Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

23 minutes ago, Grunf said:

 

 

19 minutes ago, Vamos Laki said:

Ovo je prilicno neocekivano.

Narocito za Petruseva i Simonovica.

Osim ukoliko ne planira da im znacajno popravi pozicije za sledeci draft.

 

slažem se da je vrlo neočekivano za petruševa, osim ako ne ciljaju neke dogovore ispod žita, koji nisu urodili plodom ..ono, uloga u ekipi i slično

 

sledeći draft bi trebalo da je "generational", doduše, to važi za top 10-15, posle je verovatno svejedno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ispravna odluka sto se tice Petruseva, u Megi ce imati full minutazu i slobodu da se razvije, dok u NBA i ako bi bio draftovan, presedeo bi celu sezonu na klupi.

 

Mnogo nasih igraca je tamo propalo, evo sad je i Smailagic blizu, u narednoj sezoni ce igrati samo garbage time. Ista stvar i sa Guduricem.

Link to comment
Share on other sites

Pisao sam na proslom forumu,ali ocito da nije zgoreg ponoviti.

Da se Misko pitao,Jokic ne bi ni video NBA jer je sve bilo "dogovoreno" sa Barselonom. Stavljam znakove navoda jer je Misko ostvario kontakte,on je forsirao taj transfer,a iz Barselone su bili zainteresovani i cak slali skaute na par utakmica Mega da gledaju Jokica. 

Nikolina braca su tu odigrala kljucnu ulogu. Da ne krene put Blaugrane vec preko bare. 

Edit:hteo sam reci da ne bio otisao u NBA direktno iz Mege,a vrlo verovatno bi na kraju tamo zavrsio.

Edited by Crni Bombarder
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jokić je oduvek ciljao NBA, tamo su mu braća, tamo mu je tada devojka, sada supruga.

Treba biti iskren pa reći da tada nije bila ideja da igrači bez bar EL sezone idu u NBA, upravo Jokić je jedan od pionira takve putanje karijere.

 

Čak su i po forumima bile priče, kako nema šta da traži, jer nije osetio ozbiljnu košarku u večitim. 

 

Miško je sam pričao da se Jokić raspao pred skautima Barse, što je stopiralo transfer za neko vreme, ali je uletio Denver i ostalo je istorija.

 

A upravo je ovo bila vodilja Mišku da više ne mora igrače da plasira preko večitih, već direktno. 

 

U mlađim kategorijama Mege su trenutno dva vrlo talentovana momka, Nikola Đurišić ( sin odbojkašice Ivane Đerisilo i rukometaša Ognjena Kajganića) te Nikola Jović, biće veoma interesantno ispratiti njihove karijere. Đurišić je bek od oko 205, ima 16 godina i već je glavni igrač u OKK gde u KLS igra oko 30 minuta i beleži oko 13 poena. 

 

Zanimljiv prospekt u Megi je još po meni i Mihailo Mušikić, centar od 18 godina, i oko 210 cm, ima finesu u igri, ima meku ruku, usudio bih se reći da podseća na Jokića. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baron23 said:

Jokić je oduvek ciljao NBA, tamo su mu braća, tamo mu je tada devojka, sada supruga.

Treba biti iskren pa reći da tada nije bila ideja da igrači bez bar EL sezone idu u NBA, upravo Jokić je jedan od pionira takve putanje karijere.

 

Čak su i po forumima bile priče, kako nema šta da traži, jer nije osetio ozbiljnu košarku u večitim. 

 

Miško je sam pričao da se Jokić raspao pred skautima Barse, što je stopiralo transfer za neko vreme, ali je uletio Denver i ostalo je istorija.

 

A upravo je ovo bila vodilja Mišku da više ne mora igrače da plasira preko večitih, već direktno. 

 

U mlađim kategorijama Mege su trenutno dva vrlo talentovana momka, Nikola Đurišić ( sin odbojkašice Ivane Đerisilo i rukometaša Ognjena Kajganića) te Nikola Jović, biće veoma interesantno ispratiti njihove karijere. Đurišić je bek od oko 205, ima 16 godina i već je glavni igrač u OKK gde u KLS igra oko 30 minuta i beleži oko 13 poena. 

 

Zanimljiv prospekt u Megi je još po meni i Mihailo Mušikić, centar od 18 godina, i oko 210 cm, ima finesu u igri, ima meku ruku, usudio bih se reći da podseća na Jokića. 

Mislim da je sin Vesne Čitaković Đurišić, a ne Ivane Đerisilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pogrešne informacije. Nikola Đurišić je sin fudbalera Duška Đurišića i odbojkašice Vesne Čitaković Đurišić. Ognjen Kajganić je sa Ivanom Đerisilo i imaju dvoje dece ali sin, koji se zove Boško, ako se ne varam ima 6 godina.

  • Like 2
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Kako Dara od Radojka kako Đurišić od Đerisilo i Kajganić? : D 

Pobiju se dva coveka na ulici ...

Prilazi policajac i legitimise ih ....

Jednome u licnoj karti pise : Milan Jankovic ...

Drugome : Milan Stefanovic ...

Gleda ih pandur,gleda pa kaze :
Sram vas bilo,braca a bijete se ... 😄

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Baron23 said:

Miško je sam pričao da se Jokić raspao pred skautima Barse, što je stopiralo transfer za neko vreme, ali je uletio Denver i ostalo je istorija.

E,taj raspad nije bio nimalo slucajan. I desio se "iza ledja" Raznatovicu,u reziji samog Nikole,a po scenariju njegovih burazera.

 

20 hours ago, Referent said:

Je li istinita ona priča da je rekao da ako propadne priča oko NBA da bataljuje košarku i da se vraća konjima?

To je rekao posprdno,iz ciste shale..mada bih mogao napisati iz "shtale"..jer konji mu jesu najveca strast.
 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, quentin said:

Sve ABA slaba, a Igokea dobije Turk Telekom 11 razlike.

To vise govori o Turk Telekomu nego o Igokei ... 😄

Malo se salim,ali ima i istine, ovi Turski timovi sa sredine tabele su plac majke bozije,osetno losiji nego ranijih sezona....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...