Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

39 minutes ago, oubrevo. said:

 

malo je timova koji nemaju igrača sa daleko većom platom nego što je trenutna vrednost.

u portlandu je to cj mccollum. za njega više i ne postoji nada da će dostići te novce za koje igra.

 

da izuzmemo igrače kao što su wall, wbrook, kemba walker koga su thundersi platili da ode..

tobias harris 76ers, ben simmons 76ers, pascal siakam raptors, porzingis mavs, wiggins dubs, love cavs, russell t'wolves, horford celtics ili ko god mu plaća, lowry heat, hield kings, hardaway jr mavs, gallinari hawks. 

 

eto to je npr 12 timova & top 60 plata. plus porter. plus johnatan isac koji dobija 17ipo miliona da bude povređen godinama, priča o religiji i nevakcinisanju.

 

ako ćemo nitpickom da se bavimo, da li jrue zaslužuje preko 30 miliona? sada kada su uzeli titulu, svi će reći naravno. on je sjajan igrač, sekundarni lider, bitna spona između đane i middletona. da su ispali od duranta & jadnih averidžara (a mogli su), bio bi prvi na internet-top-listi-za-odstrel.

 

ne možemo gledati plate u laboratorijskim uslovima, već isključivo u kontekstu xy franšize.

 

Nemoj te priče meni koja sam "branila" Gobera kad je dobio svoj max u Juti 🙂 Više puta sam rekla da svaki igrač vredi onoliko para koliko vredi franšizi. Poenta je kako MPJ baš ne vredi toliko Denveru, iako je uvreženo mišljenje da je on novi Durent itd. Tako da nema potrebe da mi izvlačiš 50 ugovora gorih od njegovog, jer naravno da ćeš ih pronaći...

 

To što se igrači generalno preplaćuju ne znači da je ovo ok.

 

A što se tiče Melounovog rada sa rukijima, nije da on nema poverenja u njih, nego očigledno ne zna šta da radi sa njima.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dracarys said:

Mislim da bih i ja bio frustriran da sam na njegovom mestu. Nije uopšte problem Jokić, već što se ne daje MPJ-u više prostora, kada će ako ne sad dok tu nije Džamal? Denver igra sa 10-11 igrača i uvek neki bezveznakovići dobiju šuteve, a ne dobije drugi igrač ekipe kome je upravo šut najbolji deo igre. On prosto mora da dobija više slobode, sa dvadesetak šuteva po meču. Evo MPJ do sada u ova tri meča je šutirao u prva dva po 10 puta i noćas 14 puta.

 

+1

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTIme said:

Ne tako davno, ovde smo čitali kako je Porterov ugovor super i, citiram, "da su morali da ga plate". Niti su morali da ga plate, niti je ugovor dobar (po franšizu), niti je dečko sposoban da bude lider. Prvenstveno po ponašanju i karakteru, a nije dovoljno igrački superioran da poništi prethodno navedene stavke. Drugi problem Denvera je što de facto nemaju igrača sa izraženim liderskim osobinama, samo je Nikola igrački superioran pa je valjda svima jasno da je on glavni. A ako nekom nije jasno, neko malo više liderski nastrojen i trener koji je manje u fazonu "izigravam tatu-drugara igračima" bi sasekli ovakvo ponašanje u korenu. Ovako, svedočićemo ovakvim situacijama u narednom periodu.

 

P.S. Da bih izbegla isto objašnjavanje po peti put: apsolutno razumem da Denver želi da zadrži svoje "mlado jezgro" Džamal-Jokić-MPJ, ali to što razumem ne znači da davanje ovakvog ugovora Porteru a istovremeno nesankcionisanje njegovog ponašanja smatram ispravnim.

Ne bih se složio sa ovim, ne mora da znači da igrač ne zaslužuje max ako nije spreman/sposoban biti lider. Najjednostavniji primer je Klej Tompson. Da li on zaslužuje da igra za 20 miliona ili za max? A ima ih još ihaha igrača

 

Bold 2: Ni sa tim se ne bih složio, imaju ga već, ali je povređen. 2 lidera je dovoljno i to je taman, 3+ lidera je već problem i to najčešće ne uspeva.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Igor_ said:

Miami igra odlicnu odbranu, juce cim su povecali gas, muceni Orlando nije mogao da se sastavi u napadu. 

Geri Herris se raspada, covek ce ubrzo ili u Kinu ili u Evropu, ne znam sta mu se desilo.

Orlando će se najverovatnije truditi da ga utopi za neki pik druge runde, ali sumnjam i to. Ima platu 21 milion, ne verujem da će ga iko želeti. Najverovatnije će biti vejvovan da ne smeta mladim igračima koji se voze u tenku. Svakako će biti zanimljivo u koju će ekipu otići.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Igor_ said:

Miami igra odlicnu odbranu, juce cim su povecali gas, muceni Orlando nije mogao da se sastavi u napadu. 

Geri Herris se raspada, covek ce ubrzo ili u Kinu ili u Evropu, ne znam sta mu se desilo.

Povrede mu ubile samopouzdanje, mozda i uticale na sut. 

 

Pre par sezona imao oko 18ppg, uz 40% za 3 i vrhunsku odbranu, izgledao je kao Klej za siromasne. Od kad su krenule povrede, krenuo je i raspad sistema.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Dracarys said:

Orlando će se najverovatnije truditi da ga utopi za neki pik druge runde, ali sumnjam i to. Ima platu 21 milion, ne verujem da će ga iko želeti. Najverovatnije će biti vejvovan da ne smeta mladim igračima koji se voze u tenku. Svakako će biti zanimljivo u koju će ekipu otići.

Ma ko ce ga uzeti.. juce airball, glupi potezi u napadu, u odbrani ga nema..

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Igor_ said:

Ma ko ce ga uzeti.. juce airball, glupi potezi u napadu, u odbrani ga nema..

Nikada ne bi trebalo potcenjivati igrače. 

 

Grifin je isto prolazio kroz te paljbe kritike u tom raspalom klubu Detroita, pa kad je vejvovan i otišao Netse i odjednom je dobio motivaciju i ima ga na svakom delu terena, veoma dobro odigrao ostatak sezone.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Ne bih se složio sa ovim, ne mora da znači da igrač ne zaslužuje max ako nije spreman/sposoban biti lider. Najjednostavniji primer je Klej Tompson. Da li on zaslužuje da igra za 20 miliona ili za max? A ima ih još ihaha igrača

 

Bold 2: Ni sa tim se ne bih složio, imaju ga već, ali je povređen. 2 lidera je dovoljno i to je taman, 3+ lidera je već problem i to najčešće ne uspeva.

 

Prvo, nisi pročitao ceo upis nego si boldovao šta tebi odgovara. Napisala sam da niti ima liderske sposobnosti, niti je dovoljno košarkaški superioran za te pare. Plus ima probleme sa ponašanjem i ako on ne vidi da ne može nikad biti glavni u Denveru niti neko može to da mu utuvi u glavu kad je u ovim godinama, može biti samo gore. Ne treba potcenjivati igrače no dečko živi u univerzumu u kom je KD lično a zapravo nije kvaliteta ni Kleja Tompsona kog si eto zgodno spomenuo, i koji je miljama svetlosnih godina ispred njega. Prvo, šut, drugo, odbrana koju MPJ verovatno nikad neće dostići. Da li će on dostići nivo koji mu je projektovan - mi to ne znamo, ali kao što sam više puta rekla za mene bi on bio promašena investicija.

 

Što se tiče tvog drugog bolda, nijedan igrač u Denveru nije lider. To što je Džamal drskiji od Jokića ne znači da ima osobine vođe i da može da kontroliše ekipu na terenu (Nikoli to čak bolje ide) i u svlačionici, a nije ni exceptional kao Jokić.

 

2 hours ago, oubrevo. said:

ne izvlacim 50 ugovora gorih od njegovog, vec kazem da puno fransiza ima makar jednog igraca cija se plata ne uklapa u trenutne mogucnosti. 

 

I, koja je poenta? Da li to briše činjenicu da je promašaj dati MPJ-u ovaj ugovor? Mi ovde ne pričamo generalno već o specifičnom slučaju.

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTIme said:

 

I, koja je poenta? Da li to briše činjenicu da je promašaj dati MPJ-u ovaj ugovor? Mi ovde ne pričamo generalno već o specifičnom slučaju.

 

i ne pričamo generalno, već o slučaju denver nuggetsa, za koje sam pre izvesnog vremena pejstovao ovde listu najvećih pobeda u free agencyju, od kojih su 90% igrači koji su već bili u denveru, bilo kroz trejd ili kao pikovi. daklem, denver nije u dobroj poziciji kada je tema akvizicija novih igrača kroz FA, pa mora da fljusne pare potencijalno dobrom igraču ranije i češće nego neke druge franšize. njima prozor za uzimanje titule / igranje finala traje, tj otvoren je još neko vreme, pa nije sad prilika za štekanje oko 5 ili 10 miliona gore - dole.

 

inače mi je fascinantno to da pričamo o novcu jebenih vlasnika franšize, kojima je to redom sporedni posao. kada bi hteli da se fokusiraju na košarku, trošili bi 4x više para nego sada.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Orlando će se najverovatnije truditi da ga utopi za neki pik druge runde, ali sumnjam i to. Ima platu 21 milion, ne verujem da će ga iko želeti. Najverovatnije će biti vejvovan da ne smeta mladim igračima koji se voze u tenku. Svakako će biti zanimljivo u koju će ekipu otići.

 

Harris koliko je očajan može samo da pomogne mladim magičarima da vozaju tenkić.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DameTIme said:

 

Prvo, nisi pročitao ceo upis nego si boldovao šta tebi odgovara. Napisala sam da niti ima liderske sposobnosti, niti je dovoljno košarkaški superioran za te pare. Plus ima probleme sa ponašanjem i ako on ne vidi da ne može nikad biti glavni u Denveru niti neko može to da mu utuvi u glavu kad je u ovim godinama, može biti samo gore. Ne treba potcenjivati igrače no dečko živi u univerzumu u kom je KD lično a zapravo nije kvaliteta ni Kleja Tompsona kog si eto zgodno spomenuo, i koji je miljama svetlosnih godina ispred njega. Prvo, šut, drugo, odbrana koju MPJ verovatno nikad neće dostići. Da li će on dostići nivo koji mu je projektovan - mi to ne znamo, ali kao što sam više puta rekla za mene bi on bio promašena investicija.

 

Što se tiče tvog drugog bolda, nijedan igrač u Denveru nije lider. To što je Džamal drskiji od Jokića ne znači da ima osobine vođe i da može da kontroliše ekipu na terenu (Nikoli to čak bolje ide) i u svlačionici, a nije ni exceptional kao Jokić.

 

 

I, koja je poenta? Da li to briše činjenicu da je promašaj dati MPJ-u ovaj ugovor? Mi ovde ne pričamo generalno već o specifičnom slučaju.

Prvo, lider upravo znači to, postrojavanje ekipe i taj se igrač pita za sve. Vestbruk je liderčina i po, a koliko je kvalitetan igrač i da li on može osvojiti titulu kao takav, to je druga tema. Tu sam diskusiju vodio i sa Brogdonom pre dve-tri godine na starom forumu i te dve stvari bi trebalo debelo razgraničiti.  Da li je Gober lider? Da li je Ejton lider kada sledeće godine i on dobije max?

 

Zaključila si da je promašena investicija nakon tri utakmice u njegovoj drugoj pravoj sezoni gde dobija dobre minute. Bravo za tebe.

 

Sve mu se briše što je uradio.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dracarys said:

Prvo, lider upravo znači to, postrojavanje ekipe i taj se igrač pita za sve. Vestbruk je liderčina i po, a koliko je kvalitetan igrač i da li on može osvojiti titulu kao takav, to je druga tema. Tu sam diskusiju vodio i sa Brogdonom pre dve-tri godine na starom forumu i te dve stvari bi trebalo debelo razgraničiti.  Da li je Gober lider? Da li je Ejton lider kada sledeće godine i on dobije max?

 

Zaključila si da je promašena investicija nakon tri utakmice u njegovoj drugoj pravoj sezoni gde dobija dobre minute. Bravo za tebe.

 

Sve mu se briše što je uradio.

 

Kad sam pre izvesnog vremena pisala da treba razdvajati igračkog lidera od lidera koji postrojava ekipu (na temi o reprezentaciji)... MPJ nije lider koji postrojava, ali se od njega očekuje da bude igrački lider i uz Jokića i Džamala (kad je zdrav) isporučuje svoje poenterski i gine na terenu. On ne radi ništa od toga.

 

Ove tri utakmice i cela ova sezona će biti samo posledica toga što su odlučili da mu daju ovakav ugovor, a moj zaključak sledi iz svega što sam videla od njega.

 

A baš bih volela da kažeš šta je to MPJ uradio i postigao? Kad ga već porediš sa Klejom.

 

23 minutes ago, oubrevo. said:

 

i ne pričamo generalno, već o slučaju denver nuggetsa, za koje sam pre izvesnog vremena pejstovao ovde listu najvećih pobeda u free agencyju, od kojih su 90% igrači koji su već bili u denveru, bilo kroz trejd ili kao pikovi. daklem, denver nije u dobroj poziciji kada je tema akvizicija novih igrača kroz FA, pa mora da fljusne pare potencijalno dobrom igraču ranije i češće nego neke druge franšize. njima prozor za uzimanje titule / igranje finala traje, tj otvoren je još neko vreme, pa nije sad prilika za štekanje oko 5 ili 10 miliona gore - dole.

 

inače mi je fascinantno to da pričamo o novcu jebenih vlasnika franšize, kojima je to redom sporedni posao. kada bi hteli da se fokusiraju na košarku, trošili bi 4x više para nego sada.

 

Đizs, opet priča o tome kako niko neće u Denver osim ako im ne daju astronomski ugovor, bukvalno svaka diskusija o tom timu se tako završi. Stvarno ću prekinuti ovde jer smo pre mesec i po pričali ovo isto (mislim na tebe i sebe).

Edited by DameTIme
Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta kuliraš kad si prošli put napisao ovo isto i navodio listu FA Nagetsa kao opravdanje za MPJ-ev ugovor. A nadrkan odgovor dobijaš jer ako sam na nešto alergična to je zamena teza.

 

Međutim sama sam si kriva, odsad ću lepo da maksimalno kuliram ovakve rasprave.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTIme said:

 

Kad sam pre izvesnog vremena pisala da treba razdvajati igračkog lidera od lidera koji postrojava ekipu (na temi o reprezentaciji)... MPJ nije lider koji postrojava, ali se od njega očekuje da bude igrački lider i uz Jokića i Džamala (kad je zdrav) isporučuje svoje poenterski i gine na terenu. On ne radi ništa od toga.

 

Ove tri utakmice i cela ova sezona će biti samo posledica toga što su odlučili da mu daju ovakav ugovor, a moj zaključak sledi iz svega što sam videla od njega.

 

A baš bih volela da kažeš šta je to MPJ uradio i postigao? Kad ga već porediš sa Klejom.

Uporedio sam ga i sa Goberom i Ejtonom, ne samo sa Klejom. Klej je najbolji takav tip igrača u istoriji ove lige, zbog toga sam ga naveo kao najjednostavniji primer. Naravno da MPJ nije na nivou Kleja, ali i ima šansu da bude, mlad je dečko.

 

Čovek je u sakatoj ekipi doprineo max koliko je mogao Denveru i došli su do drugog kola plej ofa. Da je tu Džamal, druga pesma bi se pevala i sigurno bi žestok otpor dali Sansima, a možda i prošli.

 

Da li misliš recimo da bi Stef Kari i Klej dogurali daleko bez prajm Drejmonda? Videsmo prethodne dve sezone ni da Kari i Drejmond ne mogu ni u plej of čak!!!  Na kraju krajeva i taj Klej je čuvao svoju guzicu u regularnoj sezoni i nije se zalagao u dovoljnoj meri, pa je imao katastrofalne statse, samo što to ljudi olako zaboravljaju, već samo pamte partije iz plej of mečeva.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dracarys said:

Uporedio sam ga i sa Goberom i Ejtonom, ne samo sa Klejom. Klej je najbolji takav tip igrača u istoriji ove lige, zbog toga sam ga naveo kao najjednostavniji primer. Naravno da MPJ nije na nivou Kleja, ali i ima šansu da bude, mlad je dečko.

 

Čovek je u sakatoj ekipi doprineo max koliko je mogao Denveru i došli su do drugog kola plej ofa. Da je tu Džamal, druga pesma bi se pevala i sigurno bi žestok otpor dali Sansima, a možda i prošli.

 

Da li misliš recimo da bi Stef Kari i Klej dogurali daleko bez prajm Drejmonda? Videsmo prethodne dve sezone ni da Kari i Drejmond ne mogu ni u plej of čak!!!  Na kraju krajeva i taj Klej je čuvao svoju guzicu u regularnoj sezoni i nije se zalagao u dovoljnoj meri, pa je imao katastrofalne statse, samo što to ljudi olako zaboravljaju, već samo pamte partije iz plej of mečeva.

 

Najfer je da ga uporediš sa Ejtonom (nevezano za poziciju), pa eto samo razmisli koliko je Ejton ozbiljniji igrač i koliko je više doprineo svojoj ekipi u PO. Ne moraš da gledaš dalje od toga da pobiješ ovo što si napisao xD

 

Porediš dečka u punoj snazi koji se, kao što neko reče, vuče kao babetina po terenu, sa Drejmondom koji više nije prime Drejmond. Pritom ne znam ni ko je od njega očekivao da uvuče GSW u PO kad nikad nije bio poenterski vođa. I sam znaš šta je bilo kad se Stef vratio, ali nažalost ispostavilo se da je bilo kasno i da nisu mogli da uđu u PO. To što se Kleju pamte PO mečevi je stara boljka "PO je bitniji od regularne sezone" sa kojom se ja lično ne slažem, ali ne vidim na koji način i to podržava Porterov ugovor.

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTIme said:

 

Najfer je da ga uporediš sa Ejtonom (nevezano za poziciju), pa eto samo razmisli koliko je Ejton ozbiljniji igrač i koliko je više doprineo svojoj ekipi u PO. Ne moraš da gledaš dalje od toga da pobiješ ovo što si napisao xD

 

Porediš dečka u punoj snazi koji se, kao što neko reče, vuče kao babetina po terenu, sa Drejmondom koji više nije prime Drejmond. Pritom ne znam ni ko je od njega očekivao da uvuče GSW u PO kad nikad nije bio poenterski vođa. I sam znaš šta je bilo kad se Stef vratio, ali nažalost ispostavilo se da je bilo kasno i da nisu mogli da uđu u PO. To što se Kleju pamte PO mečevi je stara boljka "PO je bitniji od regularne sezone" sa kojom se ja lično ne slažem, ali ne vidim na koji način i to podržava Porterov ugovor.

Naravno da tako pričaš lepo o uticajnosti Ejtona, a nipodaštavaš još veći uticaj CP3 i Bukera koji su bili lideri svog tima. Da je recimo falio jedan od njih, Bron bi te Sanse obrisao o patos. Ne bi ni stigli do Denvera.

 

Da bi bio neko vođa, ne mora ni da bude jak u poenima, to nije nigde zapisano da mora tako biti. Šta misliš zašto je Durent otišao iz Voriorsa, šta je tačno puklo? Pa Grin ga je indirektno oterao. Zna se ko galami na terenu i šta će se igrati, nema šta Durent da otima Drejmondu loptu iz ruku, pa mu je preko medija rekao da su oni i bez njega osvajali titulu. I to se zaboravlja. Durent je tu bio samo da skoreriše i da se lakše stigne do prstena.

 

Grin uz Karija lider Voriorsa i to će to tako ostati dok se ne penzionišu.

 

Što se tiče upoređivanja MPJ i Grina, upoređivao sam samo sa gledišta koliko je teško igrati bez bitnog igrača.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...