada ih neko naplaši i prekine u čitanju ljubića, uspaniče pa, bogami, 'oće i da podvrisnu, baš k'o da im je miš utrč'o  u kujnu.

 

x = godine

y = varijacije temperature od proseka. 0 = prosek

 

2019climate01.jpg

Edited by Yoyogi
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Yoyogi said:

 

 

Iiijao, majko, pogušismo se i pogoresmo.

 

Google University ne kaže da je nagli skok posledica učestalosti podataka. Dijagram na svakih 100 hiljada godina jedna tačka a danas merenja raspoloživa svaku sekundu. I da nam donosilac ovog dijagrama poživi još 100 hiljada godina video bi da bi se ovaj skok uprosečio kao što je oduvek i bilo.

 

Temperatura u stvari kao da opada a pazi nagli skok na kraju, upravo zbog raspoloživosti podataka. Tu se domaćice, kada ih neko naplaši i prekine u čitanju ljubića, uspaniče pa, bogami, 'oće i da podvrisnu, baš k'o da im je miš utrč'o  u kujnu.

 

x = godine

y = temperatura

 

2019climate01.jpg

Ti si yoyogi " a climate change denier" ! 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Bane said:

Ti si yoyogi " a climate change denier" ! 

 

Umesto da se naplašava i vezuje u čvor, on se još i qrči!

 

Haškom tribunalu bi ga trebalo predat!

 

Edit: mislio sam da mene, tzv. Yoyogiya pošalju u Hag.

Edited by Yoyogi
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Yoyogi said:

 

Umesto da se naplašava i vezuje u čvor, on se još i qrči!

 

Haškom tribunalu bi ga trebalo predat!

Ne, ovde je situacija prilicno jasna: bez sumnje ima klimatskih promena. Dobar deo tih promena je izazvan ljudskim delovanjem - i to najvise emitovanjem gosova koji izazivaju tzv efekat staklene baste - i ta emisija nastaje sagorevanjem fosilnih goriva. 

To neki nece da priznaju iz raznorazniih razloga - ali  uglavnom su u pitanju licni ( poslovni ) interesi. 

I to je to - to je sustina. Sve ostalo je presipavanje iz supljeg u prazno  i zamagljivanje cinjenica kako stvari stvarno stoje. 

Mi moramo postepeno da smanjujemo emisiju ugljen disoksida dok je sasvim ne ukinemo - dakle sve manje koriscenje uglja, nafe i gasa. Tacka!

Jedina polemika koja se moze voditi je kojom brzinom se mogu ugljovodonici " to phase out" : 10,20... 50 godina?! Ne "da li" - vec "kada" i "kojim tempom" i "koliko brzo" !

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Yoyogi said:

Evo, Bane, ja vozim električna kola pa mi kažu da sam climate change denier. Šta ti uradi osim što bogoradiš po forumima?

Kakve činjenice, od kada su to činjenice a ono iz mog dijagrama nisu?

Pa citaj izvestaje IPCC Ujedinjenih nacija. A oni su alarmantni. Nedvosmisleno je utvrdjeno :

1. Da se desava globalno zagrevanje

2. Da je ono prouzrokovano ljudskim aktivnostima

3. Predvidjeni su njegovi efekti na prirodu i ljude.

Ono sto je jezivo je da ce se efekti globalnog zagevanja jos dugo osecati - cak i kada bi se nekakvim carobnim stapicem

sva emisija stetnih gasova ( ne samo ugljen dioksid-a) momentalno zaustavila, efekti dosadasnjeg zagadjenja bi se osecali jos 

mnogo decenija. 

Link to comment
Share on other sites

Pa citaj izvestaje IPCC Ujedinjenih nacija. A oni su alarmantni. Nedvosmisleno je utvrdjeno :
1. Da se desava globalno zagrevanje
2. Da je ono prouzrokovano ljudskim aktivnostima
3. Predvidjeni su njegovi efekti na prirodu i ljude.
Ono sto je jezivo je da ce se efekti globalnog zagevanja jos dugo osecati - cak i kada bi se nekakvim carobnim stapicem
sva emisija stetnih gasova ( ne samo ugljen dioksid-a) momentalno zaustavila, efekti dosadasnjeg zagadjenja bi se osecali jos 
mnogo decenija. 
Sačekaj da vidiš, koliko reciklaža baterija zagađuje i troši kiseonik.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Darth Bane said:

Pa citaj izvestaje IPCC Ujedinjenih nacija. A oni su alarmantni. Nedvosmisleno je utvrdjeno :

1. Da se desava globalno zagrevanje

2. Da je ono prouzrokovano ljudskim aktivnostima

3. Predvidjeni su njegovi efekti na prirodu i ljude.

Ono sto je jezivo je da ce se efekti globalnog zagevanja jos dugo osecati - cak i kada bi se nekakvim carobnim stapicem

sva emisija stetnih gasova ( ne samo ugljen dioksid-a) momentalno zaustavila, efekti dosadasnjeg zagadjenja bi se osecali jos 

mnogo decenija. 

 

Jednostavno, kao 1-2-3.

To su isti ljudi koji gledaju istu TV a kao paraziti poslati na East River moraju nekako da opravdaju svoje postojanje na ovom svetu.

 

Vidimo se ti i ja za 100 godina pa da mi kažeš da je sve u stvari isto kao što je bilo i zadnjih 10 hiljada godina. U vreme faraona (to je tada bila civilizacija), pre 5,000 godina, temperatura je bila 0.4 stepena viša nego danas. To je trebalo da, po klimatskim alarmistima da se desilo danas,  da od Aleksandrije napravi ostrvo, još tada. A eno je, živa i zdrava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Yoyogi said:

 

Jednostavno, kao 1-2-3.

To su isti ljudi koji gledaju istu TV a kao paraziti poslati na East River moraju nekako da opravdaju svoje postojanje na ovom svetu.

 

Vidimo se ti i ja za 100 godina pa da mi kažeš da je sve u stvari isto kao što je bilo i zadnjih 10 hiljada godina. U vreme faraona (to je tada bila civilizacija), pre 5,000 godina, temperatura je bila 0.4 stepena viša nego danas. To je trebalo da, po klimatskim alarmistima da se desilo danas,  da od Aleksandrije napravi ostrvo, još tada. A eno je, živa i zdrava.

Otkud znas kako je  bilo  pre 10 000 godina?

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Klimatske promjene, zagađenje i uništavanje životne sredine

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...