Jump to content

Roland Garros 2021


Милица

Recommended Posts

da pogledamo kakav je zreb Timu:

R1 - na Anduhara - to bi trebalo da resi, ne bas s pekarskim proizvodima, ali sasvim solidan mec za R1

R2 - Delbonis - videcemo da li ce biti umoran od Beograda - opet bi to Tim trebalo da resi

R3 - sve jedno (jedino ako se Fonjiniju bas nesto ne poklope zvezde pa resi da igra)

R4 - Ruud - to bi mogla da bude dobra borba, ali bi i to trebalo da je izvodivo.

QF - Zverev (koga nema ko da pobedi do QF, osim ako ne bude imao problema s povredom i sam sebe ne izbaci iz cista mira) - videcemo da li ce Dominiku ovi prethodni mecevi biti dovoljni za podizanje forme na dovoljan nivo.

 

Tsitsipasa nema ko da pobedi do SF.

Medvedev moze da leti vec u R1 od Bublika.

 

Schwartzman, ma koliko u katastrofalnoj formi, nema od koga da izgubi do Karatseva.

Ovde je za ocekivati Rubljov - Karatsev u R4, pa pobednik na Nadala (koga nema ko da namuci pre toga: malo Sonego, malo Sinner, ali nista to nije, ne verujem da ce i set da mu uzmu).

 

Federer prvo na kvalifikanta, pa na ovog Francuza u formi Rinderknecha (ili kako se vec zove), pa Fritz. Trebalo bi da  sve njih resi na iskustvo. Onda ide Beretini. To bi mogao da bude dobar test i zavisi od forme kako ce proci (prema do sad vidjenom Beretini je favorit).

 

Edited by wwww
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Od srpskih tenisera:

Lajovic na Basilashvilija - ima da leti odmah u R1 (kad je izgubio ovaj mec u BG)

Djere ima sanse da pobedi Mouteta, ali onda ide na Evansa (koji izbacuje Kecmanovica)

Filip ide na kvalifikanta. Ako mu dodje Alcaraz - ko zna sta ce biti. Sledece kolo bi bilo Isner/Kveri, pa Tsitsipas.

 

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zverev igra pra dva kola s kvalifikantima. Tu osim Alcaraza tesko da iko moze da mu pripreti.

R3 je neko od Evans, (Kecmanovic), Djere, Moutet - tu cak i ti moras da priznas da niko nema sanse da ga pobedi.

u R4 mogu da mu dodju neko od 3 kvalifikanta, Khachanov (u ocajnoj formi), Veseli, Kei, Hanfman i jedini ozbiljni kandidat RBA.

 

4 minutes ago, de Havilland Mosquito said:

 

original.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Mora se priznati da je Novaka pogledao zreb jako dobro. Za QF, Federer i Beretini od nosilaca to je smesno, mislim da AAF mozda ima sanse da se docepa tog plasmana. U 1/8, De Minor i Gofan najozbiljniji kandidati od nosilaca, lol. Sa Humbertom u 3. kolu ne trebalo biti problema.

 

Sa Nadalom jedino u SF-u ima sanse da ga dobije, u finalu je Rafa druga dimenzija. Mislim da imamo siguran duel izmedju Novaka i Rafe, skoro pa neizbezan. 

 

Sa drige strane kostura me nervira sto Cicipas ima autoput do SF, zbog Medvedeva. Protivnika u finalu treba traziti u Tim/Cicipas. Licno mislim da Zverev nema sta da trazi na RG, jeste sjajan na sljaci, ali samo u dva dobijena seta, nema on kapaciteta da se rve na toj podlozi za velike rezultate

Link to comment
Share on other sites

Evo ko su bili kandidati za npr:

mec u R3: Evans, Sonego, Fonjini, Gasilashvili, Humbert, Fritz, Isner, Opelka.

jeste da ga je Evans pobedio u MC, ali to su bili posebni uslovi na pocetku sezone sljake. Sonega je resio u Rimu, pa ni to nije neki bauk. Ostali - nista strasno.

U grupi od 17-24 kandidati su bili: Raonic, Sinner, Hurkacz, FAA, de Minaur, Garin, Khachanov, Karatsev.

Karatsev najozbiljniji protivnik - kad se sam od sebe ne raspadne (a pitanje je koliko njegov pucacki tenis moze da izdrzi u Bo5 na sljaci). Gari je odlican sljakas, ali, kao i Ruud, nije neresiv problem. Sinner - jos uvek je mlad i zelen.

U grupi 13-16: Gofan, Monf, Ruud, Dimitrov - osim Ruuda niko u nekoj formi, a Ruud nije bauk. Gofan je van forme, mada je on solidan sljakas.

U grupi 9-12 je Beretini najopasniji (ostali su RBA, PCB i totalno van forme Diego, koji je kod Nadala).

Od grupe 5-8 Federer se cini najslabija karika prosto jer covek nema meceve u nogama, a i sljaka mu nije prioritet nakon povrede. Ali covek zna tenis, pa i onaj na sljaci.

 

Link to comment
Share on other sites

 

da sad malo glasno razmisljam:

Novaku je, pored osvajanja trofeja na RG, 2. cilj i da ga Rafa ne osvoji. U situaciji kada se sastaju u SF (Rafa izbegava laganu polovinu s Medvedevim) on moze da ostvari dve stvari: da izbaci Rafu ili da ga izmori za protivnika koji dolazi s druge strane zreba (Tsitsipas/Tim/Zverev).

 

Zanima me koji deo zreba ce ici prvi :smiley33:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dve polovine zreba koje su igrace podelile na one sto dolaze i ove sto se muvaju vec 15 godina tu, samo je Rubljov morao da predje na stranu "matorih". Sudar generacija, pri cemu u finalu imamo potencijalnu mogucnost da vidimo rekord po broju osvojenih GS/debitantsku titulu nekog mladjeg igraca/ prvog igraca sa po 2 GS trofeja na svakom od 4 najveca turnira. Samo Tim moze pokvariti tu mogucnost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Drakaris said:

Zar po automatizmu 1 nosilac ne igra odmah drugi dan?

tj. prva polovina krece posle druge.

ako se ne varam samo na Wimbldonu postoji pravilo da branilac titule otvara turnir na CC (znaci njegova polovina ide 1.) .

Link to comment
Share on other sites

Good,good,my young padawan @wwww :classic_biggrin:

Samo da dodam: Federeru isto moze da zapadne Alcaraz u R1..to bi bio zeznut zreb za njega.
Tima slobodno izbaci iz svih kombinacija. Ima sansu za veliki rezultat koliko ja da izvedem Scarlett Johansson na dejt. 
Cicipas bi laganom setnjom trebao da dohvati polufinale.

To sam ovako "na prvu" snimio. 

Link to comment
Share on other sites

Za sada su kvalifikacije prosli: van de Zandschulp, Marteter, Taro Daniel, Teberner, Otte, Fratangelo, Zapata Miralles, Safiullin (niko mi se ne cini opasnim za bilo kog iz vrha).

Alcaraz igra sutra s Tabilom, takodje sutra igraju i braca Cerundolo, kao i McDonald. Cini mi se da su nesto pominjali i ovog 20-godisnjeg Amera Brooksby-a kao solidnog (ali nisam ga gledala - na race je #62).

A tu je i strasni Istomin :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Kvalifikanti u prvom kolu su opasni za svakoga, a posebno za coveka s jednom nogom u penziji. Oni su vec usli u ritam, dobili po tri meca, jeste da je BO 2, ali lepo zagrevanje i korisno za podizanje samopouzdanja. 

Sto se Novaka tice, zreb savrsen 👍 meni bitno da mu RBA i  Karacev nisu na putu :thumbup: i sad mi je lose kad se setim onog meca sa RBA po kisi u dva dana :smiley5:😅

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Milica said:

 

Sto se Novaka tice, zreb savrsen 👍 meni bitno da mu RBA i  Karacev nisu na putu :thumbup: i sad mi je lose kad se setim onog meca sa RBA po kisi u dva dana  bilo kojeg

 

Izvrših minimalne korekcije u inače tačnom postu. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...