Jump to content

HRVATSKA: Lijepa nasa


McCarthy

Recommended Posts

On 5/1/2020 at 10:27 AM, mladenvzz said:

...predsjednik Milanović je napustio komemoraciju vezanu uz akciju Bljesak

zbog učesnika koji su imali majicu na kojoj je bio amblem HOS i ustaški natpis

"za dom spremni".

Podrška za ovo mojem predsjedniku Milanoviću

 

Podrška za što točno?

Političari skupa sa hosovcima, rade bez problema okupljanja i fešte a ja ne mogu do frizera?

 

ima li normalnih u ovoj državi?

Edited by demag
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, demag said:

 

Podrška za što točno?

Političari skupa sa hosovcima, rade bez problema okupljanja i fešte a ja ne mogu do frizera?

 

ima li normalnih u ovoj državi?

 

ima, kako nema. normalni su hosovci, koji u Bljesku uopce nisu ucestvovali, normalan je Plenkovic, koji drzi politikantske obljetnice bitnijim od tvoje frizure, i normalan je Milanovic, koji se ljuti na 2 ocvala hosovca, ali ne i na Plenkovica, i kojemu se, da se razumijemo, zivo jebe za tvoju frizuru. dakle ti si taj koji je nenormalan u takvoj drzavi. esmo to rjesili? ajmo dalje. 

 

do frizera ces moci sutra

 

2020_04_23_mjere_faza_dva_big.jpg

 

sto je, ruku na srce, u jednoj tako nenormalnoj drzavi, i vise od ocekivanog.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vjekoslav said:

 

ima, kako nema. normalni su hosovci, koji u Bljesku uopce nisu ucestvovali, normalan je Plenkovic, koji drzi politikantske obljetnice bitnijim od tvoje frizure, i normalan je Milanovic, koji se ljuti na 2 ocvala hosovca, ali ne i na Plenkovica, i kojemu se, da se razumijemo, zivo jebe za tvoju frizuru. dakle ti si taj koji je nenormalan u takvoj drzavi. esmo to rjesili? ajmo dalje. 

 

do frizera ces moci sutra

 

2020_04_23_mjere_faza_dva_big.jpg

 

sto je, ruku na srce, u jednoj tako nenormalnoj drzavi, i vise od ocekivanog.

 

Moja frizerka je u redu za pučku kuhinju, odnosno morala je zatvoriti svoj obrt. (slikao sam red maloprije, pučka kuhinja Caritasa je u mojoj zgradi)

Većina građana je zatočena u svojim domovima, oduzeto im je pravo na rad, slobodu kretanja i okupljanja a političari i Hosovci neometano obilježavaju razne događaje i druže se bez frke.

 

Kako to netko može podržavati i smatrati dobrim?

Dok se Zoky, Plenky i ostali druže, ekonomija je u kolapsu zbog njihovih odluka koje definitivno nemaju smisla.

 

Meni nema smisla da gradski autobus može voziti 50 ljudi a privatni autobus 12 ljudi

Meni nema smisla da vozač kamiona koji dolazi iz Njemačke ili Belgije, mora u izolaciju na 14 dana a HR europarlementarci koji dolaze iz Brussella, to nisu obavezni

Jednako tako, nema mi smisla da mene moja frizerka ne može ošišati a HOSovci bez frke mogu potegnuti u bilo koji kraj države na provokaciju.

Nema mi smisla 

Link to comment
Share on other sites

Kakva je situacija sa Cro karticom koja uskoro stupa na snagu, tj. ulazi u opticaj kao orudje u borbi za poboljsavanje rezultata ovosezonskog turizma? Koliko je realno da ce poslodavci u privatnom sektoru zbot krize ispostovati i po sluzbenoj duznosti uplatiti 2500 kuna. Kakva je percepcija obicnog gradjanina oko letovanja po snizenim cenama na Jadranu? Koliko zapravo u kriznoj godini kosta 7-10 dana sa tim popustima jednu  hrvatsku porodicu letovanje? Ideja je zanimljiva ali cinimi se da ima rupa u samom dozivljaju uspesnosti ove mere.

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

 

On 5/3/2020 at 12:36 PM, suptil said:

Koliko je realno da ce poslodavci u privatnom sektoru zbot krize ispostovati i po sluzbenoj duznosti uplatiti 2500 kuna.

 

nema tu sluzbene duznosti, to je samo dobra volja poslodavca da nagradi uposlenika neoporezivim iznosom (kao sto je npr. bozicnica). ne vjerujem da ce iko normalan iz privatnog sektora to u ovim vremenima napraviti. dakle ostaje javni i drzavni sektor, gdje se onda takvim "poreznim olaksicama" vrte u krug, troseci tudji novac. umjesto da se od turizma financira razvoj industrije i poljoprivrede, pa drzava konacno postavi na neke normalne gospodarske temelje, Hrvati rade obrnuto, oni financiraju svoj turizam. to je zato sto su Hrvati najpametniji na svetu. 

 

...

 

https://youtu.be/aq0qXo46B_w?t=1682

 

mi smo vozili 300 (tri stotine) kilometara (sta je jedan Alija Sirotanovic spram nase voznje od tri stotine kilometara?!), i rektalni alpinist njonjo. njonjo, njonje, njonjama, kroz sve padeze. eto, to je socijaldemokracija u Hrvatskoj danas. lebdi u kozmosu 300km iznad siromastva i stvarnih radnickih problema (i osjecaja), a slijece na zemlju tek ovakvim jezicno-dziberskim akrobacijama, i to na crveni tepih, dakako. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2020 at 12:36 PM, suptil said:

Kakva je situacija sa Cro karticom koja uskoro stupa na snagu, tj. ulazi u opticaj kao orudje u borbi za poboljsavanje rezultata ovosezonskog turizma? Koliko je realno da ce poslodavci u privatnom sektoru zbot krize ispostovati i po sluzbenoj duznosti uplatiti 2500 kuna. Kakva je percepcija obicnog gradjanina oko letovanja po snizenim cenama na Jadranu? Koliko zapravo u kriznoj godini kosta 7-10 dana sa tim popustima jednu  hrvatsku porodicu letovanje? Ideja je zanimljiva ali cinimi se da ima rupa u samom dozivljaju uspesnosti ove mere.

 

CRO kartica je čista glupost.

Niti jednom radniku i niti jednom poslodavcu nije u interesu.

 

Možda je jedini interes, korupcija i gomilanje administracije. 

 

Zaposli mog malog, daj mu neki ured.

Moj rođo ima restoran

itd

 

8 hours ago, Vjekoslav said:

 

 

nema tu sluzbene duznosti, to je samo dobra volja poslodavca da nagradi uposlenika neoporezivim iznosom (kao sto je npr. bozicnica). ne vjerujem da ce iko normalan iz privatnog sektora to u ovim vremenima napraviti. dakle ostaje javni i drzavni sektor, gdje se onda takvim "poreznim olaksicama" vrte u krug, troseci tudji novac. umjesto da se od turizma financira razvoj industrije i poljoprivrede, pa drzava konacno postavi na neke normalne gospodarske temelje, Hrvati rade obrnuto, oni financiraju svoj turizam. to je zato sto su Hrvati najpametniji na svetu. 

 

 

Ne možemo mi financirati razvoj industrije i poljoprivrede, kao što ne možemo financirati turizam.

Turizam se isključivo razvija privatnim kapitalom a ne državnim.

kao što je i sa industrijom i poljoprivredom.

 

E sada, postoji nešto što se zovu subvencije, pogotovo su izražene u poljoprivredi. Nije HR jedina, odnosno po količini subvencija, niti jedna država EU ne može konkurirati Njemačkoj i Francuskoj.

Kako su u HR rasle subvencije u poljoprivredi, tako je padala proizvodnja u poljoprivredi, najvjerojatnije ne moram objašnjavati zašto. Ako ipak treba, stojim na usluzi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cro kartica je potpuni fijasko, utopijska ideja koja se ne bi utopila možda za vrijeme Tita.

 

Nema sezone, nema turizma ni dolara i eura od turista ove godine - to je jasno ko dan.

 

Nema ni plana B.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sad mi je tek jasno, posle ovog rebalansa budzeta 23-25 milijardi kuna minusa. Bas su ovi Maricevi podaci dramaticni. Ali nije mi jasno zbog cega se onda neodgovorno i pompezno krenulo u javnostsa Cro karticom kao resenjem. Imao sam utisak da je to zelena grana tj. zeleni talas koji je samoodrziv. Shvatam da je i ranijih godina postojala prica i ideja oko Cro kartice ali bas izgleda neodgovorno da pompezno najavljujes a onda te posle dve nedelje realnost demantuje. 

Link to comment
Share on other sites

Cro kartica je potpuni fijasko, utopijska ideja koja se ne bi utopila možda za vrijeme Tita.
 
Nema sezone, nema turizma ni dolara i eura od turista ove godine - to je jasno ko dan.
 
Nema ni plana B.
 
 
Nije utopijski ideja, nego ideja praktički svih država u EU. Naravno svaka na svoj način vrši subvencije svog gospodarstva.

Nije HR prva i jedina koja ima retardirane mjere za poticanje svog gospodarstva.


Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, demag said:

Nije utopijski ideja, nego ideja praktički svih država u EU. Naravno svaka na svoj način vrši subvencije svog gospodarstva.

Nije HR prva i jedina koja ima retardirane mjere za poticanje svog gospodarstva.


Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
 

Iskreno, zadnjih mjesec dana nisam pratio skoro ništa od događanja izvan HR ali u ovom kontekstu Cro kartica mi djeluje promašeno.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, zadnjih mjesec dana nisam pratio skoro ništa od događanja izvan HR ali u ovom kontekstu Cro kartica mi djeluje promašeno.

Cro kartica je ograničavanje ekonomskih sloboda.

Država će odrediti gdje ćeš potrošiti svoje novce. Naravno da ne može biti dobro.

Slične ideje imaju i ostali u EU, još i gore.

 

Francuzi i Talijani su čak tražili da drugi plaćaju njihove dugove, ima svašta.

 

 

 

 

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

oho, neki "novi momenti" se pojavili za vrijeme karantene u Lijepoj Vasoj

 

11-05-2020-a.jpg
11-05-2020-b.jpg
11-05-2020-c.jpg

 

i to na djecjem igralistu (bas divno). nova je dakako ona luna sa zvjezdicom, dakle osjecki ZDS se izgleda konacno okrece "Europi".  aj bas da vidimo koliko ce im trebat da ih skinu, prosli put

 

https://forum.b92.net/topic/75280-news-from-croatia/page-772#entry5701113

 

su reagirali tek kad sam poslao fotke jednom lokalnom portalu

 

http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=67947

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vjekoslav said:

oho, neki "novi momenti" se pojavili za vrijeme karantene u Lijepoj Vasoj

 

11-05-2020-a.jpg
11-05-2020-b.jpg
11-05-2020-c.jpg

 

i to na djecjem igralistu (bas divno). nova je dakako ona luna sa zvjezdicom, dakle osjecki ZDS se izgleda konacno okrece "Europi".  aj bas da vidimo koliko ce im trebat da ih skinu, prosli put

 

https://forum.b92.net/topic/75280-news-from-croatia/page-772#entry5701113

 

su reagirali tek kad sam poslao fotke jednom lokalnom portalu

 

http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=67947

 

Kako su se kolovrat i krst iznad slova U nasli na istom grafitu....

Kakav je bre to crossover....:s_w:

Nije da sam od ekstremne desnice ocekivao neku erudiciju,ali trebalo bi im skrenuti paznju da im se takvi propusti vise ne desavaju...:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Vjekoslav said:

oho, neki "novi momenti" se pojavili za vrijeme karantene u Lijepoj Vasoj

 

Poneki se treniraju za frizerajski zanat, posebno hrvatska policija:

 

LponbaL.jpg

 

 

Croatian police accused of spray-painting heads of asylum seekers

 

https://www.theguardian.com/global-development/2020/may/12/croatian-police-accused-of-shaving-and-spray-painting-heads-of-asylum-seekers

 

Ne treba zaboraviti napomenuti da je u ovom trenutku ovo jos uvijek - allegedly.

 

Link to comment
Share on other sites

znaci ja sam poslao prijavu tipovima koji rade grafite po osisanim imigrantskim glavama? uniforma on -> crtanje crvenih krizeva na imigrantima, uniforma off -> crtanje ustaskih krizeva na zidovima? 

 

8 hours ago, Honey Badger said:

allegedly.

 

ne bih se ja zacudio da je to tocno. 

 

8 hours ago, Honey Badger said:

asylum seekers

 

ovo medjutim nije tocno. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2020 at 9:44 AM, Vjekoslav said:

oho, neki "novi momenti" se pojavili za vrijeme karantene u Lijepoj Vasoj

 

11-05-2020-a.jpg
11-05-2020-b.jpg
11-05-2020-c.jpg

 

i to na djecjem igralistu (bas divno). nova je dakako ona luna sa zvjezdicom, dakle osjecki ZDS se izgleda konacno okrece "Europi".  aj bas da vidimo koliko ce im trebat da ih skinu, prosli put

 

https://forum.b92.net/topic/75280-news-from-croatia/page-772#entry5701113

 

su reagirali tek kad sam poslao fotke jednom lokalnom portalu

 

http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=67947

Vjerovatno dio navijačkog foklora.

 

Nažalost u ovim generacijama rođenim nakon rata je sve izraženija ta ustaška i neonacistička ideologija, pogotovo među navijačkim skupinama.

 

 

Link to comment
Share on other sites

vijest dana u Hrvatskoj - u Opatiju stigla 4 turista iz Ceske!

(nije zafrkancija, maloprije cuo na HRT4)

 

...

 

dakle ona prva znamenka u udarnim vijestima (broj zarazenih) odsad ce biti broj pristiglih turista iz zapadnih zemalja, druga znamenka (broj testiranih) oznacavat ce sve pristigle turiste (zapad + regija + treci svijet  + domaci), i konacno treci broj oznacavat ce one turiste koji su nakon godisnjeg odmora odlucili investirati i zivjeti u Hrvatskoj. podaci od jucer, sa zadarskog bojista:

 

Bosna i Hercegovina (15), Ukrajina (10), Slovenija i Srbija (6), Kosovo (4), Bugarska, Njemačka i Rusija (3), Albanija, Kina i SAD (2) i Italija (1 turist).

 

https://zadarski.slobodnadalmacija.hr/zadar/4-kantuna/u-svibnju-zadar-biljezi-pad-dolazaka-od-99-posto-medu-svega-172-stranca-dosla-su-nam-i-dva-iz-kine-evo-tko-nam-je-sve-stigao-1021137

 

znaci

2/41/0

Edited by Vjekoslav
Link to comment
Share on other sites

On 5/13/2020 at 9:42 PM, Bushman said:

Vjerovatno dio navijačkog foklora.

Nažalost u ovim generacijama rođenim nakon rata je sve izraženija ta ustaška i neonacistička ideologija, pogotovo među navijačkim skupinama.

 

to je kulturna bastina i svjetonazor vojnih krajisnika (ne treba zaboraviti da se prva vojna krajina na tzv. hrvatskom ozemlju osniva jos u 15 stoljecu), i zanimljivo je kako taj anakroni i do zla boga anticivilizacijski narativ u danasnjoj EU ponovno postaje (preko tzv. Visegradske skupine) aktualan. 

 

a mozda i nisu navijaci, prekoputa tog igralista nalazi se


1.jpg
2.jpg

 

leglo osjeckih balegara.

 

...

 

sve to nalazi se u osjeckom Donjem gradu, gdje su oduvijek zivjeli (i jos uvijek zive) Srbi. mene dakle ne zanima ko je to napravio (nisam inspektor u policiji), mene (kao gradjanina) zanima kad ce se to ukloniti, i da li ce pocinitelji biti otkriveni i kaznjeni. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mladenvzz said:

...Vjeko,sve ok što pišep,ali,pišeš kao građanin na krivom portalu.

Sve ovo si trebao napisati na portalu,npr. Glasa Slavonije ili sl.

 

Mladene, ja sam mislio da si radni vijek proveo u gospodarstvu, a ne na filozofskom fakultetu, pa da izlijeces sa ovako promasenom terminologijom i prijedlozima koji nemaju utemeljenje u stvarnosti. dakle, kao prvo, ovo nije portal vec diskusioni forum. na portalima pisu novinari, na forumima diskutiraju forumasi. kao drugo, imao je Glas Slavonije prije dvadesetak godina forum, i pisao sam na njemu upravo ovo sto i ovdje pisem, i to godinama, medjutim tog foruma vise nema. i konacno trece, najcitaniji osjecki portal objavio je moj apel i moje fotografije, sto si mogao vidjeti, da citas, nekoliko postova iznad, na ovoj strani.

 

ali hajde, diskusije radi, pretpostavimo da Glas Slavonije ima diskusioni forum, i da ja na njemu ne zelim ucestvovati. evo npr. ja ne zelim pisati na forumu nekog portala na kojem pise jedan ortodoksno iskompleksirani mitteleuropejski sovinist doc.dr.sc. Ivica Sola. u cemu je problem ako ovdje pisem? nisam primjetio da si nekom forumasu iz Nisa ili Novog Sada koji iznosi probleme svog grada (koji su u ovom konkretnom slucaju problemi i drzave i regije) rekao da pise na krivom portalu.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...