Jump to content

Recommended Posts

Kako otvoriti temu o najboljem izumu posle tocka? Dobro, mozda sam malo precenio tocak. Ipak, ne mozete prekratiti dosadno vece gledajuci u tocak. Ali dosta o tocku (vec sam ga 4 puta spomenuo).

 

Potcenjena je moc dobrog horora. Jedan od retkih zanrova koji lose filmove pretvara u kultne, propale izlaske u savrsenu zabavu, a subotu popodne u nedelju jutro. Ne znate sta cete sa sobom - upalite horor. Ne znate gde da vodite devojku - vodite je u kino na horor. Deca vam dosadjuju jer vilene celog dana po kuci - pustite im dobar horor. Soba vam je u neredu - pogledajte neki horor, videcete da postoje ruznije stvari od vase sobe. Treba da se okupate jer ste 3 dana gledali horore - okupajte se, pa pustite jos jedan horor. Jednostavno je, bezbolno, jedina mana je sto je veoma adiktivno. No, sto bi moj rahmetli deda Lale rekao: "Niko jos od horora nije umro, samo u hororu". Sad sam i tu rec izlizao od pisanja u tekstu. Nema veze. 

 

Bio sam klinac. Gledao sam Uspavanu dolinu. Nisam spavao 3 dana. Kuca na ukletom brdu me je proganjala nedeljama, a podrum je, za mene, postalo mesto gde trceci udjem da ocu donesem teglu ajvara. Prva scena iz rimejka filma Zora zivih mrtvaca me je proganjala duze nego Majkl Majers Lori Stroud. Ali kad sam se zaljubio? Mozda bejah nesto starije dete, osnovna skola, kad sam odlucio da istrazim svoje strahove. A imao sam ih podosta. I tad naleteh na jedan film. 28 dana kasnije. I to je postao moj omiljeni film. A nakon toga, zombiji su postali moj omiljeni podzanr. Bilo je tu raznih prica, te sve je to faza, te da nisam bas u vinkli i sve je to bilo tacno. Tako da trenutno imam fazu koja veoma dugo traje i ne vidim kako moze da prestane, a to da li sam ostao citav posle ko zna koliko vremena provedenog u bdenju ispred ekrana gledajuci razne gluposti... dr Lumis moze da potvrdi.

 

Sa druge strane, koliko ljudi je furalo ovaj mocni nik na upokojenom b92? Sve to zahvaljujuci jednom uzasu (u svakom smislu te reci).

spacer.png

Hajde da vidimo sta smo to pogledali od horora u skorije vreme. Ili, da citiram jednog modernog filozofa: "I want to play a game".

Edited by ZoltanWantsToDie
  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Kaki start! :Hail:

Da ispratim jednom prigodnom pricom o hororu koji me je najvise uplasio.

Svi znamo kako ide sa hororima - americki su vecma zabavni, stripovski horori, pogodni za upoznavanje sa zanrom, evropski su atmosfericni, multilevel horori koji te plase egzistencijalistickim strahovima i fobijama modernog doba, a azijski... e to su oni sto ti izvrnu organizam i zivot kao carapu.

JU-ON mu je ime. U stvari im, posto ima 4 dela.

Horor ti uglavnom ostavlja mesto za beg, nacin za spas, nudi sequel za odlaganje konca...

Ovaj ne. Ovaj ti daje samo dete duha i nista drugo. A kad ga vidis to je to - nema te vise. Sta god radio ili ne radio. Ne mozes nista. A ne mozes ni da ga ne vidis, ako zeli da se pojavi.

Death awaits and its near.

Odgledao sam sva 4 dela i toliko bio pod utiskom neizbeznosti i konacnosti da sam posle par dana sanjao dete.

Ja u svom omiljenom klubu (RIP DzKC) sa drugaricom, na nasem mestu, pricamo, smejemo se, cekamo pice. Konobar donosi pice, i dok se saginje da ga spusti na sto, glava deteta se pomalja... stoji iza njega i viri drzeci mu se za desnu nogu. I gleda u mene. Prvo strah, a onda ludacki, neobjasnjivi mir. Nikad takav mir nisam osetio - to je to, nema vise o cemu da brinem, mrtav sam.

Ju-On1-443x250.jpg

toshio.jpg?w=570

maxresdefault.jpg

 

 

On a lighter note, moj omiljeni horor

 

818hXa7FYeL.jpg

 

 

Edited by The Walking Dravot
  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, The Walking Dravot said:

818hXa7FYeL.jpg

 

 

Odlican izbor. Antologije bih mogao da gledam bez prestanka. 

Inace, ja sam se oduvek plasio bubasvaba. I onda sam gledao ovu scenu iz gorepomenutog filma, malo je reci da sam narednih dana jurio nepostojece bube po sobi. 

Sto se Ju Ona tice, to su klasicni Japanci. Naprave neko jezivo stvorenje koje te proganja danima, cak i na javi.  Kao ona devojcica iz Ringua mene. Jedno mesec dana mi je ostajalo 7 dana kad se javim na telefon. 😄

Od azijskih horora bih izabrao

Kairo ili Dark water kao favorite.

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2019 at 2:21 AM, The Walking Dravot said:

Ju-On1-443x250.jpg

 

e! nedavno sam neke klince koji se lože na horor prosvetlila otkivanjem ovoga 🙂 nikad nisam pogledala nastavke, tačnije ni drugi deo, stigla sam do pola 😂 toliko me je bilo strah, da sam imala utisak da mogu da zaradim neki PTSP ako nastavim. to je, doduše, bilo pre skoro 15 godina, mogla bih sad da pokušam, hahah. sestra, u tom trenutku imala trinaest godina, nije smela noćima da spava jer kad god se probudi, vidja crne prilike po kući. posle su me roditelji optužili za zlostavljanje deteta, što sam joj pustila film 😄

"Dark water" - +1

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@The Walking Dravot 

Podsetio me tvoj post na ovaj film posto sam gledao neki iz serijala davno i nisam imao pojma da ih ima više. Ne znam ni koji sam deo gledao. Odem na titlove danas da proverim šta ima i kako se zovu verzije da ih lakše nađem ali izgleda da će to malo teže ići. Nakon toga odem na wiki i ispada da ima 9 filmova iz serijala, japanskih naravno :classic_unsure:

 

Ju-on

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Knipex said:

Ček, ček, polako, od kog dela je rimejk? Od White ghost? I jedna molba, ako znaš gde mogu da se skinu svi a da ima naših prevoda bio bih zahvalan ako mi pošalješ na pm.

Ja mislim da sam nasao neke prve delove. Prva 3, recimo.

Mene zanima gde mogu da se nadju svi delovi Yeogo Goedam? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ZoltanWantsToDie said:

Mene zanima gde mogu da se nadju svi delovi Yeogo Goedam

 

rutracker dot org

 

Edit: Pazi samo da ti ne uleti neka Russian-dubbed verzija... 🙂

Edited by lekoviti
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Malo da poredjam ono sto sam gledao skoro i bacim koji komentar.

End trip (2018)

Amm, ne znam. Dopada mi se ideja, film, ali imam osecaj da mi nesto fali. Ume u nekim momentima da dosadi, ali nakon polovine, kad se napokon ukopca radnja, ide sasvim dobro da bi ostavio utisak nedovrsenosti na kraju. Sto i nije nuzno lose. 

Recovery (2019)

Amaterski na momente. Gluma ne bas najbolja. No, film kao film te tera da nagadjas do samog kraja. Zabavan sleser u drugoj polovini, sasvim dobar za petak uvece sa porodicom. Likovi su prilicno dopadljivi.

Webcast (2018)

Vestica iz Blera srece Hereditary i Rozmerinu bebu. Zaista zabavan film. Pogledacu ga ponovo. 

Starfish (2018)

Ovaj film moze da se voli... i moze da se mrzi osoba koja te je naterala da ga pogledas. Kritika ga je ishvalila, gledaoci ne bas. Dosta spor i depresivan film. Dosta sanjarenja, patnje, pa se vrati u realnost gde te podseti da se radi o apokalipsi i Lovkraftovskim stvorenjima. Ja spadam u onu grupu koja obozava ovaj film. Od muzike do radnje, savrsena kombinacija. Virdzinija Gardner je odlicno iznela ovo.

I za kraj, Pet sematary (2019).

Mrzim sebe sto sam odgledao ovaj film. Najbolje bi bilo da sam samo odgledao ili ovaj ili original. Daleko sam vise voleo likove u starom filmu.

Spoiler

Stvari koje mi smetaju:

Nisam siguran koliko je Viktor ovde dobar lik. U originalu je vise imao ulogu duha koji pretkazuje katastrofu, dok je ovde samo entitet koja nagovara ljude da rade pogresne stvari. 

Dzad i Luis daleko dopadljiviji kao osobe u originalu. Ovde Dzad izgleda kao osudjeni pedofil, umesto kao dobar komsija koji se vezao za Eli i njenu porodicu.

Preveliko smaranje likom Zelde. Da, odlucili su da igraju na kartu traumaticne scene iz originala. I onda su je iscedili i ubili sve zanimljivo u njoj. Ok, dosta, shvatili smo, ne morate da nas gadite njenom kicmom na svakih 10 minuta. Jednom je taman za potpuni efekat.

Kraj je bas skk? Ne u dobrom smislu. Dakle, Rejcel vuce Gejdza sa njom nazad iz Bostona jer misli da se dogodilo nesto lose (umesto da ga ostavi na bezbednom). Debilan potez vredan kamenovanja. Dalje, vidi da se vratila mrtva cerka, da nesto nije u redu sa njom i, umesto da bezi sa Gejdzom, ona odnosi Gejdza da spava gore (???), kao da je sve normalno. I kao vrhunac, cela zombi porodica na kraju, kao da je u pitanju jebeni Fido. Skroz ubijen film u poslednjih 10ak minuta.

Rejcelini roditelji ne igraju nikakvu ulogu.

Eli je umrla, a tugovanje traje otprilike minut pre nego sto ova odluci da bega za Boston kod roditelja.

Ako ste mislili da je Gejdz umro u originalu na glup nacin, vidite samo sta se sada desi sa Eli. Btw, kad joj nadju telo, reklo bi se da joj nista ne fali. 

Oni klinci na pocetku filma sto prave sahranu i pratnju za mrtve kerove, sluze samo za trejler. Jer dalje nikakvu funkciju nemaju. Iako Eli magicno dobija jednu slicnu masku kao oni sto imaju, odakle... ne zna se. 

Ipak mrzim ovaj film. Mozda vise od rimejka Ita.

 

Kad smo kod toga.

180015038_petsematary.thumb.jpg.3277eaa78228224f5b1afca8f896d965.jpg

 

Za 20 nedelja It premijera drugog dela. Sto ima smisla kad se sabere sve.:classic_biggrin:  Jos jedan film koji cu da mrzim. 

Link to comment
Share on other sites

Nemam nameru da gledam Pet Semetery, baš iz razloga koje si naveo. Klinka gledala u bioskopu i prepričala mi. I ona se smorila.

 

Elem, ja sam utrošio vreme na The hole in the ground i neki ruski nazovi horor sa vampirima, Vurdalaki. Klinac insistirao da gledamo ovaj drugi do kraja jer mu je bio smešan inače bi ga prekinuo posle pola sata. Jedina svetla tačka "Milena". Baš dobro izgleda Aglaya Shilovskaya.

 

Što se tiče The hole in the ground, ideja je odlična, ali je nekako tanka izvedba. Suviše je zbrzana radnja i kratko traje. Nikakvog objašnjenja ko, šta i kako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nista nisu objasnjavali, napravili su besmislen plot twist na kraju, zbog twista kao takvog.

Pokusao je da prica kroz neku simboliku, cak i to lose, da bi tim obrtom obesmislio celu pricu do tada.

Film je vizuelno kul, ali supalj kao glava Marka Djurica.

Dosli klonovi da ubiju originale.

I sta?

Pa sta?

Neubedljiv je bio i sa Get out, a ovde je pokazao da zaista nema sta da kaze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/27/2019 at 7:45 PM, ... said:

I za kraj, Pet sematary (2019).

Mrzim sebe sto sam odgledao ovaj film. Najbolje bi bilo da sam samo odgledao ili ovaj ili original. Daleko sam vise voleo likove u starom filmu.

  Reveal hidden contents

Stvari koje mi smetaju:

Nisam siguran koliko je Viktor ovde dobar lik. U originalu je vise imao ulogu duha koji pretkazuje katastrofu, dok je ovde samo entitet koja nagovara ljude da rade pogresne stvari. 

Dzad i Luis daleko dopadljiviji kao osobe u originalu. Ovde Dzad izgleda kao osudjeni pedofil, umesto kao dobar komsija koji se vezao za Eli i njenu porodicu.

Preveliko smaranje likom Zelde. Da, odlucili su da igraju na kartu traumaticne scene iz originala. I onda su je iscedili i ubili sve zanimljivo u njoj. Ok, dosta, shvatili smo, ne morate da nas gadite njenom kicmom na svakih 10 minuta. Jednom je taman za potpuni efekat.

Kraj je bas skk? Ne u dobrom smislu. Dakle, Rejcel vuce Gejdza sa njom nazad iz Bostona jer misli da se dogodilo nesto lose (umesto da ga ostavi na bezbednom). Debilan potez vredan kamenovanja. Dalje, vidi da se vratila mrtva cerka, da nesto nije u redu sa njom i, umesto da bezi sa Gejdzom, ona odnosi Gejdza da spava gore (???), kao da je sve normalno. I kao vrhunac, cela zombi porodica na kraju, kao da je u pitanju jebeni Fido. Skroz ubijen film u poslednjih 10ak minuta.

Rejcelini roditelji ne igraju nikakvu ulogu.

Eli je umrla, a tugovanje traje otprilike minut pre nego sto ova odluci da bega za Boston kod roditelja.

Ako ste mislili da je Gejdz umro u originalu na glup nacin, vidite samo sta se sada desi sa Eli. Btw, kad joj nadju telo, reklo bi se da joj nista ne fali. 

Oni klinci na pocetku filma sto prave sahranu i pratnju za mrtve kerove, sluze samo za trejler. Jer dalje nikakvu funkciju nemaju. Iako Eli magicno dobija jednu slicnu masku kao oni sto imaju, odakle... ne zna se. 

Ipak mrzim ovaj film. Mozda vise od rimejka Ita.

 

Kad smo kod toga.

180015038_petsematary.thumb.jpg.3277eaa78228224f5b1afca8f896d965.jpg

 

Za 20 nedelja It premijera drugog dela. Sto ima smisla kad se sabere sve.:classic_biggrin:  Jos jedan film koji cu da mrzim. 

 

Da si citao Stivena Kinga, jos vise bi mrzeo ekranizacije ova dva filma. 😄 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kad se kaze horor obicno se pomisli na cudovista koja jure ljude, ali to je daleko od dobrog horora.

 

Horor je dobar ako gledalac moze da se uzivi u pricu, da se stavi na mesto glavnog junaka i da prozivi ono sto on prozivljava.

 

Za mene su najbolji horori oni koji prikazuju glavnog lika koji zivi naizgled obican zivot u kome "nesto nije kako treba". Glavni lik povremeno vidi uznemirujuce stvari koje niko drugi ne vidi i ne zna sta je istina, a sta ne, sta je realnost, a sta halucinacija.

 

Jos jedan dobar primer horor price je "the Jaunt" od Stephena Kinga. Ukratko, ljudi su izmislili "the Jaunt", sredstvo da se u roku od sekunde bilo ko teleportuje u udaljene delove svemira. Kvaka je u tome da se put mora proci u nesvesnom stanju, jer, iako za telo put traje manje od sekunde, za um je to vremenski period od vise milijardi godina.

 

Jednostavno si osudjen da milijarde godina provedes u gomili nicega ("endless field of white"). Jezivo.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 9/1/2019 at 1:45 AM, goldberg said:

Kad se kaze horor obicno se pomisli na cudovista koja jure ljude, ali to je daleko od dobrog horora.

 

Horor je dobar ako gledalac moze da se uzivi u pricu, da se stavi na mesto glavnog junaka i da prozivi ono sto on prozivljava.

 

Za mene su najbolji horori oni koji prikazuju glavnog lika koji zivi naizgled obican zivot u kome "nesto nije kako treba". Glavni lik povremeno vidi uznemirujuce stvari koje niko drugi ne vidi i ne zna sta je istina, a sta ne, sta je realnost, a sta halucinacija.

 

Jos jedan dobar primer horor price je "the Jaunt" od Stephena Kinga. Ukratko, ljudi su izmislili "the Jaunt", sredstvo da se u roku od sekunde bilo ko teleportuje u udaljene delove svemira. Kvaka je u tome da se put mora proci u nesvesnom stanju, jer, iako za telo put traje manje od sekunde, za um je to vremenski period od vise milijardi godina.

 

Jednostavno si osudjen da milijarde godina provedes u gomili nicega ("endless field of white"). Jezivo.

 

Potpisujem.

Meni su The Witch i It Comes at Night  kvitesencija horora.

Vidim da je ista produkcijska kuća (A24 Films) izbacila novi film, po trailer-u deluje bas primamljivo i jedva cekam da ga bacim na play.

Da li The Jaunt spada u zbirku prica "Gole Kosti" (Skeleton Crew)?

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...