Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

20 minutes ago, Losmi17 said:

Ako nekome nije bilo jasno kad je precednik rekao da imaju para ko pleve, valjda je sad jasnije.

Cini se da su godinama oni najveci naprednjacki projekat.

Ujedno i najneuspesniji.

I pomilova Toma Grobar, predhodnik AVov Dzaju i Cveleta,
a onda AV, PPV Bozji,  udje nocu sa Kokezom i Covicem u Hram u Ljutice Bogdana
 i rukopolozi Sv.Terzu i bratiju i rece:
Gle, ovo su Zvezdasi moji. koi su mi po volji...
Sve to sa pendzera gledase Svetlana, udova Arkanova, i rece:
Hosana, sine Vojin, koji dodje da nas aboliras od sagresenij
a...

6nMhq4q.gif

Link to comment
Share on other sites

Od sledece vlasti ocekujem da izadju u javnost sa tacnim podacima koliko je novca pristizalo u KK Partizan za vreme njegove dinastije.Najneuspesniji projekat psiha Vucica

Edited by Mile1
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pa tom projektu ide dobro. Fkcz je stalni ucesnik u Evropi godinama.

Vi ste dilentanti, para ko pleve a Djordi vam godinama poklanja (ko je rekao AV placa) ucesce u EC.

 

Po svim parametrima ste vi najneuspesniji sns projekat. Return on invetment je nepostojeci kod vas, vi jedete vrednost.

A opet, to ne sprecava da se dodatno i sve jace ulaze u loseg djaka...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Zašto si onda uopšte potezao Mijata i Zvezdu?

 

U to doba  (pre devedesetih) se SPC baš i nije doživljaval kao simbol... 

 

Budalaštine su nastajale mnogo pre, kada se stalno provlačila teza da smo mi strano telo, Madera je radila punom parom. Napisao sam pre par nedelja, malo ste bili narodni a malo gospodski klub, malo ovo, malo ono... ali je u suštini najveći problem nastao što je neko odgovorio, kako se usudio, makar bilo i glupo. 

 

FKCZ nije propala nakon raspada SFRJ. To je opet žvaka kako bi se pokazalo da ste bili Pepeljuge. Osvajala je titule, lansirala jednog Stankovića, igrala jeseni u Evropi i par puta nesrećno ili nespretno ostala bez proleća. Isto kao i mi. Partizan je u ligi od dva i po kluba logično osvojio više titula nego u periodu do tada, ali ih je i Zvezda osvajala.

Zatim slede dresovi Monaka, Milana, Reala i koga ono sve? :wink2:

Pomenuo sam prelazne rokove i to da je krem dolazio u Zvezdu, da je igrac kojeg je zelela Zvezda skoro uvek dosao u Zvezdu. Rekao sam da FKP nije nikada parirao Zvezdi bez obzira na kolicinu novca koji je nudio. Ti si pomenuo Mijata i ja kazem da ga je Zvezda htela nikada ne bi zavrsio u Partizanu. Nije bilo.igraca koji su zavrsili u FKP a da ih je Zvezda htela.

Spc nije znacila ljudima u Srbiji, ali u Bosni i Hrvatskoj jeste. Spc i Zvezda su ih vezivale sa maticom. To je cinjenica.

Ne volim ja uopste to prepucavanje, ne moze navijac fkp da bude manji Srbin nego navijac fkcz i obrnuto. To su gluposti. Posebna, ali druga totalno prica, je katastrofalna greska oko poistovecivanja srpstva sa pravoslavljem.  Istoriju Zvezde su stvarali igraci svih vera i nacija, danasnje budaletine koje to ne razumeju su sramota.

Ali tako je. Oni krugovi kojima su te stvari preokupacija su Zvezdu smatrale tim stubom.

Madera... Dovoljno sam matora kajla da odlicno znam ko je u godinama posle osnivanja zaista navijao za Zvezdu. Ne bih o tome, to su fakti. Svidjalo se to nekom ili ne.

Zvezda jeste propala posle raspada sfrj. Ogromne pare su uzete Zvezdi od strane drzave, punjeni su fondovi drzavni. Svi oni silni transferi su zavrsili vam klupske kase. A za to vreme je stvaran Zemunelo. Zvezdine legende su hapsene kao najvece ubice, kao Brejvici. Pred kamerama, bedno, da bednije ne moze biti. A dvojac fkp? Da nisu mozda nevini, mozda sposobniji da sakriju tragove. Mozda, ali u crtanom filmu.

Nacin hapsenja je bio jasna poruka. Ne kriminalcima, jer da jeste Zeka i Bjeka bi jos bili u apsani, vec Zvezdi.

 

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Losmi17 said:

Pa tom projektu ide dobro. Fkcz je stalni ucesnik u Evropi godinama.

Vi ste dilentanti, para ko pleve a Djordi vam godinama poklanja (ko je rekao AV placa) ucesce u EC.

 

Po svim parametrima ste vi najneuspesniji sns projekat. Return on invetment je nepostojeci kod vas, vi jedete vrednost.

A opet, to ne sprecava da se dodatno i sve jace ulaze u loseg djaka...

A vi ostvariste neku vrednost u vidu  pkasmana u F4 EL ili osajanja iste?

Daj snimak ili gif gde Lazic ili FC3 ubacujju tricu u zadnjoj sekundi za titulu

E, to je, sinko, razlika u kojoj  ne mozemo biti isti,:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Kronostime said:

A vi ostvariste neku vrednost u vidu  pkasmana u F4 EL ili osajanja iste?

Daj snimak ili gif gde Lazic ili FC3 ubacujju tricu u zadnjoj sekundi za titulu

E, to je, sinko, razlika u kojoj  ne mozemo biti isti,:default_coffee:

Mili kronose, brkas babe i zabe. Na moj post si se nadovezao pricom o fk cz.

Ja sam elaborirao da je taj sns projekat znacajno uspesniji od sns projekta kkp.

 

Kkp je kao razmazeno deriste...kuka i kuka, trazi jos od roditelja (AV), a u skoli sve dvojke.

Neki u vreme snsa dobijaju trenere pocetnike- tomic i alempije, a neki dobijaju najbolje evropske trenere.

 

Aparthejd, dabome.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Cooper said:

Kako je moguce da je Zvezda za vreme komunista imala toliko trofeja kad se zna sta su partizanski oficiri radili Zvezdinim igracima i samim klubovima SDCZ?

 

 

2 jluba osnovana 1945. iz potpuno različitih razloga.

Zvezda - osnovana da bi se izvršila inkluzija ostataka građanske klase u novi poredak. I kao neki ventil za poražene snage. Sve su nam uzeli, ali imamo Zvezdu.

Partizan- osnovan da bi pokazao superiornost ideje svetskog komunizma nad trulim kapitalizmom.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

A vi ostvariste neku vrednost u vidu  pkasmana u F4 EL ili osajanja iste?

Daj snimak ili gif gde Lazic ili FC3 ubacujju tricu u zadnjoj sekundi za titulu

E, to je, sinko, razlika u kojoj  ne mozemo biti isti,:default_coffee:

(iako si vec pre izvesnog vremena dobio odgovor, i odgovor na odgovor, nije zlo da ponovim 😄 )

 

35 година од освајања титуле шампиона Европе кошаркашица

 

http://moby.mojacrvenazvezda.net/88309/2014/03/29/35-godina-od-osvajanja-titule-sampiona-evrope-kosarkasica/

 

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, berti said:

Pomenuo sam prelazne rokove i to da je krem dolazio u Zvezdu, da je igrac kojeg je zelela Zvezda skoro uvek dosao u Zvezdu. Rekao sam da FKP nije nikada parirao Zvezdi bez obzira na kolicinu novca koji je nudio. Ti si pomenuo Mijata i ja kazem da ga je Zvezda htela nikada ne bi zavrsio u Partizanu. Nije bilo.igraca koji su zavrsili u FKP a da ih je Zvezda htela.

Spc nije znacila ljudima u Srbiji, ali u Bosni i Hrvatskoj jeste. Spc i Zvezda su ih vezivale sa maticom. To je cinjenica.

Ne volim ja uopste to prepucavanje, ne moze navijac fkp da bude manji Srbin nego navijac fkcz i obrnuto. To su gluposti. Posebna, ali druga totalno prica, je katastrofalna greska oko poistovecivanja srpstva sa pravoslavljem.  Istoriju Zvezde su stvarali igraci svih vera i nacija, danasnje budaletine koje to ne razumeju su sramota.

Ali tako je. Oni krugovi kojima su te stvari preokupacija su Zvezdu smatrale tim stubom.

Madera... Dovoljno sam matora kajla da odlicno znam ko je u godinama posle osnivanja zaista navijao za Zvezdu. Ne bih o tome, to su fakti. Svidjalo se to nekom ili ne.

Zvezda jeste propala posle raspada sfrj. Ogromne pare su uzete Zvezdi od strane drzave, punjeni su fondovi drzavni. Svi oni silni transferi su zavrsili vam klupske kase. A za to vreme je stvaran Zemunelo. Zvezdine legende su hapsene kao najvece ubice, kao Brejvici. Pred kamerama, bedno, da bednije ne moze biti. A dvojac fkp? Da nisu mozda nevini, mozda sposobniji da sakriju tragove. Mozda, ali u crtanom filmu.

Nacin hapsenja je bio jasna poruka. Ne kriminalcima, jer da jeste Zeka i Bjeka bi jos bili u apsani, vec Zvezdi.

 

Možemo da hipotetišemo šta bi bilo kad bi bilo, poenta početne priče je da je Partizan imao veće transfere od Milka, iako je on bio senzacija. Uostalom, kasnije je došao i Jokan iz šampionskog tima Vojvodine. 

 

Što se tiče tih velikih transfera, niko se ne pita odakle pare sa sav taj krem, ali kada se u Partizanu pojavio neko ko je počeo da posluje malo drugačije od generala onda je sve čudno, iako do tada ni pošteni pomoćni teren nismo imali. Partizan je velike pare zaradio od Binga, sećam se da sam čitao finansijske izveštaje i bio šokiran. Mislim da je od tih para i građen Zemunelo, ali nisam siguran. OK, jeste neko dao dozvolu da se to pravi i uzeo svoj deo, ali osnovna razlika i jeste bila u tome što se u klubu pojavio neko ko radi drugačije od generala.

 

Dobar deo Srba iz preka se odrekao SPC ihahaj pre 90-ih, verovali su u Tita, partiju i Jugoslaviju. Posle Maspoka i sličnih ''gibanja'' kreće neko nacionalno sabiranje ali nije baš crkva bila simbol.

 

Ako zaista dobro znaš ko je posle osnivanja navijao za Zvezdu onda je baš lepo što se u svojim 80-im ili 90-im družiš sa nama ovde.  :s_d: Uostalom, Partizan je pedesetih imao pun stadion, a već šezdesetih ludake koji su ga pratili svuda, naravno, ne na kasniji ''organizovani'' način. Verovatno sve deca vojnih lica i mali Jusuf Mehmedovski, kao i oni iz predgrađa Beograda (ovaj lagani kultur-fašizam je Tirke napisao, čisto da ne bi neka nežna duša obrisala. Takve priče su se sve vreme provlačile. Kao što sam sto puta napisao, uobičajeno je da Zvezdaši imaju osećaj moći, nadmenosti i prezira, ali kada neko uzvrati na isti način onda je on sve najgore. Ogledalo, drugari, jbg.). 

 

Jesu, uzete su pare Zvezdi. Isto kao što su kasnije uzete i Partizanu, prvo od prodaja devedesetih, pa početkom dvehiljaditih, pa Đurina ekipa, o ovima tek neću... SPS je direktno izvlačio pare, kao što je upropaštavao i Galeniku, Dunav osiguranje, Veterinarski institut i ko zna šta sve ne. 

 

Bjeković je smejurija, taj je kao funkcioner više štete naneo nego koristi. Zeka je ozbiljna njuška, čak je njemu kasnije FKP bio od manjeg značaja u odnosu na ostale biznise. Uostalom, mi smo tražili njegovo hapšenje, čak i u vreme velikih uspeha, jer smo bili svesni šta se sve radi s klubom (isto što Terzinjo radi sa FKCZ sada). Udbaš Zeka je čovek za sve režime.

 

Način hapšenja Džajićća jeste grozan, jer se ne ruše tako legende iako nemam sumnje da je muljao opasno. Što se tiče te navodne poruke Zvezdi, mogu samo da se nasmejem  - posle smo mi paranoici. :classic_biggrin: Nego, kako to da kolega navodi da vas je i Toma upropašatavao a on abolirao Džaju? Kakva je to poruka Zvezdi?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Barkley#34 said:

Možemo da hipotetišemo šta bi bilo kad bi bilo, poenta početne priče je da je Partizan imao veće transfere od Milka, iako je on bio senzacija. Uostalom, kasnije je došao i Jokan iz šampionskog tima Vojvodine. 

 

Što se tiče tih velikih transfera, niko se ne pita odakle pare sa sav taj krem, ali kada se u Partizanu pojavio neko ko je počeo da posluje malo drugačije od generala onda je sve čudno, iako do tada ni pošteni pomoćni teren nismo imali. Partizan je velike pare zaradio od Binga, sećam se da sam čitao finansijske izveštaje i bio šokiran. Mislim da je od tih para i građen Zemunelo, ali nisam siguran. OK, jeste neko dao dozvolu da se to pravi i uzeo svoj deo, ali osnovna razlika i jeste bila u tome što se u klubu pojavio neko ko radi drugačije od generala.

 

Dobar deo Srba iz preka se odrekao SPC ihahaj pre 90-ih, verovali su u Tita, partiju i Jugoslaviju. Posle Maspoka i sličnih ''gibanja'' kreće neko nacionalno sabiranje ali nije baš crkva bila simbol.

 

Ako zaista dobro znaš ko je posle osnivanja navijao za Zvezdu onda je baš lepo što se u svojim 80-im ili 90-im družiš sa nama ovde.  :s_d: Uostalom, Partizan je pedesetih imao pun stadion, a već šezdesetih ludake koji su ga pratili svuda, naravno, ne na kasniji ''organizovani'' način. Verovatno sve deca vojnih lica i mali Jusuf Mehmedovski, kao i oni iz predgrađa Beograda (ovaj lagani kultur-fašizam je Tirke napisao, čisto da ne bi neka nežna duša obrisala. Takve priče su se sve vreme provlačile. Kao što sam sto puta napisao, uobičajeno je da Zvezdaši imaju osećaj moći, nadmenosti i prezira, ali kada neko uzvrati na isti način onda je on sve najgore. Ogledalo, drugari, jbg.). 

 

Jesu, uzete su pare Zvezdi. Isto kao što su kasnije uzete i Partizanu, prvo od prodaja devedesetih, pa početkom dvehiljaditih, pa Đurina ekipa, o ovima tek neću... SPS je direktno izvlačio pare, kao što je upropaštavao i Galeniku, Dunav osiguranje, Veterinarski institut i ko zna šta sve ne. 

 

Bjeković je smejurija, taj je kao funkcioner više štete naneo nego koristi. Zeka je ozbiljna njuška, čak je njemu kasnije FKP bio od manjeg značaja u odnosu na ostale biznise. Uostalom, mi smo tražili njegovo hapšenje, čak i u vreme velikih uspeha, jer smo bili svesni šta se sve radi s klubom (isto što Terzinjo radi sa FKCZ sada). Udbaš Zeka je čovek za sve režime.

 

Način hapšenja Džajićća jeste grozan, jer se ne ruše tako legende iako nemam sumnje da je muljao opasno. Što se tiče te navodne poruke Zvezdi, mogu samo da se nasmejem  - posle smo mi paranoici. :classic_biggrin: Nego, kako to da kolega navodi da vas je i Toma upropašatavao a on abolirao Džaju? Kakva je to poruka Zvezdi?

Partizan veci transfer od Milka nije napravio. Nisu to ni Mijatovic, Jokanovic. Dovodjenjem takvog igraca ne dobijas samo kvalitet. Ti oslabljujes rivala, pokazujes moc da se boris, medijima se nameces kao ravnopravan, mozda trenutno i jaci. Milko je bio ikona severa, dete Zvezde. Najvoljeniji igrac posle Duleta Savica. Predodredjen za Zvezdinu zvezdu. Dovodjenjem takvog igraca bacas u ocaj vecitog rivala. Real je oteo Figa ne samo iz sportskih razloga. A Figo nije ni priblizno nije znacio Barsi koliko Milko ciganima.

Zvezda jeste znacila ljudima van Srbije mnogo, mozes da osporavas to koliko god hoces. Mirko knindza... jedini Srbin iz Knina koji nije bio navijac Zvezde. Pomenuo sam ti Neleta, poslusaj njegovu pricu, ako jos nisi.

Starac od 90 leta... Pa dobrp, mislim da nike mesto sada da verglam o vezama clanova porodice sa Zvezdom od ranije. Nema svrhe.

Ko je navijao za Zvezdu u Srbiji i van nje, da li to ima veze sa prekomandovanjem onih hrv igraca posle rata...

Odakle pare za krem? Poslusaj Panceva kada govori da su mu drugi klubovi davali vece pare, ali je dosao u Zvezdu iz drugih razloga. Valjda mozes da pretpostavis kojih, sta je znacilo biti broj 9 u Zvezdi. Zvezda ke igrala utakmice pred 90000 ljudi, tu su postajali igraci... Za to vreme je FKP preko 20 godina jednom prezimio u Evropi i ispao od onih Rumuna. Dalje, Zvezda je u toj drugoj polovini osamdesetih imala do perfekcije razradjenu organizaciju koja je podrazumevala i do detalja isplaniranu finasijsku konstrukciju. Tacno se znalo sve do najsitnijih detalja.

Novac koji je tada uzet od Zvezde je u to vreme imao ogromnu vrednost, to su bili najbolji evropski igraci. I bas u to vreme opste propasti, bede i inflacije, fkp se odjednom izdize, zaradjuje, pravi Zemunelo, osvaja titule... Ok.

Zeka i Bjeka Smesni, mozda vama.Da li su kriminalci? Pa nisu jer nisu hapseni. A zasto nisu? Sta su to radili celnici Zvezde a ovi nisu. Slucaj Roma... Zasto nisu hapseni? Valjda zato sto su bili vecita opozicija, borci za pravdu.

Dzaja jeste muljao i ostetio Zvezdu. Ako njegovo hapsenje nije poruka Zvezdi, kome je? Onima koji su posteni kao Zeka i Bjeka ili krimosima nekim.

Toma i aboliranje. Da li je to uradjeno da se amortizuje ono sramno hapsenje, da li je htelo da se spreci urusavanje jedne istinske legende... Fakat je da je to naredjeno odozgo. Kao sto je fakat da drzava nije htela Zvezdi da pomogne oko licence pa nije mogla da igra u Evropi, a Partizanu je drzava dala pare kada je trebalo za isto to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...