Jump to content

US Open 2021


Darth Steva

Recommended Posts

Duše nemaš :classic_sad:

16 minutes ago, Petar 91 said:

Zar nije electronic line calling na USO od ove sezone ?

Bilo je i prošle ali nisu hteli da ga stave na glavne terene zbog sponzora, treba sudije da nose Ralf Loren garderobu :classic_rolleyes:

Ne znam kako će ove, argumenti oko sponzora se nisu promenili.

Ali stvarno treba staviti makar onaj senzor na liniju da pokazuje FF.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Helena said:

Da bi nekog žreb srao taj neko mora da igra, ne da preskače turnire.

 

To mu dođe neka osnovna logika🤗

 

 

Osnovna logika je da komentarises samo igrace koji jesu u zrebu, a ne one koji bi mozda bili u zrebu :ajme:

Link to comment
Share on other sites

kakvim tonom?

kazala si da ga, citiram sere žreb...

 

ja sam odgovorila da bi nekog srao žreb ne može da preskače turnire-kako djokovića može da sere žreb, a uglavnom se misli na rafu u federera ako preskaču turnire...prosto...

 

i moram da dodam da je igrao sa rafom u polufinalu garosa, baš ga usrao žreb...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Onda i ti procitaj ponovo, mozda shvatis: mozemo da komentarisemo zreb samo igraca koji zaista jesu u zrebu, a ne onih koji bi mozda bili u zrebu.

Jeste, malo je komplikovanija recenica ali vidim ja da si ti potencijal i da mozes to da savladas, svi smo uz tebe :61:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stray_cat said:

 

Nije bio presmešan žreb nego svih 127 igrača (u smislu konkurencije), tkd nikog on nije "izbegao".

 

Sve je krenulo kao zajebancija, da ce mu Anduhar doci u finalu USO, ali izgleda da nov clan ne dobacuje dotle i sad je otislo u pogresnom smeru.

Link to comment
Share on other sites

Ako ćemo realno, zdravog Novaka na USO može dobiti samo Medvedev. AO je Novakova tvrđava i slabo je tu šta mogao, već Njujork je druga stvar.

 

Sledeći najveći favoriti su Zverev i Beretini i ja bih to ovako podelio.

 

tier1 : Đoković, Medvedev

tier2: Zverev, Beretini

tier3: Cicipas, Nadal, Tim (slaba forma i tek bi trebalo izaći iz povrede)

tier4: Federer, Hurkač, Rubljov

Link to comment
Share on other sites

Just now, stray_cat said:

OK, izv što uozbiljavam temu.

 

Na US openu može da se desi da ima "lakši" i "teži" žreb, ne sporim to.

 

Ali na prethodna 3 nije imao "smešne" žrebove. 

 

Na W je imao veoma lak žreb u prva četiri kola, što u suštini i jeste najbitnije. Bolje igrati protiv Drejpera ili Andersona nego protiv Krigiosa  u prvom ili drugom kolu. Bolje  projektovani žreb u trećem ADF nego Ugo Humbert recimo.  1/4 i 1/2 projektovanog žreba je bilo ujednačeno, ali ko jebe Rublova i Tsitsipasa kad nisu u stanju da "ispoštuju". Uostalom, u polufinalu se Šapovalov ispostavio kao teži protivnik nego bilo ko ko je mogao da dođe. 

 

Na RG je najsretnija moguća okolnost da je igrao protiv Rafe u SF. Zahvaljujući tome je i dobio. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, de Havilland Mosquito said:

 

Na W je imao veoma lak žreb u prva četiri kola, što u suštini i jeste najbitnije. Bolje igrati protiv Drejpera ili Andersona nego protiv Krigiosa  u prvom ili drugom kolu. Bolje  projektovani žreb u trećem ADF nego Ugo Humbert recimo.  1/4 i 1/2 projektovanog žreba je bilo ujednačeno, ali ko jebe Rublova i Tsitsipasa kad nisu u stanju da "ispoštuju". Uostalom, u polufinalu se Šapovalov ispostavio kao teži protivnik nego bilo ko ko je mogao da dođe. 

 

Na RG je najsretnija moguća okolnost da je igrao protiv Rafe u SF. Zahvaljujući tome je i dobio. 

 

Na osnovu čega bi Kirgios bio "težak" protivnik? 2-0 pre 4 godine i objava na Tviteru i Instagramu?

 

Medvedev i Cicipas su (još uvek) nonfaktori na travi. Ja mislim da je dobro što je izbegao RBA.

----

Ne postoji sreća kad imaš Rafu u žrebu. Do polufinala je Rafa bio sudden death/game over u 98% slučajeva na RG-u. Taj procenat se, čak i posle SFa smanjio za ogromnih 9 promila.

Link to comment
Share on other sites

Da li je moguće da se filozofira o žrebu, ako kaniš osvojiti moraš pobediti svakog ko je sa suprotne strane mreže i aj zdravo. I 150. igrač na svetu zna da igra tenis, a ako uđe sa taktikom lupaću po loptici kao da sutra ne postoji, vrlo lako može izgledati kao Novak Đoković u prajmu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Boxy said:

Kirijos nije tezak protivnik u 4. kolu, jer su ogromne sanse da se povredi ili da ne dodje dotle, iz razloga koje si naveo.

Ali Kirijos je paklen zreb za prva 2 kola, dok jos ima snage.

 

Ne sporim, ali to nekako nije dokazano u praksi, konkretnim mečevima (u zadnje vreme), već više Tviterom i Instagramom.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...