Jump to content

Rubin, Badel & Skenderbeg (vesti iz Regiona)


A sad

Recommended Posts

1 minute ago, A sad said:

 

Isto kao i kod Slobe, ta njihova simpaticna, boemska borba za slobodu i protiv novog svetskog poretka. 

 

Jel nešto zgrešio u toj svojoj borbi?

Jedan od najčestitijih i najprirodnijih političara na ovim prostorima.

 

Uvek je bio gospodin spreman prihvatiti odgovornost, bez halabuke i bahatosti.

 

spacer.png

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, perkos said:

O liku i delu Momira Bulatovica se moze svasta pisati, sigurno nije neko ko je zaduzio gradjane na ovim prostorima da ga pamte godinama

 

Ruku na srce, takvog ja još nisam ni video.

Link to comment
Share on other sites

Ko beše Momir Bulatović? Onaj koji je Miloševiću davao preko potreban glas još u doba SFRJ i zatim podržao njegovu sumanutu politiku koja je unazadila više zemalja? Onaj koji je slao horde uništitelja po Hrvatskoj?

 

Mene zaista ne zanima kakav je bio privatno, već kakav je bio kao političar. Ukratko, aktivno je učestvovao u sumanutoj politici onog što je sada ispod lipe i kao takav zaslužuje prezir.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

PXL_DPA_120619_25001957.jpg.688x388_q85_

Pariz i Berlin protiv početka pregovora s Makedoncima

Autor: M.Š./Hina
13. 06. 2019.   
 

Unatoč promjeni imena države, pozitivnoj preporuci Europske komisije, upozorenju 14 država članica Unije da se ne smije ostaviti na cjedilu država kandidatkinja koja je toliko puno učinila da otkloni blokade na svom europskom putu, Sjeverna Makedonija ipak najvjerojatnije neće tijekom ovog mjeseca dobiti datum početka pregovora o članstvu u Europskoj uniji, piše u četvrtak Večernji list.

Ni Albanija, koja je zajedno s Makedoncima dobila preporuku Komisije da otpočne pregovore. Priznao je to i predsjednik Europskog vijeća Donald Tusk kad je jučer primio u posjet novog makedonskog predsjednika Stevu Pandarovskog, navodi dnevnik.

- Napravili ste sve što se od vas očekivalo. Ali želim biti iskren prema vama: nisu sve države članice spremne donijeti odluku o otvaranju pregovora u sljedećih nekoliko dana, rekao je Tusk. Ministri vanjskih poslova 14 država Članica EU objavili su u utorak zajedničku izjavu u kojoj apeliraju na otvaranje pregovora sa Sjevernom Makedonijom i Albanijom tijekom ovog mjeseca.

No, Francuska, Nizozemska, Danska, ali i Njemačka nisu među potpisnicama te izjave. Kako neslužbeno doznaje Večernji list u Bruxellesu njemački diplomati prenose stav svoje vlade i parlamenta, koji kaže da je premalo vremena ostavljeno za razmatranie Komisijina prijedloga pa da stoga umjesto lipnja Nijemci žele ciljati srpanj ili rujan.

No, opasnost od takve, makar i kratke odgode leži u činjenici da se u Grčkoj početkom srpnja održavaju parlamentarni izbori nakon kojih bi vladu mogli formirati protivnici Prespanskog sporazuma, što može (premda ne mora automatski) zakomplicirati trenutačni zamah koji je stvorio taj makedonsko-grčki sporazum, piše Večernji list.

 

...

Hrvatska žali zbog izostanka potpore Sj. Makedoniji i Albaniji

 18. 06. 2019.  
 

Na sjednici Vijeća ministara vanjskih poslova Europske unije većina država, uključujući Hrvatsku, zauzela se za otvaranje pristupnih pregovora sa Sjevernom Makedonijom i Albanijom. 

No tri države - Njemačka, Francuska i Nizozemska, svaka iz svojih razloga, tomu se protive. Ministrica vanjskih i europskih poslova Marija Pejčinović Burić izjavila je da napredak tih dviju država treba nagraditi.

- Mi smo se zalagali svakako da se ti pregovori otvore i s Albanijom i Sjevernom Makedonijom, jer mislimo da je svaka od država i svaka u odredjenim područjima napravila takav iskorak da to treba honorirati na pravi način. Ako želimo kredibilnu politiku proširenja onda se prvo moramo držati onoga što smo već obećali na prošlogodišnjem Vijeću, poručila je.

 

https://vijesti.hrt.hr/522036/hrvatska-zali-zbog-izostanka-potpore-za-sj-makedoniju-i-albaniju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ko beše Momir Bulatović? Onaj koji je Miloševiću davao preko potreban glas još u doba SFRJ i zatim podržao njegovu sumanutu politiku koja je unazadila više zemalja? Onaj koji je slao horde uništitelja po Hrvatskoj?

 

Mene zaista ne zanima kakav je bio privatno, već kakav je bio kao političar. Ukratko, aktivno je učestvovao u sumanutoj politici onog što je sada ispod lipe i kao takav zaslužuje prezir.

To je tvoj stav normalno iznesen bez bljuvotina. Uopste ne zelim da pisem o Bulatovicu ali o pisanju pojedinaca koji prelaze granicu normalnog uvek cu podici glas koliko god to bilo nepopularno.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, perkos said:

To je tvoj stav normalno iznesen bez bljuvotina. Uopste ne zelim da pisem o Bulatovicu ali o pisanju pojedinaca koji prelaze granicu normalnog uvek cu podici glas koliko god to bilo nepopularno.

 

Podigao si glas u više navrata i na nekoliko tema, toliko se baviš moderacijom i pojedinim forumašima da u poslednje vreme skoro jedino to i pišeš.

 

3 dana odmora.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, DJ_Vasa said:

Ko beše Momir Bulatović? Onaj koji je Miloševiću davao preko potreban glas još u doba SFRJ i zatim podržao njegovu sumanutu politiku koja je unazadila više zemalja? Onaj koji je slao horde uništitelja po Hrvatskoj?

 

Mene zaista ne zanima kakav je bio privatno, već kakav je bio kao političar. Ukratko, aktivno je učestvovao u sumanutoj politici onog što je sada ispod lipe i kao takav zaslužuje prezir.

 

Ne znam koliko su istinite sasvim izvesne glasine da je bio prisiljen (od strane podlipaša) da digne ruku na 8. Sednici, jer bi još tada bio izglasan konfederalni model. Medveđa usluga, big time...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barracuda said:

 

Ne znam koliko su istinite sasvim izvesne glasine da je bio prisiljen (od strane podlipaša) da digne ruku na 8. Sednici, jer bi još tada bio izglasan konfederalni model. Medveđa usluga, big time...

 

To sigurno nisu istinite glasine, jer ne znam otkud bi Momir Bulatović uopšte prisustvovao 8.sednici.

Link to comment
Share on other sites

...

 

Ti je bilo na konferenciji u Hagu.

 

https://www.slobodnaevropa.org/a/1045341.html

 

>> ... RSE: U jesen 1991. održana je Haška konferencija. Rukovodstvo Crne Gore u prvom trenutku prihvata Haški dokument koji bi na neki način sankcionisao ovo što ste pomenuli, dakle prihvatanje suverenosti država, u tom kontekstu i Crne Gore. Ubrzo nakon toga, međutim, Crna Gora povlači potpis.

 

Đukanović: Da. Mislim da je to veoma važan momenat za objašnjavanje svega onoga što se poslije toga događalo na prostoru Jugoslavije. Gospodin Bulatović je tada otišao u Hag sa mandatom crnogorskog parlamenta da može prihvatiti ponuđeni model na Haškoj konferenciji. On je to i uradio sa uvjerenjem, kasnije sam razumio, da će isto učiniti i gospodin Milošević. Zapravo, bio sam i svjedok da je rukovodstvo Srbije u tih nekoliko dana intenzivnih konsultacija sa nama uoči održavanja Haške konferencije zaista i formulisalo takav stav da će prihvatiti ponuđeni model za razrješenje jugoslovenske krize na Haškoj konferenciji. Meni je nepoznato šta se dogodilo u međuvremenu. Dakle, znam samo iz interpretacija gospodina Bulatovića da do ulaska u konferencijsku salu nije uspio da uspostavi kontakt sa gospodinom Miloševićem, koji je na samoj konferenciji kategorično odbacio pomenuti predlog. Neke naknadne interpretacije, do kojih sam došao, takav postupak gospodina Miloševića objašnjavale su navodno obavljenim razgovorima sa rukovodstvom krajiških Srba noć uoči Haške konferencije, kada je gospodin Milošević, pritisnut novim argumentima, morao da odstupi od svog pređašnjeg stava. Naravno, ne znam da li je to istina, ali čak i da jeste, vjerujem da je gospodin Milošević imao makar moralnu obavezu da o tome obavijesti gospodina Bulatovića koji je prisustvovao Haškoj konferenciji. ... <<

 

...

Link to comment
Share on other sites

...

 

Nije Pristevac nikoga 'nazvao', samo je citirao cinjenicu - takav su nadimak naZiJonskoj zamlati dali njegovi seljaci iz Drenove.

O tome je svedocio Bogdan Bogdanovic u svojim secanjima, kada je opisao jedan rucak na koji je bio pozvan DC. Pa ga je kasnije ispratio (nije se lik snalazio u Beogradu).

Posle u razgovoru sa roditeljima - neko mu je rece: znas kako, sinko, kad ti nas narod da nadimak - to obicno bude sustina i ostaje doveka!

 

Gadi mi se i sama pomisao da nesto pisem o tom skarednom liku, a njegove knjige, kad je umro moj Late_Father sam spakovao u kese i odneo pored kontejnera.

 

Ta se ljudska nakaza prvo vozikala 'carskom galijom' - Galebom, a onda, posto je dobio drzavnu vilu, apanazu i ekskluzivne ugovore, kada su ga sutnuli pocela da siri opancarstvo i komuno_fasizam. Pa su ga i na kraju sutnuli.

 

 

 

 

 

svako je ucestvovao na svoj nacin.jpg

 

...

Edited by Kinik
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kinik said:

Ta se ljudska nakaza prvo vozikala 'carskom galijom' - Galebom, a onda, posto je dobio drzavnu vilu, apanazu i ekskluzivne ugovore, kada su ga sutnuli pocela da siri opancarstvo i komuno_fasizam. Pa su ga i na kraju sutnuli.

 

Zašto su ga šutnuli?

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, DJ_Vasa said:

Ko beše Momir Bulatović?

Sa Milom srušili Marka Orlandića, obezbedili 4. glas Miloševiću u federalnom parlamentu...autori pesme "Slobodane srpski sine kad ćeš doći na Cetinje".... 😉 (Žuta greda)

Inače, cenim, dobar čovek, ljudina, a "tanak" političar...reproduktivac.

Nek počiva u miru.

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Kinik said:

...

 

Nije Pristevac nikoga 'nazvao', samo je citirao cinjenicu - takav su nadimak naZiJonskoj zamlati dali njegovi seljaci iz Drenove.

O tome je svedocio Bogdan Bogdanovic u svojim secanjima, kada je opisao jedan rucak na koji je bio pozvan DC. Pa ga je kasnije ispratio (nije se lik snalazio u Beogradu).

Posle u razgovoru sa roditeljima - neko mu je rece: znas kako, sinko, kad ti nas narod da nadimak - to obicno bude sustina i ostaje doveka!

 

 

Nisu mu nadimak dali njegovi iz Drenove, već beogradska čaršija.

I nadimak mu je bio Gedža, a ne gedžovan kako se u par navrata izrazio Prištevac.

 

Gedža, premda posprdan izraz za šumadijskog seljaka, ipak može imati i odmilja prizvuk,

 

Ali već "gedžovan" ima isključivo pežorativno , pogrdno značenje kojim se imenuju stanovnici odredjene teritorije, bez obzira ko koristi taj izraz ili na koga se odnosi.

Edited by Bejbl
Link to comment
Share on other sites

...

 

18 minutes ago, ZnajJova said:

... zašto su ga šutnuli? ...

 

Dobro, ajde malo d se igramo 'pokvarenih telefona'.

 

Prvi put su ga sutnuli jer je 'izdao partijsku liniju' o poceo da se bavi naZiJonom.

Drugi put su ga sutnuli kad je umislio da je on taj koji ce biti na celu parade.

 

Kako ono bese: млого хтео, млого започео ... 

:wink2:

 

1 minute ago, Bejbl said:

... gedža, premda posprdan izraz za šumadijskog seljaka, ipak može imati i odmilja prizvuk,

... "gedžovan" ima isključivo pežorativno i pogrdno značenje kojim se imenuju stanovnici odredjene teritorije ... 

:ajme:

 

Nema potrebe ni sa tobom da se igram 'pokvarenih telefona'.

Taman posla da bih prema toj skotini gajio bilo sta 'odmilja'.

Gedza / gedzovan nije teritorijalna odrednica - to je stanje duha.

 

A sto se tice nekog 'spisateljskog' doprinosa, cinjenise su jednostavne - van ove palanke nikome on nista ne znaci osim nekih naZiJonskih radenika. Spomeni ga bilo gde u komsiluku - svima se dize zeludac.

 

Onaj 'Nobel' - to je bila sjajna montipajtonovska dekonstrukcija ispraznog provincijskog skribomana.

 

...

Link to comment
Share on other sites

...

 

Mnogi su se bili navadili na zlobimira - 'novog srpskog Titu', no su se prevarili.

Doduse, poneko se i otrgao i na vreme otisao drugim putem.

Samo covek kad se seti 8. Sednice i plebiscitarne podrske - a sta je od toga ispalo na kraju?

To je kao dzugasvilijev 'kongres pobednika' iz '34. koji se '37. godine ispostavio kao 'kongres represiranih / streljanih'.

 

Obicno se epiteti 'dobar covek / ljudina' vezuju za nekoga ko je imao uspehe u licnom i profesionalnom zivotu, a ne za propale politicke pajace.

 

...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kinik said:

...

 

 

Dobro, ajde malo d se igramo 'pokvarenih telefona'.

 

Prvi put su ga sutnuli jer je 'izdao partijsku liniju' o poceo da se bavi naZiJonom.

Drugi put su ga sutnuli kad je umislio da je on taj koji ce biti na celu parade.

 

Kako ono bese: млого хтео, млого започео ... 

:wink2:

 

:ajme:

 

Nema potrebe ni sa tobom da se igram 'pokvarenih telefona'.

Taman posla da bih prema toj skotini gajio bilo sta 'odmilja'.

Gedza / gedzovan nije teritorijalna odrednica - to je stanje duha.

 

A sto se tice nekog 'spisateljskog' doprinosa, cinjenise su jednostavne - van ove palanke nikome on nista ne znaci osim nekih naZiJonskih radenika. Spomeni ga bilo gde u komsiluku - svima se dize zeludac.

 

Onaj 'Nobel' - to je bila sjajna montipajtonovska dekonstrukcija ispraznog provincijskog skribomana.

 

...

 

 

 

Dobrica Ćosić je tri puta nominovan za Nobelovu nagradu, a sve i da nije, napisao je nekoliko dela najveće književne vrednosti.

 

I da, bio je Gedza, u najlepšem smislu te reči. 

Link to comment
Share on other sites

Jeste covek pogresio, trebalo je da ga nazove djubretom , jer je to i bio. Pocevsi od Golog Otoka, za koji nije cuo , a pisao izvestaje, do ideje humanog preseljenja naroda. Taj neodoljivi spoj komunizma, pravoslavlja i srpskog sovinizma, koji niko bolje ne predstavlja od Dobrice. Kada krenete da kukate kako negde nema vise Srba, onda se setite i Dobrice, posto je to rezultat njegovog rada.

Edited by DJORDJE
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Bejbl said:

 

Otrcana relativizacija nečeg što je zabranjeno pravilom foruma.

Znas da ti nezno kazem. DC je osmislio Smradova razaranja 90-ih. To je stvorenje, koje vise niakda ne treba pomenuti na ovom auditorijumu. Da ti relativizujema DC (to) nije vredno pominjanja.

Link to comment
Share on other sites

Meni je Dobrica kao one gatare sto ti kazu mozda ces dobiti neke pare a mozda i neces. I ne mogu da pogrese.

Prvo politkomesar, vozikamo se na Galebu, pa smo onda malo protivnik al tu je neka platica i ne dira te niko previse, piskara se po malo, dobaci se i do akademijice.Pa je  onda malo ultramegasrbin do Tokija, a onda malo mozemo i deliti Kosovo. Pa onda napravim  Slobu pa sam onda protiv njega. Pa se uclanim u Otpor pa onda kazem da nisam znao ko ih finansira.

Sto kazu u CG e da jebe oca ako nam je ovakav lik otac nacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, CLASH said:

Meni je Dobrica kao one gatare sto ti kazu mozda ces dobiti neke pare a mozda i neces. I ne mogu da pogrese.

Prvo politkomesar, vozikamo se na Galebu, pa smo onda malo protivnik al tu je neka platica i ne dira te niko previse, piskara se po malo, dobaci se i do akademijice.Pa je  onda malo ultramegasrbin do Tokija, a onda malo mozemo i deliti Kosovo. Pa onda napravim  Slobu pa sam onda protiv njega. Pa se uclanim u Otpor pa onda kazem da nisam znao ko ih finansira.

 

Sto kazu u CG e da jebe oca ako nam je ovakav lik otac nacije.

 

Pa sad …… da li samo ja primecujem, ali …… slicnost izmedju dece i oca je prilicno frapantna, ne treba ni DNK da se radi :roflmao:.

 

Gde ti vidis razlike? >90% Srblja je upravo to isto radilo. :s_d:

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kinik said:

...

 

Obicno se epiteti 'dobar covek / ljudina' vezuju za nekoga ko je imao uspehe u licnom i profesionalnom zivotu, a ne za propale politicke pajace.

 

...

Nikad necu razumeti stav "o mrtvima sve najbolje". On je aktivno ucestvovao u svom onom ludilu, svaka prica o "dobrom coveku" zavrsena

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Nikad necu razumeti stav "o mrtvima sve najbolje". On je aktivno ucestvovao u svom onom ludilu, svaka prica o "dobrom coveku" zavrsena

Ma samo napisi to " o mrtvima sve najbolje" za recimo Rugovu ili Izetbegovica , odmah ima da vidis dokle ide ta srBska milost i tolerancija za mrtve duse.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li ovo moze pod ovu temu ali eto meni zanimljivo.

Posto moje selo na turistickoj mapi Srbije ne predstavlja nikakvu znacajnu destinaciju. U poslednje vreme a ponajvise zahvaljujuci HKPD Matija Gubec , uz malu pomoc opstine Subotica, selo polako dobija jedan novi izgled. Organizuju se ture stranih turista, najvise je tu onih koji dolaze iz Hrvatske, a ima mnogo i iz Belgije, tako da moze se pesaciti npr od zeljeznicke stanice Ljutovo ili Skenderevo, kroz atar, pa kroz pogranicnu sumu , i sve nazad do zaljeznicke stanice Tavankut. Kad se sve to zavrsi moze se naprviti piknik na salasima. Jedna od najnovijih znamenitosti , a koja privlaci najvise Belgijance je i zicana ograda koju je postavila susedna madjarska zbog izbeglica.

Dolaze sa autobusimo kroz sumu, zemljanim putem da vide ogradu, slikaju i odusevljavaju se. Malo je bilo problem kad su dosli prvi put sva pogranicna milicija i srpska i madjarska se sjatila da "odbrane " napad na ogradu 😂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...