Jump to content
Vox92.net Forum

Recommended Posts

Gledajući jedan film (više se i ne sećam koji) prolete ovo parče muzičke magije Ludviga Minkusa. Ostao sam raspamećen i ta mi je melodija dugo svirala u glavi.

• Like 1

Danas odem u radnju sa CD u Bangkoku, gde sam kupio Vivaldi 101, Bethoven 101, po 6 CD po pakovanju pre 9 godina.

Trazim isti takav set Mozart, Hendel, osoblje nikada nije culo. Nema.

Dali su mi 2 CD klasicnih kompozicija, nisu nikada to prodali, cudi ih da to ikome treba. Istina, jesu poznate klasicne stvari. 

Lepota....

Davno i ne tako davno, koliko juce, Shopen, moj omiljeni instrument......i bas ova kompilacija Nokturna.....

Sto sam starija,  instrumentalna muzika mi postaje jedino pribeziste, umorila sam se od opera, nakon smrti Hvorostovskog kao da mi se srce zatvorilo za tu formu....ima divnih mladih glasova ali....

Prosle godine sam pomagala mladom komsiji od 9 godina da savlada domace zadatke u muzickoj skoli i bilo je mnogo muke oko pravilnog postavljanja ruku na klavijaturi, njegovom pedagogu u skoli kao da to i nije bilo mnogo vazno, palcevi obe shake su mesecima ' visili" , srecom, do kraja prve godine to je savladano. Nedavno, moj unuk od 5,5 godina je prisao pianinu, radi to kad se mi matori zapricamo i za razliku od bezbroj ranijih puta, iz njegovi prstica se zacula jedna sasvim suvisla kombinacija tonova. Nije me to iznenadilo , deca su neverovatno kreativna, vec nacin na koji su mu rucice bile postavljene - savrsena 'loptica' dlana, svi prstici na klavijaturi .... nikad mu nismo obracali paznju na to niti je on pokazivao ikakvu radoznalost osim sto mu je pianino bio nesto sto pravi buku po njegovoj voli....ko zna, mozda ce moj unuk ostvariti zelju koju sam imala za njegovog oca, da se profesionalno bavi klasicnom muzikom. Mozda je medicina dobila dobrog strucnjaka ali je muzicki svet svakako izgubio jednog vrsnog - dirigenta. 

Rubinstajn, najbolji....

Edited by Pletilja
  • Like 1

Kad smo već kod Šopena, ovo je moja omiljena kompozicija ovog kompozitora (poznata pre svega kao Herojska Poloneza).

• Like 2

😀 🤩 😛   Alison Balsom

Edited by drgnk